Jump to content
Dogomania

KIELCE Międzynarodowa, 18-19.11.2007


Guest DURANGO

Recommended Posts

Tak jest :) To jest sedzia, u ktorego dowiedzialam sie, ze nawet u wilczakow wazny jest sposob prezentacji psa :evil_lol: . Bardzo lubi porzadek i dyscypilne, nie bedzie 5 razy wzywal na ring, wystawca ma byc gotowy. Ale ocenia dokladnie, uwaznie, zwraca uwage na charakter i to co juz powyzej napisane. Dla mnie - sedzia zawodowy:) Warto sie u niego oceniac.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Oj , myslalam, ze ta wypowiedz ne wymaga rozwiniecia ale na zyczenie, rozwijam: prawidlowo zbudowany wilczak prezentuje sie na ringu bez specjalnego ustawiania. Co wiecej, sa sedziowie zabraniajacy majstrowania przy stojacym psie, tu nie trzeba nic podnosic, przestawiac, naprezac, a jest cale nostwo ras, gdzie takie poprawki nalezy wprowadzac, ba! wymaga tego "standard".. spojrz chociazby na ONy....to jedna strona medalu. Druga: tzw show.. pies moze wziac rase stojac na "luzaka" i to wlasnie sie czesto zdarza. Ale nie u tego sedziego! U niego pies musi naprawde pokazac "to cos"... roznice zobaczy kazdy wlasciciel-wystawaca. Ja to widzialam u swojego psa raz.. wtedy stanelismy na pudle na finalach.:)
U Petera Harsanyi "przepadlismy" w proownaniu o BOBa wlasnie za niedostateczne efektowna prezencje.. i to wlansie uslyszelismy na koniec, jako wskazowke na przyszlosc: patrzec JAK sie wystawia pies:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jo-jo']No nie znowu specjalnie zgłaszałam do sedziego i zmnienili...
To troche nie poważne tyle zmian :shake:

Zna ktoś Pana Tomasza Borkowskiego????[/quote]


Jezeli nie znasz Pana Tomasza to wejdz na strone: [URL]http://www.sasquehanna.fr.pl/[/URL]

i wszystko bedziesz wiedziala.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gaga']Oj , myslalam, ze ta wypowiedz ne wymaga rozwiniecia ale na zyczenie, rozwijam: prawidlowo zbudowany wilczak prezentuje sie na ringu bez specjalnego ustawiania. Co wiecej, sa sedziowie zabraniajacy majstrowania przy stojacym psie, tu nie trzeba nic podnosic, przestawiac, naprezac, a jest cale nostwo ras, gdzie takie poprawki nalezy wprowadzac, ba! wymaga tego "standard".. spojrz chociazby na ONy....to jedna strona medalu. Druga: tzw show.. pies moze wziac rase stojac na "luzaka" i to wlasnie sie czesto zdarza. Ale nie u tego sedziego! U niego pies musi naprawde pokazac "to cos"... roznice zobaczy kazdy wlasciciel-wystawaca. Ja to widzialam u swojego psa raz.. wtedy stanelismy na pudle na finalach.:)
U Petera Harsanyi "przepadlismy" w proownaniu o BOBa wlasnie za niedostateczne efektowna prezencje.. i to wlansie uslyszelismy na koniec, jako wskazowke na przyszlosc: patrzec JAK sie wystawia pies:)[/quote]

Wystawiający się na luźnej ringowce pies a stojący byle jak to dwie różne kwestie(to nie do Ciebie zeby nie było ). Byłam u tego sędziego dwa razy, ostatni raz we wrześniu i były też psy prezentowane na "luzaka" i nie było żadnych zastrzeżeń bo pies ładnie i grzecznie stał. Myślę, ze tu nie ma nic do rzeczy czy pies jest podciągany na ringówce czy luźno stoi tylko raczej jaki jest efekt końcowy tego prezentowania;)

A co do ONów to sa takie co same odstawiają noge bo są tego nauczone. Każdego psa mozna wystawić na luzie i standard nie ma tu nic do rzeczy(nie nakazuje wystawiania na luzie bądź nie, no chyba, ze w przypadku ras typu labrador itp gdzie wystawia sie bezdotykowo). Ważne zeby pies miał ustawione łapy jak nalezy i ładnie się prezentował. Wszystko do wyuczenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']Cos Ty! Aż taka odważna to ja nie jestem... A poza tym "puchate" u mnie w domu to są koty, a nie psy, hihihi! I mam dosyć czesania, bo persiaków jest ...6 sztuk!
Pzdr.[/quote]
Oszz.... choróbka.

Ale wiesz..... bardzo dużo właścicieli Chowków posiada także w swoim stadku koty, więc nigdy nic nie wiadomo :cool3: Nie ma tu się czego bać :evil_lol: Pierwszy krok, czyli koty już jest, teraz tylko brakuje miśka :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...