Jump to content
Dogomania

Podopieczni Fundacji "Głosem Zwierząt" - pomóżcie nam pomagać!


dronka

Recommended Posts

[quote name='asia300']goniaP pisze w sprawie Pirata pieska pekińczyka , widziałam ogłoszenie o adopcji i ze prosicie o pomoc , powiadomiłam Plaskaty Azyl o pekinku , dziewczyny z fundacji dzwoniły do Ciebie ale nie odbierasz telefonu :( oczko pekinka wyglada nieciekawie :( skontaktuj się z plaskatym azylem oni chca pekinczykowi pomóc :)
[IMG]http://srvimg03.tablica.pl/images_tablicapl/5537669_1_644x461/pekinczyk-oddany-z-powodu-blahostki-pomocy-zdjecia.jpg[/IMG][/QUOTE]
Asiu, conceited pomyliła Pirata z innym Pekinkiem który już znalazł nowy dom;) ten wyżej pokazany nadal czeka na adopcję i wszelką pomoc. Już jakiś czas jest ogłaszany i nikt go nie chce przez ten mały defekt. Jeśli mozecie jakoś pomóc to będziemy b. wdzięczne!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Osa prosi osobe która sie opiekuje Piratem o pilny kontakt, Plaskaty Azyl jak najbardzie pomoze Piratowi :) Osa dzwoniła pod podany numer fundacji która Pirata ma pod opieką , ja również ale nikt nie odbiera telefonu , może wiecie jak sie skontaktować z kimś kto Pirata ma pod opieką ? :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='conceited']
Hmmm...Gosia chyba żyje, wczoraj byla na forum :)
[B]W koncu wejdzie i oddzwoni, jestem pewna :)[/B]
[/QUOTE]
[B][COLOR=red] a ja nie byłabym tego pewna-mój post jest tu widoczny już w sierpniu gdy napisałam "Gonia masz pw" dobiajałam się po kilkanaście razy -ale nie oddzwaniała w sprawie pomocy temu Pekińczykowi. W sumie kilkadziesiąt razy dzwoniłam-wie kto dzwoni, nagrałam się na sekretarkę, ponownie pisałam pw - nie było żadnej reakcji...[/COLOR][/B]
[B][COLOR=red]Jest teraz połowa września niemal, wykonałam kilkadziesiąt telefonów, były zignorowane.[/COLOR][/B]
[B][COLOR=red]P.S. celowo napisałam na czerwono pogrubioną czcionką- bo może jestem tego warta by mnie ignorowac i płaskaty azyl gdy tak usiłujemy pomóc temu psu ale jesteśmy ignorowani.[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='oktawia6'][B][COLOR=red] a ja nie byłabym tego pewna-mój post jest tu widoczny już w sierpniu gdy napisałam "Gonia masz pw" dobiajałam się po kilkanaście razy -ale nie oddzwaniała w sprawie pomocy temu Pekińczykowi. W sumie kilkadziesiąt razy dzwoniłam-wie kto dzwoni, nagrałam się na sekretarkę, ponownie pisałam pw - nie było żadnej reakcji...[/COLOR][/B]
[B][COLOR=red]Jest teraz połowa września niemal, wykonałam kilkadziesiąt telefonów, były zignorowane.[/COLOR][/B]
[B][COLOR=red]P.S. celowo napisałam na czerwono pogrubioną czcionką- bo może jestem tego warta by mnie ignorowac i płaskaty azyl gdy tak usiłujemy pomóc temu psu ale jesteśmy ignorowani.[/COLOR][/B][/QUOTE]
Oktawio,
Nie odbieram telefonów prywatnych, więc proszę nie unoś się. Mówiłam Ci ostatnio, że Pekin jest bezpieczny w domu, w którym jest i nie ma potrzeby mu go zmieniać. Jeśli gdziekolwiek się ruszy to tylko do domu stałego. Za oferowaną pomoc bardzo dziękuję,a le ten przypadek tego nie wymaga.
P.S. Pirat jest po konsultacji okulistycznej i z jego okiem nic nie da się zrobić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GoniaP']Oktawio,
Nie odbieram telefonów prywatnych, więc proszę nie unoś się. Mówiłam Ci ostatnio, że Pekin jest bezpieczny w domu, w którym jest i nie ma potrzeby mu go zmieniać. Jeśli gdziekolwiek się ruszy to tylko do domu stałego. Za oferowaną pomoc bardzo dziękuję,a le ten przypadek tego nie wymaga.
P.S. Pirat jest po konsultacji okulistycznej i z jego okiem nic nie da się zrobić.[/QUOTE]

[B][COLOR=red][U]"Pekińczyk oddany z powodu błahostki - POMOCY"[/U][/COLOR][/B] to są słowa z ogłoszenia więc moje pytanie brzmi potrzebuje on pomocy czy nie ? bo już nic z tego nie rozumiem ... pokazałam zdjecie mojemu weterynarzowi okuliscie powiedział ze tak powiększone oko u pekińczyka nie jest napewno defektem który mozna zignorować , gałka oczna jeżeli urosnie ciśnienie śródgałkowe poprostu pęknie lub wypadnie
Szczególnie narażone na wypadanie gałki ocznej są psy ras brachycefalicznych (np. Shih tzu, mops, buldożki, pekińczyki...) - rasy te mają duże szpary powiekowe oraz płytki oczodół.

cyt tresc ogłoszenia :
[I][B][COLOR=red]Ma je nienaturalnie powiększone, co nie przeszkadza mu w normalnym funkcjonowaniu. Pieska oglądał weterynarz - specjalista od okulistyki który stwierdził, że nie są to zmiany chorobowe a jedynie defekt kosmetyczny. Poza tym to wesoły, kochany, spragniony kontaktu z człowiekiem piesek który czeka na dom, gdzie będzie kochany mimo tego problemu. Tylko czy taki się znajdzie?[/COLOR][/B][/I]

skoro nie chcecie pomocy oferowanej ze strony Plaskatego Azylu to przeprowadzcie ten zabieg sami , na co czekacie ??? nie ważne ze Pirat wg Ciebie i opini lekarza (aczkolwiek w poznaniu lekarzy okulistów jest jak na lekarstwo sama osobiscie znam jednego u którego lecze moje psy a który poddał wątpliwosci zeby lekarz wydał decyzje o braku koniecznosci działania chyba ze na wyraźną prosbe własciciela psa ) nie odczuwa dyskomfortu ,przez to oko napewno nie czuje sie z tym komfortowo a 100% pewnosci ze nie odczuwa bólu nikt nie moze mieć. goniaP jak w nazwie waszej fundacji jest tytuł GŁOSEM ZWIERZĄT to moze weź sobie do serca tą nazwe posłuchaj głosu Pirata i mu pomóż a nie czekaj na DS który sam to zrobi bo na taki dom Pirat może długo poczekać.

P.S. ja do Ciebie dzwoniłam nie z prywatnego numeru tylko normalnego (nr nie jest zastrzeżony) podany na waszej stronie jako numer alarmowy ten sam jest podany do kontaktu w sprawie adopcji Pirata jednakze ani odpowiedzi ani odebrania słuchawki sie nie doczekałam , pytanie tylko jeżeli ktoś do Ciebie dzwoni z pilnym zgłoszeniem jako do instytucji która pomaga zwierzętom czy także spotyka sie z taka ignorancją ? To po co wogóle ten telefon skoro nikt go nie odbiera ? Dzowniłam kilka razy pomyśl gdybym była potencjalnym DS dla Pirata i tak wydzwaniała to przez Twój brak ochoty na rozmowy telefoniczne , brak jakiejkolwiek zwrotnej odpowiedzi oddzwonienia skutkował by zrezygnowaniem z tego psa bo ile dni mozna dzwonić nie doczekawaszy sie rozmowy z Tobą , kto wie moze Piratowi przez takie postępowanie przeszło kilka fajnych domków koło nosa ...
jeszcze jedno dodaj tłusty napis w ogłoszeniu że nr zastrzeżonych nie odbierasz , aczkolwiek skoro ktos takich nr nie odbiera wydaje mi się że ma coś do ukrycia lub kogoś unika :) to tyle w tym temacie

Link to comment
Share on other sites

Z niczego się nie będę tłumaczyć drogie panie i wypraszam sobie te insynuacje i ataki na mnie osobiście i na fundację.
Gratuluję waszym lekarzom stawiania diagnozy na podstawie fotki, może podzielicie się ze mną ich nazwiskami, chętnie zaoszczędzę w przyszłości na kosztownych badaniach w klinikach.
Jeszcze raz powtarzam, Pirat jest bezpieczny w domu tymczasowym, niczego mu w tej chwili nie brakuje. Jest zdrowym, radosnym i zadbanym psem, który wybiera pomiędzy leżakowaniem w łóżku a zabawami z koleżankami w przepastnym ogrodzie. Stan jego oka to stan po wypadnięciu gałki ocznej (stary uraz) gdzie doszło do zerwania mięśni własnych gałki ocznej (konkretnie mięśnia prostego przyśrodkowego) co stało się przyczyną rotacji gałki ocznej, czyli inaczej dało to efekt ZEZA ROZBIEŻNEGO! Mięśnie są w zaniku. Tego się nie operuje! Ciśnienie śródgałkowe jest w normie.
Proszę mi więc tu niczego nie imputować i pozwolić nam działać profesjonalnie i w zgodzie z naszymi sumieniami. W głos Pirata dokładnie się wsłuchaliśmy.

Link to comment
Share on other sites

Jako osoba która działa w imieniu fundacji masz obowiazek wręcz się wytłumaczyc co danym psem sie dzieje , pies nie jest twoją własnością i osoby które są chętne udzielic mu pomocy mają prawo oczekiwać wyczerpujacych informacji na jego temat , mało konstruktywne podejście jest twoje nie całej fundacji chyba ze uważasz że TY to = cała fundacja uważasz ze nie odbieranie telefonów , brak jakiejkolwiek odpowiedzi na poczte to jest pełen profesjonalizm ?
Proszę pokazać mi w którym miejscu napisałam ze lekarz postawił diagnoze ? moze warto czytać ze zrozumieniem , to ze lekarz obejrzał zdjecie i powiedział co sądzi o tym ,nie oznacza ze stwierdził co mu jest ,to były tylko przypuszczenia na podstawie zdjecia a nie diagnoza :) Skoro uważasz ze Pirat jest bezpieczny w DT cyt : [COLOR=red][B]Jeszcze raz powtarzam, Pirat jest bezpieczny w domu tymczasowym, niczego mu w tej chwili nie brakuje ... [/B][/COLOR]

[COLOR=#ff0000][COLOR=black]natomiast ogłoszenie brzmi[/COLOR] cyt :[/COLOR]

[B][U][COLOR=#ff0000]"Pekińczyk oddany z powodu błahostki - POMOCY"[/COLOR][/U][/B]

[COLOR=red][COLOR=red][COLOR=black]Twoje słowa cyt[/COLOR] :[/COLOR][B] Za oferowaną pomoc bardzo dziękuję,a le ten przypadek tego nie wymaga.[/B][/COLOR]
[COLOR=red]
[/COLOR]

[COLOR=#ff0000][COLOR=black]To sie zastanów potrzebuje czy nie ???? jezeli nie , to świadomie wprowadzasz ludzi czytajacych ogłoszenie w błąd i tutaj niestety ukazuje zupełny brak profesjonalizmu bo mam wrazenie po tytule ogłoszenia gdzie wręcz krzyczysz ( tak odczytuje sie drukowane litery zatłuszczone ) że pekin potrzebuje pomocy to szukasz domu na litość a chyba nie o to chodzi , trzeba mu szukać domu gdzie ludzie mają pojęcie o tej rasie i kochają ją ponad wszystko :) [/COLOR][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[B]Z ostatnich wydarzeń:

W domach stałych:[/B]

1. Sosenka
2. Oliwia
3. Atos
4. Emilian
5. Bogna
6. Kapselka
7. Gizmo
8. Beksa
9. King
10. Cross
11. Arika
12. Artemida
13. Amadeusz
14. Gonzo
15. Parkowy
16. Pralinka
17. Frida
18. Funia
19. Tajfun
20. Tosia



[B]Nowe zwierzaki pod opieką FGZ:[/B]

1. Nuka
2. Fox
3. Fanta
4. Fendi
5. Figa
6. Lisia
7. Nuka
8. Fado
9. Ares
10. Aza
11. Dante
12. Borys
13. Gapcio
14. Tong
15. Rudiś
16. Sansa
17. Gosia
18. Atra
19. Balbinka
20. Dżeki
21. Amelka


[B]Z innych wydarzeń:[/B]

1. 30.08.2011r. - Interwencja Radzyny, suczka Lora
14.09.2011r. - Interwencja Puszczykowo - owczarek niemiecki
01.09.2011r. - Interwencja - Poznań, Fado

18.08.2011r. - Marsz - "Polskie zwierzęta proszą o głos na TAK"

Link to comment
Share on other sites

Kochani, z powodu kiepskiej sytuacji materialnej Fundacji GZ, 29 pazdziernika (sobota) oraz 30go (niedziela) organizujemy zbiórki pieniędzy na cele statutowe Fundacji. Sobotnia zbiórka odbędzie się w sklepie w Przeźmierowie, w godzinach od 8:00 - 20:00. Niedzielna prawdopodobnie w Swarzędzu w tych samych godzinach. Ponieważ jest nas za mało, nie jesteśmy w stanie "obstawić" tych zbiórek i dlatego bardzo prosimy o pomoc. Jeśli możecie poświęcić trochę czasu w weekend na uczestnictwo w zbiórce publicznej na rzecz utrzymania naszych psów i kotów, prosimy o kontakt: [email][email protected][/email]

Link to comment
Share on other sites

Uruchomiliśmy kanał z filmikami, na których można będzie podziwiać naszych podopiecznych, którzy będą się prężyć i prezentować z jak najlepszej strony ;-)
Póki co swoje filmiki mają; Lisia, Aza, Tajson. Następne gwiazdy ekranu wkrótce ;-)

[url]http://www.youtube.com/user/glosemzwierzat#p/u[/url]

Link to comment
Share on other sites

[B]Nowy podopieczny fundacji - GIORNO[/B]


Do rodzinnego Sierakowa pojechała Ola, technik weterynarii z zaprzyjaźnionego gabinetu weterynaryjnego. Nie zdążyła wysiąść z samochodu a już przybłąkał się on, labrador Giorno.Piesek bardzo lgnął do ludzi, był bardzo głodny. Ola złapała go i zadzwoniła do nas z prośbą o pomoc.

Pod tymczasowy dach przygarnęli go Kasia i Andrzej. Na wstępie wykąpali go i wypłukali „milion” pcheł. Pierwszą noc psiak wymiotował kośćmi, dziś zatem odwiedził weterynarza. Ten ocenił go na około 1 rok, półtora roku maksymalnie, zalecił dietę na dwa nadchodzące dni i orzekł, że pies jest zdrowy.

Giorno czeka na nowy dom.

[IMG]http://img845.imageshack.us/img845/777/giorno02.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[B] [/B]

[INDENT] [CENTER][B][SIZE=3][COLOR=red]Ciocie Kochane, tu wstrząsająca historia Maciusia obdartego ze skóry:[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=1][URL="http://www.dogomania.pl/threads/217202-Bezgraniczne-CIERPIENIE-bezdenna-oboj%C4%99tno%C5%9B%C4%87%21-ODARTY-ZE-SK%C3%93RY-MIKU%C5%9A-NA-POMOC"]http://www.dogomania.pl/threads/217202-Bezgraniczne-CIERPIENIE-bezdenna-oboj%C4%99tno%C5%9B%C4%87!-ODARTY-ZE-SK%C3%93RY-MIKU%C5%9A-NA-POMOC[/URL]!!![/SIZE]

[SIZE=3][COLOR=red]Wspomóżcie grosikiem, zajrzyjcie na bazarki dla Niego:[/COLOR][/SIZE][/B][B]
[SIZE=2][URL="http://www.dogomania.pl/threads/217219-fajne-ciuszki-klapki-co%C5%9B-na-prezent-dla-Maciusia-obdartego-ze-sk%C3%B3ry-do-14.11"]http://www.dogomania.pl/threads/2172...%B3ry-do-14.11[/URL][/SIZE][/B][B]
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/217224-swetry-kocyki-adres%C3%B3wki-chusty-szukam-domu-dla-rannego-Mikusia-do-10.11?p=17937285#post17937285"]http://www.dogomania.pl/threads/2172...5#post17937285[/URL][/B][/CENTER]
[/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

Przystojniak Walker już w swoim domu.

Walker w fajnym, ciepłym domu.
Ma swojego Pana, a po jego nieobecnosć w pracy - rodziców Pana, którzy go rozpieszczają na wszelkie możliwe sposoby.

[B]Wątek na Dogo:[/B] [url]http://www.dogomania.pl/threads/214192-KOSZALIN-nazywam-sie-WALKER.-Johnnie-Walker.-Pies-kt%C3%B3ry-przyw%C4%99drowa%C5%82.?p=17587013#post17587013[/url]

[IMG]http://img835.imageshack.us/img835/9319/walker03.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...