Jump to content
Dogomania

BARDZO PILNE!!!Właściciele kalekich psów!!!


MonikaP

Recommended Posts

Bardzo pilnie proszę o radę!!!!
Do naszego schroniska trafił młody piesek po wypadku - ma amputowaną przednią łapkę, a druga (też przednia) niestety prawdopodobnie również będzie musiała być amputowana. Znaleźli się jego właściciele, którzy bardzo się boją, że bez dwóch przednich łapek piesek będzie do końca życia nieszczęśliwy - myślą o uśpieniu psa, gdyby drugą łapkę też trzeba było amputować. Gdyby ktoś doradził im, jak usprawnić takiemu pieskowi bez łapek życie (proteza? wózek?), to na pewno podjęliby to wyzwanie.
Bardzo, bardzo proszę o pomoc, bo losy pieska będą się ważyć w tym tygodniu!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='"Superise"']Super pies :smile:.
Swoją drogą, wydaje mi się, że dla niego lepiej, że urodził się bez 2 łapek, niż jeśli mialby je stracić (w wyniku wypadku np.). On po prostu nie wie, jakby to było, gdyby chodzil na 4 ;-)[/quote]

nie wiem wydaje mi się, że pies przyzwyczajony to 4 łapek nie poradzi sobie tak jak ten psiur z filmiku. w tym przypadku lepszy jest wuzeczek lub coś w tym stylu... nigdy nie doradzę uśpienia psa, trzeba walczyć do końca...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ozuzi']nie wiem wydaje mi się, że pies przyzwyczajony to 4 łapek nie poradzi sobie tak jak ten psiur z filmiku. w tym przypadku lepszy jest wuzeczek lub coś w tym stylu... nigdy nie doradzę uśpienia psa, trzeba walczyć do końca...[/QUOTE]


Nawet, jeśli ma to dla niego oznaczać jedynie męczrnie??!!:angryy:

Link to comment
Share on other sites

moim zdaniem ten pies sie nie nauczy chodzic na tylnich lapkach ;/
przedewszystkim to nie jest anturalne dla psa...
mimo wszystko gdy straci takze ta druga lapke to moze to byc dla niego jakies psciazenie psychiczne...nowa sytuacja..

moze gdyby skonstruowac jakis specjalny wozek przeznaczony tylko dla niego?

bo az szkoda psiaka :(

Link to comment
Share on other sites

Tylko czy to jest w ogóle możliwe fizycznie? Bo nie mając tylnych łap, pies ciągnie całe ciało przednimi, a wózeczek mu pomaga, bo zmniejsza ciężar. A co, gdy nie ma przednich? Musiałby skakać bez możliwości zahamowania, bo z przodu miałby kółka :-(

Link to comment
Share on other sites

[I][B]:shake:dziewczyny życie jest okrutne , ale ten psiak jeśli straci łapkę i nie będzie miał obu przednich nie ma szans na samodzielną egzystencję .....wiem to okrutne , ale chyba wtedy trzeba zrobić coś czego nikt z nas by nie chciał :-(

wozek zamiast przednich łap nie spełni takiego zadania jakie od niego oczekujemy ....co innego brak 1 łapki bądź nawet 2 ale tylnych.................
[/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Verdana][COLOR=black][FONT='Times New Roman']Ja kocham zwierzęta (bo niby co bym tu robiła) byłabym w stanie wziąć pod dach kalekiego psa.. ale psa który sobie poradzi, według mnie amputacja dwóch przednich łapek jest dla psa jednocześnie egzekucją... tylnie łapy to co innego, pies bez jednej łapki to bardzo sprawne zwierze, widziałam na własne oczy i gdybym nie zauważyła go na smyczy to w ruchu nawet nie spostrzegłabym że psiak ma trzy łapki .. według mnie to dla psa będzie męka..[/FONT][/COLOR]:-( więc moim zdaniem nie wiem czy jest sens ratowania tego biedaka...[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

A ja znalazłam takie wózeczki
[IMG]http://i11.photobucket.com/albums/a177/mefimej/fwheel300.jpg[/IMG]

[IMG]http://i11.photobucket.com/albums/a177/mefimej/fwheel.jpg[/IMG]

A spróbować można tutaj: [URL="http://www.wozekdlapsa.pl/"]http://www.wozekdlapsa.pl/[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Ale powyższe zdjęcia pokazują, że robi się też wózki dla psów z niesprawnymi przednimi łapami. Zwłaszcza wózek z pierwszego zdjęcia nie wydaje się jakiś skomplikowany, więc gdyby wysłać zdjęcie do producentów, że o coś takiego chodzi, to myślę, że któryś by się podjął tego zadania.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mefimej']Ale powyższe zdjęcia pokazują, że robi się też wózki dla psów z niesprawnymi przednimi łapami. Zwłaszcza wózek z pierwszego zdjęcia nie wydaje się jakiś skomplikowany, więc gdyby wysłać zdjęcie do producentów, że o coś takiego chodzi, to myślę, że któryś by się podjął tego zadania.[/quote]

Tak, właśnie wysłałam panu Piotrowi (właściciel Sznapiego) link do tej strony.

Link to comment
Share on other sites

a jesli nie producenci to moze sam wlasciciel?
ten 1 wózek nie wyglada na zbyt skomplikowany, wystraczy troche zlotej raczki i serca kochajacego wlasciciela :)

jeszcze nie widomo jakie beda koszty takie wozka
jest on w koncu robione na specjalnie zamowienie, bo na przednie lapki

nie mniej jednak caly czas trzymam kciuki za biednego psiaka, i niech wszytko pojdzie pomyslnie

Link to comment
Share on other sites

[quote=Ra'idah]a jesli nie producenci to moze sam wlasciciel?
ten 1 wózek nie wyglada na zbyt skomplikowany, wystraczy troche zlotej raczki i serca kochajacego wlasciciela :)

jeszcze nie widomo jakie beda koszty takie wozka
jest on w koncu robione na specjalnie zamowienie, bo na przednie lapki

nie mniej jednak caly czas trzymam kciuki za biednego psiaka, i niech wszytko pojdzie pomyslnie[/quote]

Myślę, że prostota tego wózka to tylko pozory. On musi być odpowiednio wyważony, dopasowany do wagi psa itd. Weszłam na tę stronę i moim zdaniem nie wygląda to wcale tak prosto.

Link to comment
Share on other sites

Pomysł może się Wam wydać dziwny, ale... niech właściciele zapytają w teatrze. Może się okazać, że fachowcy od dekoracji podejmą się zrobienia takiego wózka - jeżeli będą mieli zdjęcia. Oni robią różne dziwne konstrukcje, myślą mniej stereotypowo niż zwykli rzemieślnicy ;)

Link to comment
Share on other sites

diagnozy jednego weterynarza.Najwarzniejsza jest konsultacja z kilkoma specjalistami od kosci-psow.Prosze zasiegnac innych opinii.Moze inny dobry sp.kosci uratuje chociaz jedna lapke.Amputowac i uspic zawsze mozna,nalezy zawsze probowac ratowac!O wozku dla pieska nie posiadajacego przednich lapek nie slyszalam.O wozku,dla sparalizowanych pieskow,butow ortopedycznyc dla nozek krotszych,koslawych czy czesciowo obcietych slyszalam i widzialam u polskich pieskow.Ale postaram sie dowiedziec.Dziekuje p.Monice ,ze robi wszystko ,zeby ratowac takie sierotki,niestety sa schroniska gdzie z powodu malej deformacji jednej tylko lapki uspili (6 m-cznego szczeniaka).To jest tragiczne,bulwersujace

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']diagnozy jednego weterynarza.Najwarzniejsza jest konsultacja z kilkoma specjalistami od kosci-psow.Prosze zasiegnac innych opinii.Moze inny dobry sp.kosci uratuje chociaz jedna lapke.Amputowac i uspic zawsze mozna,nalezy zawsze probowac ratowac!O wozku dla pieska nie posiadajacego przednich lapek nie slyszalam.O wozku,dla sparalizowanych pieskow,butow ortopedycznyc dla nozek krotszych,koslawych czy czesciowo obcietych slyszalam i widzialam u polskich pieskow.Ale postaram sie dowiedziec.Dziekuje p.Monice ,ze robi wszystko ,zeby ratowac takie sierotki,niestety sa schroniska gdzie z powodu malej deformacji jednej tylko lapki uspili (6 m-cznego szczeniaka).To jest tragiczne,bulwersujace[/quote]

Niestety to nie takie proste. Piesek jest w bardzo złym stanie. Ta druga łapka właściwie miała być amputowana od razu razem z pierwszą, ale lekarka postanowiła ją ratować. Jednak wciąż nie ma w niej czucia, jest cała pogruchotana. Pies jest słabiutki, na środkach przeciwbólowych.
To nie lekarka doradza uśpienie, twierdząc wręcz, że na to zawsze znajdzie się czas, a dopóki można, trzeba myśleć o ratowaniu psa - z łapkami czy bez. To jego właściciele, zrozpaczeni wizją pieska, który zawsze był bardzo wesoły i ruchliwy, a teraz mialby wieść życie "roślinki" przenoszonej z miejsca na miejsce. I ja się im nie dziwię, rozumiem ich. Jeżeli podejmą taką decyzję, uszanuję ją i nie będę mieć do nich żadnych pretensji. Wiem, jak to przeżywają i w jakiej są rozpaczy. A na razie staram się im wszelkimi sposobami pomóc.

Link to comment
Share on other sites

Hej ja już napisałam na PWP więc się nie będę powtarzać:evil_lol: Dodam jedno- sama piszesz, że piesek był ruchliwy i wesoły- to myślisz, że przestanie?? A guzik!!! Psy radzą sobie z kalectwem znacznie lepiej niż ludzie, Myślę, że wózeczek mógłby mu byc potrzebny tylko na spacery i to być może początkowo... On nie ma sparaliżowanego ciała, więc może się nauczyć balansować i ganiać na dwóch. Zresztą... Aksa mimo całkowitego porażenia pływa, biega, bawi sie z psami... a jak mi uciekła z wózka, to jej nie mogłam dogonić, chociaż ciągnęła tyłek:evil_lol: w ogóle moim najczęstrzym okrzykiem jest dziki ryk "aksastóóójjj!!!!!"

PS. Jeśli Państwo pieska chcieliby porozmawiać, mają wątpliwości jak się żyje z kalekim psem to mapa AFN ma mój telefon- zapraszam!!!

xxxx52- niestety u nas w schronisku mimo próśb wolontariuszki uśpili 7-tygodniowego szczeniaka z wadą łapki:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Madzika']Gdzies tu na forum w tym dziale byl filmik o psie co mial tylko2 tylen nogi i chodzi poprostu jak czlowiek prawie w pionie:roll:
topic byl cos super pies [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=28054"]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=28054[/URL] znalazlam[/quote]
Madzika, ale ten piesek nie miał łapek od urodzenia. I nie potrafiłby chodzić na 4 łapkach.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...