Jump to content
Dogomania

Mała, delikatna dropiata - LIZA odeszła za TM [']


Murka

Recommended Posts

Mialam ostatnio pieska -suczke z padaczka,dostwala leki ,ale weterynarz moj powiedzial zeby pies nie dostawa tak czestol atakow padaczek ,musi miec zapewniony psychiczny kompfort tzn opoiekun musi byc bardzo spokojny bez innych psow czy wrzeszczacych dzieci.Poniewaz takich warunkow nie posiadalam suczka trafila do domu stalego jednosobowego bardzo odpwiedzialnego bez zadnych psow i doadtkowych stressow.Piesek nie ma prawie wcale padaczki.Leki otrzymuje sytematycznie
Mojego wojka dobreman-mix z padaczka dozyl 13 lat,ale rodzina byla nadzwyczaj spokojna i bez zadnych psow

Link to comment
Share on other sites

Jak Liza?
Rozmawiałam z Jo37 - ma wielkie problemy z wejściem na dogo, dlatego nie ma jej na wątku.
Próbowałyśmy zaplanować kolejne kroki, aby w jakiś sposób pomóc suni.
Znajoma z zaprzyjaźnionej fundacji ma dobrego neurologa w Warszawie, ale sam transport kosztowałby ok 250 zł:roll:
No i Liza musiałaby u kogoś zostać, bo na pewno nie dałoby się rady zrobić badań w ciągu jednego dnia.
Może lepiej próbować szukać kogoś w Lublinie...
Co o tym myślicie?
Na koncie fundacji jest dla Lizy 216 zł z poprzedniego bazarku; teraz z obecnego mamy już 130 zł - mam nadzieję, ze jeszcze ktoś kupi serduszka.
Zapraszam [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/242004-Serduszka-na-ma%C5%82%C4%85-Liz%C4%99-z-padaczk%C4%85-do-14-do-22-00?p=20697786#post20697786"]http://www.dogomania.pl/forum/thread...6#post20697786[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Dokupiłam witaminy z Cynkiem (30 zł):
[URL]http://images45.fotosik.pl/1785/15c271c33e0666bcgen.jpg[/URL]

I czas na rozliczenie:

[B]Stan konta na 11 marzec wynosił -314 zł
Wpłaty:[/B]
+200 zł jess
+25 zł zozola77
[B]Razem: -89 zł[/B]

[B]Koszty:[/B]
-300 zł hotelowanie
-34,90 zł Clonazepam (3 opak.)
-6 zł Fiprex
-13 zł Luminal (2 opak.)
-30,10 zł Bromek
-30 zł wit. z Cynkiem
[B]Razem: -414 zł[/B]

-89 zł - 414 zł = -503 zł
[COLOR=#ff0000][B]Stan konta na 10 kwiecień wynosi -503 zł.[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Dokupiłam jeszcze Luminal (2 opak.): 13 zł:
[URL]http://images49.fotosik.pl/1866/e7fb50f07257ddbf.jpg[/URL]

Rozmawiałam z dr z Lublina o diagnostyce i on powiedział, że jeśli rezonans to on poleca tylko we Wrocławiu. Mówił jednak, żeby się zastanowić, bo na rezonansie może nic nie wyjść. Wg dr przypadłość Lizy to jest po prostu ciężka do leczenia padaczka i on nie widzi konieczności wykonywania rezonansu. Gdyby był tam jakiś guz, to ataki byłyby cały czas i byłyby też inne objawy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Murka']Dokupiłam jeszcze Luminal (2 opak.): 13 zł:
[URL]http://images49.fotosik.pl/1866/e7fb50f07257ddbf.jpg[/URL]

Rozmawiałam z dr z Lublina o diagnostyce i on powiedział, że jeśli rezonans to on poleca tylko we Wrocławiu. Mówił jednak, żeby się zastanowić, bo na rezonansie może nic nie wyjść. Wg dr przypadłość Lizy to jest po prostu ciężka do leczenia padaczka i on nie widzi konieczności wykonywania rezonansu. Gdyby był tam jakiś guz, to ataki byłyby cały czas i byłyby też inne objawy.[/QUOTE]

To ma sens, ale może zrobić Lizie jakieś inne badania, które pozwolą lepiej dobrać leki.
Takie powtarzające się ataki, zdaniem niektórych lekarzy nie rokują dobrze:shake:

Link to comment
Share on other sites

na luminalu o tyle jest dobrze, że nawet jeśli się powtórzą ataki, to poziom luminalu oznaczyć można i dawkę odpowiednio dobrać, to samo przechodziłam z moim psem. I też nam polecali wyłącznie Wrocław, ale też powiedzieli, ze skoro ataki ustały po lekach przeciwpadaczkowych, to nie jest to sprawa neurologiczna, tylko "po prostu" padaczka i szkoda we Wrocław inwestować, a koszt ogromny...

Link to comment
Share on other sites

Liza ataków nie ma, natomiast znów odezwały się problemy skórne. Zauważyłam, że się drapie, więc podejrzałam a tam ciemne pachy i pachwiny... Muszę znów wkroczyć ze smarowaniem Elosone. Martwi mnie jednak, że mimo podawania cały czas cynku i kwasów omega te zmiany się pojawiły...

Link to comment
Share on other sites

W sumie to nie wiadomo co to jest... Wykluczyliśmy problemy hormonalne. Do tej pory udawało się zapobiegać tym zmianom podając preparaty na skórę, ale teraz coś się zmieniło... Mam nadzieję, że przynajmniej Elosone podziała jak zawsze.

W piątek w południe Liza ma tomograf w Lublinie... Rozmawiałam z dr, który będzie robił badanie, opisałam co i jak z Lizą, po krótce jej historię choroby i powiedział, że mogą zrobić tomograf, ale trzeba się liczyć z tym, że może on nic nie wykazać. Mimo wszystko jeśli jest taka okazja (badanie gratis) to trzeba skorzystać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Murka']W sumie to nie wiadomo co to jest... Wykluczyliśmy problemy hormonalne. Do tej pory udawało się zapobiegać tym zmianom podając preparaty na skórę, ale teraz coś się zmieniło... Mam nadzieję, że przynajmniej Elosone podziała jak zawsze.

W piątek w południe Liza ma tomograf w Lublinie... Rozmawiałam z dr, który będzie robił badanie, opisałam co i jak z Lizą, po krótce jej historię choroby i powiedział, że mogą zrobić tomograf, ale trzeba się liczyć z tym, że może on nic nie wykazać. Mimo wszystko jeśli jest taka okazja (badanie gratis) to trzeba skorzystać.[/QUOTE]
Czy badanie będzie wykonane na tomografie fundacyjnym,o ktorym pisałam?

Link to comment
Share on other sites

mój pies też ma takie zmiany skórne jak Liza, i niestety nikt mi nie jest w stanie powiedzieć co to może być. Smaruję mu pachwiny maścią Elocom i jest lepiej ale co jakiś czas trzeba to powtarzać. Nie mam pojęcia jak się tego pozbyć już na zawsze ;/

zrobiłam przelew dla Lizy i trzymam kciuki żeby ataki się już nie powtarzały :)

Link to comment
Share on other sites

216 zł doszło :)

Liza po małych perypetiach (wszystko się opóźniło, bo jakiś system padł w klinice) w końcu przeszła szczęśliwie tomograf. Okazało się, że przyczyną padaczki jest... dziura w czaszce. Właściwie to wklęśnięcie, gdzie część kości czaszki jest wepchnięta do środka. Z tego co dr mówił, to istnieje możliwość operacji, ale jest to bardzo kosztowne (kilka tys. zł) i nie ma gwarancji, że efekt będzie zadowalający.
Więcej może napisze Tola, bo mieli dzwonić do dra.

Kosztów za wizytę i badanie nie ma żadnych, dr nie wziął ani grosza. Jedyny koszt całej "imprezy" to transport do Lublina. Całość kosztu to 90 zł, ale udało się dokoptować psa, który jechał do DS (Czaki) i DS dał 40 zł, więc dla Lizy zostaje 50 zł tylko.

Edited by Murka
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...