Jump to content
Dogomania

Sambo,opuscil nas dzisiaj o 11 ,zegnaj aniolku my bedziemy pamietac:(


giselle4

Recommended Posts

A powiedzcie, ale tak zupełnie szczerze...Jaka jest realna szansa, że ktoś faktycznie takiego ślepaczka będzie chciał wziąć na zawsze? On jest śliczny i słodziak, ale ludzie zazwyczaj boją się takich zobowiązań. Wy macie duże doświadczenie w szukaniu domków stałych, jak oceniacie psiaka szanse? Pochlastałabym się jakby musiał skakać po tymczasach/hotelikach, bo nie znalazłby na czas domku stałego...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

I jeszcze powiedzcie, zwłaszcza Edi, bo ona chyba tez ma ślepka u siebie...Jak wygląda opieka nad takim psiakiem? Czy można go samego w domku zostawiać w ogóle? My oboje ludzie pracujący, czyli około 6 godzin dziennie psiak byłby sam. Poza tym czasem to ze spacerkami, trawką i przestrzenią do łażenia nie byłoby problemu, bo my, że tak powiem, w polu mieszkamy :) I na parterze, może to też plus...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='giselle4']obiecuje
ze jak sie zdecydujesz
to ja i fochu i michelle i fiorsteinbock i ewa gonzales,Piromanka ,Adkaaaa5 nawet wieso pomoze i jeszcze wiele ciotek bedziemy robic ogłoszenia
ja z pomocą cioteczek postaramy sie o karme i pieniazki na lekarzy...decyduj[/QUOTE]
ja też - na przykład allegro zrobię i będę wznawiać do skutku, a ja twarda zawodniczka jestem - Kamienia ogłaszam już ponad rok...

[quote name='ellensilla']A powiedzcie, ale tak zupełnie szczerze...Jaka jest realna szansa, że ktoś faktycznie takiego ślepaczka będzie chciał wziąć na zawsze? On jest śliczny i słodziak, ale ludzie zazwyczaj boją się takich zobowiązań. Wy macie duże doświadczenie w szukaniu domków stałych, jak oceniacie psiaka szanse? Pochlastałabym się jakby musiał skakać po tymczasach/hotelikach, bo nie znalazłby na czas domku stałego...[/QUOTE]
Nie ma reguły, ale ja w zeszłym roku ogłaszałam przez chyba 3 miesiące niewidomego Czarusia ze schroniska w Radomiu i rok temu, tuż przed świętami pojechał do swojego nowego domu, do bardzo sympatycznych ludzi - chcieli pomóc właśnie jakiejś bidzie i wybrali akurat jego.

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiam właśnie z TZ...W sumie największa nasza obawa jest taka, że Sambuś też będzie szukał domku tyle miesięcy albo i rok (odpukać w niemalowane!), a my w wakacje wybywamy na dłużej, natomiast ja od marca też jest bardzo mobilna...Cholera nie wiem sama co mam myśleć, nie chcę żeby taki psiak tułał się od Sasa do lasa...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ellensilla']I jeszcze powiedzcie, zwłaszcza Edi, bo ona chyba tez ma ślepka u siebie...Jak wygląda opieka nad takim psiakiem? Czy można go samego w domku zostawiać w ogóle? My oboje ludzie pracujący, czyli około 6 godzin dziennie psiak byłby sam. Poza tym czasem to ze spacerkami, trawką i przestrzenią do łażenia nie byłoby problemu, bo my, że tak powiem, w polu mieszkamy :) I na parterze, może to też plus...[/QUOTE]
Opieka taka sama:) Nie ma co się bać Pies chodzi na węch albo "ma to coś" że czuje mebel, drzwi. Nie wiem jak to robi, ale działa:)
Przychodzi na zawołanie "idzie za głosem". Można nauczyć psa "zaczekaj" "cofnij", jesli na cos włazi. Potem ręką "przeprowadzić". Następnym razem pies pamięta jakby tę drogę.Na spacery zawsze ta sama trasa. Kiedyś Foka mi się zerwała i zatrzymała się przed klatką. Jak wiedziała? Nie wiem, ale doskonale wie gdzie mieszka.
Moje psy kiedy sa same spią zapewne:) Jesli będzie miał miejsce swoje, to po zapachu trafi na nie i bedzie sobie odpoczywał. Miski też nie przestawiaj, on będzie wiedział gdzie jest:)
Powodzenia! Uda się:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ellensilla']Rozmawiam właśnie z TZ...W sumie największa nasza obawa jest taka, że Sambuś też będzie szukał domku tyle miesięcy albo i rok (odpukać w niemalowane!), a my w wakacje wybywamy na dłużej, natomiast ja od marca też jest bardzo mobilna...Cholera nie wiem sama co mam myśleć, nie chcę żeby taki psiak tułał się od Sasa do lasa...[/QUOTE]
Do marca mozna szukac innego DT, przecież DT się zwalniają. Ale to będą jego trzy miesiące. Miesiące życia godnego i bezpiecznego. Jestem pewna na chwyci nie jednego ludzia za serce i szybko znajdzie dom. Jeśli nauczycie go komnd, takich jak pisałam będzie i domowi i jemu potem łatwiej.A wasze serca urosną :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ellensilla']Rozmawiam właśnie z TZ...W sumie największa nasza obawa jest taka, że Sambuś też będzie szukał domku tyle miesięcy albo i rok (odpukać w niemalowane!), a my w wakacje wybywamy na dłużej, natomiast ja od marca też jest bardzo mobilna...Cholera nie wiem sama co mam myśleć, nie chcę żeby taki psiak tułał się od Sasa do lasa...[/QUOTE]
To zalezy od szczescia....
mowie o adopcji
jest tak ze pies idzie po kwarantannie a jest
jak Bynio ze siedzi w schronie 2 lata i cisza
a pies ladny

Link to comment
Share on other sites

Witajcie Cioteczki, dokopalam sie do chlopaka - u nas nadal lezy snieg i wszystko utrudnia :) ale nadchodza rozstopy to i moze w ludzkich sercach zagosci milosc i pokochaja naszego Samba!
Zaczne od deklaracji finansowej, ktora przechodzi po Skitku na Samba, druga sprawa - oczywiscie, ze pomoge oglaszac chlopaka. Jutro postaramy sie jechac do schronu i nowe zdjecia porobic.
Podpisuje sie pod slowami Edi, pies z tymczasu ma sprawdzony charakter, znany jest stan zdrowia no i lepiej sie prezentuje: wykąpany, pachnacy na kanapie :) Ludzie bardzie ufaja tymczasowemu opiekunowi niz pracownikowi schroniska a zatem psiak ma wieksze szanse adopcyjne.

Decyzja trudna, wiadomo ale trzymam kciuki i sluze pomocą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='giselle4']obiecuje
ze jak sie zdecydujesz
to ja i fochu i michelle i fiorsteinbock i ewa gonzales,Piromanka ,Adkaaaa5 nawet wieso pomoze i jeszcze wiele ciotek bedziemy robic ogłoszenia
ja z pomocą cioteczek postaramy sie o karme i pieniazki na lekarzy...decyduj[/QUOTE]
ja też się melduję:)

Link to comment
Share on other sites

Cioteczki, łamię się łamię się... :) A czy byłaby możliwość transportu do nas do Wrocka, tak koło 3 stycznia? I powiedzcie, czy Sambuś ma już jakieś badania porobione, czy coś będzie wiadomo więcej na temat jego stanu zdrowia? Szczepienia, pchełki, robaczki etc ? :)
Błagam, nie pomyślcie że wymyślam i wybrzydzam, ja tylko muszę realnie ocenić moją sytuację czy będę w stanie (finansowo i czasowo) pomóc tak jak Sambuś na to zasługuje...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ellensilla']Cioteczki, łamię się łamię się... :) A czy byłaby możliwość transportu do nas do Wrocka, tak koło 3 stycznia? I powiedzcie, czy Sambuś ma już jakieś badania porobione, czy coś będzie wiadomo więcej na temat jego stanu zdrowia? Szczepienia, pchełki, robaczki etc ? :)
Błagam, nie pomyślcie że wymyślam i wybrzydzam, ja tylko muszę realnie ocenić moją sytuację czy będę w stanie (finansowo i czasowo) pomóc tak jak Sambuś na to zasługuje...[/QUOTE]

przestan ,nie wydziwiasz...
zaszczepiony i odrobaczony,odpchłony i po badaniach lekarskim
mozesz mi wierzyc bedzie na 3 stycznia,,,,
Jezeli chodzi o finanse tez bedą
jzu mam pare osob ktore wpłaca grosik i bedzie na niego
jak cos sie stanie
tfu,tfu...odpukac

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...