Jump to content
Dogomania

Porządek ze zwierzętami!


muuka

Recommended Posts

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Myślę, że nie tylko ja życzyłabym sobie rozwiązania problemu z psami i kotami. Z bezdomnymi,katowanymi i pozbawionymi jakiejkolwiek kontroli. Nasz „kochany”rząd,powinien się tym zająć,zamiast wiecznych rozliczanek i przepychania się. Zwierzęta to bardzo istotna część naszego życia,a zaczynamy tracić nad tym kontorlę.Wciąż, przepełniające się schroniska,błakające się zdziczałe,chore koty i psy , masowo zabijane młode i przedziwne mieszanki trafiające w nie odpowiednie ręce.Pgryzienia,choroby roznoszone przez bezdomne i zaniedbane zwierzęta...[/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman] Nie wiem niestety jak się za to zabrać,pomyślałam o jakiejś petycji czy coś w tym rodzaju.[/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Jest nas tu wielu może ktoś ma pomysł jak to ugryźć.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Sama mam tylko kilka pomysłów, ale trzeba to pewnie dopracować i jakoś zebrać w całość no i pewnie Wy również cos chętnie dodacie.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]1) Uważam,że prawo do rozmnażania zwierząt powinni mieć tylko prawdziwi zarejestrowani hodowcy. Ich koty,czy psy powinny mieć oczywiście rodowody i uprawnienia hodowlane.(pozwala to na kontrolowanie pochodzenia zwierzaka,łatwiejsze określenie ich usposobienia ,użytkowości,a co nie jest bez znaczenia wielkości ,czy maści.Nie pozbywano by się psów,bo np. urósł za duży)[/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman] 2) Wszyscy inni posiadacze ,czworonogów powinni być zobowiązani do wysterylizowania swoich podopiecznych.(To nie jest krzywda dla zwierząt,a weliminowało by zjawisko niekontrolowanych narodzin i krzyżówek)[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman] 3)Opłaty za zwierzę powinny być dość wysokie i obowiązkowe (tzn.bardziej kontrolowane,a brak opłat karany). Wysokie na tyle aby zwierzeta nie trafiały do domu ,przypadkiem,na próbe itd.Posiadanie psa ,lub kota powinno być świadome i odpowiedzialne.(zmniejszyła by się liczba bezdomnych,czy porzucanych zwierząt.Własciciele mieli by iekszy do nich szacunek i bardziej dbali by o swoje „pieniądze”Zwierzeta nie trafiały by do rodzin tzw.pijackich)[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman] 4)Każdy posiadacz powinien być odpowiedzialny za szkody wyrządzone przez zwierzę,powinni podlegać obowiązkowemu ubezpieczeniu.[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman] 5)Wprowadziła bym również ubezpieczenie ,niekoniecznie obowiazkowe ,na leczenie zwierzaka.[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman] 6)Obowiązek szczepienia przeciwko wścielkiźnie powinno być szczególnie kontrolowane.[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman] 7)Zwierzeta które już są w schroniskach powinny mieć prawo dożyć gonie swych dni,ale z przytuliska powinny wychodzic wysterylizowane.Każdy kto już posiada psa,lub kota powinien go poddać temu zabiegowi,chyba że zamierza zająć się hodowlą.[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman] 8)Nowi właściciele takich zwierzaczków powinni być,natomoiast zwolnieni dożywotnio z opłat.(to powinno zachęcic do zabierania ich z tych smutnych miejsc)[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman] 9)Każdy skontolowany właściciel ,powinien potrafić udokumentować pochodzenie swojego pupila. Dokument z hodowli,lub schroniska. [/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Co o tym myślicie? Poprawiło by się życie zwierząt. Czasem patrząc na to co się dzieje nóż się w kieszeni otwiera,a nie można nic zrobić.No i własnie można ...ale musi się wziąć do kupy wielu ludzi!Wielu nas ,ludzi odpowiedzialnych,ludzi odpowiedzialnych za te zwierzeta![/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]ZRÓBMY COŚ!![/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman] [/FONT][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='muuka'][FONT=Times New Roman][SIZE=3]i pewnie Wy również cos chętnie dodacie.[/SIZE][/FONT][/quote] No to dodaję[SIZE=1][/SIZE]:
[quote name='muuka'][FONT=Times New Roman][SIZE=3]1) Uważam,że prawo do rozmnażania zwierząt powinni mieć tylko prawdziwi zarejestrowani hodowcy.[/SIZE][/FONT][/quote] Gdzie zarejestrowani?
[quote name='muuka'][SIZE=3][FONT=Times New Roman]2) Wszyscy inni posiadacze ,czworonogów powinni być zobowiązani do wysterylizowania swoich podopiecznych.[/FONT][/SIZE][/quote] Kiedy? Czy na przykład niezarejestrowany jeszcze przyszły hodowca, chcący wyrobić w przyszłości swemu zwierzęciu uprawnienia hodowlane, byłby zobowiązany do jego niezwłocznej kastracji?
[quote name='muuka'][SIZE=3][FONT=Times New Roman]3)Opłaty za zwierzę powinny być dość wysokie i obowiązkowe (tzn.bardziej kontrolowane,a brak opłat karany). ...(zmniejszyła by się liczba bezdomnych,czy porzucanych zwierząt...)[/FONT][/SIZE][/quote] Według mnie, po wprowadzeniu takich opłat, liczba porzucanych zwierząt znaaacznie by się zwiększyła.
[quote name='muuka'][SIZE=3][FONT=Times New Roman]4)Każdy posiadacz powinien być odpowiedzialny za szkody wyrządzone przez zwierzę[/FONT][/SIZE]...[/quote] Każdy posiadacz jest obecnie odpowiedzialny za szkody wyrzadzone przez zwierzę.
[quote name='muuka'][SIZE=3][FONT=Times New Roman]powinni podlegać obowiązkowemu ubezpieczeniu.[/FONT][/SIZE][/quote] A od czego mieliby być obowiązkowo ubezpieczeni?
[quote name='muuka'][SIZE=3][FONT=Times New Roman]5)Wprowadziła bym również ubezpieczenie ,niekoniecznie obowiazkowe ,na leczenie zwierzaka.[/FONT][/SIZE][/quote] Takie ubezpieczenia już funkcjonują , więc nie trzeba ich wprowadzać.
[quote name='muuka'][SIZE=3][FONT=Times New Roman]6)Obowiązek szczepienia przeciwko wścielkiźnie powinno być szczególnie kontrolowane.[/FONT][/SIZE][/quote] W jaki sposób?
[quote name='muuka']7)[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Każdy kto już posiada psa,lub kota powinien go poddać temu zabiegowi,chyba że zamierza zająć się hodowlą.[/FONT][/SIZE][/quote] Każdy może powiedzieć, że kiedyś hodowlą się zajmie.
[quote name='muuka']
[SIZE=3][FONT=Times New Roman] 8)Nowi właściciele takich zwierzaczków powinni być,natomoiast zwolnieni dożywotnio z opłat.(to powinno zachęcic do zabierania ich z tych smutnych miejsc)[/FONT][/SIZE][/quote] Dożywotnio dla zwierząt, czy dla tychże właścicieli?
[quote name='muuka'][SIZE=3][FONT=Times New Roman]9)Każdy skontolowany właściciel ,powinien potrafić udokumentować pochodzenie swojego pupila. Dokument z hodowli,lub schroniska.[/FONT][/SIZE][/quote]To raczej przez obowiązkowe znakowanie i rejestrację zwierząt można byłoby osiągnąć, inaczej nie widzę.

Tyle moich uwag do Twoich propozycji.

Link to comment
Share on other sites

Gdzie zarejestrowani?
Czyż hodowanie zwierząt na sprzedaż nie jest w pewnym sensie jak "produkcja"?Rozmnaża się je przeciez ,po to by je później sprzedać,czyli mieć z tego kożyści finansowe...a więc podlega to opodatkowaniu.Więc hodowla powinna byc zarejestrowana jako działalność gospodarcza.
(tak na chłopski rozum,no ale nasz kraj jest pełen absurdów ,wiec moge sie mylić)

Kiedy wysterylzować...każdy może powiedziec że zamierza być hodowcą...
Zanim zacznie się z czymś działać ,trzeba się do tego przygotować,np.wynająć lokal,kupić towar,zatrudnić ludzi,kupić maszyny....itd.ale pierwszą rzeczą jaką trzeba ,to zgłosić taką chcęć w odpowiednim urzędzie-zarejestrować działalnośc(hodowlę) i dopiero zakupić zwierzęta i działać.

Przeciw opłatom...
Opłaty i tak są obowiązkowe,tylko jest z nimi tak jak z abonamentem tv.Wszyscy o nim wiedzą ,mało kto płaci...a o kontrolowaniu i karaniu było tylko przez pewien czas głośno.Mimo to nie leciały prze okna telewizory,telewizję oglada nadal ten co płaci i ten co nie płaci.

Każdy własciciel,jest odpowiedzialny....
Tak ,ale tylko teoretycznie.Zapewne nie próbowałaś nigdy dojść odszkodowania,lub jakiego kolwiek zwrotu kosztów za np.porysowany pazurami lakier,zniszxzone ubranie,lub koszty leczenia po pogryzienu przez innego psa.
Własnie takie ubezpieczenie mam na mśli ,"psie"oc (osobiście takie posiadam).

Co do ubezpieczenia na leczenie zwierzęcia,nie mam pojęcia czy już istnieje,czy nie....nie słyszałam o takim,dlatego o tym wspomniałam.

Kontrolowanie szczepień na wściekliznę,chyba nie jest zbyt skomplikowane.Wystarczy że Straż Miejska czasem poprosi o okazanie takiego zaświadczenia,spacerowicza z psem.Policjant kontrolując kierowcę wiozącego psa w samochodzie,kontroler w tramwaju,autobusie,pociągu.Jest to wykonalne.Takie zaświadczenie,czy policę można mieś przy sobie tak jak dowód osobisty,czy prawo jazdy...to tylko kawałek papieru,nie cegły.

Właścieciele zwierząt ze schroniska ,powinni być zwolnieni z opłat dożywotnio....Oczywiście na dożywocie zwierzaka nie własne!To dość logiczne.

To jasne że nie na wszystkim się znam i nie wszytkie moje propozycje są dobre,to wymaga dopracowania i rozważenia....pisałam o tym od razu.
Potrzeba wielu głów by to poskładać i każdy może się wypowiedzieć.
Jednak Twoje uwagi niestety brzmią poprostu złośliwie.:puppydog: Może nasz jednak jakieś pomysły,może jednak to nie jest takie głupie....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='muuka']To jasne że nie na wszystkim się znam i nie wszytkie moje propozycje są dobre,to wymaga dopracowania i rozważenia....pisałam o tym od razu.
Potrzeba wielu głów by to poskładać i każdy może się wypowiedzieć.
Jednak Twoje uwagi niestety brzmią poprostu złośliwie.:puppydog: Może nasz jednak jakieś pomysły,może jednak to nie jest takie głupie....[/quote]

Juz to niedawno przerabialismy na dogo-caly temat. Poczytaj moze watki.
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=23611"]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=23611[/URL]

Link to comment
Share on other sites

nie bardzo tylko rozumiem za co i na co miałyby być te opłaty?
większość nie płaci podatku za psa bo nie wiadomo na co idą te pieniądze bo raczej nie na schroniska
myślę że interesie władz miasta jest to aby propagować sterylizacje i organizować od czasu do czasu darmowe sterylki dla tych których na to nie stać po pewnym czasie myślę że koszty i tak by się zwróciły bo nie przybywało by mniej zwierząt do schronisk
dla mnie kiedy zastanawiałam się nad sterylką dodatkowym plusem było to że w Poznaniu jest się wtedy zwolnionym z podatku za psa, wystarczy go tylko zarejesrtrować

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...