Jump to content
Dogomania

Yorki do adopcji, wątek zgłoszeniowy i dyskusyjny


LadyS

Recommended Posts

Wiem, że małe rasy później się "starzeją"

... rozmawiałam kilkakrotnie z właścicielami i nie wiem, czy mówią prawdę czy nie, tego sie nigdy nie dowiemy ;) ale podobno psiak jest zdrowy .... staram się załatwic transport do nas i jeśli mój Zorba go nie zje, lub odwrotnie ;) to psiak zostanie na dt, a na koszty karmy, weta itp. będziemy zbierać ... moze rzeczywiście trzeba przetrząsnąć szuflady i poszukać fantów na bazarki.

Link to comment
Share on other sites

a mówili coś o charakterze? jak on do psów? dzieci? kotów? czy zostaje sam grzecznie?

co do kosztów utrzymania to jak będzie zdrowy to pół biedy bo je to dość mało;) 3kg miesiecznie :cool3:
nie musimy go karmic przeciez Royalem dla yorkow, którego ceny są jak z kosmosu:shake:

ciekawe czemu sie go pozbywaja...po prostu sie znudził, przerzucają sie na inna rase (maltanczyk?) czy sprawia mega problemy...

Link to comment
Share on other sites

hmmm zwykle jest tak ze pojawia sie :
a) małe dziecko
b) nowy pies
c) wyjazd za granice
więc tutaj moze i mówia prawde bo wychodzi na to dwa czynniki sie u nich pojawiły hihi
kompletnie oczywiscie nie rozumiem takich tłumaczeń no ale...gdyby to był pies z sierścią to pewnie byłoby tłumaczenie ze dziecko ma alergie;-)
ja mam prawie 2letnie dziecko któro jak sie pojawiło to miałam yorczycę z pseudo ktora nota bene nienawidzila dzieci:-), teraz córka ma prawie 2 lata a ja mam 5 miesiecznego yorka i jakoś jeste,smy kompatybilni...chcec to moc...Ci ludzie po prostu nie chcą, szkoda ze o prawdziwych powodach tak napradwe dowiemy sie dopiero jak go wyciagniemy...

Link to comment
Share on other sites

a może być zupełnie błahy powód pod tytułem pies warczy na dziecko trzeba go oddac lub znudził się i chcemy nowego...
nie przewidzimy tego
niestety biorąc pod uwage ilości pseudohodowli yorki zaczną sie masowo pojawiać w schronach, tylko ze to będa psy zaniedbane schorowane i kasa będzie potrzebna...niestety
przetrzepmy nasze domy i poszukajmy rzeczy na bazarki...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ladySwallow']Zaraz zaraz. Ci państwo chcą go oddać w dobre ręce czy nie? Bo wykup jest wykluczony.[/QUOTE]

tak, jak pisałam wczoraj, właściciel chce zwrotu kasy za szczepienia, ktore zrobił psu w grudniu br. - ok. 100 zł ... a IVV zaoferowała, że pokryje ten koszt ...

pozostał jeszcze koszt transportu, rozmawiałam przed chwila z osobą która będzie, z jakimś psiakiem, w tym tygodniu we Wrocku, więc koszt byłby podzielony na 2 lub nawet 4 psy, zależnie od zgrania terminów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sacred PIRANHA']ale ona do wrocławia tak? bedzie musiała dużo nadłożyć lub ktos jej wywieźć sporo psiaka...nie wiem czy koszt nam wtedy nie wzrosnie bardzo
znacie kogos z zielonej gory? co by sie mogł przejechac z psem, wywiezc go albo do tego Gaju albo do Wrocka?[/QUOTE]

Emira jedzie do Wrocławia czy też gdzieś w okolicy ... jest chyba słaba nadzieja, że nadrobi te 120 km do Zieonej Góry, albo chętniej, żeby ktos dostarczył psiaka do Wrocławia. W przyszłym tygodniu się to wyklaruje, jakie psiaki i gdzie konkretnie jadą.

Link to comment
Share on other sites

Ja oczywiście nie musze go brać na BDT ... jeśli uważacie, że u Borówki będzie bezpieczniejszy, to nie ma sprawy. Nie wiem, jak Zorba go potraktuje, bo u mnie są tylko suczki, dla których jest wyjątokwo delikatny, ale wiadomo - to gentelman ;)

Wobec tego kontaktujcie się z włascicielami co do terminu i szczegółów odbioru psiaka ... Elmira dzisiaj jest w trasie do Biełegostoku, a w tym tygodniu ma w planie Wrocław i jeszcze "coś" tam w okolicy, ale można też skorzystać z innego transportu, jak wolicie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Borówka16']Znalazłam tylko 2 osoby na transportowym na miau co jeżdżą Łódź-Poznań , napisałam do nich ,ale wtedy ktoś musiałby z ZG do Poznania psa przywieźć.[/QUOTE]

Borówka, jakby ktoś jechał, to daj mi znać, bo ja szukam transportu na tej trasie dla Bolka z Głowna...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...