Jump to content
Dogomania

Yorki do adopcji, wątek zgłoszeniowy i dyskusyjny


LadyS

Recommended Posts

[quote name='Karolina.'][B]IVV[/B], [B]Jagna78[/B] - ja tu nie mówię o tym wątku, tylko o to konkretne ogłoszenie mi chodziło. Wątek wątkiem, to inna sprawa, ale ja podałam link do posta as_ko, bo chodziło mi tylko i wyłącznie o ten jeden post.




Ok, to fajnie. W razie co to potem napisz nam tutaj na wątku co i jak.[/QUOTE]
Na wątku schroniska mamy więcej zdjęć suni i nowy filmik. ([url]http://img262.imageshack.us/i/py7.mp4/[/url]) Mam nadzieję że wszystko pójdzie dobrze i po weekendzie sunię wyciągniemy do hotelu do Zamościa. Na razie wiemy tyle, że sunia to taki mały świrek. Wyciągnięta z boksu biegała jak szalona. Jest młoda i żywiołowa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewanka']a ten biedak chyba nie zapracował na godną emeryturę .............. :(

[URL]http://www.morusek.pl/ogloszenie/37874/oddam-yorka-za-100-zl/[/URL][/QUOTE]

jakby bylo gdzie go zabrac to ja bym im zrobila ta "dotacje" za 100zl . szkoda psa :( czy sa chetni na przetrzymanie ?????

[quote name='Borówka16']W moich okolicach jest masakryczna pseudo...psy osrane, w kołtunach...:(
Właścicieli pijanych zawsze zastawałam, psiaki to głównie yorki, biewery, shih-tzu, maltany, chiłki :(:(:([/QUOTE]
i nie mozna na nich kogos naslac ??? przeciez musi byc jakis sposob !

Link to comment
Share on other sites

Ta suka chyba ma już dom, zdaje się, że pisałam do ludzi maila,ale może to była inna suka. Miałam też "przyjemność" wymiany korespondencji z ludźmi, który chcieli z 150 zł sprzedać sukę, nie widzieli w tym nic złego, poinformowali mnie, że daje piękne szczeniaczki, a pani jest łaskawa, bo sprzedaje psa "tylko" za połowę tego, co za niego dała...

Link to comment
Share on other sites

szczerze mowiac , yorki nie powinny byc z malymi dziecmi ,chodzi o zagrozenie -dziecko dla psa. pies sie broni ....zreszta w szyscy znamy ta stara historie -ofiara jest zawsze pies :( . niesety nie ma zbyt wiele odpowiedzialnych rodzicow. Piranha jestes jednym z niewielu wyjatkow .
tutaj prawdziwy,odpowiedzialny hodowca nie sprzedaje yorka do domu gdzie sa dzieci ponizej 8 roku zycia . Nie chca podejmowac najmniejszego ryzyka w przyszlym zyciu psa .

Link to comment
Share on other sites

No w taki sposób można podejść do wszystkich psów - a ja wydaję dużo szczeniąt do domów z małymi dziećmi, ale na wizycie wolontariusz zawsze jest proszony o sprawdzenie stosunku dziecka do psa oraz wiedzy rodziców na temat eliminowania konkretnych psich zachowań.

Link to comment
Share on other sites

yorki sa male i o zlamanie bardzo latwo ...jedyna obrona jakia maja przed natretnymi dziecmi to niestety tylko zeby ....na pogotowie veterynaryjne trafia kazdego roku cala masa yorkow wlasnie przez dzieci ...:(
zawsze bede uwazac ,ze lepiej dmuchac na zimne niz myslec ,a moze bedzie ok . czasmi to"moze ok "jest wlasnie takim przyzwoleniem na cos przykrego.

Link to comment
Share on other sites

no jak moja córa sie urodziła miałam 3 psy (wyżła, labradorke i yorczycę po pseudo nienawidzącą dzieci), od 3 miesiaca zycia mojej Emilki brałam na tymczas w kółko szczenięta:-)
teraz Emilka ma niecałe 2 lata a moj nowy yorek 5 miesięcy i jakos żyjemy:-) ale moje dziecko nie może psa nosić, nie może ciągnąc za nic, ubierać, przytulać bez mojej kontroli... i wcale nie musze zbyt czesto ingerowac w ich zabawy...może datego jestem uczulona na stwierdzenia że szczenieta szczegolnie małe nie nadaja sie do domów z małymi dziecmi...z drugiej strony widze jaki stosunek do tych relacji (dziecko-pies) mają moje dzieciate koleżanki i nie podoba mi się to bardzo i nie oddałabym im żadnego psa:-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='IVV']yorki sa male i o zlamanie bardzo latwo ...jedyna obrona jakia maja przed natretnymi dziecmi to niestety tylko zeby ....na pogotowie veterynaryjne trafia kazdego roku cala masa yorkow wlasnie przez dzieci ...:(
zawsze bede uwazac ,ze lepiej dmuchac na zimne niz myslec ,a moze bedzie ok . czasmi to"moze ok "jest wlasnie takim przyzwoleniem na cos przykrego.[/QUOTE]

Nie tylko yorki są małe i łatwo o złamanie, większość moich szczeniąt będzie miała mniej niż 5-7 kg, a jedna sunia maksymalnie 2 kg - i ona poszła do domu z dwójką dzieci. Ale jak napisała Lidka - matki są ogarnięte, a nie wychowują swoje dzieci bezstresowo.

Link to comment
Share on other sites

niestety oddajac psa do domu z dzieckiem trzeba przede wszystkim przeswietlic to jak rodzice wyobrazają sobie relacje pies-dziecko...bo jesli matka uważa ze dziecku mozna wszystko bo to dziecko a pies nie może nawet się odwarknąć bo jest tylko psem i jej świętego dziecka nie ma prawa ruszyć no to nie ma nawet nad czym sie zastanawiac...taka matka powinna kupić sobie pluszowego psa bo nie dorosła do posiadania psa i dziecka;-)
moja córka najczęsciej dostawała opierdziel własnie za psy, a to ze pociagnęła a to ze stanęła, nie patrzyła pod nogi, zabierała psu zabawke itp itd ale dzieci sie szybko uczą jak szczeniaki i jak ustawi sie właściwe relacje od poczatku to zarowno dziecko uczy sie egzystowac obok psa jak i pies obok dziecka
Hamster np po jakims tygodniu u nas zaczał warczec na Emilke jak spał/drzemał/leżał a ona sie do niego zbliżała...co zrobiłam? nauczyłam dziecko ze jak piesek spi to sie do niego nie podchodzi, nie dotyka się go, nie zaczepia w żaden sposob itp...warczenie zniknęło, pies wyluzował i potrafi wleźć jej na kolana i zasnąć

Link to comment
Share on other sites

no wlasnie i Wy jestescie wyjatkami w morzu ludzi z innym podejscie :) i oby wiecej takich ludzi !!!!!!
gdyby wszyscy byli jak Wy to dogo nie mialoby co robic ,i takie jest moje marzenie ;)!
dzieci nie robia krzywdy swiadomie ,ale tylko dlatego ,ze sa dziecmi i nie przewiduja jeszcze konsekwencji swoich czynow ...rodzice nie zawsze maja na nie oko i niestety wychodzi tak ,a nie inaczej .....
dla mnie jesli beda dwa domy do wyboru dla yorka -dzieci i bez- to zawsze wybiore bez ...nie moglabym spokojnie spac podejmujac jakiekolwiek ryzyko w bezpieczenstwie psiego zycia ...

Link to comment
Share on other sites

nie ciesz sie...to jest drugi koniec Polski
prędzej znajdziemy dt blizej niz transport do mnie...tak myślę...
gdyby był ok do psów to miałabym fajny domek dla niego tutaj, starsi spokojni ludzie, domek z ogrodem,maja yorka samca(mieli dwa ale jeden po długim leczeniu odszedł) i zadeklarowali że gdyby sie trafił jakis york w potrzebie to moga go wziąć (musiałby być z okolic bo najpierw chcą sie upewnic ze dogada sie z ich samcem) towarzysza dla tego swojego ktory został się sam...nie chcą brać juz szczeniaka i wychowywać od małego, chętnie przygarną starszego spokojnego yorka
ludzie nie ma nikogo bliżej kto móglby tego biedaka wziąc do siebie na dt? jestem pewna że jak go wyciachamy, wykapiemy, zrobimy ładne foty to szybko znajdzie sie dom, przecez 7 letni pies rasy miniaturowej to nie jest staruszek jeszcze...przed nim jeszcze wiele lat zycia!

Link to comment
Share on other sites

zgadzam się z wami dziewczyny... jak dorośli mają poukładane w głowie to i dzieci potrafią wychować odpowiednio ...
Sama mam 8 letnią córkę i w tej chwili tylko 2 psy w naszym M-3 ;) Madzia od urodzenia była przyzwyczajona do tego,ze w domu są psy(inne zwierzęta też) była uczona co wolno a czego nie wolno w stosunku do zwierząt. Teraz sama siedzi czasem z nimi w domu, karmi i wyprowadza na spacery:crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sacred PIRANHA']domek znajdziemy mu szybko tylko trzeba go ciachnąc przedtem napewno wiec szukamy dt ktoro zaopiekuje sie psem po zabiegu i do czasu znalezienia domu...
albo transportu do mnie![/QUOTE]

... Zielona Góra strasznie daleko ... a Ty gdzie mieszkasz ?

... może do mnie byłoby bliżej, ale i tak transport jest tu chyba największym problemem ...

bo jeśli na krótko, to mógłby przyjechac do nas, ale to kilkaset km, skąd na to wziąć ??????????????

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...