Jump to content
Dogomania

Yorki do adopcji, wątek zgłoszeniowy i dyskusyjny


LadyS

Recommended Posts

ok, jestem w kontakcie z Elmira, choć moj rachunek telefoniczny juz śni mi się po nocach :mad:

zadzwońcie może do właścicieli i umówcie żeby psiaka nikomu innemu nie wydawał, że my go bierzemy, bo jak nam Mały zniknie, to po co ta cała akcja transportowa?

może rzeczywiście, tak jak mówiła IVV, zaproponować im jakiś zadatek (???)

Link to comment
Share on other sites

Może połączmy siły ... tu szukają transportu na tej samej trasie .... może napiszcie też o naszych planach, koszt byłby mniejszy.

[URL]http://www.dogomania.pl/threads/197662-Potrzebny-TRANSPORT-WARSZAWA-WROCŁAW(Zielona-Góra-Legnica-Bolesławiec-Leszno)!!Pilnie/page7[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sacred PIRANHA']a kto to już do nich dzownił? Ty Ewanko? może już nie mieszajmy i niech dzwoni ta sama osoba hihihi
ziuzia a Ty z tego wałbrzycha to pozniej gdzie bedziesz jechac?:-)[/QUOTE]

ja dzwoniłam i przedstawiłam na wątku uzyskane informacje ...... ale w rozmowie nie przedstawialam się, dzwonilam jako jedna z wielu osób z ogłoszenia ... a rachunek za tel. przyszedł mi ostatnio 260zł, naprawdę już nie mogę dzwonić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sacred PIRANHA']juz tam napisałam...ale to chyba ten transport co Elmira ogarnia tak?[/QUOTE]

możliwe ............. ja z Elmirą rozmawiałam kilkakrotnie, ale nie padło imię psiaka, którego wiezie .. mówiła o kilku potrzebujących na tej trasie, więc koszt mógłby nawet spaść do ok.150zł, oczywiście przy większej liczbie psiaków.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='IVV']tak sie zastanawiam ...jesli Ewanka ,boi sie o reakcje Zorby to moze niech go Borowka wezmie na ten tymczas . Yorki lubia swoje towarzystwo ,a ona ma juz Yorka i pewnie bedzie latwiej sie zaklimatyzowac chlopaczkowi[/QUOTE]

[quote name='Ewanka']Ja oczywiście nie musze go brać na BDT ... jeśli uważacie, że u Borówki będzie bezpieczniejszy, to nie ma sprawy. Nie wiem, jak Zorba go potraktuje, bo u mnie są tylko suczki, dla których jest wyjątokwo delikatny, ale wiadomo - to gentelman ;)

Wobec tego kontaktujcie się z włascicielami co do terminu i szczegółów odbioru psiaka ... Elmira dzisiaj jest w trasie do Biełegostoku, a w tym tygodniu ma w planie Wrocław i jeszcze "coś" tam w okolicy, ale można też skorzystać z innego transportu, jak wolicie :)[/QUOTE]

[quote name='sacred PIRANHA']do Borówki?
to ja już nic nie rozumiem:-)
ja myślałam ze stanęło na tym że jedzie do Ciebie...[/QUOTE]

chyba jedzie do Borówki ............

ja nie wiem, jak on zareaguje na naszego Zorbę i vice versa ...
IVV sądzi że może lepiej do Borowki, tam jest też york, to się psiaki może łatwiej dogadają. Pewnie ma rację, ona ma doświadczenie z yorkami.

Link to comment
Share on other sites

przyglądam się od wczoraj temu wątkowi i moim zdaniem najtaniej wyjdzie transport pociągiem, a przecież z malutkim pieskiem to żaden kłopot.
Miałam kiedyś kotka na DT i Pan przyjechał po niego pociągiem z samego południa na samą północ i podróż kosztowała go ok. 100zł.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='temikotka']przyglądam się od wczoraj temu wątkowi i moim zdaniem najtaniej wyjdzie transport pociągiem, a przecież z malutkim pieskiem to żaden kłopot.
Miałam kiedyś kotka na DT i Pan przyjechał po niego pociągiem z samego południa na samą północ i podróż kosztowała go ok. 100zł.[/QUOTE]

Pewnie masz rację, tylko KOGO wydelegować w tak długą podróz i to jeszcze w okresie przeświątecznym???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sacred PIRANHA']ale Borówka jest z łodzi ludzie...a transporty oba mamy chyba do wawy nie?
mi jest wszystko jedno u kogo on bedzie (chodzi o to ze wszystkie osoby ktore wyraziły chec są wg mnie jak najbardziej ok) aby był na bezplatnym tymczasie (oczywiscie kastracha wet itd to zbieramy na to) aby trafil tam jak najszybciej[/QUOTE]

[quote name='IVV']zgadzam sie z Toba Piranhia !!! jesli Ewunia uwaza ,ze bedzie wszystko ok to niech maly jedzie do niej .decyzja nalezy do Ewuni.
najwazniejszy jest teraz ten nieszczesny transport...[/QUOTE]

[quote name='sacred PIRANHA']Kombinujemy z transportem, Ewanko trzymaj ręke na pulsie z tym transporterm Elmirowym, ja bede kontrolowac ten furciaczkowy jak sie u ktorejs cos wyjasni i bedzie juz wiadomo kiedy i za ile to podejmiemy decyzje z ktorego skorzystamy - te jak na razie mamy najbardziej pewne wiec zakładamy na razie ze psiak jedzie do wawy;-)[/QUOTE]

ja myślałam ze stanęło na wawie (borówka jest z łodzi a dwa transporty mamy cyba do wawy) a stamtad bdt proponowałaś ty i Jagna bodajże:-)
jeśli chodzi o yorki to nie trzeba miec z nimi doświadczenia tylko trzeba je traktowac jak psy po prostu:-)
mi jests naprawde wszystko jedno aby go jak najszybciej zabrac tylko ze ja sie nie moge dodzwonic do tych ludzi dzis...
no i z tym transportem juz pomyslow mi brakuje
dziecko mi się pochorowało na dodatek i nie moge zebrac mysli...
pociagiem byłoby najtaniej ale kto by sie przejechał
najtaniej to byłoby znalezc dt gdzie tam w okolicach...gorzów wielkopolski, poznan, wrocław...nie znacie kogos kto by 2 kg cudo wsadził gdzies u siebie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sacred PIRANHA']ja myślałam ze stanęło na wawie (borówka jest z łodzi a dwa transporty mamy cyba do wawy) a stamtad bdt proponowałaś ty i Jagna bodajże:-)
jeśli chodzi o yorki to nie trzeba miec z nimi doświadczenia tylko trzeba je traktowac jak psy po prostu:-)
mi jests naprawde wszystko jedno aby go jak najszybciej zabrac tylko ze ja sie nie moge dodzwonic do tych ludzi dzis...
no i z tym transportem juz pomyslow mi brakuje
dziecko mi się pochorowało na dodatek i nie moge zebrac mysli...
pociagiem byłoby najtaniej ale kto by sie przejechał
najtaniej to byłoby znalezc dt gdzie tam w okolicach...gorzów wielkopolski, poznan, wrocław...nie znacie kogos kto by 2 kg cudo wsadził gdzies u siebie?[/QUOTE]

[U]duuuużo zdrówka dla dziecka !!!![/U]

my mieszkamy 75km na zach od Warszawy ...
ja nadal podtrzymuję ofertę bdt, jeśli tak uznacie lub będzie wygodniej z jakiegoś powodu, ale się nie upieram bo faktycznie nie wiem, jak chłopaki się dogadają.

ciotki z Wrocławia, te które znam, zapsione na maxa i nawet o przetrzymaniu na krotko nie może być mowy :/

szkoda, że ta yorkowa skarpeta jeszcze nie ruszyła, bo za ten transport też przecież będzie trzeba zapłacić.

Link to comment
Share on other sites

znalazłam takie ogłoszenie Pani z Poznania

"Witam kto z państwa chciałby oddać yorka lub sprzedać go na raty (100 zł na miesiąc) ? gdyż nie stać mnie na zapłacenie całej kwoty odrazu :( Bardzo kocham te pieski. Obiecuję iż york miałby u mnie pełen komfort i wygodę, niczego by mu nie zabrakło. Innego psa nie mogę mieć, ponieważ moja babcia ( a tylko z nią mieszkam) jest uczulona na sierść. Proszę o pilny kontakt na numer 783 528 223 lub gg 278672"

nie jestem pewna jak to jest z tym uczuleniem bo yorki chyba też mogą uczulać, jeśli chodzi o fundusze to 100zł. dla yorka na pewno wystarczy, myślę, że można by z tą Panią porozmawiać, ale decyzję już Wam zostawiam.

Link to comment
Share on other sites

albo takie ogłoszenie Pani z Wrocławia:

"Witam. Poszukuję pieska lub suczki rasy York w celu adopcji. Ponieważ nie stac mnie na kupno pieska z hodowli , licze, ze moze trafi sie osoba ktora ze wzgledu na rodzinna sytuacje bedzie szukala domu zastepczego dla swojego malenstwa. Posiadam z mezem dom z ogrodem wiec przestrzen mozemy zapewnic. Kolejnym plusem jest to ze caly dzien jestem w domu wiec pupil nie siedzialby sam :)" e-mail: [email][email protected][/email]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sacred PIRANHA']ja myślałam ze stanęło na wawie (borówka jest z łodzi a dwa transporty mamy cyba do wawy) a stamtad bdt proponowałaś ty i Jagna bodajże:-)
jeśli chodzi o yorki to nie trzeba miec z nimi doświadczenia tylko trzeba je traktowac jak psy po prostu:-)
[/QUOTE]

no ja nadal podtrzymuje bdt dla malucha... też cały praktycznie dzień jestem w domu... doświadczenia z yorkami brak ale z innymi małymi jak najbardziej...( w domu pudlica mini - zabrana z resztą z łańcucha!!!) a poza tym zootechnik jestem, wiąc o zwierzętach co nie co wiem :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='IVV']szczerze mowiac , yorki nie powinny byc z malymi dziecmi ,chodzi o zagrozenie -dziecko dla psa. pies sie broni ....zreszta w szyscy znamy ta stara historie -ofiara jest zawsze pies :( . niesety nie ma zbyt wiele odpowiedzialnych rodzicow. Piranha jestes jednym z niewielu wyjatkow .
tutaj prawdziwy,odpowiedzialny hodowca nie sprzedaje yorka do domu gdzie sa dzieci ponizej 8 roku zycia . Nie chca podejmowac najmniejszego ryzyka w przyszlym zyciu psa .[/QUOTE]
I tu się z tobą nie zgodzę, w mieszkaniu miałam cztery yorki i ani dzieciom ani psom nic się nie stało, dzieci psami się nie interesowały a psy bawiły się same, czasem z dziećmi. Dzieci moje maja 3 i 6 lat, yorki mieszkają z niami od 4 lat, wyznacznik 8 lat to żart, bo jak rodzic nie nauczy to i w wieku 16 lat dzieciak psa bedzie męczył.
przypomina mi się stwierdzenie teściowej ze należny jej się szacunek i drogi prezent urodzinowy gdyż ona kończy 50 lat, na szacunek trzeba zasłużyć a nie dostać go za wiek.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mitheithel']Ja studiuję w Poznaniu, a koło ZG mieszkam i wybieram się tam pod koniec tygodnia.
Widzę, żę wszystko w sprawie psiaka juz zaplanowane, ale polecam swoją pomoc na przyszłość;)[/QUOTE]

napisałam do pani ktora jest chetna na zakup yorka na raty - jest z poznania
jesli zgodzi sie na podpisanie umowy i kastracje to moze bysmy go tylko przetransportowali z zielonej gory do poznania z twoja pomoca?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sacred PIRANHA']napisałam do pani ktora jest chetna na zakup yorka na raty - jest z poznania
jesli zgodzi sie na podpisanie umowy i kastracje to moze bysmy go tylko przetransportowali z zielonej gory do poznania z twoja pomoca?[/QUOTE]

... może, o obecnej "transportowej" sytuacji, to jest najlepsze rozwiązanie :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...