Jump to content
Dogomania

Yorki do adopcji, wątek zgłoszeniowy i dyskusyjny


LadyS

Recommended Posts

[quote name='Majka0010'][url]http://allegro.pl/szanel-i-coco-mini-suczki-mix-york-czekaja-i2013593404.html[/url]
cytuje:

"Te dwie piękne dziewczynki to najprawdopodobniej matka z córką. Do schroniska dla zwierząt trafiły bardzo zaniedbane, brudne, wystraszone. Mimo starań pracowników, suczki z dnia na dzień miały się coraz gorzej. Nie chciały jeść, wychodzić na spacery, ich małe ciałka telepały się z zimna i strachu. Taki los zgotował im człowiek – człowiek, który miał być opiekunem do końca ich życia, któremu ufały.

Od śmierci w schronisku uratowali je dobrzy ludzie, którzy postanowili dać im tymczasowe schronienie. I tak suczki zamieszkały razem z 4 innymi psami w domu pełnym miłości i ciepła.
Zostały wykąpane, ostrzyżone i przygotowane do adopcji. Teraz obie suczki czekają na nowy dom.
Mogą zamieszkać osobno.

Szanelka (beżowa) ma ok. 4-5 lat. Jest zdrową i wesołą suczką kochającą pieszczoty.

Coco to prawdopodobnie mama Szanelki. Ma ok. 8 lat. Widać u niej efekty zaniedbania przez poprzedniego właściciela, złe karmienie odbiło się na jej uzębieniu, a raczej jego braku - Coco ma tylko jednego zęba, który prawdopodobnie również jest do usunięcia. Nie przeszkadza jej to jednak w spożywaniu posiłków. Coco jest suczką bardziej niezależną niż Szanelka, opanowaną.

Obie suczki są strasznymi przylepami, uwielbiają wylegiwać się na kanapie a najlepiej na kolanach, przytulone do człowieka. Są bardzo kochane, rozdają buziaki. Świetnie odnalazły się w stadzie z 4 innymi suczkami, mogą więc zamieszkać w domu z innym psem. Zachowują czystość w mieszkaniu, nie są bardzo hałaśliwe, mają dobry apetyt."[/QUOTE]


Czy coś więcej wiadomo? Mają wątek na dogo?

Link to comment
Share on other sites

[B]1. Imię: Jeszcze brak
2. Wiek: jeszcze nie wiem
3. Waga:[/B][B]2-3 kg.[/B]
[B] 4. Płeć: suczka
5. Miejsce pobytu: schronisko w Tomaszowie Mazowieckim
6. Stan zdrowia: w porządku
7. Sterylizacja: Będzie
8. Szczepienia:po kwarantannie
9. Stosunek do ludzi: przestraszony na razie, ucieka, powarkuje
10. Stosunek do dzieci: nie wiadomo
11. Stosunek do kotów: nie wiadomo
12. Stosunek do psów: z suczkami wszystko w porządku
13. Opis charakteru: Ciężko cokolwiek napisać. wczoraj przywieziony spod Biedronki na Langiego. jednak stan sierści wskazuje na kilka dni na ulicy. Przerażone malenstwo
14. Wątek: brak
15. Zdjęcie: [/B][URL="http://imageshack.us/photo/my-images/819/s6001620kopiowaniekopio.jpg/"][IMG]http://img819.imageshack.us/img819/2338/s6001620kopiowaniekopio.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

jest oferta od mikropsow na DT. skontaktujcie sie szybko z nimi wiele psin czeka ,oni nie maja zbyt wiele miejsc .
a tu jest takie ogloszenie o zagubionej suni [URL]http://lodz.gumtree.pl/c-Zwierzaki-zgubiono-znaleziono-Zaginela-suczka-YORK-W0QQAdIdZ339521984[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Aniu, znam ludzi z Tomaszowa (sąsiedzi pani, ktróra była z adoptowana ode mnie maltasia, wiesz u kogo się spotkałyśmy ;) chętnych na yorczkę. Z tym że sunia powinna mieć 5-6 lat ze względu na ich wiek. Mogę Ci podać kontakt na pw. Ewenutalnie jest jeszcze jeden sprawdzony dom z Krakowa. [quote name='ocelot']Malenstwo ma mocno zaniedbaną sierść. Z DT i tak wolałabym 2 tyg. kwarantanny poczekać, zawsze jest szansa, że właściciel się zgłosi.[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Zgodnie z nowelizacją ustawy ogłoszenie można oprotestować i powołać się na to co już zrobił portal tablica.pl: [URL="http://blog.tablica.pl/2011/12/zmiany-w-ustawie-o-ochronie-zwierzat.html"]http://blog.tablica.pl/2011/12/zmiany-w-ustawie-o-ochronie-zwierzat.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gioco']Zgodnie z nowelizacją ustawy ogłoszenie można oprotestować i powołać się na to co już zrobił portal tablica.pl: [URL]http://blog.tablica.pl/2011/12/zmiany-w-ustawie-o-ochronie-zwierzat.html[/URL][/QUOTE]


cudowne...proponuję aby każdy z nas wszedł na allegro i wybrał dowolną auckję sprzedazy psów i zgłosił ją do allegro powołując się własnie na nowe prawo-ja już tak zrobiłam na kilku aukcjach...niech inne portale ogłoszeniowe wiedzą,że pomagają łamać prawo

Link to comment
Share on other sites

Zgłosiłam mnóstwo aukcji i napisałam list do allegro. W odpowiedzi otrzymałam, że to wystawiający jest odpowiedzialny za zgodność aukcji z prawem i allegro nie podejmuje odpowiedzialności, chyba, że organ ścigania wystosuje odpowiednie pismo. Co za tym idzie tylko w momencie kiedy organ ścigania się tym zajmie, oni zajmą się aukcja. W innym wypadku nie zrobią NIC.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chiquita&DeeDee']Zgłosiłam mnóstwo aukcji i napisałam list do allegro. W odpowiedzi otrzymałam, że to wystawiający jest odpowiedzialny za zgodność aukcji z prawem i allegro nie podejmuje odpowiedzialności, chyba, że organ ścigania wystosuje odpowiednie pismo. Co za tym idzie tylko w momencie kiedy organ ścigania się tym zajmie, oni zajmą się aukcja. W innym wypadku nie zrobią NIC.[/QUOTE]

tzn, ze moge sobie wystawic leki na recepte i nikt mi nic nie zrobi, bo to ja odpowiadam za zgodnosc aukcji z prawem?:-)
albo moge bron zaczac sprzedawac na allegro? ludzi?:-)

Link to comment
Share on other sites

Allegro ma coś takiego jak "lista towarów zakazanych". W świetle nowego prawa również psy bez rodowodu [U]na sprzedaż[/U] powinny się tam znaleźć,.
To też może być pomocne:

Orzeczenie Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. Wyrok Trybunału (wielka izba) z dnia 12 lipca 2011 r. Sprawa C-324/09.

11. Rozdział II dyrektywy 2000/31 zawiera sekcję 4, zatytułowaną „Odpowiedzialność usługodawców będących pośrednikami”, która mieści w sobie art. 12–15.

12. Artykuł 14 dyrektywy 2000/31, zatytułowany „Hosting”, stanowi:

„1. Państwa członkowskie zapewniają, że w przypadku świadczenia usługi społeczeństwa informacyjnego polegającej na przechowywaniu informacji przekazanych przez usługobiorcę [B] usługodawca nie był [będzie] odpowiedzialny za informacje przechowywane na żądanie usługobiorcy, pod warunkiem że:

a) usługodawca nie ma wiarygodnych wiadomości o bezprawnym charakterze działalności lub informacji, a w odniesieniu do roszczeń odszkodowawczych – nie wie o stanie faktycznym lub okolicznościach, które w sposób oczywisty świadczą o tej bezprawności; lub

b) usługodawca podejmuje niezwłocznie odpowiednie działania w celu usunięcia lub uniemożliwienia dostępu do informacji, gdy uzyska takie wiadomości lub zostanie o nich powiadomiony.[/B] - [I] jest furtka, bo przecież zgłaszamy nadużycia i naruszenia regulaminy - ergo: portale są powiadomione o popełnieniu przestępstwa [/I]

2. Ustęp 1 nie ma zastosowania, jeżeli usługobiorca działa z upoważnienia albo pod kontrolą usługodawcy.

[I] Problem zaczyna się tu: [/I]
[B] 3. Niniejszy artykuł nie ma wpływu na możliwość wymagania od usługodawcy przez sądy lub organy administracyjne, zgodnie z systemem prawnym państw członkowskich, żeby przerwał on naruszenia prawa lub im zapobiegł, oraz nie ma wpływu na możliwość ustanowienia procedur regulujących usuwanie lub uniemożliwianie dostępu do tych informacji przez państwa członkowskie”.[/B]

13. Artykuł 15 dyrektywy 2000/31, zatytułowany „Brak ogólnego obowiązku w zakresie nadzoru”, przewiduje:

„1. Państwa członkowskie nie nakładają na usługodawców świadczących usługi określone w art. 12, 13 i 14 ogólnego obowiązku nadzorowania informacji, które przekazują lub przechowują, ani ogólnego obowiązku aktywnego poszukiwania faktów i okoliczności wskazujących na bezprawną działalność.

[…]”.

14. Rozdział III dyrektywy 2000/31 zawiera między innymi art. 18, zatytułowany „Powództwo”, który stanowi:

[B]„1. Państwa członkowskie zadbają o to, żeby powództwa dostępne w prawie krajowym dotyczące usług społeczeństwa informacyjnego umożliwiały szybkie podjęcie środków, łącznie ze środkami tymczasowymi mającymi na celu przerwanie każdego rzekomego [podnoszonego] naruszenia prawa oraz zapobieżenie wszelkim dalszym szkodom.[/B]

w skrócie:
"Zgodnie z orzeczeniem Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości internetowe serwisy aukcyjne, takie jak eBay, muszą z pełną stanowczością reagować na aukcje rzeczy naruszających prawa ich producentów. W przeciwnym razie mogą posypać się słone kary. Napisano też, że serwisy mogą być pociągnięte do odpowiedzialności, jeśli zostanie udowodnione, że wiedziały lub mogły wiedzieć o naruszaniu prawa, ale nic z tym nie zrobiły. " źródło: wyborcza.biz

odpowiedź allegro: "Chcemy jedynie podkreślić, że ostateczna odpowiedzialność za aukcję ponosi wystawiający. Nie jest natomiast tak, że reagujemy na ewidentne łamanie prawa. Takie aukcje będą usuwane. Na ten moment nie wymaga to jednak zmian w regulaminie."


Jest sie na co powoływać pisząc do allegro [IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/icon_wink.gif[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chiquita&DeeDee']Nie wiem co by z lekami i bronią zrobili;)
Nie wiem czy to korespondencja prywatna czy mogę ją upublicznić - Pan mi nie odp na to pytanie..bo bym tu wstawiła co mi napisał... ?[/QUOTE]


ja chętnie bym przeczytałam taka odp.
ja czekam na odp.odnośnie kilku aukcji

napisałam tez do wystawiajacego yorka w cenie tych z rodowodem....odpisał mi,że kim ja jestem?po co pisze?co chce osiagnac?i ze nikt mu nie zabroni wystawiac takich auckji?

skoro to łamanie prawa,to jestem ciekawa czy można zgłosić to na policję czy np.do urzędu skarbowego?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sacred PIRANHA']tzn, ze moge sobie wystawic leki na recepte i nikt mi nic nie zrobi, bo to ja odpowiadam za zgodnosc aukcji z prawem?:-)
albo moge bron zaczac sprzedawac na allegro? ludzi?:-)[/QUOTE]
Niekoniecznie ;) Kilkakrotnie zgłaszałam do usunięcia aukcje, na których sprzedawano futra z psów i kotów - zawsze usuwali.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...