Jump to content
Dogomania

Gromada psów i krowy z interwencji !


go-ja

Recommended Posts

Akadino!!! Dzięki, że zajrzałaś! :) Mam nadzieję, że i Dawid się pojawi, bo ja nie wiem wielu rzeczy jednak. Staram się poprowadzić wątek, ale bardzo będę Was tu potrzebować. Mam wielką nadzieję, że te małe psiulki będą się miały z dnia na dzień tylko lepiej. Pisz, tutaj lub na PW, jeśli będziesz dla nich czegoś potrzebować.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 540
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

o matko, ale makabra :(
Jak mozna pomoc? Pwoeidzcie czy wszytskie te biedaczyska zostaly pozabierane

edit:
doczytałam, ze dopiero kilka.

Ja nie wiem gdzie mozna zabrac krowe :shake: wiem, ze VIVA czy fundacja Tara zajmuja sie w duzej mierze wykupowaniem zwierzat przeznaczonych na rzez wiec moze oni pomoga troche z bydlem.
No kurcze mysle kto z dolnego slaska moglby chciec krowe i nie wiem. Moze jakies gospodarstwo agroturystyczne? Tylko jak dotzrec i tak owe znalezc? Moze warto pozostawiac ogloszenia u weterynarzy, oni jezdza po wsiach, moze znaja porzadnych ludzi.

Link to comment
Share on other sites

Makabra . Tylko z tą krową i bykiem to uważajcie . Chłop jak nie ma zysku , to nie weżmie . A z byka zysk zaden , chyba że utuczy i sprzeda na mięso . Co do krowy to sprawa podobna . W mojej wsi sprzedają krowy na skup " bo nie zaciążyła " albo " daje za mało mleka " albo " zrywa elektrycznego pastucha "
A wiadomo , że krowa żeby dawać mleko to musi co roku rodzić . A potem cielak do skupu . Ja rok jestem na wsi , a na przeciw gospodarstwo mleczne . Co auto ze skupu przyjedzie to leciałam sie pytac dlaczego . Aż sąsiad się wkurzył i powiedział " szykuj sąsiadka sobie miejsce i bierz te krowy ":shake: 2 lata pozwalałam im paść krowy na mojej łące za darmo , po po mleko jade do sąsiedniej wsi , gdzie jest jedna krowa i fajna babka ze stadem kotów i psów . Wszystko kochane i zadbane . Ale ona jest za biedna na trzymanie krowy dla przyjemności , leczenie jej i karmienie .Ja co prawda mam ogromne zabudowania gospodarcze , ale na krowach się nie znam , i boję się krów . Obiecałam wczoraj , że zapytam , ale to chyba nie ma moje siły .Przykro mi .:-(

Link to comment
Share on other sites

Bianka krowy to bardzo łagodne zwierzęta, przynajmniej ja takie znam, z buhajami to już inna sprawa,ale po kastracji pewnie się uspokajają. Bardzo trudno jest znależć miejsce dla krowy , które zapewniło by jej dożywocie. Podobny problem jest z zagłodzona krowa z Zakopanego, krakowski Toz szuka dla niej miejsca.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BIANKA1']
A wiadomo , że krowa żeby dawać mleko to musi co roku rodzić . A potem cielak do skupu([/QUOTE]
Wiem, ze to totalne ignoranctwo, zeby stara baba nie wiedziala jak to jest - ale bylam cale zycie pewna ze krowa musi tylko raz w zyciu urodzic, a pozniej laktacja pobudzana jest przez dojenie. Teraz doczytalam w necie - pod wplywem tego co napisalas- i jestem w szoku! Przecietnie krowa zyje 4-5 lat (a moglaby i 15-20) tak jest wycienczona tym procesem rodzenie-stres zabrania malych-dojenie-rodzenie. Mieso odstawilam 15 lat temu, teraz czas na mleko i przetwory, nie bede do tego ręki przykladac.
Z kozami i mlekiem kozim na pewno jest tak samo, ależ ja bylam bezmyślna

A co do pomocy w tej sprawie na odleglosc - to chyba tylko mozna finansowo, na 1 stronie jest nr konta.
Wplacilam 50 zl, pewnie to kropla w morzu potrzeb, alejak wiecej osob sie przylaczy to sie uzbiera

Link to comment
Share on other sites

No cóż ,[B] rescal[/B] , lepiej póżno niż wcale .Z kozami jest tak samo . Ja tu na wsi dopiero dowiedziałam się o różnych rzeczach . Np , krowie zabiera sie cielaka natychmiast po urodzeniu , żeby go nawet nie wylizała . Cielaka karmi sie z wiadra najpierw siara krowy , a potem mleko do skupu , a cieakowi preparat mlekozastepczy . Jak krowa zapylona jest bykiem mięsnym , to młode obu płci do rzeżni , jak mlecznym , to jałówka zostaje , a byczek za grosze do rzeżni . Kiedys słyszałam ryk krowy u sąsiadów trwający kilka dni , poszłam zapytać , co jej jest . Dowiedziałam sie , że urodziła w nocy , wylizała ciele , rano jej go zabrali , a ona z rozpaczy tak wyła na całą wieś . Taką krowę jak ta , to trzeba umieścić w fundacji , bo gospodarz nie weżmie darmozjada , chyba żeby mu płacić . Przynajmniej w mojej wsi .Dziewczyny znajdowały domy dla krów . Jest więc to realne . Ale tu u mnie , nie ma na to szansy .Krowy u mojej pani , co mleko u niej biorę , są do śmierci , ale cieleki tak jak pisałam . Więc tez odpada .

Link to comment
Share on other sites

Cioteczki DZIĘKUJĘ, że jesteście !!! Bałam się, że sama będę.
[B]DZIĘKUJĘ za banerek, za wpłaty, za wszystkie posty![/B]
Brak mi czasu na odpowiadanie na każdy, także tak ogólnie odpowiem.

Dzisiaj rano napisał do mnie człowiek: "Witam, nazywam się Jacek B..., Grzegorz K. (mój znajomy, wierzący przyjaciel) prosil mnie, bym zajal sie tymi biednymi zwierzakami. Wstępnie mam dwa gospodarstwa, ale chce to jeszcze sprawdzic. Z Bogeim!"

Bardzo mnie ten sms ucieszyl. Przed chwila dzwoniłam i podobno są chętne trzy gospodarstwa. Pan mówi, że jak jedni nie wezmą, to drudzy. Zobaczymy jak to będzie. Cały czas jeszcze rozgłaszam info.

Też myślałam, że krowa po prostu daje mleko i już. Do d..... z tym wszystkim.
Napiszę, gdy będę coś więcej wiedziała.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Selenga']na szybko banerek, może się przyda

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/197214-Gromada-ps%C3%B3w-i-krowy-w-makabrycznych-warunkach-%21%21%21%21%21%21%21%21"][IMG]http://dogo.egonet.pl/banery/straz.jpg[/IMG][/URL][/QUOTE]

Jak podłączyć sobie banerek?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...