Jump to content
Dogomania

Gromada psów i krowy z interwencji !


go-ja

Recommended Posts

[quote name='Monika.D']Widzę, że sytuacja w miarę opanowana. Bardzo się cieszę i gratuluję szybkiej i skutecznej akcji![/QUOTE]

Opanowane jest TYLKO to, co było mega pilne - 3 szczeniaczki w DT. :( Tylko... bo wszystko przed nami. Duża zgraja psów, kilkanaście lub kilkadziesiąt nadal do zabrania. Burmistrz wziął tylko 2 z łańcucha... [B]PILNIE POTRZEBNE DT![/B]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 540
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='go-ja']Opanowane jest TYLKO to, co było mega pilne - 3 szczeniaczki w DT. :( Tylko... bo wszystko przed nami. Duża zgraja psów, kilkanaście lub kilkadziesiąt nadal do zabrania. Burmistrz wziął tylko 2 z łańcucha... [B]PILNIE POTRZEBNE DT![/B][/QUOTE]

dzisiaj przekazałam czerdzie informację o psach do zabrania z Paździorna - jest miejsce dla jednego psa do stróżowania - do kojca w dużej firmie w Środzie Śląskiej - kojec na dzień, luzem na noc przy stróżu, ciepłe budy, wyżywienie i opieka weterynaryjna ( razem z dużą sznaucerowatą czarna sunią, która będzie wysterylizowana - przyjeżdża tam jutro)

nie mogliśmy się dodzwonić do Ekostraży..... z kim się skontaktować w tej sprawie? a może ktoś by przywiózł psa do Środy Śląskiej?
jeśli nie - mogę pojechać, ale dopiero w sobotę, być może czerda dałaby rade wcześniej to załatwić

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mari23']dzisiaj przekazałam czerdzie informację o psach do zabrania z Paździorna - jest miejsce dla jednego psa do stróżowania - do kojca w dużej firmie w Środzie Śląskiej - kojec na dzień, luzem na noc przy stróżu, ciepłe budy, wyżywienie i opieka weterynaryjna ( razem z dużą sznaucerowatą czarna sunią, która będzie wysterylizowana - przyjeżdża tam jutro)

nie mogliśmy się dodzwonić do Ekostraży..... z kim się skontaktować w tej sprawie? a może ktoś by przywiózł psa do Środy Śląskiej?
jeśli nie - mogę pojechać, ale dopiero w sobotę, być może czerda dałaby rade wcześniej to załatwić[/QUOTE]

Hej, Skopiowałam info i wysyłam na maila Dawidowi z Ekostraży. Wiem, że znają się z czerdą, więc jak coś, to się skontaktują. Dzięki!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='go-ja']Hej, Skopiowałam info i wysyłam na maila Dawidowi z Ekostraży. Wiem, że znają się z czerdą, więc jak coś, to się skontaktują. Dzięki![/QUOTE]

podałam jej dzisiaj dwa numery i na żaden się nie dodzwoniła...
ale teraz już chyba sprawa ruszy "do przodu" - mam nadzieje, bo mróz coraz większy :(

Link to comment
Share on other sites

Drodzy Państwo, poukładajmy pewne rzeczy.

1. Potrzebne są tymczasy na już:

a) dla 2 sztuk bydła z Nowej Rudy. Nie ma ich. I jeśli się nie znajdą, zwierzęta nie zostaną odebrane. I tyle.

b) dla dwóch psów, które były na łańcuchach w Nowej Rudzie. Zwierzęta przebywają teraz u weta w Nowej Rudzie. Nie będą tam wiecznie.

2. Jeśli chodzi o Paździorno, potrzebne są tymczasy dla wszystkich zwierząt widocznych na zdjęciach.

TYMCZASY = tj, miejsce czasowej opieki do czasu sądowego rozstrzygnięcia sprawy w drodze wyroku sądowego (art. 7 UOZ).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xmartix']wiadomo ile mają lat krowa i byk? może miałabym gospodarstwo
a o psach też coś napiszcie, ile lat, w jakim stanie, jakiej opieki potrzebują - bez tego nie znajdzie się żaden dt[/QUOTE]

Zapytam o wiem krów. To prawda, że może łatwiej byłoby znaleźć DT mając więcej zdjęć i info o poszczególnych psach. Będziemy się starać w najbliższym czasie takowe mieć.

Link to comment
Share on other sites

Jest info:

"Nadal nikt w sumie tych krów nie chce, więc nie wiemy co robić. To byk i krowa w wieku ok. 10 lat, prawdopodobnie mięsne. Krowa daje mleko. Nie są w jakimś dramatycznie złym stanie: potrzebują pielęgnacji i lepszych warunków. Nie są "kolczykowane".

Psy - jak widać. Te z N. Rudy z łańcuchów to dwa samce w średnim wieku.
Psy z Paździorna - różne, średnie i duże. Postaramy się o więcej zdjęć."

Link to comment
Share on other sites

Go-ja , nie chcą krowy i byka jak się dowiedzą o warunkach adopcji . Przecież pisałam , że na wsi nikt nie trzyma darmozjadów . A taki byk na co komu . Albo krowa , która lada moment przestanie sie doić . No i jeszcze bez papierów . Nie wiadomo czy wolna od np. białaczki . To nie jest takie proste .

Link to comment
Share on other sites

W tej chwili najpilniej szukamy DT dla tych dwóch psów. Zostały odpięte z łańcucha, zabrane przez miejscowe władze i chwilowo czekają u weterynarza. Jeden i drugi to samiec, łagodne do ludzi i innych zwierząt. Są w dość dobrym stanie, tak ocenił gminny wet. Są trochę nie dożywione. Potrzebują ciepłego konta, gdzie ktoś poświęci im trochę czasu i zechce poznać lepiej, zanim znajdziemy DS. W najbliższym czasie postaramy się o więcej zdjęć tych i kolejnych bid, które teraz marzną w obu wsiach.

1.
[IMG]http://dru.website.pl/zwierzyle/interwencja_listopad/DT1.jpg[/IMG]

2.
[IMG]http://dru.website.pl/zwierzyle/interwencja_listopad/DT%202.jpg[/IMG]

Osoby mogące pomóc, prosimy o kontakt z Ekostrażą.
[url]www.ekostraz.pl[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BIANKA1']Go-ja , nie chcą krowy i byka jak się dowiedzą o warunkach adopcji . Przecież pisałam , że na wsi nikt nie trzyma darmozjadów . A taki byk na co komu . Albo krowa , która lada moment przestanie sie doić . No i jeszcze bez papierów . Nie wiadomo czy wolna od np. białaczki . To nie jest takie proste .[/QUOTE]
Bożenko, masz ten Adres pod Trzebnicę? Chodzi mi o to miejsce, gdzie trafiają poranione zwierzęta leśne. Tak sobie myslę, czy by ich w tej sytuacji nie poprosić o pomoc?Może znajda kawałek miejsca, albo coś podpowiedzą:(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Edi100']Bożenko, masz ten Adres pod Trzebnicę? Chodzi mi o to miejsce, gdzie trafiają poranione zwierzęta leśne. Tak sobie myslę, czy by ich w tej sytuacji nie poprosić o pomoc?Może znajda kawałek miejsca, albo coś podpowiedzą:([/QUOTE]Ale to jest ośrodek dla dzikich zwierząt Uniwersytetu Rolniczego . Ja nie mogę nic próbować załatwiać , bo znam realia wsi . Nikt nie weżmie sobie krowy i byka dla przyjemności trzymania go . Chyba że jakas fundacja . Nie mogę za nikogo poręczyc , że nie rozmnoży krowy i nie odda byczka do skupu . UR ma krowy oczywiście , ale po to , by je testować lub przeprowadzać na nich doświadczenia . Ja się na to nie piszę . Krowy te trzymają na Strachocinie , tam gdzie mieszkałam . Testują na nich karmy , jaki to ma wpływ na mleko . Te krowy co sa na terenie UR , a przynajmniej były , były testowane w bardzo nie ciekawy sposób .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...