Jump to content
Dogomania

faktycznie royal jest dobry?


sabusia

Recommended Posts

Ja płaciłam za 7 kg RC Mini Sensible 180 zł, to było tanio na Alledrogo, bo wierzyłam,że to najlepsza karma na świecie:roll:, a mój pies nie wyglądał czuł i nie na niej dobrze. Potem trafiłam na forum z USA, gdzie był link do testów konsumenckich i ZONK, bo Royal ma 2 gwiazdki w skali 6 (na marginesie moje psy 6 gwiazdkowego Orjena nie chciały nawet nosem trącić ;) Więc czytałam,szukałam i padło na karmy Wolfsblut i Fish4dogs, nie mają zbóż i psy dobrze je trawią.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 428
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='evel']Za 15kg głównie zbóż liczyłabym na mniejszą cenę ;)[/QUOTE]


taki składniki uważasz za "głównie zbożowe" ? : SKŁAD: ryż, suszone mięso drobiowe, izolat białka roślinnego*, tłuszcze zwierzęce, hydrolizat białka zwierzęcego, włókno roślinne, pulpa buraczana, sole mineralne, olej sojowy, olej rybny, fruktooligosacharydy, olej z ogórecznika, hydrolizat skorupiaków (źródło glukozaminy), wyciąg z aksamitki wzniesionej (źródło luteiny), wyciągi z zielonej herbaty i winogron (źródło polifenoli), hydrolizat chrząstki (źródło chondroityny).
DODATKI (na 1 kg karmy): Dodatki dietetyczne: Witamina A: 25000 UI, Witamina D3: 800 UI, E1 (Żelazo): 41 mg, E2 (Jod): 3 mg, E4 (Miedź): 10 mg, E5 (Mangan): 54 mg, E6 (Cynk): 203 mg, L-karnityna: 100 mg - Dodatki technologiczne: Trifosforan pentasodu: 3 g - Konserwanty - Przeciwutleniacze.
SKŁADNIKI ANALITYCZNE: Białko surowe: 28% - Oleje i tłuszcze surowe: 14% - Popiół surowy: 5,5% - Włókno surowe: 2,9% - Wapń: 8 g/kg - Fosfor: 6,6 g/kg.


Moim zdaniem to bardzo przyzwoity skład , cena za kg to ok. 23 zł .Nie wydaje mi się , że to za dużo.

Link to comment
Share on other sites

Analiza składu Royal C mini z dwóch źródeł w USA, wstawiam po angielsku:
[URL]http://www.dogfoodanalysis.com/dog_food_reviews/showproduct.php?product=1531&cat=6[/URL]
oraz [URL]http://www.dogfoodadvisor.com/dog-food-reviews/royal-canin-mini-adult-dog-food/[/URL]
i cytat:
[COLOR=#333333][FONT=Verdana]The first ingredient in this dog food lists [B]chicken[/B]. Although it is a quality item, raw chicken contains about 80% water. After cooking, most of that moisture is lost… reducing the meat content to just a fraction of its original weight.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=Verdana]After processing, this item would probably occupy a lower position on the list.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=Verdana]Which brings us to [B]brewers rice[/B]… the second and (more likely) the dominant ingredient in this dog food.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=Verdana]Brewers rice consists of the small grain fragments left over after milling whole rice. This is an inexpensive [URL="http://www.dogfoodadvisor.com/choosing-dog-food/dog-food-grain-by-products/"]cereal grain by-product[/URL]and not considered a quality ingredient.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=Verdana]The third ingredient is [B]chicken meal[/B]. Chicken meal is considered a[URL="http://www.dogfoodadvisor.com/choosing-dog-food/about-meat-meal/"]meat concentrate[/URL] and contains nearly 300% more protein than fresh chicken.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=Verdana]The fourth ingredient again mentions [B]rice[/B]. But is this whole grain rice, brown rice or white rice? Since the word “rice” doesn’t tell us much, it’s difficult to judge the quality of this item.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=Verdana]The fifth item lists [B]corn gluten meal[/B]. Gluten is the rubbery residue remaining once corn has had most of its starchy carbohydrate (the good stuff) washed out of it.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=Verdana]Compared to meat, [URL="http://www.dogfoodadvisor.com/choosing-dog-food/dog-food-gluten/"]glutens are inferior grain-based proteins[/URL] low in many of the essential amino acids dogs need to sustain life.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=Verdana]This inexpensive plant-based ingredient can significantly [B]boost[/B] the total [B]protein content[/B] reported in this dog food.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=Verdana]The sixth item includes [B]oatmeal[/B]… a whole-grain product made from coarsely ground oats. Oatmeal is naturally rich in B-vitamins, fiber and is (unlike many other grains) mostly gluten-free.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=Verdana]The seventh ingredient lists [B]chicken fat[/B]. Chicken fat is obtained from rendering chicken… a process similar to making soup in which the fat itself is skimmed from the surface of the liquid.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=Verdana]Chicken fat is high in linoleic acid… an omega-6 fatty acid essential for life. Although it doesn’t sound very appetizing, chicken fat is actually a quality ingredient.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=Verdana]After the [B]natural chicken flavor[/B], we find [B]dried beet pulp[/B]. Beet pulp is a controversial ingredient… a high fiber by-product of sugar beet processing.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=Verdana]Some denounce beet pulp as an inexpensive filler while others cite its outstanding [URL="http://www.dogfoodadvisor.com/canine-nutrition/dog-food-fiber-part-1/"]intestinal health and blood sugar benefits[/URL].[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=Verdana]We only call your attention here to the controversy and believe the inclusion of beet pulp in reasonable amounts in most dog foods is[B]entirely acceptable[/B].[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=Verdana]The tenth ingredient includes [B]dried brewers yeast[/B]. Although it is a by-product of the beer making process, brewers yeast contains about 45% protein… and is naturally rich in vitamins and minerals.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=Verdana]From here, the list goes on to include a [B]number of other items[/B].[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=Verdana]But to be realistic, ingredients located this far down the list (other than nutritional supplements) are not likely to have much of an effect on the overall rating of this product.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=Verdana]With three notable [B]exceptions[/B]…[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=Verdana]First, we call your attention to [B]soya oil[/B]. Soybean oil is red flagged here only due to its suspected (yet unlikely) link to canine food allergies.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=Verdana]Next, we find no mention of [/FONT][/COLOR][B]probiotics[/B][COLOR=#333333][FONT=Verdana]… friendly bacteria applied to the surface of the kibble after processing.[/FONT][/COLOR][quote name='gayka']taki składniki uważasz za "głównie zbożowe" ? : SKŁAD: ryż, suszone mięso drobiowe, izolat białka roślinnego*, tłuszcze zwierzęce, hydrolizat białka zwierzęcego, włókno roślinne, pulpa buraczana, sole mineralne, olej sojowy, olej rybny, fruktooligosacharydy, olej z ogórecznika, hydrolizat skorupiaków (źródło glukozaminy), wyciąg z aksamitki wzniesionej (źródło luteiny), wyciągi z zielonej herbaty i winogron (źródło polifenoli), hydrolizat chrząstki (źródło chondroityny).
DODATKI (na 1 kg karmy): Dodatki dietetyczne: Witamina A: 25000 UI, Witamina D3: 800 UI, E1 (Żelazo): 41 mg, E2 (Jod): 3 mg, E4 (Miedź): 10 mg, E5 (Mangan): 54 mg, E6 (Cynk): 203 mg, L-karnityna: 100 mg - Dodatki technologiczne: Trifosforan pentasodu: 3 g - Konserwanty - Przeciwutleniacze.
SKŁADNIKI ANALITYCZNE: Białko surowe: 28% - Oleje i tłuszcze surowe: 14% - Popiół surowy: 5,5% - Włókno surowe: 2,9% - Wapń: 8 g/kg - Fosfor: 6,6 g/kg.


Moim zdaniem to bardzo przyzwoity skład , cena za kg to ok. 23 zł .Nie wydaje mi się , że to za dużo.[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gayka']
Moim zdaniem to bardzo przyzwoity skład , cena za kg to ok. 23 zł .Nie wydaje mi się , że to za dużo.[/QUOTE]

Karmy o podobnym składzie kosztują od jakichś 8-9 do 15zł za kilogram. Bo jak rozumiem, mówimy o cenie przy zakupie większych worków. Więc tak, uważam, że to dużo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']Karmy o podobnym składzie kosztują od jakichś 8-9 do 15zł za kilogram. Bo jak rozumiem, mówimy o cenie przy zakupie większych worków. Więc tak, uważam, że to dużo.[/QUOTE]

Tak, to cena liczona za duże opakowanie .
Możesz podać kilka przykładów takich karm ? Najlepiej produkowanych w europie .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gayka']Tak, to cena liczona za duże opakowanie .
Możesz podać kilka przykładów takich karm ? Najlepiej produkowanych w europie .[/QUOTE]

Wystarczy dobrze poszukać ;)

Żeby była jasność - ja nie twierdzę, że RC to jakiś koszmar i w ogóle dno, bo każdy swój rozum ma i karmi tym, czym uważa. Każdy pies zresztą toleruje każdą karmę inaczej. Ale cena jest stanowczo zbyt wysoka moim zdaniem za taką karmę. No ale marketing kosztuje ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mshume']
[COLOR=#333333][FONT=Verdana]The first ingredient in this dog food lists [B]chicken[/B]. [/FONT][/COLOR][/QUOTE]
Nie wiem, czy to aktualne dane. Oni chyba nie używają świeżego mięsa. Zresztą kłopot z RC jest m.in taki, że właśnie trudno ustalić, jaki jest udział mięsa tak naprawdę. W zależności od tego, na jaką stronę się wejdzie to jest dehydrated poultry meat na trzecim albo czwartym miejscu składu (RC Breders club - UK), albo chicken meal na pierwszym miejscu (RC Kanada), albo ten chicken z podlinkowanych analiz. Chyba to taki urok ogólnoświatowych korporacji ;) Podejrzewam, że podają możliwe najlepsze dane, na jakie pozwalają przepisy w danym kraju.

Link to comment
Share on other sites

Według obowiązującego prawa producent ma obowiązek na etykiecie i stronie internetowej podać pełny i zgodny z prawdą skład (ale już dystrybutor nie musi! stąd na stronie Acana jest napisane, że jagnięcina to w rzeczywistości mączka jagnięca a polski dystrybutor pisze jagnięcian, wieczorem poszukam ich 'wersji'.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Natomisat częśc karm bezzbożowych ma wersje niskobiałkowe, na których psy mają się bardzo dobrze ;-)[/QUOTE]
O tak, szczególnie mój pies miał się genialnie :evil_lol: Made in Wolfsblut Wild Duck & Cold River :p Nie będę może opisywać co się działo później na Wild Pacific :diabloti:

[IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead/DSC_0070.jpg[/IMG]

[QUOTE]Właśnie na RC Intestinal pies przyjaciółki miał sraczki jak stąd nad morze[/QUOTE]
Na której wersji Gastro?

Jeszcze raz powiem - ale wam wszystkim zazdroszczę zdrowych piesków :p Moja jamniczka w czasie gdy przerabiała nie zjedzone przez Jariego karmy dostawała swoisty mix Brita Active, Wild Pacific, Trainera Rabbit i czuła się po prostu wyśmienicie :eviltong:

Nie rozumiem kto chce kogo do czego tu przekonać. RC ma skład jak każdy widzi... Czy jest za drogi? Może trochę. Jednak są właściciele tacy jak ja którzy nie mają alternatywy i ich psy RC po prostu przyswajają lepiej niż inne karmy i mają naprawdę gdzieś czy jakaś Acana ma 90% mięsa. Może i ma, i tak jej nie kupię. Moja jamnice jedzą obecnie Boscha, bo to przyzwoita karma w dobrej cenie. Zaglądanie komuś do portfela w ogóle uważam, za mało eleganckie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mshume']Według obowiązującego prawa producent ma obowiązek na etykiecie i stronie internetowej podać pełny i zgodny z prawdą skład (ale już dystrybutor nie musi! [/QUOTE]
Dlatego skład trzeba czytać z worka w dosłownym znaczeniu - z worka, a nie z polskojęzycznej naklejki (i sumować te porozbijane na podpunkty dodatki zbożowe ;))

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amber']O tak, szczególnie mój pies miał się genialnie :evil_lol: Made in Wolfsblut Wild Duck & Cold River :p Nie będę może opisywać co się działo później na Wild Pacific :diabloti:

[IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead/DSC_0070.jpg[/IMG]

[/QUOTE]
Ja tu nie widze tragedi. Moj owczarek jest zdrowy, badany. Ale jakby go ogolic to w sezonie plywackim wyglada "gorzej" kosci i miesnie na szczuplym i wysuszonym cialku.

Dobek powyzej wyglada fajnie. "utyty" juz mi sie absolutnie nie podoba(galerie wasza ogladam co jakis czas). Wiec co kto woli. Oczywiscie problemy trawienne nie sa fajne. Ale wyglad zewnetrzny psa to juz kwestia gustu. Lubie chude i wysportowane psy. Nie lubie luznych i wygladajacych "dobrze". Bo zazwyczaj wtedy wygladaja nieszczegolnie.

Sama rc bym nie kupowala. Cena nie jest adekwatna w stosunku do jakosci.

Mam suke z ppsuta troche watrobwa(suka lat 14). Mamy tabletki i mamy diete. Pani et chciala zaproponowac rc weterynaryjny. Nie wciskala mi karmy. A gdy powiedzialam jaka mam alternatywna karme dla rc.. -pochwalila sklad. A karma jest 3 badz 4ro krotnie tansza. Na "lekka" diete dla mojej suczy znakomita. Skladem ubozsza od rc ale ja wole prostsza w skladzie karme niz same swinstwa ktore maja psa zapchac ;)

Link to comment
Share on other sites

Według mnie psiak u góry wyglądałby lepiej ciut grubszy, więcej masy mięśniowej, nie wiem jak z sierścią było, na zdjęciu nie widać czy się błyszczy czy nie? :)
Dajcie już spokój z tą ceną. Każdy kupuje to co uważa za słuszne i dostosowane do swojej kieszeni. Mnie stać na wydatek 50 zł miesięcznie na psią karmę :) Jeśli ktoś ma dużego psa to wybór należy do niego. Ja nikomu rc nie wciskam bo uważam ,że każdy zna swojego psa na tyle,że daje to co służy.

Link to comment
Share on other sites

No to masz dziwne pojęcie estetyki, jeżeli dla ciebie zagłodzony pies wygląda "fajnie". Doberman nie powinien ważyć 33 kg (a na tej fotce tyle ważył), tylko około 40 i tak jest podane we wzorcu rasy. On nie był wysportowany tylko niedożywiony. Za kilka miesięcy jak zacznie się sezon pływacki wejdź do mojej galerii i zobaczysz wysportowanego psa. Żeby z czegoś były mięśnie, najpierw musi być trochę masy. Niedowaga to nic dobrego. Wiem coś o tym, bo od dobrych kilku lat sama się z tym zmagam i bez sztucznej suplementacji miałabym niedobory. Ludzie widząc Jariego na ulicy robili mi wyrzuty, że go głodzę. A jadł chyba 3 wielkie michy tego Wolfsbluta dziennie, tylko ile zjadał tyle samo wypróżniał. Bezzbożówki to najgorsze karmy z jakimi się zetknęłam podczas naszej przeprawy. Już na zwykłym Bricie miał się lepiej.
Na tej fotce wklejanej wcześnie też wygląda dobrze? :shake:

[url]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead/DSC_9238.jpg[/url]

Link to comment
Share on other sites

Wilk je R.C. Mobility. Jest ok.Tylko już mnie wkurza cena -300 za 14 kg.-czyli 21,43 zł/kg.
Jest to na dobrą sprawę cena świeżej pręgi wołowej.Trochę już przeginają z cenami.
Nie ma co się łudzić że do karm trafia mięso i dodatki pierwszej klasy.
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy zauważyliście(szczególnie ty, mushume),że psy są różne :) Nie mają takiego samego żołądka i jak ktoś pisze ,że pies nie toleruje bezzbożówek, to ktoś pisze 'a to ciekawe' :lol: Tak samo jak ja pisałam ,że mój pies nie toleruje barfa to wszyscy chórem- na pewno coś źle robisz!Moj Reksio czuje się świetnie na barfie!Pies to nie kura!Czemu ty go męczysz?Biedny pies na royalu go trzymasz! Jakbyś dawała barfa to na pewno byłoby lepiej :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

na zdjeciu idze szczuplego psa, takiego jak lubie. nie zaglodzonego. Mowimy o jego wygladzie jaki jest na fotce. Moj owczarek ma 67cm w klebie i wazy 33.5kg. Nie jest zaglodzony. Ale jest chudy. Weci nas chwala za caloksztalt. Wyniki badan ma swietne. Tak, lubie chudsze psy. Nie oceniam Jarrego po stanie siersci i calej reszcie bo nie idzialam. Ale na fotce powyzej mi sie podoba. A ludzie? Coz. Ludzie uwazaja, ze upasione pieski to zdrowe pieski. Mojego psa ratuja kudly ;) Chociaz dobre oko mlodziezy czesto zauwazala kondycje mojego potwora, c komentowali glosno, ze zaje..cie wysuszonego mam owczarka:D Pomimo dysplazji moj 7 letni pies jets sprawny a nie suplementuje go.

Zalinkowane zdjecie- takie psiaki mi sie podobaja.. Jesli ten wyglad idzie w parze z dobrym zdrowiem takiego psa. I jesli podczas ruchu widac ladnie zarysowane miesnie. Ale jak moie, co kto woli. Moj Cek tez cale zycie jest chudy. Ale wiem, ze potrafi nabrac troche cialka. Gdzie to "troche cialka" to dla calej reszty "normalnie wygladajacy pies". Ale ja psa nie glodze. Przyswaja karme dobrze, a jak sie wysuszy znowu poprzez plywanie -tym lepiej dla jego stawow :)

Wiem jakie problemy mialas z psem. Sledze wasz watek od dawna. Ale sugerujac sie TYLKO powyzszymi zdjeciami- mowie, ze takie psy lubie.


Czesto smieszy mnie jak ktos o grubym psie mowi "mocny typ, dobrze zbudowany".. A fuj. Sam ubity tluszczyk.. Co to ma byc? Pies ma miec miesnie:D Wtedy wyglada efektownie. Szczegolnie jak to jakis bullowaty :)

Link to comment
Share on other sites

Mój też nie toleruje zbyt dobrze RC.
Generalnie jest potwornym niejadkiem a RC było jedyna karmą , którą chciał jeść. Niestety sierść się sypała, puszczał bąki cały dzień i odbijało mu się. Dopiero gry zauważyłam, że ma łupież odstawiłam RC i zmieniłam na Acane Grassland.

Łupież zniknął, sierść się nie sypie- jest piękna i lśniąca, rewolucji żołądkowych także nie ma.

Niestety Acana nadal mu nie smakuje więc nieźle się gimnastykujemy żeby ją zjadł...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Balbina&F']Nie wiem czy zauważyliście(szczególnie ty, mushume),że psy są różne :) Nie mają takiego samego żołądka i jak ktoś pisze ,że pies nie toleruje bezzbożówek, to ktoś pisze 'a to ciekawe' :lol: Tak samo jak ja pisałam ,że mój pies nie toleruje barfa to wszyscy chórem- na pewno coś źle robisz!Moj Reksio czuje się świetnie na barfie!Pies to nie kura!Czemu ty go męczysz?Biedny pies na royalu go trzymasz! Jakbyś dawała barfa to na pewno byłoby lepiej :eviltong:[/QUOTE]

Balbina, to że Twój Franek czy Jari Amber ma się dobrze na RC nadal nie zmienia faktu, że z punktu widzenia psiego żywienia ta karma nie jest super jakości. I o to właśnie się rozchodzi - owszem, każdemu psu służy co innego, znam psy, którym służy Pedigree. Nie zmienia to faktu, ze Pedigree nie jest dobrą karmą pod kątem składu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LadyS']I o to właśnie się rozchodzi - owszem, każdemu psu służy co innego, znam psy, którym służy Pedigree. Nie zmienia to faktu, ze Pedigree nie jest dobrą karmą pod kątem składu.[/QUOTE]
I to sobie trzeba jasno powiedzieć - bo czym innym jest próba obiektywnej oceny składu danej karmy, a czym innym reakcje osobnicze. Niektóre psy mają taki metabolizm i takie geny, że żyją i mają się dobrze na wszystkim, nawet na przysłowiowej kaszy ze smalcem i resztkami (znałam z autopsji taki przypadek - cudny pies, piękny i zdrowy - ale przecież z tego powodu nie będę zachęcać do karmienia kaszą z resztkami). Niektóre mają tak zaawansowane problemy, że widać potrzebują diety, która już niewiele ma wspólnego z żywieniem względnego miesożercy, jakim jest pies, ale to też nie powód, żeby karmę bazującą na zbożach określać jako obiektywnie dobrą dla normalnego psa.

Link to comment
Share on other sites

Widziałam parę stron temu dyskusję na temat miotów odchowanych na karmach RC.
Nigdy nie karmiłam psów w czasie rozrodu Royalem. Jedyne co używałam przez jakiś tydzień to muss royala, bo mój szczeniak w wieku 3 tygodni 'sam' zaczął sobie wprowadzać stały pokarm a tylko to miałam pod ręką.
Miałam miot na Acanie/Orijenie, Barfie primexowym.
Psiaki miały się super.
Na samym początku jak byłam głupia i nie wiedziałam o istnieniu innych karm karmiłam royalem doga i jedną z chi w okresie szczenięcym.
Kiedyś przypadkiem zobaczyłam skład na opakowaniu i drugi raz NIGDY nie kupiłam RC jako karmy bytowej.
Nie mam zamiaru płacić prawie 3 stów za worek najtańszych z możliwych zbożowych ochłapów i jakichś 5% białka pochodzącego z mięsa. Jak kogoś pies czuje się na tym dobrze - super.
Ja wychodzę z założenia, że zamiast Royala kosztujacego 23 zł /kg wolę kupić karmę bezzbożową lub nawet zawierającą zboża Acanę których cena to często 13-16 zł/kg. Wybór jest tak szeroki, ze nawet jak TOTW, Acana czy Wolsblut nie pasuje to można znaleźć inną równie dobrą składowo karmę która będzie naszemu psu pasować idealnie.

Poza tym staram się kupować psom karmy które zawierają mięso które kiedyś 'żyło' w humanitarnych warunkach.
Niestety jeśli chodzi o Royal to przy takiej ilości konserwantów wątpię, że to mięso pochodzi z pewnego źródła.

Także życzę powodzenia z Royalem.

Balbina patrzę z tematu barf przeniosła się do tematu royal i mówi jakie żeśmy były wredne i niedobre, bo zamiast odpowiednio przestawiać psiaka na barf od razu podała mu kości, mieszała z suchym i liczyła, ze żołądek psa to wytrzyma.
Pomijając już fakt, że jak ktoś od początku jest źle nastawiony do danego sposobu żywienia to przestawia psa na odwal i szuka do czego by się tu przyczepić ;) Tak było w tym przypadku.
Nie mów źle o barfie, bo nawet nim tak naprawdę nie karmiłaś.
Przez prawie rok karmiłam barfem i było genialnie.
A nie mam buldoga czy owczarka tylko chi.
Po ciąży mały tak wyssał mamę z wapnia, że zęby zaczęły się jej ruszać (u kobiet w ciąży często tak jest).
Jadła jak nienormalna i mimo to nie była w stanie pokryć wciąż rosnącego zapotrzebowania na wapń u małego (ssał cyca do 3ciego miesiąca życia). Wtedy rzeczywiście przestawiłam sucz na TOTW bo to jedyne wyjście żeby dostarczać wszystko co potrzebne w zdolny do pogryzienia sposób ;)
Wrócę do barfa bez dwóch zdań :) Chwilowo nie mam dobrego dostawcy, ale za rok mam nadzieję przeprowadzić się do Warszawy więc dostęp będzie świetny :)

Link to comment
Share on other sites

[b]LadyS[/b] - dokładnie. Nie jeden pies je marketówki, jak wiadomo - bardzo kiepskiej jakości i żyją. Ale to nie znaczy, że ja będę karmiła swojego psa takim świństwem.
Karma i jej cena to sprawa każdego człowieka indywidualnie. Mnie osobiście na taką drożyznę nie stać, dlatego już od początku - mimo peanów na temat RC i Eukanuby hodowcy - szukałam zdecydowanie tańszej karmy. Przeszłam przez wiele, ale na TOTWie pies po prostu błyszczy i nie ma żadnych problemów pokarmowych. Jak jadł RC - wymiotował. Mimo, że karma mu bardzo smakowała, to ją odstawiliśmy. Ostatnio pies nażarł się jakichś ciasteczek dla psów, bo czym dostał niestrawności. Mój pies nie może jeść żadnych zbóż, bo później mi choruje i to ma zapisane w karcie u weta, a inteligentna wetka proponuje mi karmę RC, w której składzie jest kukurydza i ryż :roll:

Każdy wybiera co chce i nie ma co się kłócić, jeśli nie robi się tym krzywdy niewinnemu zwierzęciu. Jeśli wyniki, wygląd i ogólna kondycja psa jest OK to niech każdy karmi tym czym chce.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aysel']
Poza tym staram się kupować psom karmy które zawierają mięso które kiedyś 'żyło' w humanitarnych warunkach.
Niestety jeśli chodzi o Royal to przy takiej ilości konserwantów wątpię, że to mięso pochodzi z pewnego źródła.[/QUOTE]
Tym mnie rozbawiłaś, naprawdę :) [URL]http://www.youtube.com/watch?v=V6liPzIgZMI&feature=player_embedded#![/URL] -myślisz ,ze te kurczaczki tak biegają na łonie natury? Nie wiem ile w takim razie ta karma musiałaby kosztować, na pewno nie tyle co obecnie. :) A wszyscy mówią ,ze ludzie kuujący rc patrzą tylko na dobrą reklamę ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...