Jump to content
Dogomania

faktycznie royal jest dobry?


sabusia

Recommended Posts

A ja się skusiłam i zakupiłam RC Wet Obesity w celu odchudzenia mojego schorowanego wykastrowanego psa. Karma zawsze mu służyła i czuł się świetnie.
Tym razem niestety porażka na pełnej linii...
Granulat jakiś dziwny jakby nie taki jak był kiedyś i psy pierwszy raz po RC ( wprowadzam stopniowo) dostały za przeproszeniem sraczki...
Ja już definitywnie dziękuję za diety weterynaryjne RC...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 428
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

mój zdecydowanie lepiej przyswaja royala niż inne karmy. Jadł już Brita, Acane a teraz spróbowałam Pro Plana-po wszystkich jest coś nie tak. Po pierwszych dwóch miał biegunki a po pro robi kupony na zielono. Jeszcze sprawdzę Brita z linii Care jeśli znowu będzie coś nie tak będę zmuszona wrócić do Royala.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fiszboneq']mój zdecydowanie lepiej przyswaja royala niż inne karmy. Jadł już Brita, Acane a teraz spróbowałam Pro Plana-po wszystkich jest coś nie tak. Po pierwszych dwóch miał biegunki a po pro robi kupony na zielono. Jeszcze sprawdzę Brita z linii Care jeśli znowu będzie coś nie tak będę zmuszona wrócić do Royala.[/QUOTE]

no to moj ma tak samo juz wiele marek karm wyprobowalismy i dalej jestesmy na royalu bo psu najbardziej pasuje:)

Link to comment
Share on other sites

Ja jestem teoretycznym przeciwnikiem RC, ale wet Obesity moja suka przyswaja znakomicie, nie ma sensacji żadnych, sierść super, kupki pokazowe, ładnie schudla i nie straciła mięśni , jest pełna energi ! Bardzo jej smakuje w dodatku. No nie mogę się przyczepić choćbym chciała .
Ale na zwykłą bytówkę nie dam się namówić .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gayka']Ja jestem teoretycznym przeciwnikiem RC, ale wet Obesity moja suka przyswaja znakomicie, nie ma sensacji żadnych, sierść super, kupki pokazowe, ładnie schudla i nie straciła mięśni , jest pełna energi ! Bardzo jej smakuje w dodatku. No nie mogę się przyczepić choćbym chciała .
Ale na zwykłą bytówkę nie dam się namówić .[/QUOTE]

Ja dlatego wróciłam kolejny raz do Obesity bo zawsze super się sprawdzało a tym razem zonk i naprawdę nie wiem czemu...

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 2 weeks later...

Ja nie uważam RC za taką masakrę, mój pies wcina i wszystko jest dobrze. No i włos po Royalu ma ładniejszy niż po wszystkich innych karmach.
Dla porównania jadł też Orijen, zafascynowana byłam ogromnie tą karmą, taka świetna bo 70% mięsa, zero zbóż a tu klapa. Pies dostał łupieżu i karma za bardzo nie smakowała. Z tego co słyszałam nie za bardzo Orijen jest dobry dla psów mało aktywnych gdyż nie są w stanie spożytkować tak dużej ilości białka i mogą występować alergie - nie wiem czy to prawda, szczerze mówiąc ja się za bardzo nie znam ale w sumie by się zgadzało. Po rc łupież znikł na dobre :)
Jedynie to ta cena, stanowczo za wysoka, za 1,5kg zapłaciłam 56zł :/

Link to comment
Share on other sites

Ja nie mam nic do tych zbóż, ani nie szkodzą ani nic tylko wypełniają karmę. Poza tym mój pies nie jest na samym suchym, dostaje tez samo mięso, owoce oddzielnie ;) Ma się dobrze, nie mam co kombinować z tymi karmami, mój pies nie jest bardzo aktywny, raczej przeciętnie. Kupuje też Acanę dla małych psów i ta się sprawdza. Poza tym ważne, że pies zdrowy, w dobrej formie.

Tak na marginesie to większość karm bez zbożowych ma raczej te granulki większe bo nadaje się generalnie dla wszystkich psów a znając życie mój pies takich by za bardzo nie jadł.
Patrzę na jakość ale też na wielkość granulek, smak.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='emipil']Ja nie mam nic do tych zbóż, ani nie szkodzą ani nic tylko wypełniają karmę. Poza tym mój pies nie jest na samym suchym, dostaje tez samo mięso, owoce oddzielnie ;) Ma się dobrze, nie mam co kombinować z tymi karmami, mój pies nie jest bardzo aktywny, raczej przeciętnie. Kupuje też Acanę dla małych psów i ta się sprawdza. Poza tym ważne, że pies zdrowy, w dobrej formie.

Tak na marginesie to większość karm bez zbożowych ma raczej te granulki większe bo nadaje się generalnie dla wszystkich psów a znając życie mój pies takich by za bardzo nie jadł.
Patrzę na jakość ale też na wielkość granulek, smak.[/QUOTE]

Karmy bezzbożowe powstają również w liniach dla mniejszych psów, była o tym rozmowa całkiem niedawno w innym temacie ;) Dla mnie ważne jest to, że na pierwszym miejscu karmy mojego psa nie jest kukurydza czy zboże, tylko mięso -w końcu to pies, a nie królik czy koza ;)

Link to comment
Share on other sites

Są nawet wegetariańskie diety dla psów ;) Także roślinne białko potrafi dobrze zastąpić zwierzęce. Ale fakt to nijak ma się do gotowych karm bazujących na mięsie (choć nie o każdej karmie tak można powiedzieć).
No nie wiem ja mam same dobre wspomnienia z rc, jak dla mnie karma wcale nie najgorsza i raczej będzie kupowana przez nas częściej na zmianę z innymi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='emipil']Są nawet wegetariańskie diety dla psów ;) Także roślinne białko potrafi dobrze zastąpić zwierzęce. Ale fakt to nijak ma się do gotowych karm bazujących na mięsie (choć nie o każdej karmie tak można powiedzieć).
No nie wiem ja mam same dobre wspomnienia z rc, jak dla mnie karma wcale nie najgorsza i raczej będzie kupowana przez nas częściej na zmianę z innymi.[/QUOTE]

No, są, tylko nie polecam - jesli ktoś brzydzi się mięsa, to powinien mieć królika, a nie psa, a już broń Boże kota ;) Kazdy daje co woli - ja wolę dawać psu zdrowszą karmę z większą zawartością mięsa, niż coś ze zbożem ;)

Link to comment
Share on other sites

A według mnie ilość mięsa jeszcze o niczym nie świadczy...
Karma nie jest naturalnym pożywieniem psa i nigdy nie będzie. Ja wolę patrzeć na ilość białka, tłuszczu, witamin, soli mineralnych niż tylko MIĘSO i koniec. Wielu psom orijen, acana nie służy- mój pies najlepiej się czuje po royalu- a obecnie jest hillsie. Nawet jeśli miałabym jakiś przekonania ,że pies powinien jeść to czy tamto- skoro NIE SŁUŻY- to ma mieć, co tydzień rewolucje, luźne kupy, ma jeść na siłę??? Nie rozumiem takiego podejścia. Tak samo jak nie rozumiem dawania psy BARF-u i uznawania ,że to ,że pies do dwa dni wymiotuje za całkowicie normalne, albo biegunka co jakiś czas- również nie jest powodem do zmiany diety. Uważam ,ze należy psu dawać to co służy- czy to karma czy szampon czy cokolwiek innego. Mojemu psu np. bardzo służy szampon johnons baby- po dr. seidlu przez ostatnie trzy kąpiele miał tak zaropiałe oczy ,że ich nawet nie otwierał- ostatnio wykąpałam w johnonsie- i- wszystko dobrze.
Dlatego według mnie nie należy nikogo do niczego namawiać- bo tak jest lepiej, zdrowiej- o ile coś psu nie szkodzi to niech je co mu służy i smakuje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='emipil']
Jedynie to ta cena, stanowczo za wysoka, za 1,5kg zapłaciłam 56zł :/[/QUOTE]

I naprawdę nie szkoda Ci wydawać kasy na coś takiego, jak za zbliżoną cenę można dostać naprawdę fajną jakościowo karmę?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Balbina12']A według mnie ilość mięsa jeszcze o niczym nie świadczy...
Karma nie jest naturalnym pożywieniem psa i nigdy nie będzie. Ja wolę patrzeć na ilość białka, tłuszczu, witamin, soli mineralnych niż tylko MIĘSO i koniec. Wielu psom orijen, acana nie służy- mój pies najlepiej się czuje po royalu- a obecnie jest hillsie. Nawet jeśli miałabym jakiś przekonania ,że pies powinien jeść to czy tamto- skoro NIE SŁUŻY- to ma mieć, co tydzień rewolucje, luźne kupy, ma jeść na siłę??? Nie rozumiem takiego podejścia. Tak samo jak nie rozumiem dawania psy BARF-u i uznawania ,że to ,że pies do dwa dni wymiotuje za całkowicie normalne, albo biegunka co jakiś czas- również nie jest powodem do zmiany diety. Uważam ,ze należy psu dawać to co służy- czy to karma czy szampon czy cokolwiek innego. Mojemu psu np. bardzo służy szampon johnons baby- po dr. seidlu przez ostatnie trzy kąpiele miał tak zaropiałe oczy ,że ich nawet nie otwierał- ostatnio wykąpałam w johnonsie- i- wszystko dobrze.
[B]Dlatego według mnie nie należy nikogo do niczego namawiać- bo tak jest lepiej, zdrowiej- o ile coś psu nie szkodzi to niech je co mu służy i smakuje.[/B][/QUOTE]

Czyli niech je Pedigree?

Link to comment
Share on other sites

Nikt nie mówi tu o pedigree ;)
Nie wiem po co te naciski, ta karma zła ta najlepsza - ok, rozumiem ale nie mam zamiaru dawać psu tego co mu ani dobrze służyć nie będzie ani tego co wiem, że nie będzie mu smakować (karmy typu Orijen). Poza tym sucha karma to nie jest jedyne jego jedzenie, uzupełniamy normalnym mięsem i wszystko jest w porządku. Pies jest zdrowy, szczęśliwy i nie ma żadnych alergii.
Taka karma mu odpowiada i już. Nawet śmieć stwierdzić, że po rc lepiej się ma nić po acanie ;) ale nie narzekam na tę drugą.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...