Jump to content
Dogomania

Białogard - prawda i mity


mariamc

Recommended Posts

A kim że Ty jesteś Piotrze_brd i skąd się wziąłeś w tej dyskusji ,która trwa już bardzo długo? Czy jesteś dziełem Harłacza?Ile psów uratowałeś żeby zabierać głos w tej sprawie.Patrzą na Twoje zdjęcia (jet tam duża tablica zabraniająca robienia zdjęć),nie przedstawiają smutnej rzeczywistości ,uważam że jesteś osobą stronniczą piszącą na zlecenie Harłacza lub też może nim samym.dla pełnej idylli brakuje tylko Twojego zdjęcia z Harłaczem w objęciach takimi argumentami możesz starać się przekonać tych którzy tam nigdy nie byli.A może to Ty razem z nim zakopujesz 150 psów zagryzanych rocznie .,wcale bym się nie zdziwiła gdyby okazało9 się że są one mielone i służa jako karma dla pozostałych przy życiu.Niestety ja byłam tam wiele razy i nie zemną te numery i głupie posty.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 560
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Najwazniejsze ze w temacie cos drgnelo, a co juz wiemy, ida wybory, :diabloti: harlacz zagrozony. Linki ktore tu byly podane ukazaly harlacza na przegranej !!!!! A to wrozy koniec harlaczowego raju, ale dla niego samego. Pozostanie juz tylko skromna rencina.:evil_lol: PSY GORA. :multi:

Link to comment
Share on other sites

Piotrze nie jestem anonimowym kimś więc nie pitol,bo za każdym nickiem stoi osoba z krwi i kości .Ponadto nie odrobiłeś lekcji chcąc zabierać głos w jakiejś sprawie dobrze jest przeczytać wszystko co tej sprawy dotyczy,w tworzeniu tego schroniska duży udział miała Holenderska organizacja harytatywna.A poczynania Twojego celebryty miejskiego jak jak nazwałeś harłacza też są bardzo doniosłe ,bójki pomówienia awantury ,chyba że znów nie odrobiłeś lekcji i nie poczytałeś o tym w necie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='piotrek_brd']Jesteś cwana na odległość. Spróbuj sama otworzyć schronisko, nie mając planowanego budżetu. Jak jesteś taka super-ekstra, to sama otwórz, za swoje pieniądze schronisko. [B]Bo Harłacz je wybudował ze swoich pieniędzy.[/B] Potrafisz jedynie krytykować? Zawiść, nuda, może zwykłe nieudacznictwo? Jak nie chcesz być oceniana, to nie oceniaj. [B]Opierasz się jedynie na wpisach ludzi, którzy pewnie to gdzieś tam zasłyszeli, bo raczej sami nie byli.[/B] [/QUOTE]

Tu się trochę minąłeś z prawdą, bo schronisko nie zostało wybudowane za pieniądze P.H. tylko fundacji. Nawet chyba jest tam - jak dobrze pamiętam - tablica informująca o tym fakcie. To popierwsze.

Po drugie: byłam, widziałam. To nie jest azyl na 130 psów (tak jak było budowane), tylko umieralnia dla 400 psów (tyle było tam psów, jak ja tam byłam). I żeby było śmieszniej, to umieralnia niehumanitarna: silniejszy zagryza młodszego.

Po trzecie: jak to nie ma planowanego budżetu? Widziałeś kiedyś biznesmena, który ładuje swoją forsę bez informacji ile na tym zarobi????? Na pewno nie jest nim Pan. H. bo co jak co, ale łeb to on do interesów ma. Poza tym doskonale wie ile ma pieniędzy na schronisko, bo wie z iloma gminami ma podpisaną umowę, i wie ile ma psów i wie ile go kosztuje utrzymanie. Więc mi tu nie pit...ol o funduszach, bo w sumie obrażasz Pana H.

[QUOTE]
PS. Jeśli już tak najeżdżacie na Harłacza, to miejcie na uwadze, że nie pomaga jedynie zwierzakom, ale także ludziom, jako radny.[/QUOTE]

Jedno drugiego nie wyklucza, a jak się zabiera za jedno, to się powinno robić porządnie. Jak się nie ma czasu na zwierzęta, to się tym, nie zajmuje - może oddać prowadzenie schroniska komuś innemu. [B]Przecież na tym Pan H. nie zarabia :p[/B]

Link to comment
Share on other sites

Jest to UMIERALNIA , którą toleruje PIW - lek.wet. Piotr Szykowny.
Przymyka oko lek.wet. Krzysztof Pigla , który 15.12.2010 zrezygnował z opieki nad psami u harłacza , jaka byla opieka to akurat wiedzą Ci , którzy tam bywali.
K.Pigla chce mieć czyste ręce , za póżno.
P. Szykowny udaje głupka pt. cyt. to ja o tym nic nie wiedziałem , dobrze ,że pani mi o tym mówi itd...........
UMIERALNIA!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

c.d.
harłacz radny w poprzedniej kadencji , wice-przewodniczący RM Białogard w obecnej.
Wstyd i hańba dla Białogardu.

Wszyscy wiedzą , nikt nic nie robi , bo co , boją się????

harłacz chce zostać senatorem , no cóż jak jak koń był senatorem to i może harłacz nim zostać .
A psy będą się zagryzać nadal , ku chwale harłacza i Białogardu.
harłacz - pierwszy hycel Rzeczypospolitej , tylko której.......

Link to comment
Share on other sites

A ja myślę ze nie powinno nas obchodzic do h... robi poza schronem. NIEch sobie roobi co chce, niech bedzie nawet prezydente,m. Ważne jest to , czy schronisko działa dla zwierząt - nie przeciwko nim.
Umowa z gminami iloma tylko sie da to trzepanie kasiury i tyle. Mnie interesuje - przygotowanie pracowników do opieki naz zwierzętami, procedura dla "obiegu" psa i kota w schrosnie , procedura kwarantanny, procedura dezynfekcji boksów, ilośc m2 w przeliczeniu na 1 psa, ilosć sterylizacji w roku na ilosć przyjętych psów, standard szczepieniowy - kiedy sie szczepi, czym, jak zabezpiecza sie przez epidemią nosówki, parwo, rubartha. Jaka jest norma zywieniowa dla psa. Jakie schrosniko ma podpisane umowy na media, na dostawę karmy, wywóz odpadów, wywóz psich i kocich zwłok etc.
Chciałabym wiedzieć jaka jest striktura zatrudnienia w schrosnisku - ilu ludzi jest zatrudnionych jaka jest wysokość płacy) śrdenia.
Chciałabym zobacyć umowę na wywóz zwłok i skorelować ja z ilością padnieć i uśpień - chcę też wiedzieć ile psów umiera, ile jest usypianych ile wychodzi do adopcji, ile wchodzi do schroniska.
Chciaabym zobaczyc umowę z weterymnarzem - co jest opieką podstawową, jak finansuje sie zabiegi, operacje, czy sie to robi , czy jest opieka 24 h na dobę.

To ni są złośliwości tylko konkretne pytania - Piotrze

Link to comment
Share on other sites

Na forum GK24 znalazłam "piękny wpis"

Jako, że interesują mnie sprawy miasta postanowiłem sprawdzić stan schroniska- Pan Harłacz prowadzi schronisko w sposób należyty, psy są zabawne, wesołe, i przede wszystkim zadbane. A fakt podpisania przez miasto umowy z tymże schroniskiem potwierdza, to co napisałem. Z pozdrowieniami- S.Strzałkowski

Stefan Strzałkowski - poseł na sejm RP.

Ciekawe , czy to faktycznie on, tym bardziej ,żeby pisać na forum gk trzeba być zalogowanym.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Harłacz był u nas w UM.
Skarżył się,że atakuję go na forach i prosił o interwencję w tej sprawie!!!!!
Zaproponowano mu spotkanie trójstronne, UM , on i ja , niestety harłacz nie wyraził na to zgody.
Ciekawe dlaczego ? Ja chętnie się spotkam.......
Komuno wróć??

Link to comment
Share on other sites

Działka, na której stoi schronisko wraz ze wszystkimi zabudowaniami została wystawiona do przetargu. Moje miasto " zainwestowało" tam 50 tysięcy złotych , ponoć w kojce dla naszych psów. Teraz zostaną one sprzedane a kupi je..............
Przykre jest, że choć znane są wszelkie nieprawidłowości, które mają tam miejsce to żadna instytucja do tego uprawniona nic z tym nie zrobi. zwierzęta w świetle prawa wywożone są na rzeź, z mojego miasta za pieniądze posiadaczy psów ( u nas płacimy podatek od posiadania psa). Przez sześć lat dokładałam do tego rękę i brzydzę się tym.( wysterylizowałam moja suczkę i jestem zwolniona) Ufam, że nadejdą złe czasy dla J.CH. Kropla drąży skałę.

Link to comment
Share on other sites

"Czy Ty myślisz, że do schroniska trafiają przystrzyżone pudle, albo yorki z kitką na głowie? Często są to psy, które latami były maltretowane, bądź doprowadzane do nędzy. One dopiero dochodzą do siebie."

Wiem jakie zwierzęta trafiają do tego schroniska z mojego miasta. Wszystkie maja pełną dokumentację, która tworzę, wiem w jakim stanie są wywożone. Niektóre mają zdjęcia po wydostaniu ich z Białogardu. Poproszę o podanie sposobu na dochodzenie do siebie psa w białogardzkim schronisku. Pan Jerzy skoro takowy odnalazł powinien się nim podzielić z innymi. W kojcach widzimy po kilka, kilkanaście psów a gdzie są dla nich budy czy choć posłania. Może zamieścisz zdjęcia z wizyty niemieckiego lekarza i jeszcze paru osób z Hamburga w 2008 roku. Może zamieścisz zdjęcia suki, która nie mogła stać normalnie na nogach i wyszła z budy na kolanach swych chorych psich łap. Dlaczego to " schronisko" nie ma dostępu ( przez tyle lat) do ujęcia bieżącej wody, dlaczego nie ma tam kanalizacji a psie odchody dostają się do wód gruntowych, dlaczego choć powinna to nie jest tam prowadzona ewidencja wszystkich psów, dlaczego jak wydawane jest stamtąd zwierze to nie otrzymuje książeczki zdrowia , z którą tam trafiło i żadnego dokumentu potwierdzającego adopcję? Dlaczego Pan Jerzy wiecznie otrzymuje mandaty od PIW ( sam mi pokazywał twierdząc, że jest nękany) za nieprawidłowości w schronisku skoro jest tam aż tak fajowo? Piotrze potrafisz odpowiedzieć na te palące wielu pytania? Pewnego razu gdy pewna kobieta zapragnęła zabrać z Bialogardu psa , który trafił tam z mojego miasta a jego oferty adopcyjne zostały zamieszczone na wielu portalach Pan Jerzy nie mógł zrozumieć jak zdjęcia psiaka z JEGO schroniska znalazły się w internecie. A no znajdują się jakimś cudem. Wiemy w jakim stanie tam trafiają i kiedyś o nie zapytamy.........

Link to comment
Share on other sites

[quote name='yabadu']"Czy Ty myślisz, że do schroniska trafiają przystrzyżone pudle, albo yorki z kitką na głowie? Często są to psy, które latami były maltretowane, bądź doprowadzane do nędzy. One dopiero dochodzą do siebie."

Wiem jakie zwierzęta trafiają do tego schroniska z mojego miasta. Wszystkie maja pełną dokumentację, która tworzę, wiem w jakim stanie są wywożone. Niektóre mają zdjęcia po wydostaniu ich z Białogardu. Poproszę o podanie sposobu na dochodzenie do siebie psa w białogardzkim schronisku. Pan Jerzy skoro takowy odnalazł powinien się nim podzielić z innymi. W kojcach widzimy po kilka, kilkanaście psów a gdzie są dla nich budy czy choć posłania. Może zamieścisz zdjęcia z wizyty niemieckiego lekarza i jeszcze paru osób z Hamburga w 2008 roku. Może zamieścisz zdjęcia suki, która nie mogła stać normalnie na nogach i wyszła z budy na kolanach swych chorych psich łap. Dlaczego to " schronisko" nie ma dostępu ( przez tyle lat) do ujęcia bieżącej wody, dlaczego nie ma tam kanalizacji a psie odchody dostają się do wód gruntowych, dlaczego choć powinna to nie jest tam prowadzona ewidencja wszystkich psów, dlaczego jak wydawane jest stamtąd zwierze to nie otrzymuje książeczki zdrowia , z którą tam trafiło i żadnego dokumentu potwierdzającego adopcję? Dlaczego Pan Jerzy wiecznie otrzymuje mandaty od PIW ( sam mi pokazywał twierdząc, że jest nękany) za nieprawidłowości w schronisku skoro jest tam aż tak fajowo? Piotrze potrafisz odpowiedzieć na te palące wielu pytania? Pewnego razu gdy pewna kobieta zapragnęła zabrać z Bialogardu psa , który trafił tam z mojego miasta a jego oferty adopcyjne zostały zamieszczone na wielu portalach Pan Jerzy nie mógł zrozumieć jak zdjęcia psiaka z JEGO schroniska znalazły się w internecie. A no znajdują się jakimś cudem. Wiemy w jakim stanie tam trafiają i kiedyś o nie zapytamy.........[/QUOTE]
Zwroccie sie do zespolu parlamentarnego i poproscie poslow o kontrole. Opiszcie cala sytuacje, dostarczcie dowody, podajcie swiadkow ktorzy moga potwierdzic wydawanie psow bez dokumentacji i w jakim stanie zostaly odebrane. Poproscie o protokoly pokontrolne PIW. Wystapcie do gmin z ktorymi ma podpisane umowy o kopie umow, ile gminy placa i na jaka umowe? ryczlt, czy od sztuki? Z kim maja gminy podpisane umowy na odlawianie zwierzat? Z kim na odbior zwierzat potraconych rannych w wypadkach samochodowych. Poproscie o kopie uchwal z gmin.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mariamc']Ada , wszystko w trakcie.....
Tym bardziej,że posłowie Paweł Suski i Agnieszka Hanajczyk przyjeżdżają do Szczecinka.
Widziałam się z nimi podczas konferencji w Zgierzu...[/QUOTE]
To juz sie nie wtracam, bo nie ma sensu sie dublowac.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mariamc'][URL]http://www.gawex.pl/informacje/wideo/273[/URL]
mam nadzieję,że dobrze wklejam link do wypowiedzi .

Zobaczcie wywiad z obrońcą zwierząt.[/QUOTE]
Ani slowa o kastracjach, natomiast jest mowa o budowie schronisk, i o usypianiu psow bezdomnych, interes musi sie krecic.
A gdyby tak te miliony ktore maja isc na bidowe nowych schronisk przeznaczyc na kastracje, to napewno nie musiala by Panstwo budowac nowych schronisk. Ciekawe ile zwierzat kastruje w swoim schronisku ten jegomosc. Napis mi prosze krotko na PW na jakim jestescie etapie rozpracowywania wiadomosci publicznych?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mariamc']
Oktawia , możesz podać mi namiary na tę fundację? Na PW.
Dzięki za zmianę tytułu wątku.
[/QUOTE]
dobrze, podam na PW nie ma problemu oraz imię szefowej, która tam była i widziała to wszystko. P.S. dodam że miejsce te nie ma strony gdzie psy są ogłaszane do adopcji - nie miało jej od samego początku - co ciekawe: psy przychodzą ale nikt ich nie ogłasza...interesujące. To jest tylko wierzchołek góry lodowej tylko jeden "drobiazg"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...