Jump to content
Dogomania

Proszę o zamknięcie tematu


Recommended Posts

[quote name='Energy']Z tego co wiem to przy takich poważnych infekcjach grzybiczych leczenie powinno być pulsacyjne. Po miesiącu przerwa 7 dni, po tem 10 dni ketokonazol, znowu przerwa, znowu ketokonazol 10 dni i tak co najmniej 3 miesiące. Codziennie do tego hepatil dla osłony wątroby.[/QUOTE]

nic nie wiedzialam o tym.............

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 384
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ania wysłałam priorytetem szampon do częstego stosowania - 28 zł
dzisiaj kupiłam 30 ml Malasebu - wystarczy na 3 kapiele - 60 zł...jest b. drogi ale też b.dobry
mam tez recepte na Orungal, to lek na tego grzyba
koniecznie trzeba kupic cos , moze ktos ma zbędene leki na watrobe bo ketakonazol b. ja osłabił
wszystko skonsultowałam z wetem

leki i Malaseb wysle w przyszłym tygodniu

całość wyniesie ponad 100 zł...jezeli ktos będzie mógł pomóc to będę b. wdzięczna, podam konto prosto do lecznicy
moze ktos ma zbedne fanty na bazarek?

Bardzo proszę o pomoc Blekusiowi

Link to comment
Share on other sites

Czy Blacky ma metryczke na Pudlach w Potrzebie? Jak nie to dodaj bardzo prosze.
Sabcia dodaj imie do tytulu watku ...podaj jakies konto na pw z danymi.Musimy reklamowac watek bo Sabcia potrzebuje pomocy.
Moze jakis BDT lub za zwrot za weta, karme, etc....czy sa jakies zdjecia nowe?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coronaaj']Czy Blacky ma metryczke na Pudlach w Potrzebie? Jak nie to dodaj bardzo prosze.
Sabcia dodaj imie do tytulu watku ...podaj jakies konto na pw z danymi.Musimy reklamowac watek bo Sabcia potrzebuje pomocy.
Moze jakis BDT lub za zwrot za weta, karme, etc....czy sa jakies zdjecia nowe?[/QUOTE]

cooronaj zdjec nie mam nie mam aparatu:(

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny blacky ma ok 10 lat, nie zbyt lubi dzieci i nie utrzymuje czystosci w mieszkaniu................
gdy go oddam to bedzie jego 3 przeprowadzka..............
Powiedzcie mi czy nie lepiej gdybym błagala was o pomoc w jego leczeniu niz go oddawala?
martwie sie..........
Żal mi go oddawac jak smiecia:((((((
BŁagam o dorady

budrysku jak mozesz zadzwon do mnie

Błagam o pomoc w splacie dlugu w lecznicy u budryska

Link to comment
Share on other sites

witam, wątek podczytuję od dłuższego czasu - nie pisałam jednak, bo nie mogłam pomóc, nie wiedziałam co doradzić i nie przepadam za emocjonalnym szantażem, który co jakiś czas się tu pojawia.

sabusiu, prosisz o rady - moim zdaniem powinnaś oddać Bleckiego, jeśli jest szansa na tymczas dla niego czy ds, który chce i może zapewnić mu opiekę, to myślę, że trzeba z niej skorzystać.
pisałaś wcześniej, że chciałaś go uśpić, że masz głupie i brzydkie psy i że tak naprawdę nigdy nie chciałaś mieć Bleckiego, co jakiś czas grozisz schroniskiem czy usypianiem... nie radzisz sobie z jego chorobą i wychowaniem, ale mimo wszystko kurczowo się go trzymasz.
rozumiem, że żal oddawać, bo tyle lat razem, ale jeśli psiak ma szansę na lepsze życie - pozwól mu z niej skorzystać.
będziesz miała więcej czasu i funduszy na inne swoje zwierzęta, która z tego co przeczytałam również bardzo potrzebują pomocy.

a pisanie o oddawaniu Bleckiego jak śmiecia... nie potrafię nie skomentować - rozumiem emocje, ale to baaardzo gruba przesada i obrażanie ludzi, którzy mogliby mu pomóc.

Link to comment
Share on other sites

Powiem tak nie raz i nie dwa razy zdarzylo sie na dogomani ze pies ktory mial isc do dobrego dt zostawal z niego wywalony po kilku dniach
dlaczego ? bo dt nie radzilo sobie z nim
blacky sika i robi kupy w domu ja sie juz przyzwyczailam, ale jak ktos go wezmie to co?
wywali go za chwile?
i to jest ok?
to co mowie o moich psach to moja sprawa
JEDNO JEST PEWNE:
NIGDY NIE ZROBIŁA BYM KRZYWDY ŻADNEMU ZWIERZAKOWI
a to ze ma brzydkie psy , to za piekne nie sa.
ale oddac ich nie chce
kocham moje suki, blecka tez -
tez choc czesto mnie wkurza............

Czeto na forum biora w gore emocje , napisze cos a potem mysle
Uwazam ze nie jestem zla i moje zwierzaki nie maja zle
kazdy kto do mnie przychodzi mowie ze mam piekne futrzaki...........
tylko tego blekusia wyleczyc nie mogę
Zwierzaki nie maja zle biegaja po ogrodzie chodzimy nad rzeke
nie mieszkam w bloku ino w domu futra maja kilka pokoi duzych do dyspozycji mozna powiedziec wolna amerykanka:)

wiem że nieraz na dogo mnie gnoją ze mam zwierzaki, ale nie tylko ja mam.inni tez
prosze o pomoc w splacie dlugu w lecznicy budryska

Watatara dzwonila dzis do mnie rozmawialysmy............
black jest stary, sika po domu , ja jestem juz przyzwyczajona ze mop mam ciagle w uzyciu a ktos inny??

Link to comment
Share on other sites

Sabusiu, prosiłaś o rady, nie udzielałam się tu wcześniej, ale zaglądam często i właśnie taka jest moja rada.
Nie chcę Cię oceniać, nie pisałam, że jesteś zła. Po prostu co jakiś czas czytam o schronisku czy usypianiu i to nie jest już tylko Twoja sprawa skoro piszesz o tym na publicznym forum i angażujesz ludzi w pomoc Bleckiemu.
co do brudzenia w domu - nie tylko Blecki brudzi, na którymś wątku doradzano Ci jak nauczyć go czystości, zacząć go uczyć tak jak szczeniaka... próbowałaś coś z tym zrobić?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sabusia']tak.ale bez skutku.................
niestey zeby oskarzyc kogos o zabicie psa trzeba miec dowody..............[/QUOTE]
na szczęście, żeby psa uśpić, trzeba mieć powody. poza tym nie zrozumiałaś mnie, nigdzie Cię o nic nie oskarżałam, pisałam o tym co sama piszesz na forum.
co do nauki czystości - wielu szczeniętom zajmuje to naprawdę długie miesiące, więc jasne, że dorosłego psa nie nauczysz w tydzień, nie poddawaj się tylko próbuj do skutku

[quote name='sabusia']co ty myslisz? ze zabila bym psa?[/QUOTE]
sabusiu, nie znam Cię, wiem tyle ile sama napiszesz:
[quote name='sabusia']myśle albo o uśpieniu albo o schronie już mam dość[/QUOTE]



dodałaś Bleckiego na wątku pudli w potrzebie - czy zdecydowałaś się go oddać do adopcji? czy będziesz mu szukać dt, a potem ds?

Link to comment
Share on other sites

coronaaj w Laboklinie TSH,T3 i T4 nie są tanie coś ponad 100 zł. Zeskrobiny do Laboklinu to ok. 80 zł. Morfologia z biochemią to koszt w zależności od lecznicy, ok. 50 - 70 zł, czasem więcej.


My diagnozujemy sunię yorka wyciągniętą z pseudo. Testy na alergię (Laboklin) ok. 80 zł, zeskrobiny pobrane do Laboklinu, wcześniej robione w innym, pobrany wycinek, suka leczona już długo. Leczenie niestety nie jest tanie.

Na diagnostykę sabusia potrzebowałaby z 400 zł, jak nie więcej.

Link to comment
Share on other sites

czy możesz napisać TU, na tej stronie lub na 1-ej co już piesek miał podawane - wszystko + wszystkie - nawet wydające się najmniej istotne objawy u pieska
chcę to wydrukować i dać wet do przeczytania - on jest świetny jeśli chodzi o przypadłości skórne.

czekam na wieści

Link to comment
Share on other sites

napisz mi o psie wszystko, co możesz - wydrukuje i dam mojemu wet

dla pocieszenia - moje wiaderko z wodą i mop stoi tak, wymieniane po 4x dziennie już od miesięcy,
już się wszyscy przyzwyczaili - nawet psy ;)

nie mogę czytać wszystkich stron wątku i zbierać info z każdej - pomogę Ci w miarę możliwości, odpowiem co podawać, ale muszę wiedzieć co brał pies - wszystko o lekach i wszystko o nim.

ps. sprawdź stare wpisy na PW - podsyłałam Ci kilka dobrych tygodni temu na PW oferty pracy i na nie nie odpowiedziałaś,
ja już ich nie mam w wysłanych.

[quote name='sabusia']Powiem tak nie raz i nie dwa razy zdarzylo sie na dogomani ze pies ktory mial isc do dobrego dt zostawal z niego wywalony po kilku dniach
dlaczego ? bo dt nie radzilo sobie z nim
blacky sika i robi kupy w domu ja sie juz przyzwyczailam, ale jak ktos go wezmie to co?
wywali go za chwile?
i to jest ok?
to co mowie o moich psach to moja sprawa
JEDNO JEST PEWNE:
NIGDY NIE ZROBIŁA BYM KRZYWDY ŻADNEMU ZWIERZAKOWI
a to ze ma brzydkie psy , to za piekne nie sa.
ale oddac ich nie chce
kocham moje suki, blecka tez -
tez choc czesto mnie wkurza............

Czeto na forum biora w gore emocje , napisze cos a potem mysle
Uwazam ze nie jestem zla i moje zwierzaki nie maja zle
kazdy kto do mnie przychodzi mowie ze mam piekne futrzaki...........
tylko tego blekusia wyleczyc nie mogę
Zwierzaki nie maja zle biegaja po ogrodzie chodzimy nad rzeke
nie mieszkam w bloku ino w domu futra maja kilka pokoi duzych do dyspozycji mozna powiedziec wolna amerykanka:)

wiem że nieraz na dogo mnie gnoją ze mam zwierzaki, ale nie tylko ja mam.inni tez
prosze o pomoc w splacie dlugu w lecznicy budryska

Watatara dzwonila dzis do mnie rozmawialysmy............
black jest stary, sika po domu , ja jestem juz przyzwyczajona ze mop mam ciagle w uzyciu a ktos inny??[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

iwoniam ja to musialam przez pomylke skasowac.........moglam miec zle zaznaczone,sprawdzalam pw nic nie mam.

A więc tak po kolei;
blacky mial rok temu badainie hormonow tarczycy wyszly niskie
dostał eltroxin 50 mg raz dziennie
dostal tez encorton9na zapalenie skory0
scannomune
effa oile
ketokonazol

przez rok byl spokoj.teraz to wrocilo.

rozmawiałam z wetami powiedzieli ze u nas badanie na hormony to koszt 80zl plus wysylka ok 20-30 zl
mam podac eltroxin i za 2 godziny badanie krwi.
Poziom hormonow powinnam badac co jakis czas i sprawdzac czy jest ok,ja tego nie robilam



Objawy;
Tlusta skora i siersc
Wygryzanie sie,swiąd,sloniowa skora
pies mial brane zeskrobiny na nuzenca swierzba-nic nie wyszlo
mial podawane zapobiegawczo preparaty na swierzba i nuzenca iwermektyne i stronghold
hodowli na grzyba nie mial robione,w bielsku dostał ketokonazol.
ta grzybica musi byc nie zarazliwa bo reszta nie choruje.

Link to comment
Share on other sites

dzieki, przekaże dalej
encorton możesz podac jeszcze raz



[quote name='sabusia']iwoniam ja to musialam przez pomylke skasowac.........moglam miec zle zaznaczone,sprawdzalam pw nic nie mam.

A więc tak po kolei;
blacky mial rok temu badainie hormonow tarczycy wyszly niskie
dostał eltroxin 50 mg raz dziennie
dostal tez encorton9na zapalenie skory0
scannomune
effa oile
ketokonazol

przez rok byl spokoj.teraz to wrocilo.

rozmawiałam z wetami powiedzieli ze u nas badanie na hormony to koszt 80zl plus wysylka ok 20-30 zl
mam podac eltroxin i za 2 godziny badanie krwi.
Poziom hormonow powinnam badac co jakis czas i sprawdzac czy jest ok,ja tego nie robilam



Objawy;
Tlusta skora i siersc
Wygryzanie sie,swiąd,sloniowa skora
pies mial brane zeskrobiny na nuzenca swierzba-nic nie wyszlo
mial podawane zapobiegawczo preparaty na swierzba i nuzenca iwermektyne i stronghold
hodowli na grzyba nie mial robione,w bielsku dostał ketokonazol.
ta grzybica musi byc nie zarazliwa bo reszta nie choruje.[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wtatara']cennik badań w Krakowie
morfologia 18 zł
hormony nadnerczy około 40 zł
tarczyca -każde badanie 32 zł, czyli za T3i T4 64 zł. W sumie 160 zł + koszty dojazdu.
Zapomniałam zapytać o koszt badania grzyba[/QUOTE]

chyba sie pomylilas
18+40+64=120zl
koszt dojazdu 40 zl w dwie strony wad-krak

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...