Jump to content
Dogomania

Piaseczno k/Warszawy - Zmarł opiekun, a co z psami?


gabat

Recommended Posts

[quote name='Marzenuś']Jestem, żyję, działam :)[/QUOTE]

Dzięki :modla:

izusia, mtf zalesie, Marzenuś
Miejsce znamy ul. Zagłoby 3, dzień też - niedziela, godzinę będę znał jutro, ale na pewno będzie to po 13:00 bo muszę podać mojemu psu lek o 12:00 i mam do pokonania :scared: ok. 40 km do Zalesia.

Link to comment
Share on other sites

Oj Gabat, Gabat.................... to Ty i w Piasecznie działasz? Mało Ci naszych okolic? Co ja mogę wymyślić? Domu trzeba szukać i tyle......... Wiecznie nie mogą tam mieszkać same nawet, jesli ktoś je będzie karmił. Pies potrzebuje człowieka. Udomowiliśmy je, to mamy.............. Trzeba je trochę poznać a potem ogłaszać, ogłaszać, ogłaszać............ Nic madrzejszego nie wymyślę...........

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anawa']Oj Gabat, Gabat.................... to Ty i w Piasecznie działasz? Mało Ci naszych okolic? Co ja mogę wymyślić? Domu trzeba szukać i tyle......... Wiecznie nie mogą tam mieszkać same nawet, jesli ktoś je będzie karmił. Pies potrzebuje człowieka. Udomowiliśmy je, to mamy.............. Trzeba je trochę poznać a potem ogłaszać, ogłaszać, ogłaszać............ Nic madrzejszego nie wymyślę...........[/QUOTE]

To do roboty! Ogłaszaj. Może jeszcze ktoś się przyłączy?
Jutro zdamy ci relację na temat wieku, charakterów itd.... wszystko co uda się nam zauważyć, ustalić. Dzięki, że jesteś.

Link to comment
Share on other sites

Organizacja zakończona.
Dziewczyny podzieliły "dyżury" - jeszcze nie wpisaliśmy w grafik mtf zalesie, ale dzisiaj nadrobimy zaległości. Klucze do furtki dorobione.
Karma jest na kilka dni, a Marzenuś razem z mamą mają nawet ugotować coś ciepłego. Ja załatwiam książeczki i szczepienia, a w środę mam zrzucić więcej suchej karmy. Zdjęcia zrobione i wysłane do izusi, Anawa i Marzenuś co by domu szukać. Zresztą jeżeli chcesz nam pomóc to podaj adres e-mail to też prześlę.

Link to comment
Share on other sites

No dobrze ale co ja mam napisać o tych psach??? Łagodne? Lubią dzieci? Jak stosunek do innych psów? Jak z kotami? Wiek? Na kogo kontakt? Takie wiadomości przydałyby się do ogłoszeń..............
Zresztą jutro będę u Ciebie to cos razem napiszemy..........

Link to comment
Share on other sites

Albinos - Reks wiek 11 lat, boi się ludzi, mieszka razem z Azorem więc można przyjąć, że stosunek do innych zwierząt ok, koty lubi przegonić jak każdy przyzwoity pies, kontakt...hmm...ustalimy jutro.
Azor - wiek, 6 lat, kocha ludzi, do zwierząt też chyba ok (patrz wyżej), koty - tak jak wyżej, kontakt - jak wyżej.

Link to comment
Share on other sites

[B]Reksio[/B] (ten mniejszy)
Nerwus, nie zbliża się zbyt blisko chociaż na widok człowieka cieszy się aż mu doopka lata na boki. Nie rzuca się na jedzenie, zjada w miarę ładnie chociaż mało.
Zawsze odprowadza mnie do furtki, robi obejście terenu i idzie do swojej budy. Widać po nim, że chciałby się zbliżyć ale strach mu nie pozwala. Na moje oko nie wiele przebywał z człowiekiem. W chwili gdy czuje się zagrożony chowa się za Azorem. Na mój gust więcej by można z nim wypracować gdyby był sam, bez swojego towarzysza. A poza tym jestem z niego dumna - dziś stanął w mojej obronie ;) Na swoje imie nie reaguje i dzięki Bogu, bo Reksio pasuje do niego jak kij do....

[B]Azor[/B]
Wstrętny, namolny cwaniak. Na mój widok skacze na furtkę, przepycha się przed Reksia. Podejrzewam, że Reksio jest przez niego zdominowany. Pcha się do człowieka, namolnie domaga się uwagi. Wciska łeb w rękę jeśli nie reaguję na jego zaloty. Łasuch, chociaż zjada tylko z jednej miski i nawet jeśli u Reksia nadal coś jest nie rusza. Nie nauczony dosłownie niczego. Nie reaguje na nic. On MUSI być w centrum zainteresowania i już. Nie wie co to obroża albo jej nie lubi. Dziś kiedy chciałam mu założyć obróżkę próbował mi odgryźć rękę. Na szczęście trafił na kurtkę (na szczęście uwielbiam długie rękawy), więc nie dziabnął tak jak chciał chociaż ucisk w paszczy ma bo dłoń mi drętwieje z bólu. Czuje się jakby mi ktoś na nią cegłę upuścił. Za ten jego atak dostał od Reksia, ale odwarknął na niego i tamten spasował. Również nie reaguje na imię i również chwała Bogu bo z niego taki Azor jak z koziej d trąbka. A w ogóle to nie wiem dlaczego ale on ciągle mi się z Aresem miesza.


To by było na tyle z mojej obserwacji. No i generalnie rzecz biorąc wygląda na to, że najlepiej by było gdyby do domów poszły osobno bo to prędzej Reksiowi na zdrowie wyjdzie. Chociaż ekspertem nie jestem. Słodziaki dwa i tyle.
Acha, odrobaczenie poszło bez większych problemów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Awit']Z linkami nic, na klasę można wrzucić.[/QUOTE]

Tak tylko pytałem, bo jak zaproponowałem, że prześlę Ci zdjęcia żebyś mogła włączyć się w szukanie domu, a Ty nie podjęłaś tematu to pomyślałem sobie wirtualny dogomaniak. Pomyliłem się?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wellington']Cos Ci sie tu pomylilo : przyzwoity pies kotu sie nisko klania ![/QUOTE]
Przepraszam wszystkich miłośników kotów! Tak masz rację moje psy kłaniają się nisko, ale jak kot już siedzi na drzewie i czekają aż grawitacja zrobi swoje gdy kotu łapy zdrętwieją :mad: lub patrzą błagalnie żebym...... :chainsaw:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tripti']to moje psy zdecydowanie nie są przyzwoite :) gabat, a tak zapytam ile wogóle jest czasu? zapewne do momentu sprzedania domu...., ale może wiesz mniej więcej?[/QUOTE]

Czas mamy do momentu sprzedaży. A dom będzie sprzedany kiedy będzie sprzedany. Tego nikt nie jest w stanie przewidzieć.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...