Jump to content
Dogomania

WESTIK, niewidoma sunia - MA DOM


mshume

Recommended Posts

Westik, sunia, FIONA, przyniesiona do uśpienia przez hodofffcę, bo jest niewidoma.
Asior napisała : "ma 12 tyg a nie 9, choć i tak wg mnie jest starsza, bo trochę duża jak na te 12 tyg... :roll:

[B]aa i najważniejsze... :smile: Mała wcale nie kąsa, ani nie boi się innych zwierząt.. Jest przesłodka, nie próbowała gryźć nikogo, nie reaguje wcale histerycznie :smile: i z moimi psami pięknie się bawi :smile:[/B]

Najpierw mieliśmy wrażenie, że nie słyszy, ale słyszy :-D zaczęłam .... szczekać i mała włączyła się i szczekałyśmy razem :megagrin:
Co do wzroku, to ja nie wiem.... nie potrafię na 100% ocenić czy nie widzi całkiem czy tylko częściowo.. ale może zacznę od początku... Mała nie uderzyła ani raz głową/nosem w nic.. pięknie trafia w drzwi, biega za Majką i znajduje nawet wąskie przejście.....
Musimy ją zdiagnozować... Amiguś... plisss zapytaj w tej arce jaka była by cena....

Co do czystości... hmmm rozpływałam się jaka to ona mONdra, ze po dwóch próbach zrobienia siku w pokoju , załapała, ze w kuchni robi się na gazetę, ciuciałam i ciuciałam jaka ona mądra i w ogóle, a tu ...nagle....

KUPA...

NA DYWANIE...

RZADKA ... :roll:

no cóż... teraz gówno śpi.. wreszcie padła po tylu godzinach aktywności.... :cool3:

a teraz zła wiadomość :eviltong:

[B]NO NIESTETY.... WPADŁAM... I PRZYKRA WIADOMOŚĆ JEST TAKA, że NIE ODDAM JEJ BYLE KOMU... szukam jej chałupki ze złotymi klamkami!!!!!!!!!!![/B]
Wybiorę najlepszy domek z możliwych... zbyt duze ryzyko, że trafi na jakiegoś pseudo hodowcę, albo innego "miłośnika" ładnych rasowych piesków.... :mad:

Zdjęcia niestety tylko takie, bo mimo, ze mała ma piękną sesję, to się zorientowałam przed chwilą, że kabelek został w pracy.. więc musiałam cyknąć drugim, po ciemku, bo młody już śpi..... ale coś tam widać :roll:


[IMG]http://lh3.ggpht.com/_hZN3Y9LCibM/TKTkj_djRFI/AAAAAAAAFUM/VOAbBWwiKNA/s512/DSC05454.JPG[/IMG]

[IMG]http://lh6.ggpht.com/_hZN3Y9LCibM/TKTkjNl9mSI/AAAAAAAAFUE/6mCQMu0BtcM/s512/DSC05451.JPG[/IMG]

[IMG]http://lh5.ggpht.com/_hZN3Y9LCibM/TKTki7ShTsI/AAAAAAAAFUA/czDwPZ0SloQ/s512/DSC05450.JPG[/IMG]

no i chciałam Wam pokazać jej sierść.. czy to normalne, ze tak jej ciałko prześwituje?? (zdjęcie nie ostre)

[IMG]http://lh4.ggpht.com/_hZN3Y9LCibM/TKTki7U8A6I/AAAAAAAAFT8/D5eu5fxWiMI/DSC05447.JPG[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 134
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

moment :) jeszcze nie jest w klatce, jednak dziewczyna która go uratowała przed uśpieniem musi go gdzieś umieścić i grozi mu niestety klatka bo nie mamy innej opcji..
maluch jest mega zestresowany (bo wzięła bym go do domu) no i kłapie przy najlżejszym dotyku... ponoć pogryzł (choć jak takie gówienko może pogryźć) psa tej dziewczyny.... Too musi być dom bez dzieci i psów bo histerią reaguje na każdy bodziec na razie :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asior']moment :) jeszcze nie jest w klatce, jednak dziewczyna która go uratowała przed uśpieniem musi go gdzieś umieścić i grozi mu niestety klatka bo nie mamy innej opcji..
maluch jest mega zestresowany (bo wzięła bym go do domu) no i kłapie przy najlżejszym dotyku... ponoć pogryzł (choć jak takie gówienko może pogryźć) psa tej dziewczyny.... Too musi być dom bez dzieci i psów bo histerią reaguje na każdy bodziec na razie :([/QUOTE]
To chociaż fajnie ,że na razie nie jest w tej klatce.
DT na dogo bez innych zwierząt nie znajdziemy raczej...:(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asior']moment :) jeszcze nie jest w klatce, jednak dziewczyna która go uratowała przed uśpieniem musi go gdzieś umieścić i grozi mu niestety klatka bo nie mamy innej opcji..
maluch jest mega zestresowany (bo wzięła bym go do domu) no i kłapie przy najlżejszym dotyku... ponoć pogryzł (choć jak takie gówienko może pogryźć) psa tej dziewczyny.... Too musi być dom bez dzieci i psów bo histerią reaguje na każdy bodziec na razie :([/QUOTE]

A mnie się wydaje że to zły pomysł izolować go od innych zwierząt. Rozumiem że się zdenerwował ale jeśli właśnie teraz zabraknie mu kontaktu z innymi psami później będzie coraz gorzej. Teraz powinien go jakiś psiak ustawić i tyle...powinno być dobrze. Co innego jeśli dziewczyna ma np jorka to wtedy faktycznie będzie się bał brzdąca. Ale drugi Westik nie da sobie w kaszę dmuchać malcowi, a kontakt z drugim psem musi być!!!! Bo innaczej będzie skazany na wieczne chodzenie na smyczy a podobno takie psiaki się bardzo fajnie trzymają blisko właściciela.
Czekamy na więcej informacji

Link to comment
Share on other sites

mam wieści

To małe przecudowne gówienko jest już u mnie :p
Nie mogłam go oddać Amidze na DT jak ją zobaczyłam (BO TO ONA ) :loveu::loveu::loveu:
Mała okazało się, że ma 12 tyg a nie 9, choć i tak wg mnie jest starsza, bo trochę duża jak na te 12 tyg... :roll:

[B]aa i najważniejsze... :) Mała wcale nie kąsa, ani nie boi się innych zwierząt.. Jest przesłodka, nie próbowała gryźć nikogo, nie reaguje wcale histerycznie :) i z moimi psami pięknie się bawi :)[/B]

Najpierw mieliśmy wrażenie, że nie słyszy, ale słyszy :D zaczęłam .... szczekać i mała włączyła się i szczekałyśmy razem :megagrin:
Co do wzroku, to ja nie wiem.... nie potrafię na 100% ocenić czy nie widzi całkiem czy tylko częściowo.. ale może zacznę od początku... Mała nie uderzyła ani raz głową/nosem w nic.. pięknie trafia w drzwi, biega za Majką i znajduje nawet wąskie przejście.....
Musimy ją zdiagnozować... Amiguś... plisss zapytaj w tej arce jaka była by cena....

Co do czystości... hmmm rozpływałam się jaka to ona mONdra, ze po dwóch próbach zrobienia siku w pokoju , załapała, ze w kuchni robi się na gazetę, ciuciałam i ciuciałam jaka ona mądra i w ogóle, a tu ...nagle....

KUPA...

NA DYWANIE...

RZADKA ... :roll:

no cóż... teraz gówno śpi.. wreszcie padła po tylu godzinach aktywności.... :cool3:

a teraz zła wiadomość :eviltong:

[B]NO NIESTETY.... WPADŁAM... I PRZYKRA WIADOMOŚĆ JEST TAKA, że NIE ODDAM JEJ BYLE KOMU... szukam jej chałupki ze złotymi klamkami!!!!!!!!!!![/B]
Wybiorę najlepszy domek z możliwych... zbyt duze ryzyko, że trafi na jakiegoś pseudo hodowcę, albo innego "miłośnika" ładnych rasowych piesków.... :mad:

Zdjęcia niestety tylko takie, bo mimo, ze mała ma piękną sesję, to się zorientowałam przed chwilą, że kabelek został w pracy.. więc musiałam cyknąć drugim, po ciemku, bo młody już śpi..... ale coś tam widać :roll:


[IMG]http://lh3.ggpht.com/_hZN3Y9LCibM/TKTkj_djRFI/AAAAAAAAFUM/VOAbBWwiKNA/s512/DSC05454.JPG[/IMG]

[IMG]http://lh6.ggpht.com/_hZN3Y9LCibM/TKTkjNl9mSI/AAAAAAAAFUE/6mCQMu0BtcM/s512/DSC05451.JPG[/IMG]

[IMG]http://lh5.ggpht.com/_hZN3Y9LCibM/TKTki7ShTsI/AAAAAAAAFUA/czDwPZ0SloQ/s512/DSC05450.JPG[/IMG]

no i chciałam Wam pokazać jej sierść.. czy to normalne, ze tak jej ciałko prześwituje?? (zdjęcie nie ostre)

[IMG]http://lh4.ggpht.com/_hZN3Y9LCibM/TKTki7U8A6I/AAAAAAAAFT8/D5eu5fxWiMI/DSC05447.JPG[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

no ma dziwną sierść.. taką jakby sklejoną.... tłustą.. ale kaszle więc nie będę jej kąpać... Jutro do weta idę z nią bo niepokoi mnie też jej częste sikanie (kilka razy na godz.....)
Jak myślicie, mam preparat Bephar Laweta.. jest on na sierść.. mogę takiemu gówniarzowi podać???

Link to comment
Share on other sites

Fionka jest cudowna. [url]http://lh4.ggpht.com/_hZN3Y9LCibM/TKTki7U8A6I/AAAAAAAAFT8/D5eu5fxWiMI/DSC05447.JPG[/url] Westiki a szczególnie westopodobne bez rodowodu mają przeróżną sierść, od prawidłowej szorstkiej z miękkim podszerstkiem po miękką całkowicie oraz jedwabną i lichą prawie jak u Yorka, bo i takie widziałam. Głowa wygląda dość gęsta więc wydaje mi się że to raczej nie normalne te włosy na grzebiecie...koniecznie musi zobaczyć to weterynarz. Asior nie wiem czym będziesz karmić ale jeśli royalem to obserwuj czy nie wylizuje łapek i czy się nadmiernie nie drapie, jeśli do tego dojdzie to podawaj lepiej jakąś karmę z rybką np. purine pro plana z łososiem (Westie bardzo często mają uczulenie na kurczaka). Zapytaj weterynarza też o oczka, czy one w jakimś stopniu są zaropiałe albo mają jakieś widoczne uszkodzenie? No i pilnie trzeba będzie zaszczepić takiego malca bo tego pewnie też nikt nie zrobił, pod warunkiem że zdrowa. Proponuję sprawdzić temperaturkę i żeby ją weterynarz obmacał. Co do kąpieli to możesz ją wykąpać na sucho czyli bierzesz jakiś pojemnik z atomizerem wlewasz jakiegoś delikatnego szamponu dla szczyli tyle samo wody, spryskujesz ją żeby była wilgotna i wcierasz w nią mąkę ziemniaczaną aż do wyschnięcia (na takiego brzdąca wyjdzie ok 1/4 kilograma) i wyczesujesz wszystko dokładnie. Można też kupić szampon na sucho ale nie wiem czy jest wersja dla szczeniaka. I nie dawaj jej nigdzie obcinać, westiki się powinno trymować. Jak coś to pytaj...o białasach mogę pisać i pisać :):):) Oj jak bym ją chętnie do siebie wzięła :D

Link to comment
Share on other sites

[B]Evelynkaa[/B], nie ma zaropiałych oczek... jedynie ma teraz biegunkę po mięsie gotowanym z kurakiem :roll:
wcześniej jadła suche i było OK
Jest jednokrotnie zaszczepiona (5 września) i odrobaczona ( nie wiem kiedy)
Wydaje mi się ta sierść taka z powodu zaniedbania... jak ją wykąpie to mam nadzieje,że będzie inaczej wyglądała :)

Link to comment
Share on other sites

Nie dawaj kurczaka jeśli zobaczysz że się po nim drapie, ja wiem że to nie reguła i pewnie zaraz przyjdzie ciocia Domcia i powie że to nie reguła ale lepiej dmuchać na zimno. Lepszy indyk albo rybka jeszcze lepsza. A najlepiej suche skoro jej służyło.
Ja przepraszam że się tak wymądrzam ale piszę bo nauczyłam się na własnych błędach. Też nie zauważałam że royal mojemu alexowi nie bardzo służył pomimo to jadl go do 9 miesiąca, dostawał jakieś gotowane jedzonko, różnorakie smaczki aż na dzień dzisiejszy borykamy się z alergią i jesteśmy na diecie weterynaryjnej royal hypoalergenic. Zamiast smaczków psich polecam kupic jakąś inną karmę niż ta na codzień...bo przynajmniej wiadomo jaki ma skład i co psiak je.

Link to comment
Share on other sites

Ja spotkałam się z taką sierścią u mojej suni, też West.
Lawa wzięłam w wieku 2,5 lat z pseudo hodowli, na głowie miała sierść gęstą ale na grzbiecie trzy włosy na krzyż. Po kilku miesiącach u mnie na dobrej karmie wygląda jak puchata kulka, bo niestety ma miękką, delikatną i kręconą sierść. Więc myślę, że jeśli wet nie stwierdzi żadnej choroby, to dobre jedzonko powinno poprawić wygląd sierści na grzbiecie.

Jeśli będą potrzebne jakieś pieniążki to mogę co nieco przelać na małą.

Z chęcią wzięłabym ją do siebie ale mąż się nie zgodził :(

Czekam na wieści na temat oczek.

Jeśli chodzi o kurczaka, to Lawa też ma po nim rzadką kupę, więc lepiej zrezygnować z jego podawania.

Mała jest słodka :loveu:, nowy domek musi być ze złotymi klamkami i puszystym dywanem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...