Jump to content
Dogomania

!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!


Guest estra

Recommended Posts

[I]teriery są najzdrowsze ze wszystkich psów. Jeśli kogoś terier nie przyprawił o zawał serca, to nic mu nie jest w stanie zaszkodzić

[/I][COLOR=Red][B]Coztego[/B][SIZE=2][COLOR=Black], wszystkiego najlepszego urodzinowego :loveu:[/COLOR][/SIZE][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 23.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Flaire

    3356

  • INA

    1370

  • borsaf

    1264

  • zadziorny

    1221

Top Posters In This Topic

[quote name='Jura']Słodkie słonko. Dziękuję za dedykcję. Czy ukrywa się w tym może jakaś sugestia, że serdelki nie musza wyglądać jak miśki? ;) :loveu:[/quote]A skąd! Po prostu ten smok jest prezentem od Ciebie dla maleńskiej wtedy Loci - pamiętasz? Do dzisiaj, nadgryziony zębem czasu oraz Apci, jest Lotki ulubiona zabawką - ciągle znajduję go u siebie w pościeli! :loveu:

W Warszawie piękny dziń, niestety ja się coś marnie czuję, chyba mnie jakieś choróbsko bierze. :-( Ale jak patrzę na moje śpiące aniołki to zaraz mi się humor poprawia.

Link to comment
Share on other sites

coztego, STO LAT!

[IMG]http://www.freefever.com/animatedgifs/animated/birthday33.gif[/IMG]

Tak sobie pomyślałam, że może najlepiej by było umówić się, że życzenia składamy tylko w topiku urodzinowym? W ten sposób uniknęłoby się m. in. powtórek np. [quote name='INA'][B]coztego [/B]- życzonka z rozpędu umieściłam na bracich mniejszych:lol: [/quote] Co o tym myślicie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Flaire']A skąd! Po prostu ten smok jest prezentem od Ciebie dla maleńskiej wtedy Loci - pamiętasz? Do dzisiaj, nadgryziony zębem czasu oraz Apci, jest Lotki ulubiona zabawką - ciągle znajduję go u siebie w pościeli! :loveu: [/quote]
:oops: skleroza nie radość. Ale jakże mi miło, że Locia tak lubi zabawkę ode mnie.:lol:

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=DarkRed][B]DLA COZTEGO
od calej ALUZJI
buziaki z okazji zdobycia kolejnej belki na drodze zycia.

[/B][COLOR=Black]A u nas w Polsce to juz szczeniat nie ma????????
Trzeba kupowac az na Litwie np??albo w Bratyslawie???
Nic z tego nie rozumiem.Lepiej kupic nieznane bo "zagraniczne" niz umowic sie z jakims hodowca w Polsce?
To taka mala szpilka...w te dyskusje.
No a moze polscy hodowcy powinni sie wyniesc za granice?

No chyba,ze tu chodzi o to by sie pochwalic ,ze sie wie gdzie za granica szczeniaki a to co innego.
pozdrawiam.

[/COLOR][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aluzja']
A u nas w Polsce to juz szczeniat nie ma????????
Trzeba kupowac az na Litwie np??albo w Bratyslawie???
Nic z tego nie rozumiem.Lepiej kupic nieznane bo "zagraniczne" niz umowic sie z jakims hodowca w Polsce?
To taka mala szpilka...w te dyskusje.
No a moze polscy hodowcy powinni sie wyniesc za granice?

No chyba,ze tu chodzi o to by sie pochwalic ,ze sie wie gdzie za granica szczeniaki a to co innego.
pozdrawiam.[/QUOTE]
Ja myślalam, że chodzi o to, żeby odpowiedzieć na pytanie o szczeniakach :) Dla bilansu, jest mi bardzo ciekawie, u kogo teraz są mioty w Polsce.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aluzja'][COLOR=darkred][B]DLA COZTEGO [/B][/COLOR]
[B][COLOR=darkred]od calej ALUZJI[/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkred]buziaki z okazji zdobycia kolejnej belki na drodze zycia.[/COLOR][/B]

[COLOR=darkred][COLOR=black]A u nas w Polsce to juz szczeniat nie ma????????[/COLOR]
[COLOR=darkred]Trzeba kupowac az na Litwie np??albo w Bratyslawie???[/COLOR]
[COLOR=darkred]Nic z tego nie rozumiem.Lepiej kupic nieznane bo "zagraniczne" niz umowic sie z jakims hodowca w Polsce?[/COLOR]
[COLOR=darkred]To taka mala szpilka...w te dyskusje.[/COLOR]
[COLOR=darkred]No a moze polscy hodowcy powinni sie wyniesc za granice?[/COLOR]

[COLOR=darkred]No chyba,ze tu chodzi o to by sie pochwalic ,ze sie wie gdzie za granica szczeniaki a to co innego.[/COLOR]
[COLOR=darkred]pozdrawiam.[/COLOR]

[/COLOR][/quote]


ja zrozumiałam że chodzi o psa z okolic wschodu kraju, bo są jakieś problemy z transportem, a tu od razu jakies szpilki wchodzą
a co psy z zagranicy to jakies gorsze są , bo uważam że lepsze.:shake:
a jak ktoś pyta o szczeniakai na wschodzie to jeśli sie coś wie na ten temat to można chyba odpowiedzieć to taka mała dygresja na ten temat,
a co do importów psów zza granicy to chyba jest to dość powszechne w polsce z tego co sie orientuję

Link to comment
Share on other sites

[quote name='airedogs']Ja myślalam, że chodzi o to, żeby odpowiedzieć na pytanie o szczeniakach :) Dla bilansu, jest mi bardzo ciekawie, u kogo teraz są mioty w Polsce.[/quote]


airedadogs...Ty nie pisalas o szczeniakach z zagranicy tylko z Twoich stron.To normalne!!.Nie mam nic przeciwko psom i hodowcow z innych krajow,,,
Mioty w Polsce sa i beda kolejne.Wystarczy chciec poszukac.



Tylko u nas w Polsce jest taka chora sytuacja ,ze wiele osob uwaza,ze psy z zagranicy sa super a polskie nie.
Zreszta zobacz co napisala gonpak..ze sa lepsze.

To jest przykre.
Zawsze podziwam Was ze wschodu za szacunek do swojej pracy.


Gonpak..a tak na marginesie ile airedale z Polski widzialas w swoim zyciu?
Widzialas psy np.niedzwiedzicy?Ramir?a moze moje?
Odpowiedz prosze....

Flaire jesli chcesz mam fajne zdjecie Stetsona ,,,jak uda mi sie go zeskanowac i wkleic tutaj (to trudniejsze niz zeskanowanie) ...zobaczysz ,ze Locia z wyraziu dzioba podobna do niego -chocia znie wiem czy maja cos wspolnego:)))))))

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aluzja']A u nas w Polsce to juz szczeniat nie ma????????
Trzeba kupowac az na Litwie np??albo w Bratyslawie???
Nic z tego nie rozumiem.Lepiej kupic nieznane bo "zagraniczne" niz umowic sie z jakims hodowca w Polsce?
To taka mala szpilka...w te dyskusje.[/quote]Aluzja, nikt tu nie polecał, początkowo, żeby kupować psa za granicą - po prostu ludzie odpowiadali na pytanie, gdzie są szczeniaki blisko wschodniej granicy. I tak się składa, że szczeniaki są po obu jej stronach... Ja nie widzę tu problemu - każdy ma prawo wyboru, czy chce kupić w Polsce, czy woli np. ryzykować walki z celnikami (o których to walkach pisała gonpak), żeby próbować przewieźć młodego szczeniaka przez granicę. Myślę, że polscy hodowcy nie potrzebują próbować tworzyć sobie monopolu poprzez ograniczanie wiedzy, gdzie jeszcze sa szczenięta.

[quote name='gonpak']a co psy z zagranicy to jakies gorsze są , bo uważam że lepsze.:shake:[/quote]gonpak, masz prawo oczywiście do swoich przekonań, ale chyba właśnie takie stereotypowe stwierdzenia działają jak płachta na byka na niektórych hodowców, w tym na Aluzję, której psy niejednokrotnie wygrywały z tymi ponoć "lepszymi" psami zza granicy. Nie wiem, na jakiej podstawie twierdzisz, że za granicą sa psy "lepsze" - cokolwiek to znaczy... Bo prawda chyba jest taka, że za granicą są psy i "lepsze od polskich", i gorsze...

Ja proponuję skończyć tę - dla mnie bez sensu - dyskusję. Niech każdy sam decyduje o tym, gdzie chce nabyć szczeniaka, na podstawie wszystkich dostępnych mu informacji. :niewiem:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aluzja']airedadogs...Ty nie pisalas o szczeniakach z zagranicy tylko z Twoich stron.To normalne!!.Nie mam nic przeciwko psom i hodowcow z innych krajow,,,
Mioty w Polsce sa i beda kolejne.Wystarczy chciec poszukac.



Tylko u nas w Polsce jest taka chora sytuacja ,ze wiele osob uwaza,ze psy z zagranicy sa super a polskie nie.
Zreszta zobacz co napisala gonpak..ze sa lepsze.

To jest przykre.
Zawsze podziwam Was ze wschodu za szacunek do swojej pracy.


Gonpak..a tak na marginesie ile airedale z Polski widzialas w swoim zyciu?
Widzialas psy np.niedzwiedzicy?Ramir?a moze moje?
Odpowiedz prosze....

Flaire jesli chcesz mam fajne zdjecie Stetsona ,,,jak uda mi sie go zeskanowac i wkleic tutaj (to trudniejsze niz zeskanowanie) ...zobaczysz ,ze Locia z wyraziu dzioba podobna do niego -chocia znie wiem czy maja cos wspolnego:)))))))[/quote]


widziałam dużo psów w polsce wiele hodowli ma strony internetowe, Ramir bedzie miał szczeniaki na wiosnę, chciałam wziąć z Poezji Ruchu ale to też psy z pochodzeniem z Bilorusi częściowo przynajmniej, a ja chciałam żeby było blisko i żebym miała możliwość kontaktu z hodowcą, ja mam do hodowcy 100 kilometrów, poza tym liczy się też podejście hodowców do potencjalnego klienta, i troska o przyszłość szczeniaka :shake: a to było najlepsze tam gdzie kupiłam psa.

Link to comment
Share on other sites

na stronie internetowej to nie widzisz psa tylko lepsza lub gorsza reklame.psy oglada sie w rzeczywistosci...wiec prosze ..lepsze czy gorsze.....wrr
Flaire ma racje sa takie i takie.
I dziala to na mnie jask plachta na byka .,Bo szlag mnie trafia jak nie szanuje sie ciezkiej i dobrej roboty.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gonpak']ale to też psy z pochodzeniem z Bilorusi częściowo przynajmniej[/quote]Właśnie to najlepiej ilustruje, dlaczego ta dyskusja nie ma sensu. WSZYSTKIE AT w Polsce mają zagraniczne pochodzenie, bo to nie jest Polska rasa... :roll: Na przykład miot Misi, urodzony w Polsce, po zagranicznych rodzicach - to miot polski, czy zagraniczny? :roll: I czy ma to jakiekolwiek znaczenie???

Otwarte granice znaczy między innymi wolnośc wyboru - i chwała temu.

[quote name='Aluzja']Flaire jesli chcesz mam fajne zdjecie Stetsona ,,,jak uda mi sie go zeskanowac i wkleic tutaj (to trudniejsze niz zeskanowanie) ...zobaczysz ,ze Locia z wyraziu dzioba podobna do niego -chocia znie wiem czy maja cos wspolnego:smile:))))))[/quote]Aluzja, bardzo byłabym ciekawa Stetsona!!! Lotka nie ma go ani odrobiny (zupełnie inne linie), ale Misia ma go po obu stronach!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Flaire']Aluzja, nikt tu nie polecał, początkowo, żeby kupować psa za granicą - po prostu ludzie odpowiadali na pytanie, gdzie są szczeniaki blisko wschodniej granicy. I tak się składa, że szczeniaki są po obu jej stronach... Ja nie widzę tu problemu - każdy ma prawo wyboru, czy chce kupić w Polsce, czy woli np. ryzykować walki z celnikami (o których to walkach pisała gonpak), żeby próbować przewieźć młodego szczeniaka przez granicę. Myślę, że polscy hodowcy nie potrzebują próbować tworzyć sobie monopolu poprzez ograniczanie wiedzy, gdzie jeszcze sa szczenięta.

gonpak, masz prawo oczywiście do swoich przekonań, ale chyba właśnie takie stereotypowe stwierdzenia działają jak płachta na byka na niektórych hodowców, w tym na Aluzję, której psy niejednokrotnie wygrywały z tymi ponoć "lepszymi" psami zza granicy. Nie wiem, na jakiej podstawie twierdzisz, że za granicą sa psy "lepsze" - cokolwiek to znaczy... Bo prawda chyba jest taka, że za granicą są psy i "lepsze od polskich", i gorsze...

Ja proponuję skończyć tę - dla mnie bez sensu - dyskusję. Niech każdy sam decyduje o tym, gdzie chce nabyć szczeniaka, na podstawie wszystkich dostępnych mu informacji. :niewiem:[/quote]


Flaire nie chodzi o monopol.....
mi akurat zwisa czy ktos chce szczenie ode mnie czy nie gdyz z reguly szczeniaki ma zamowione wczesniej.
Tu raczej tradycyjnie polskokompleksowy monopol zagranicy.I wszystko jedno czy chodzi o wschod czy zachow.Naprawde.
A zreszta masz racje ta dyskusja do niczego nie prowadzi.Teraz kupuje sie psy ze stron internetowych wygrywa wiec ten kto zawsze aktualna stronke,,,ten kto lepiej w photoshopie fotki obrobi....
cale szczescie nie ma to zawsze przelozenia na rzeczywistosc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Terry']Witajcie!
Mam jedno pytanie, czy orientujecie sie moze kto ma szczeniaki w okolicach , Bialegostoku, Warszawy, Brzescia , Lublina.?
Lu tak czarowala jednwgo goscia , ze jest chetny na szczeniaka.:p .[/quote]

Znam jedną hodowlę ;) - w lipcu bedą u nas :loveu:...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Flaire']Aluzja, nikt tu nie polecał, początkowo, żeby kupować psa za granicą - po prostu ludzie odpowiadali na pytanie, gdzie są szczeniaki blisko wschodniej granicy. I tak się składa, że szczeniaki są po obu jej stronach... Ja nie widzę tu problemu - każdy ma prawo wyboru, czy chce kupić w Polsce, czy woli np. ryzykować walki z celnikami (o których to walkach pisała gonpak), żeby próbować przewieźć młodego szczeniaka przez granicę. Myślę, że polscy hodowcy nie potrzebują próbować tworzyć sobie monopolu poprzez ograniczanie wiedzy, gdzie jeszcze sa szczenięta.

gonpak, masz prawo oczywiście do swoich przekonań, ale chyba właśnie takie stereotypowe stwierdzenia działają jak płachta na byka na niektórych hodowców, w tym na Aluzję, której psy niejednokrotnie wygrywały z tymi ponoć "lepszymi" psami zza granicy. Nie wiem, na jakiej podstawie twierdzisz, że za granicą sa psy "lepsze" - cokolwiek to znaczy... Bo prawda chyba jest taka, że za granicą są psy i "lepsze od polskich", i gorsze...

Ja proponuję skończyć tę - dla mnie bez sensu - dyskusję. Niech każdy sam decyduje o tym, gdzie chce nabyć szczeniaka, na podstawie wszystkich dostępnych mu informacji. :niewiem:[/quote]

i święta racja kończę ten temat takie są prawa rynku i wolnej woli każdego z nas, w polsce wolność słowa gwarantowana konstytucyjnie,

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Flaire']Właśnie to najlepiej ilustruje, dlaczego ta dyskusja nie ma sensu. WSZYSTKIE AT w Polsce mają zagraniczne pochodzenie, bo to nie jest Polska rasa... :roll: Na przykład miot Misi, urodzony w Polsce, po zagranicznych rodzicach - to miot polski, czy zagraniczny? :roll: I czy ma to jakiekolwiek znaczenie???

Otwarte granice znaczy między innymi wolnośc wyboru - i chwała temu.

Aluzja, bardzo byłabym ciekawa Stetsona!!! Lotka nie ma go ani odrobiny (zupełnie inne linie), ale Misia ma go po obu stronach![/quote]
chwała tobie bo widzać że mądra kobieta jesteś i rozsądnie piszesz i przede wszystkim czytasz zanim piszesz

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Flaire']Coś na dobranoc (z dedykacją dla Jury):

[IMG]http://www.std.org/%7Ehania/lotka/senzesmokiem.JPG[/IMG][/quote]

[B]Flaire[/B] - no pięknie ... :crazyeye: w tym wieku jeszcze smoka ciągnąć...:evil_lol::evil_lol::evil_lol:
Locia słodka jest :loveu::loveu::loveu: - z gwizdkiem też :multi:.
[B]
Aluzjo [/B]- jeśli możesz przesłać - :modla:bardzo proszę o Stetsona :lol::lol::lol:


Idziemy na spacerek - ale na pola. Nie do lasu :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aluzja']Teraz kupuje sie psy ze stron internetowych wygrywa wiec ten kto zawsze aktualna stronke,,,ten kto lepiej w photoshopie fotki obrobi....[/quote]Hihi, od siebie mogę tylko powiedzieć, że hodowla Lotki strony internetowej nie posiada ;-).

[quote name='Aluzja']Flaire..co do zagranicznego pochodzenia....jest jeszcze kwestia linii hodowlanej.:diabloti:[/quote]Ano właśnie!!! :-)

Raider's Antania niedawno spytała mnie (na priw) jak wybrałam hodowlę Lotki. Pełna odpowiedź na to pytanie jest długa i złożona i sięga wczesnych lat osiemdziesiątych (a może nawet późnych siedemdzisiątych - skleroza :roll:)... Ale jednym z elementów wyboru był fakt, że hodowczynię i hodowlę (a więc i linię i większość rodowodu Lotki) znam od wielu, wielu lat. A z tej strony rodowodu, którą znam mniej, jest pies, którym chciałam kryć Misię, dopóki nie okazało się, że dostał zapalenia prostaty, którego nie wyłapano na czas i nie jest już płodny :-(

Oczywiście ze szczeniakiem to ruletka i co wyrośnie z Lotki to się jeszcze okaże. Natomiast o słuszności wyboru jej linii niech świadczą osiągnięcia jej wujka (które nastąpiły juz po odbiorze Lotki, więc to nie nimi się sugerowałam).

Tak więc ja wybieram spośród tego, co znam najlepiej. Czego i Wam życzę. ;-)

Link to comment
Share on other sites

Czy używanie trymera King Coat jest właściwe czy nie u airedale'a. Pytam ponieważ zakupiłam sobie takowy i jestem bardzo zadowolona w ciągu 2 dni z wielkiego Jagowego niedziwiedzia zrobiłam super psiaka, co prawda daleko mu do standardu ale dopiero się uczę.;)))

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasia&jaga']Czy używanie trymera King Coat jest właściwe czy nie u airedale'a. Pytam ponieważ zakupiłam sobie takowy i jestem bardzo zadowolona w ciągu 2 dni z wielkiego Jagowego niedziwiedzia zrobiłam super psiaka, co prawda daleko mu do standardu ale dopiero się uczę.;)))[/quote]
Kasiu, to narzędzie nie tylko usuwa martwy włos, ale również tnie - i z tego powodu nie jest właściwe do trymowania szorstkowłosych psów. Ale z tego, co pamiętam, to Jaga ma miękką sierść i do takiej sierści Coat King może być najlepszym rozwiązaniem. Ale tak na pewno to nie wiem, bo AT z taką sierścią nigdy nie miałam okazji "obrabiać", a i Coat Kingów nie używałam.

Link to comment
Share on other sites

Kasia i jaga:-)to dobry trymer ale sluzy glownie do usuniecia podszerstka...jak juz kawal ciezkiej roboty odwalilas coat kingiem to zacznij modelowac precyzyjnymi nozami.:-)Tez uzywam kinga ,,,i sprawdza sie przy zarosnietych misiach:-=))Nie siadaj na laurach...dalej do roboty:-)):razz:


Dla Kardusi i Flaire:

[url=http://img205.imageshack.us/my.php?image=stetsonididuszg8.jpg][img=http://img205.imageshack.us/img205/8751/stetsonididuszg8.th.jpg][/url]

zanim sie zaczna jakiekolwiek komentarze to dodam ,ze to zdjecie zostalo zrobione bodajze w maju 1994!!!!(wystawa w Lodzi)
Stetson pe lewej po prawej Ingo.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...