Jump to content
Dogomania

!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!


Guest estra

Recommended Posts

  • Replies 23.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Flaire

    3356

  • INA

    1370

  • borsaf

    1264

  • zadziorny

    1221

Top Posters In This Topic

Z niewiadomych powodów temat zszedł na psy ras bojowych, zrobił się tendencyjny. Nie zapominajcie, że potencjalnie niebezpieczny jest każdy agresywny, niewychowany (lub nie daj Boże celowo źle prowadzony) pies, nad którym właściciel nie panuje.
Przyjaźnimy się z niejednym bojowym psiurem i niektóre z nich bywają bez porównania spokojniejsze i łagodniejsze niż np. ON-ki bądź modne od lat łowcary poniemieckie. Leon jest blisko zaprzyjaźniony z bulikiem - samcem! Chłopaki potrafią dać nieźle czadu podczas zabawy, a trzeba pamiętać (niektórzy mojego anansa słabo znają), że Leonek to bandyta, do psów ma nieustające pretensje, a i suki nie mogą się czuć bezpiecznie w jego towarzystwie. Bulik jednak go rozbroił pogodą ducha, pozytywnym podejściem i całkowitym brakiem agresji.
One nie są winne, że mają (lub na szczęście miewają) głupich właścicieli. Z każdego psa można zrobić wariata, naprawić jest o wiele trudniej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mokka']
One nie są winne, że mają (lub na szczęście miewają) głupich właścicieli. Z każdego psa można zrobić wariata, naprawić jest o wiele trudniej.[/quote]
Dokładnie tak :roll:. W bloku obok nas mieszka foksica-terrorystka :mad: :angryy: :shake:

Link to comment
Share on other sites

[B]Mokka [/B]Ale my piszemy o ludziach, nie o psach :evil_lol:
Również znam bardzo wesołego i mile usposobionego bullika.
A ten przepadek chłopaka mojej siostrzenicy wcale nie skończył sie pogryzieniem sie psów tylko atakiem agresywnych ludzi .
W tym przypadku chodziło o bojową rasę ludzi ;)

Link to comment
Share on other sites

:multi: Krówka... ee.. to znaczy Lagunka zdrowa już prawie :multi: Załatwia się normalnie i ciąża urojona też poszła na wakacje :cool3: No i teraz psiak jak to zwykle ma w zwyczaju znęca się nad nami XD :roll:

Link to comment
Share on other sites

[B]Ali [/B]- w imieniu "babci" - bardzo, bardzo dziękuję. "Babcia" pozdrawia :bye:
(a w jakiej to gazetce wyszło?)

[B]Zachraniarka - [/B]artykuł i Twoje doświaczenia życiowe zrobiły na mnie ogromne wrażenie :klacz::klacz::klacz: . Trzymajcie się zdrowo i dzielnie. Oby w Waszym życiu było jak nawięcej ćwiczeń, bez ekstremalnych sytuacji i dramatów.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo fajny artykuł! [Ali, jeszcze raz wielkie dzięki!!] Super, że się pokazujecie, oby tak dalej! Niestety psy w gazetach występują głównie jako bohaterowie krwawych jatek... :roll:
Ale byłam w szoku, że udało im się dokonać niemal niemożliwego - napisali w gazecie "airedale" bezbłędnie! :crazyeye::p:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gosia_i_Luka']
Ale byłam w szoku, że udało im się dokonać niemal niemożliwego - napisali w gazecie "airedale" bezbłędnie! :crazyeye::p:evil_lol:[/quote]
To pewnie dzięki cenzurze - zach:razz: ;)

[B]Zach[/B] - też miałaś okropne przeżycie - Wind leczy rany -( ja boję się chodzić ulubionym parkiem) co się dzieje..:angryy:
Wiecie co ten dezodorant chyba musi być na porządku dziennym..:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mokka']Z niewiadomych powodów temat zszedł na psy ras bojowych, zrobił się tendencyjny. Nie zapominajcie, że potencjalnie niebezpieczny jest każdy agresywny, niewychowany (lub nie daj Boże celowo źle prowadzony) pies, nad którym właściciel nie panuje.[/QUOTE]

Być może jestem tenedencyjna, ale zdanie o psach bojowych mam dobrze wyrobione (niestety na bazie doświadczeń). Oczywiście zgadzam się, że każdy pies jest potencjalnie niebezpieczny jest każdy pies.. ale różne psy mają różną skuteczność w agresywnych działaniach. Dlatego bez porównania wole na swoje drodze spotkać agresywnego pudla, setera, jamnika, labradora czy nawet wspomnianego ONa niż psa rasy bojowej. Nie bez powodu te psy są modne w tych kręgach, w których są.. nie bez powodu są to psy używane do walk.. gdyby każdy pies był tak samo potencjalnie niebezpieczny w walkach by uczestniczyła cała plejada ras..
Poza tym są jeszcze sporty charakterystyczne dla różnych ras, sporty które ukazują wyjątkowe, wrodzone zdolności.. charty mają coursingi.. labradory konkursy retrieverów.. husky biegają w zaprzęgach.. a pitbulle wiszą na czas na oponie.. dla mnie to jest wystarczający powód by być tendencyjnym..

[quote name='Kardusia']Trzymajcie się zdrowo i dzielnie. Oby w Waszym życiu było jak nawięcej ćwiczeń, bez ekstremalnych sytuacji i dramatów.[/QUOTE]

Dzięki wielkie, nie ma dla mnie milszych życzeń :buzi:

[quote name='Gosia_i_Luka']Ale byłam w szoku, że udało im się dokonać niemal niemożliwego - napisali w gazecie "airedale" bezbłędnie! :crazyeye::p:evil_lol:[/QUOTE]

hi hi tekst był przeze mnie autoryzowany :eviltong: :p :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ali26762']Uffff, chyba już wszyscy mają :)

[B]rituś[/B] - wysłałam od razu, teraz drugi raz, sprawdź pocztę :)[/quote]
[B]Ali[/B] sorry nie dostałam,nie wiem dlaczego nie doszło:niewiem:bo ja pechowa chyba jestem:oops:

Link to comment
Share on other sites

[B]Ali[/B], dzięki, dostalam i własnie przeczytałam :p
[B]Zach[/B]-juz kiedys ci zyczyłam ,że bys miała jak najwiecej ćwiczeń a jak najmniej prawdziwych akcji. Po pzreczytaniu tego artykułu moge tylko potórzyc te życzenia. Szybko dorosłaś, dziewczyno i chwała ci za to ..dzielna jestes i tyle :loveu::multi:

Link to comment
Share on other sites

Rita-mam dla ciebie prezent :loveu: mówiłaś,że nie wiesz nic o babci Parysa, imieniem Amfa Oregon. Własnie ja znalazłam w starym katalogu,a w jeszcze starszych poszukałam dalej :

AMFA OREGON z Apteczki Babuni, ur. 23.04.1997, hod. M.Kalinowska
ojciec : Prima OREGON ( Piccadilly's STETSON x Piccadilly's MORE BURNT TOAST)
matka : ARA z Krańcówki ( MIZAR Samo-gon x BRYTA Kalinowy Stok )

Fajnie się czyta te nazwyw starych katalogach, to historia rasy w Polsce i nie tylko. Psy urodzone w latach osiemdzieisatych, poczatki dziewięcdziesiątych, pradziadkowie i prababcie naszych..
Ale mi się łezka w oku kręci, bo większość tych piesów biega juz za Tęczowym Mostem..poluja na wydry, aportuja piłeczki. Odwieczny krąg życia i przemijania..Eh, ckliwo i smutno mi sie zrobiło ....

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...