Jump to content
Dogomania

Oddany skrajnie ZAGŁODZONY, dziś ponad 30 kg NADWAGI. Kuba umiera.....ZA TM (*)


Pianka

Recommended Posts

  • Replies 325
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='kaa']Serdecznie dziękujemy za odwiedzinki i zapraszamy do zagladania do Kubusia. :)[/QUOTE]JA równiez dziekuje za zaproszenie..Biedna psinka bardzo:(
Deklaracji stałej dac nie moge..w październiku wpłace coś jednorazowo..mam nadzieję, ze się chłopkowi uda..trzymam kciuki:)

Link to comment
Share on other sites

Zaproszenie przyjełam,zagladam ,ale na dzień dzisiejszy nic pomóc nie mogę.
Musimy uporac się z nosówką. W PRZECIWNYM WYPADKU,SMIERC ZBIERZE WIELKIE ŻNIWO. POTRZEBA DUŻĄ ILOSĆ SUROWICY.

[url]http://www.dogomania.pl/threads/188498-Lista-Pszczy%C5%84skich-psiak%C3%B3w-w-wielkiej-potrzebie!!-POMOCY!/page38[/url]

Link to comment
Share on other sites

Niestety nie mam dobrych wieści , z badań wynika że Kuba ma najprawdopodobniej niedoczynność tarczycy. :( Będzie potrzebował więc stałych leków. Ja odbierałam badanie i kontaktowałam się z weterynarzem , muszę mu jutro badanie dostarczyć , bo badanie jest w ludzkich jednostkach . Wet. musi to przeliczyć na psie jednostki i myślę że od w czwartek, piątek ustali co i jak ma Kubuś dostawać . Dopiero po przeliczeniu będzie wiadomo jak dużo wynik odbiega od normy. :( Póżniej wkleję scan z badania . On miał jednak inne badanie niż ja na tą tarczyce. Badanie kosztowało 16 zł .

Link to comment
Share on other sites

Niedoczynność tarczycy to nie tragedia, Euthyrox (pewnie to będzie miał zapisane) nie jest drogi, zwłaszcza jak można go zdobyć poprzez receptę od ludzkiego lekarza. My jeszcze mamy trochę Euthyroxu. U nas były trzy psiaki z chorą tarczycą, w tym dwa miały dodatkowo Cushinga... Dobrze by było ten mocz zrobić, żeby sprawdzić Cushinga, bo nie wiem jak u Was, ale u nas to bardzo drogie badanie wysyłane do Niemiec - 150 zł.

W związku z tym, że szykują się dodatkowe koszty (leki, badania, pewnie też transport) stwierdziliśmy, że ustalamy z góry traktować Kubę jako psa średniego (i tak pewnie do takiego wniosku byśmy doszli widząc go na żywo), czyli nie potrzeba 450 zł tylko 360 zł (12zł/doba), jeśli będzie specjalna karma to 300 zł (10zł/doba).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...