Jump to content
Dogomania

Co jest złego w psach nierodowodych?


Recommended Posts

Jak będziecie starsze, poczytacie więcej na temat hodowli, kynologi, genetyki to wam się oczka otworzą :cool3:

Ludzie mówiąc o swoich nierasowych psach, że są rasowe napędzają produkcje pseudohodowcą. "Skoro nie widać róznicy to po co przepłacać" no nie? Gdyby wszyscy ludzie mający pseudorasowce zaczeli nazywać je kundelkami - psami w typie to ludzie chcacy nabyć psa zastanowiliby się bardziej nad wyborem rodzaju zakupu a tak skoro pies za 200 zł to jest owczarek i za 1000 zł to jest owczarek to po co wydać 5 razy więcej? Takie niestety jest myslenie ludzi i to mi jest pzykro, że dogomaniacy - miłośnicy psów wstydzą sie przyznać, że mają kundelka.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='frruzia']ja mam kundla i wcale nie jest mi przykro z tego powodu, chyba większym wstydem jest dac nabrac się pseudohodowcy i z uporem maniaka twierdzic że sie ma psa rasowego bez rodowodu niż miec kundla[/quote]
Dokładnie. Ja osobiście nie rozumiem, dlaczego niektórzy tutaj na dogo mają problem z nazwaniem swojego "rasowego" psa kundlem? Musiscie się dowartościować czy to dla szpanu? Jasnee.. zawsze lepiej mówić znajomym z podwórka, że ma się psa rasowego z jakiejś giełdy niż otwarcie przyznać, że to kundel. Wstydzicie się czy co? Ludzieee załamać się idzie :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='frruzia']ja mam kundla i wcale nie jest mi przykro z tego powodu, chyba większym wstydem jest dac nabrac się pseudohodowcy i z uporem maniaka twierdzic że sie ma psa rasowego bez rodowodu niż miec kundla[/quote]
Świetnie napisane, cała prawda:shiny: to wcale nie jest wsty mieć kundla.
Ale za to bardzo głupio kiedy jakiś pies np. niski i wydłużony jest od razu nazywany przez swojego właściciela jamnikiem, a czarny podpalany z uszami nie zawsze stojącymi to dla niektórych piekny owczarek niemiecki.

Link to comment
Share on other sites

mam po prostu pieski,ktore sa czlonkowie mojej rodziny a zarazem przyjaciele na zle i dobre chwile.Co to za slowo kundelek?-nic nie znaczace.Kundelek to piesek wielorasowy,ktory jest ciekawszy ,niepowtazalny,unikat,ma w sobie wiele ras dlatego jest dla mnie drogocenniejszy.Uwazam,ze nie ma zadnej roznicy pomiedzy rasowym ,czy nie rasowym pieskiem ,sa to po prostu psy- ,czworonozne istoty.

Link to comment
Share on other sites

TAk szczegolnie widac to na wszysstkich zdjeciach, a czy to ze jest wykastrowany tez widac na zdjeciach ?:cool1:
Ja tam kocham go ponad zycie i nie wazne czy jest rasowy czy nie poprostu przesadzacie. Stwierdzenie jakiejs tam osoby na dgm dotyczacej mojego psa ze od razu widac ze to nie on było przesadzone !
No prosze wszystko mozna przezyc ale nie takie głupoty!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martavantos']KAzdy ma swoje zdanie na ten temat[/quote]

Tak się składa, że ludzie nie mają nic tutaj do zdania, ponieważ rasowość psów jest odgórnie załozona i to nie jest widzimisie właścicieli, więc możesz sobie na swojego psa mówić Owczarek niemiecki wśród znajomych i sie puszyć, ze masz rasowego psa, ale wśród znawców raczej byś sie ośmieszyła.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niki_ill']Witam
Przepraszam, ze nie napisze na temat. Jestem wielka fanka ON-kow, choc sama mam boksery, ktore sa moja rasa no1:) Ale czy ktos mi wytlumaczy jak to jest z ON-kami dlugowlosymi. NIe ukrywam, ze wlasnie te mi sie bardziej podobaja. Czy one maja rodowod, czy moga byc wystawiane??:roll:

Pozdrawiam[/quote]
ja też byłam wielką fanką ON-kow, ale odkąd mam boksy trochę mniejszą.
Z ON długowłosymi jest tak jak z białymi bokserami- długowłose szczenięta mają prawo do rodowodu, ale nie mogą być wystawiane na wystawach,
ani używane w hodowli, a ich dzieci są juz bez rodowodu.

Link to comment
Share on other sites

martavantos po zdjęciach reczywicie trudno przyznac czy pies jest rasowy, w rzeczywistości często też, ja jestem laikiem odnośnie rasowości psów i na oko nie umiem powiedziec czy pies jest rasowy, mogę tylko stwierdzic czy mi się podoba czy nie, dla mnie takim wyznacznikiem rasowości jest rodowód, a to czy pies jest ładny czy nie to juz zupełnie inna bajka
możesz się obrazic jeśli ktoś powie że masz brzydkiego psa ale nie że masz skundlonego

Link to comment
Share on other sites

[quote name='frruzia']a ściślej mówiac to po tatuażu :evil_lol:[/QUOTE]
Moj kundel ma tatuaz wpisany do centralnego, panstwowego rejestru :eviltong:
Rase dla mojej psiny juz wymyslilam :evil_lol:

Tatuaz tylko dla rasowcow to rasizm w najczystej postaci :shake:

BTW na tatuazu wypisana jest rasa ? :hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Evelina']Moj kundel ma tatuaz wpisany do centralnego, panstwowego rejestru :eviltong:
Rase dla mojej psiny juz wymyslilam :evil_lol:

Tatuaz tylko dla rasowcow to rasizm w najczystej postaci :shake:

[B]BTW na tatuazu wypisana jest rasa ?[/B] :hmmmm:[/quote]
Na tatuażu nie jest wypisana rasa. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martavantos']TY mi raczej na znawce nie wygladasz wiec daj spokój.[/quote]

To nie było miłe:mad: Dlaczego na dogo ciągle poruszany jest temat rasowości i nie rasowości psów??:shake: Pies rasowy ma rodowód. Moja "nowofundlandka" ma wszystkie cechy niufka, wygląd też, ale uznawana przez ludzi np. na dogo za rasowca nigdy nie będzie. Ale czy to ważne??:roll: Przecież psa kochamy nie za to czy ma rodowód, czy go nie ma, tylko za to że jest i za to, jaki jest... im szybciej się to pojmie, tym lepiej;)

P.S. Paulinke18 uważam za osobę która zna się na psach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Evelina'][B]frruzia [/B]w konia mnie robi :obrazic:[/quote]

[B]Evelina[/B] - możesz suńce wytatuować kotwicę i będziesz mówiła,że masz wilka morskiego,wymalujesz pisaczkiem rybkę i już masz rekina/tuńczyka/szprotkę.Ciupagę nasmarujesz- i masz kozicę tatrzańską....:eviltong: :eviltong: :eviltong: Co tam rasa,gatunek zwierza mozesz mieć inny co tydzień!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puli'][B]Evelina[/B] - możesz suńce wytatuować kotwicę i będziesz mówiła,że masz [B]wilka morskiego[/B],wymalujesz pisaczkiem rybkę i już masz [B]rekina/tuńczyka/szprotkę[/B].Ciupagę nasmarujesz- i masz [B]kozicę tatrzańską[/B]....:eviltong: :eviltong: :eviltong: Co tam rasa,gatunek zwierza mozesz mieć inny co tydzień![/QUOTE][B]Puli[/B], a te wymienione przez Ciebie rasy musza byc wyprowadzane w kagancu i na smyczy ? :roll:
Bo jak nie to, wymaluje na drugim uchu suni ciupage.
Najlatwiejsza do narysowania :oops: i bardzo lubie rase kozice :loveu:
Moja sunia uwielbia skakac wiec zaden znawca mi nie podskoczy :megagrin:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...