Jump to content
Dogomania

Zerwijmy łańcuchy


new_dog

Recommended Posts

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='xxxx52']Pies Pustyni -to byla moja odpowiedz na Twoje stwierdzrenie ,ze gospodarz odroznia szczekanie psa tzn,ze inne jest szczekanie na zlodzieja ,a inne na nie zlodzieja.[/QUOTE]

Dalej nie widze zwiazku.

[QUOTE]Ojjej jakie inteligentne psy maja gospodarze ,To moje musze wyslac do szkoly:oops[/QUOTE]

Nigdzie nie wysylaj,tylko naucz sie ich sluchac. Chyba nie uwazasz,ze pies szczeka tak samo na przechodnia za ogrodzeniem i na intruza na swoim terenie.

Poza tym Twoje psy zdaje sie spia w domu,wiec ich to nie dotyczy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']ruda megi-psy biegajace po podworku moga szczekac nie tylko na potencjalnego zlodzieja ,ale na koty na wszystko co sie przestrasza, dzikie zwierzeta na przechodzacych ludzi.Czyli mususz czuwac calymi nocami,gdyz jak to szczekanie rozroznisz?Innaczej szczekaja jak zlodziej jest na podworku?

Moja mama ma 4 psy w tym owczarka niemieckiego i mieszka w takim miejscu, gdzie zlodzije mogli by chetnie zawitac,ale psy wszystkie ma w domu szczegolnie w nocy. Dom jej kest oswietlony i uwaza ,ze czuje sie bezpieczniej jak psy spia w jej sypialni niz biegajace po ogrodzie.Poza tym jest cisza nocna ,a nie bedzie nadsluchiwac czy jej pies szyczeka albo sasiada.[/QUOTE]

psy szczekają na wiele sposobów i podejrzewam, że wiekszość właścicieli potrafi trafnie zinterpretować co ów szczekaniem pies chce nam zakomunikować.
Mam działkę na wsi. Dookoła nas są same gospodarstwa wiejskie a w nich nieraz i po kilka psów (oczywiście większość na łańcuchach, rzadziej w kojcach). Nie wydaje mi się to dziwne, ale wychodząc wieczorem do ogrodu potrafię rozpoznać "o czym szczekają" wiejskie psy :) Inaczej brzmi szczekanie- rozmawianie psów ze sobą, inny ton przybiera gdy ktoś idzie drogą, wtedy "fala" intensywnego szczekania niesie się od domu do domu. Łatwo też rozpoznać psią furię, gdy ktoś podjedzie autem pod bramę lub wejdzie na teren gospodarstwa.
To tyle na temat szczekania.

Na temat trzymania psów na łańcuchach nie mam już siły rozmawiać. Za tydzień zabieram właśnie taką malenka bidę, która trzymana jest na łańcuchu cięższym od niej :(

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście, że NORMALNY właściciel czyli interesujący się swoim psem odróżni szczekanie na wróble od szczekania w sytuacji zagrożenia.
Nie ma wątpliwości, że wiązanie psów na łańcuchach jest złe i szkodliwe, na dłuższą metę nieskuteczne a zwierze jest nieszczęśliwe.
Na tym forum staram się stronić od polityki ale prawdę mówiąc ani pani Senyszyn ani pan Olejniczak nie są moimi faworytami,i wielu mi znajomych psiarzy. Ja myślę, że lepiej uświadamiać ludzi a w takie akcje na rzecz zwierząt wciągać i edukować młodzież- bo to przyszłość narodu i od nich zależy też jakie życie będą miały w Polsce zwierzaki. I przestać robić w TV te debilne wyssane z palca nagonki raz na owczarki raz na amstafy:angryy:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']jodpeg-znowu sie potwierdza ,ze jezeli wladze miast to cofneli sie do sredniowiecza ,to jak moze byc polskim zwierzetom dobrze.Burmistrz Zakopanego dal przyklad ,ze jego los zwierzat nic nie obchodzi:angryy:?[/QUOTE]

warto to zapamietac burmistrzowi - wybory wkrotce.

Link to comment
Share on other sites

również popieram akcje w 100%. Dziś byłam u babci, mieszka z nią tez moja ciocia i wujek. Maja dwa psy i jak to na wsi pojecie o nich takie sobie... Tak dzis siedzę i słucham co tam gadaja a wujek do babci: oglądałas wczoraj o tych psach na łańcuchu? Czyli psów nie można wiązać.
Babcia: No to co maja tak łazić i ganiać za ludźmi?
wujek: Ale to na łańcuchu dziczeją. A po za tym co to za zycie cały czas na łańcuchu. Ciekawe czy Juzek ogladał? (juzk- gosciu który ma 4 psy na łańcuichach takich ktuciutkich i nigdy nie są spuszczane jak już to 'wymieniane').
oczywiście musiałam sie wtrącić ale zostałam zignorowana... Powiedziałam że jak ktoś nie ma czasu i warunków to niech nie bierze psa...
Ale mimo wszystko coś dotarło do ludzi...jeszcze nie dużo ale z czasem myślę że to się zmieni :)
I tak widzę duuuuzy postęp chociażby w mojej miejscowości :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='runo'] ...................Ale mimo wszystko coś dotarło do ludzi...jeszcze nie dużo ale z czasem myślę że to się zmieni :)
I tak widzę duuuuzy postęp chociażby w mojej miejscowości :)[/QUOTE]

Właśnie o to mi chodziło , kiedy pisałam o małych kroczkach. Ktoś wcześniej wątpił w cel akcji , motywując to tym,że w dużych miastach nie wiążę się psów a do wsi akcja nie dociera lub jest w tym środowisku wręcz wyśmiewana. Pewnie jest i na pewno nie dotrze natychmiast ale ktoś zobaczy w telewizji wiele znanych osób, pomyśli , przedyskutuje , może posłucha młodego pokolenia i za jakiś czas problem zniknie.A,że niektórzy przy okazji tej akcji chcą sobie zebrać głosy przyszłych wyborców , zaistnieć medialnie , cóż nic w życiu nie jest za darmo bo ponoć, cel uświęca środki.

Link to comment
Share on other sites

nie wiedziałam że Olejniczak startuje na prezydenta Warszawy (nie zła warszawianka ze mnie:eviltong: ) ale nie zmienia to faktu że nie ma szans z panią Waltz.
a to że chce się pokazać to nie znaczy że robi to z przymusu.każda gwiazda która tam przyszła chciała się pokazać i każdemu dobrze to wyszło.byli na pierwszych stronach gazet i portali internetowych a w świecie szołbiznesu nie ważne co piszą ważne że piszą:roll:

Link to comment
Share on other sites

[I]Pewien przechodzień natyka się na pijaka, który na czworakach szuka czegoś pod latarnią. Oferuje mu pomoc i dowiaduje się, ze pijak szuka kluczy do swojego domu. Szukają razem, a w końcu przechodzień pyta: „A gdzieś je upuścił?” Pijak odpowiada, że przed swoimi drzwiami frontowymi.
„Więc dlaczego szukasz ich tutaj?” „Bo koło moich drzwi jest ciemno.”, odpowiada pijak.[/I]
Zazwyczaj stosujemy typowe rozwiązania, a problem leży gdzie indziej. „Zerwijmy łańcuchy” to wg mnie najlepsza akcja. Dlaczego najlepsza? Bo jedyna.

A co w tej sprawie robi samorząd gminny, wójt, sołtys, nauczyciele w szkołach wiejskich, służba rolna, weterynarze pracujący na miejscu, zootechnik, ksiądz katecheta na lekcjach religii, proboszcz podczas niedzielnej mszy, lekarz w ośrodku zdrowia, może i gminny ośrodek (braku)kultury? Wreszcie co robią posłowie reprezentujący wieś i PSL, na przykład Eugeniusz Kłopotek?
Oni nie robią nic! Oni przywykli do tej niedoli psiej.

Link to comment
Share on other sites

Syllepsis -oni nic nie widza ,oni nic nie chca widziec i wiedziec.Kazdy patrzy na swoj tylek ,zeby kieszen byla pelna kosztem wszystkiego co ich otacza ,a otaczaja ich inni podobnie i te gruopy najslabsze najbardziej potrzebujace to miedzy innymi sa zwierzeta.Konsumpcja jest gora !:-(

AMoze tak temu Klopotkowi wyslac petycje?

Link to comment
Share on other sites

kłopotkowi petycję? z apóxno, jego rodzicom na etapie wychowania tzreba było wysyłać....
petycje to do góry raczej, do prezydium zespołu paralemntarnego, zeby mu przetłumaczyli, że jak cos długo trwa, to nie znaczy, że jest święta tradycja. inaczej kłopotek wciąż odrabiałby pańszczyznę na dziedzica!

[B]PARLAMENTARNY ZESPÓŁ PRZYJACIÓŁ ZWIERZĄT[/B]
[LIST=1]
[*][URL="http://www.sejm.gov.pl/poslowie/posel6/248.htm"]Mucha Joanna[/URL] /PO/ - przewodnicząca
[*][URL="http://www.sejm.gov.pl/poslowie/posel6/362.htm"]Streker-Dembińska Elżbieta[/URL] /Lewica/ - wiceprzewodnicząca
[*][URL="http://www.sejm.gov.pl/poslowie/posel6/365.htm"]Suski Marek[/URL] /PiS/ - wiceprzewodniczący
[*][URL="http://www.sejm.gov.pl/poslowie/posel6/160.htm"]Kłopotek Eugeniusz[/URL] /PSL/ - sekretarz
[/LIST]
SKANDAL !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Tutaj mozna Klopotkowi zepsuc troche opinie. Codziennie mozna glosowac.
[URL]http://www.dobrzypolitycy.pl/polityk/klopotek-eugeniusz-0[/URL]

Trzeba lat swietlnych, zeby zmienic polska wies. Szczegolnie Polske B, zacofana i zasciankowa.
Mlode wiesniaki sa 'takie same' jak rodzice.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']czy do tego Klopotka nie ma numeru telefonu?[/QUOTE]
Kłopotek jak na tacy:
[URL]http://www.sejm.gov.pl/poslowie/posel6/160.htm[/URL]

[CENTER][LEFT][FONT=Verdana]Biuro Poselskie posła Eugeniusza Kłopotka
[/FONT][/LEFT]
[LEFT][FONT=Verdana]ul. Dworcowa 87/14
[/FONT][/LEFT]
[LEFT][FONT=Verdana]85-009 Bydgoszcz
[/FONT][/LEFT]
[LEFT][FONT=Verdana][COLOR=#000000]tel. 052 322 32 71
fax 052 322 34 49[/COLOR][/FONT][/LEFT]
[/CENTER]

[URL]http://www.klopotek.pl/[/URL]
.................................................................................
Mam pomysł. A może by tak każdy z nas, w ramach konkretnego protestu, wysłał na adres Biura Poselskiego posła Kłopotka, metalowy metrowy łańcuch, po to żeby poseł miał się czym przypiąć do swych średniowiecznych poglądów?
Co sądzicie o tym? Jest konkret ;)
Działamy?

Link to comment
Share on other sites

Witam.Droga xxxx52 kazdy pies,a zwlaszcza mieszkajacy na podworzu szczeka inaczej w zaleznosci od sytuacji.Mieszkam na wsi dopiero od trzech lat i od trzech lat trzymam psy na dworzu,ale wiem juz kiedy szczekaja na sarne pasaca sie na polu,kiedy na psa przemykajacego obok domu i wiem tez,ze kiedy biegna do ogrodzenia zjezone,warczac groznie i zaczynaja wsciekle ujadac,wiem,ze to ktos obcy.Nie musze go widziec zeby wiedziec o obecnosci w poblizu obcego czlowieka.Mieszkam w szczerych polach i dla mnie duze,grozne i czujne psy sa lepsze jak agencja ochrony.Watpie by spiac w domu na dywanie czy pokoju na pietrze w pore ostrzeglyby mnie o zagrozeniu.Przyklad?Trzymalam swoja suke przez dwa tygodnie po sterylce w domu i przez ten czas zupelnie jej nie obchodzilo,ze pozostale dra jadaki.Moje psy poprzez szczekanie w dzien i w nocy mowia mi czy mam sie niepokoic czy olac sprawe.Wsluchaj sie w swoje psy,one powiedza Ci kto sie zbliza.Co do lancuchow....Jako miastowa i kochajaca zwierzeta lancuch uwazam za barbarzynstwo i sadyzm,ale tak jak Pies Pustyni nie widze roznicy w kojcu o wymiarach 2x2 i krotkim lancuchem,badz duzym kojcem i 3m.lancuchem.Kojec po prostu lepiej brzmi dla naszych uszu?Mam bardzo duzy kojec adekwatny do rozmiarow moich psow,ale mam tez bude obok,do ktorej przymocowany jest lancuch.Nie widze zadnej roznicy w zachowaniu psa w kojcu,a na lancuchu.Tu i tam leza albo w budzie,albo obok niej.Tak samo maja nieszczesliwe miny,sa znudzone i smutne.Dodam,ze zamyka sie je lub zapina na lancuch tylko w wypadku wejscia obcego na teren podworka.Czy psu robi roznice zniewolenie kojcowe,a lancuchowe?Nie osiagnie sie nic poprzez zakazy i nakazy na wiejskiej mentalnosci chlopa.Raz,ze pies luzem biegac nie moze w dzien,bo bramy otwarte traktory jezdza,ziemniaki zwoza itp.itd.Dwa,ze chlop powie "nie,bo nie".Przekonujmy ich do spuszczania psow na noc,tlumaczmy,ze wtedy lepiej ochronia ich dupy.Chlop cierpienie zwierzat ma gdzies,ale swoj interes juz nie.Niech ci niewolnicy choc w nocy rozgrzeja swoje wychudle ciala i rozprostuja lapy.Tlumaczmy,ze oszalaly pies,ktory z powodu lancucha szczeka na wszystko,nie jest dobrym strozem.Mam sasiada,ktory trzymal ciagle psa na lancuchu.Prosilam,tlumaczylam,panie spuszczaj go....Gdzie tam...az ich okradli w bialy dzien pod ich nieobecnosc.Przyszedl chlopek i mowi"Mialas racje".Pies w tej chwili jest spuszczany i juz nie placze nocami,bo plakal,skarzyl sie,wyl tak strasznie rozpaczliwie.Teraz kiedy czasem przechodze tamtedy on ujada,radosnie,wladczo.Juz nie slysze jego skowytu nocami.A chlop mowi"pani,tera to ja drzwi nie musze zamykac".Z ta "inna rasa"trzeba dyplomatycznie,nacisk przyniesie tylko odwrotny skutek.Dostanie kare za trzymanie psa na lancuchu to albo go skopie,albo zabije w zlosci.A pan klopotek?Myslalam,ze wyksztalcenie do czegos zobowiazuje,a juz na pewno nie do prostactwa.

Link to comment
Share on other sites

ale na jego stronie nie ma maila tylko formularz.
polecam zdjęcia łańcuchów,do wyboru i koloru :p
[URL="http://www.google.pl/images?client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Apl%3Aofficial&hl=pl&source=imghp&biw=1280&bih=814&q=%C5%82a%C5%84cuch&btnG=Szukaj+obraz%C3%B3w&gbv=2&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai="] klik[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Jednak widzę różnicę pomiędzy kojcem a łańcuchem. Czytałam gdzieś , że pies szarpiąc się na łańcuchu przez wiele lat , uszkadza sobie kręgi szyjne( mam nadzieję , że dobrze zapamiętałam). Poza tym byłam świadkiem parę razy takiego zdarzenia , że psa na łańcuchu zaatakował wolno biegający pies i ten na łańcuchu był gryziony i na przegranej pozycji. Sądzę , ze jednak w kojcu pies ma odrobinę lepszy byt. Zauważyłam też , że jak komuś chce się postawić kojec , to i pies ma przyzwoitą budę. Te na łańcuchach , to na ogół są przykute do byle czego , jak skazańcy.
Oczywiście nie twierdzę , że pies w małym kojcu non stop ma dobre życie.

Natomiast w kwestii zostawiania psa na noc na podwórku. Ja mojego psa brałam do domu , ponieważ bałam się , że mógłby zostać otruty . Oczywiście nie mógł wtedy udaremnić np. kradzieży samochodu albo chociażby roślin ogrodowych (w Polsce to nie żart ), ale utratę samochodu bym przebolała , stratę psa -wolę nie myśleć nawet. Mając podhalana w domu miałam zapewnione bezpieczeństwo , bo wiadomo , ze pies narobiłby hałasu gdyby ktoś kombinował , aby dostać się do środka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sleepingbyday']o czym wy gadacie!?!?? SdZ, za wypowiedź kłopotka powinna być awantura na całą polskę!! zrobicie coś????[/QUOTE]
SdZ nic w tej sprawie nie zrobi. SdZ skumała się z posłami. Czytaj pod datą 12 lipca 2010r.
[URL]http://zespoldlazwierzat.pl/[/URL]
Posłowie wręcz podkupują pracę SdZ i tego nie ukrywają.
[I][U]Do Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt trafił projekt nowelizacji Ustawy o Ochronie Zwierząt[/U]. [U]Projekt został opracowany[/U] przez zespół w składzie: Prof. dr hab. Andrzej Elżanowski, Dr Tomasz Pietrzykowski, Adw. Iwona Elżanowska [U]na zlecenie Straży dla Zwierząt w Polsce w ramach projektu „Nadzór i wiedza w służbie środowisku” finansowanego w programie operacyjnym Kapitał Ludzki przez Europejski Fundusz Społeczny.

[/U][/I]Kłopotkowi łańcuch się należy jak nic!
Wysyłamy tu:
[LEFT]Biuro Poselskie posła Eugeniusza Kłopotka
[/LEFT]
[LEFT]ul. Dworcowa 87/14
[/LEFT]
85-009 Bydgoszcz

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...