Jump to content
Dogomania

UWAGA na RC Gastro Intestinal


Equus

Recommended Posts

Po problemach żołądkowych mojego psa dostałam zalecenie weta karmienia psa karmą typu intestinal i polecił mi karmę RC Intestinal po której pies miał się świetnie. Ostatnio kupiłam nowy worek i okazało się, że teraz to już się nazywa RC Gastro Intestinal i ma nieco inny skład. Po otwarciu worka karma wyglądała inaczej - była bardziej tłusta i jakby mniej sucha (no ale zrzuciłam to na karb tych drobnych różnic w składzie). Dodam, że pachniała normalnie. Po tygodniu jej podawania pies dostał biegunki i wyraźnie źle się poczuł. Szukając przyczyny (nie jadła nic poza tą karmą) poprosiłam weta o próbki RC Gastro Intestinal i ku mojemu zdziwieniu zobaczyłam inne granulki -suche i nietłuste. Zgłosiłam sprawę wetce, gdzie karmę kupowałam, ta zgłosiła sprawę do dystrybutora i dowiedziała się, że było sporo zgłoszeń w tej sprawie. Ponoć RC miał jakąś wpadkę z tą partia karmy... Niezła paranoja - kupuję karmę weterynaryjną u weterynarza, z przeznaczeniem dla psów z problemami żołądkowo jelitowymi a tu taka akcja!!!:angryy: Co ciekawe widzę, że wycofano weterynaryjne karmy RC z wielu sklepów internetowych, w których do tej pory sprzedawali ten rodzaj karmy więc coś musi być na rzeczy!
Mam nadzieję, że mój pies nie dozna trwałego uszczerbku dla zdrowia!
Póki co dystrybutor wziął moją karmę do analizy i teraz czekamy na wyniki...
Wiecie może coś na temat, co z tym weterynaryjnym RC się działo?

Link to comment
Share on other sites

hmm.. możliwe, że zmiana składu karmy wywołała u twojego psa rewolucje żołądkowe - ale czy próbki od weta to nie była przypadkiem gastro intestinal low fat? to jest karma niskotłuszczowa, m.in. dla psów chorych na trzustkę, granulki są właśnie mocno suche, a normalna gastro intestinal, ze względu na wysoką zawartość tłuszczu, jest przeciwwskazana u psów wymagających diety niskotłuszczowej, z biegunkami, więc może stąd rewolucje po nowej wersji karmy?
co do wycofania karm weterynaryjnych z netu - także to zauważyłam, bo od kilku miesięcy karmiłam rc gastro intestinal low fat i zaczęło jej brakować [więc zrezygnowałam] i ja tu upatruję raczej widzimisię dystrybutora i ograniczenie sprzedawania tych karm na wolnym rynku i przeniesienie sprzedaży tylko do lecznic.

Link to comment
Share on other sites

Na pewno ta karma była "lewa", próbki były gastro intestinal (Wskazania: Biegunka, Choroba zapalna jelit, Zaburzenia trawienia, wchłaniania, Zapalenie okrężnicy, Rekonwalescencja, Przerost flory bakteryjnej, Zewnątrzwydzielnicza niewydolność trzustki.). Poza tym dystrybutorka potwierdziła, że ta karma nie powinna tak wyglądać, zabrała mój worek karmy i powiedziała, że mieli dużo zgłoszeń w sprawie tej partii i było, cytuję "coś z nią nie tak", stwierdziła, że weźmie ją do analizy ale póki co nie mam żadnej informacji zwrotnej.
W każdym razie ja się strasznie do RC zraziłam i szukam teraz jakiejś zastępczej karmy i wolałabym, żeby nie była produkowana w PL czy Rosji... Myślę o Trovecie lub Specyficu. Miał ktoś może doświadczenia z tymi karmami?

Link to comment
Share on other sites

RC jest karmą bardzo kiepską choć drogą . Mocno rozreklamowaną i dostarczaną przez przedstawicieli handlowych koncernu do gabinetów weterynaryjnych z ogromnym upustem.Dlatego u wetów niewiele jest innych karm . Niestety w rankingu RC jest raptem o stopień wyżej od market-owego pedigree palla.O Trovecie trochę czytałam w pod-forum urologia i tam zachwalano tą karmę , jest ich wiele rodzajów i można dobrać w zależności od schorzenia psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewtos']RC jest karmą bardzo kiepską choć drogą . Mocno rozreklamowaną i dostarczaną przez przedstawicieli handlowych koncernu do gabinetów weterynaryjnych z ogromnym upustem.Dlatego u wetów niewiele jest innych karm . Niestety w rankingu RC jest raptem o stopień wyżej od market-owego pedigree palla.O Trovecie trochę czytałam w pod-forum urologia i tam zachwalano tą karmę , jest ich wiele rodzajów i można dobrać w zależności od schorzenia psa.[/QUOTE]
heh jak nie masz o czymś pojęcia to nie opowiadaj takich bajek, bo to przykre bardzo. Na jakiej podstawie porównujesz royala z pedigree? Toż to ogromna otchłań je oddziela .
Dlaczego royala wycofano ze sklepów? Otóż dlatego że jest to karma lecznicza która jest traktowana w wielu schorzniach jako lek, a ludzie sami sobie wybierali karmy i dawali ile mają ochotę, przez co nieraz kończyło się to problemami psa. Ja się bardzo cieszę z tego, że karmy zniknęły z sklepowych półek.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iss']
Dlaczego royala wycofano ze sklepów? Otóż dlatego że jest to karma lecznicza która jest traktowana w wielu schorzniach jako lek, a ludzie sami sobie wybierali karmy i dawali ile mają ochotę, przez co nieraz kończyło się to problemami psa. Ja się bardzo cieszę z tego, że karmy zniknęły z sklepowych półek.[/QUOTE]

Masz rację i po części dobrze zrobili wycofując je ze zwykłej sprzedaży, ale teraz bardzo ucierpią osoby których psy muszą jeść karmę weterynaryjną. Ceny Royala u wetów są znacznie wyższe niż w sklepach internetowych:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewtos']RC jest karmą bardzo kiepską choć drogą . Mocno rozreklamowaną i dostarczaną przez przedstawicieli handlowych koncernu do gabinetów weterynaryjnych z ogromnym upustem.Dlatego u wetów niewiele jest innych karm . Niestety w rankingu RC jest raptem o stopień wyżej od market-owego pedigree palla.O Trovecie trochę czytałam w pod-forum urologia i tam zachwalano tą karmę , jest ich wiele rodzajów i można dobrać w zależności od schorzenia psa.[/QUOTE]
Rozbawiłaś mnie. Nie podawałaś tej karmy, nie znasz jej składu a piszesz wyssane z palca fakty. Przeanalizuj skład karmy, zastanów się dlaczego taki jest a potem wypowiadaj sie na temat karmy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mimi_91']Masz rację i po części dobrze zrobili wycofując je ze zwykłej sprzedaży, ale teraz bardzo ucierpią osoby których psy muszą jeść karmę weterynaryjną. Ceny Royala u wetów są znacznie wyższe niż w sklepach internetowych:roll:[/QUOTE]
cóż ale u weta masz możliwość zdobyć cenne promocje jakich w sklepach nie ma. A Kto z Was wie, że jak kupi 2 worki mobility to dostanie 7kg gratis? tak samo jest z hypo. Karmy bytowe weterynaryjne także mają promocje, ale nikt o tym nie wie bo kupuje teoretycznie taniej w sklepie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewtos']RC jest karmą bardzo kiepską choć drogą . Mocno rozreklamowaną i dostarczaną przez przedstawicieli handlowych koncernu do gabinetów weterynaryjnych z ogromnym upustem.Dlatego u wetów niewiele jest innych karm . Niestety w rankingu RC jest raptem o stopień wyżej od market-owego pedigree palla.O Trovecie trochę czytałam w pod-forum urologia i tam zachwalano tą karmę , jest ich wiele rodzajów i można dobrać w zależności od schorzenia psa.[/QUOTE]

Nie można porównywać bytówek rc do wersji weterynaryjnych. RC nie jest dobrą karmą ale stawianie jej na równi z pedigree to lekka przesada. :/

Ja daję trovet rrd już parę miesięcy i jestem zadowolona.

Link to comment
Share on other sites

Swoją drogą, jak patrzę na cenę i skład to nieraz zastanawiam się na czym polega fenomen RC?
Osobiście też nei przepadam za tą karmą, nie uważam jej za jedyną najlepszą, ale też nei porównałabym jej do pedigree. Cóż swego czasu stawałam na rzęsach żeby moja labka ją jadła, ale niestety żadna z ich karm nie jest dobra dla suczy, wszystkie kończyly się rewolucjami .

Link to comment
Share on other sites

Mnie także nie raz zastanawia dlaczego psy tak ładnie rosną na RC, hodowcy odchowują na nich mioty, a podobno RC to taki shit.

Moja suka je RC hypo, próbuję zmienić karmę, ale nie mogę, po każdej innej jest biegunka. Widać skład RC wcale nie jest przypadkowy, a dość dobrze przemyślany.

Link to comment
Share on other sites

Nie rozumeim tylko jednej rzeczy, RC jest bardzo monotematyczny . W momencie kiedy co raz wiecej psów ma alergię na drób , oni wszystkie karmy bytowe a nawet lecznicze mają na drobiu, jedyne dwie karmy są na rybie , które i tak składowo nie dla wszystkich psów mogą być.
Osobiście uważam, że powinni inne białko wprowadzić do diet bytowych,

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iss']Nie rozumeim tylko jednej rzeczy, RC jest bardzo monotematyczny . W momencie kiedy co raz wiecej psów ma alergię na drób , oni wszystkie karmy bytowe a nawet lecznicze mają na drobiu, jedyne dwie karmy są na rybie , które i tak składowo nie dla wszystkich psów mogą być.
Osobiście uważam, że powinni inne białko wprowadzić do diet bytowych,[/QUOTE]

Też się nad tym zastanawiałam. Być może wynika to z kosztorysu. Kurze mięso jest z pewnością tańsze niż np. jagnięcina czy łosoś. Poza tym o ile się nie mylę drób ma dużo większą zawartość białka niż inne mięso. Proszę mnie poprawić jeśli się mylę.

Link to comment
Share on other sites

Guest papillonek

Warto jeszcze dodac,że większośc RC ze sklepów internetowych i nie tylko są to pobróbki sprzedawane po takiej samej cenie.
Tak dla poznaki mówię,że mają tureckie litery z boku opakowania.
Mi też raz sie zdarzyło kupic Rc junior z kulkami w ksztaucie małych kulek,ale oddałam do sklepu gdzie sprawę razwiązali :)
Plułabym sobie w brodę jakbym kupila w sklepie internetowym :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='papillonek']Warto jeszcze dodac,że większośc RC ze sklepów internetowych i nie tylko są to pobróbki sprzedawane po takiej samej cenie.
Tak dla poznaki mówię,że mają tureckie litery z boku opakowania.
Mi też raz sie zdarzyło kupic Rc junior z kulkami w ksztaucie małych kulek,ale oddałam do sklepu gdzie sprawę razwiązali :)
Plułabym sobie w brodę jakbym kupila w sklepie internetowym :)[/QUOTE]

Myślę, że w sklepach net są oryginały natomiast co do allegro to już nie byłabym tego taka pewna.

[quote name='papillonek'],,Niestety w rankingu...''
podaj mi link do tego rankingu.Pilne![/QUOTE]

[url]http://www.dogfoodanalysis.com/[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iss']Nie rozumeim tylko jednej rzeczy, RC jest bardzo monotematyczny . W momencie kiedy co raz wiecej psów ma alergię na drób , oni wszystkie karmy bytowe a nawet lecznicze mają na drobiu, jedyne dwie karmy są na rybie , które i tak składowo nie dla wszystkich psów mogą być.
Osobiście uważam, że powinni inne białko wprowadzić do diet bytowych,[/QUOTE]
A ja myślę że to prosta sprawa... Jeśli pies uczulony jest na drób to bedzie jadł karmę RC hypo, która jak chyba wiecie, załatwia jeszcze kilka innych schorzeń. Wyszli z założenia, że jedna karma bedzie odpowiednia dla alergików.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam,
w sumie to mój pierwszy post na tym forum ale bacznie śledzę rożne tematy.
Może na tematy,odnośnie karmy miałam takie samo wrażenie jak otworzyłam paczkę kulki były tłuste i właśnie jakieś inne niż w próbce!
Wprowadzałam karmę powoli bo moja sunia jadła wcześniej gotowane ale wytworzyła się nie tolerancja pokarmowa i wete.poleciła mi karmę.
Pierwszym objawem był nie przyjemy zapach z odbytu,pozmyślam pewnie zapchane kanały około odbytowe,pojechaliśmy do wet.
Po czym Sunia zaczęła jeść karmę codziennie i znowu nie przyjemy zapach z odbytu.
Jutro jadę do wete,zareklamować karmę tak Ty powiedz proszę czy wymienili Ci karmę,co powiedział dystrybutor??
Czekam na opowiedz,
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Kompletnie nie rozumiem tego rankingu podanego powyżej. Od mięsa odejmuja 80% wody z suchej karmy, która jeśli nie ma w składzie podanej zawartości wilgotności tzn że ma poniżej 10%. Skład karmy to końcowa zawartośc poszczególnych składników po procenie dehydrolizacji a nie ilość składników użytych do produkcji...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[url]http://www.dogfoodanalysis.com/[/url]

Przyjrzałem się temu rankingowi i ogólnie tej stronie. Ich testy to jedynie czytanie ulotki i wyciąganie z nich wniosków, nie ma to nic wspólnego z testami laboratoryjnymi karmy, uwzglednianiem procesów produkcji, certyfikatów jakości które dają jakieś pojęcie o tym co może się znaleźć w karmie. W sumie mógłbym sam taką strone stworzyć i dawać gwaizdki jak popadnie. Jak w składzie jest podany tłuszcz zwierzęcy a nie np tłuszcz z kurczaka to od razu kwalifikują jako złą karmę kompletnie nie robiąc testów jakości. Nie zwracają uwagi w jaki sposób karma jest konserwowana, czy naturalnie czy chemicznie, na przyswajalność... Dodatkowo składy przy niektórych też nie są pełne podane. Właśnie sprawdziłem i przy jednych ucinają po prostu listę witamin i dodatków, a przy innych wymieniają dokładnie skład - wygląda to na stronniczośc i promowanie konkretnych marek. Wg mnie ta strona kompletnie nic nie wnosi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Boogie'][url]http://www.dogfoodanalysis.com/[/url]

Przyjrzałem się temu rankingowi i ogólnie tej stronie. Ich testy to jedynie czytanie ulotki i wyciąganie z nich wniosków, nie ma to nic wspólnego z testami laboratoryjnymi karmy, uwzglednianiem procesów produkcji, certyfikatów jakości które dają jakieś pojęcie o tym co może się znaleźć w karmie. W sumie mógłbym sam taką strone stworzyć i dawać gwaizdki jak popadnie. Jak w składzie jest podany tłuszcz zwierzęcy a nie np tłuszcz z kurczaka to od razu kwalifikują jako złą karmę kompletnie nie robiąc testów jakości. Nie zwracają uwagi w jaki sposób karma jest konserwowana, czy naturalnie czy chemicznie, na przyswajalność... Dodatkowo składy przy niektórych też nie są pełne podane. Właśnie sprawdziłem i przy jednych ucinają po prostu listę witamin i dodatków, a przy innych wymieniają dokładnie skład - wygląda to na stronniczośc i promowanie konkretnych marek. Wg mnie ta strona kompletnie nic nie wnosi.[/QUOTE]

Zgadzam się - ranking wygląda na stronniczy i dość powierzchowny. A jest przywoływany na wielu forach jako objawienie i lista Jedynie Słusznych Karm. A holistyki nie każdemu jednak psu podchodzą - wiem z autopsji.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witam. Mam podobny problem z RC Gastro Intestinal'em. Niestety dopiero niedawno przeczytałam ten wątek i nie wiedziałam, że coś może być nie tak z tą karmą!! Nasz buldożek zjadł prawie cały wór tej karmy i w tym czasie kilka razy przeszliśmy poważne problemy żołądkowe - wymioty przez kilka dni, które zakończyły się po podaniu kroplówki z lekami, brak apetytu, okropne gazy. Podejrzewano połknięcie ciała obcego co wykluczyło rtg a dzisiaj było jeszcze usg. No i dopiero jak przypadkiem przeczytałam o podobnych problemach z tą karmą to wszystko stało się jasne....zostało nam jeszcze ok 2 kg karmy i mam zamiar zainterweniować. Czy ktoś z Was zareklamował karmę i otrzymał jakąś odpowiedź od producenta? Jestem wściekła, że piesio tak się męczył przez karmę weterynaryjną, która miała pomóc a nie ZASZKODZIĆ.
Pozdrawiamy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BestBibi']Witam. Mam podobny problem z RC Gastro Intestinal'em. Niestety dopiero niedawno przeczytałam ten wątek i nie wiedziałam, że coś może być nie tak z tą karmą!! Nasz buldożek zjadł prawie cały wór tej karmy i w tym czasie kilka razy przeszliśmy poważne problemy żołądkowe - wymioty przez kilka dni, które zakończyły się po podaniu kroplówki z lekami, brak apetytu, okropne gazy. Podejrzewano połknięcie ciała obcego co wykluczyło rtg a dzisiaj było jeszcze usg. No i dopiero jak przypadkiem przeczytałam o podobnych problemach z tą karmą to wszystko stało się jasne....zostało nam jeszcze ok 2 kg karmy i mam zamiar zainterweniować. Czy ktoś z Was zareklamował karmę i otrzymał jakąś odpowiedź od producenta? Jestem wściekła, że piesio tak się męczył przez karmę weterynaryjną, która miała pomóc a nie ZASZKODZIĆ.
Pozdrawiamy[/QUOTE]
Ja reklamowałam u weta u którego kupiłam a ten u dystrybutora karmy. Dystrybutor powiedział tylko, że mieli dużo reklamacji tej partii karmy i miał się odezwać jak będą wyniki analiz. Pytałam potem wielokrotne o wyniki tych analiz ale niestety się nie doczekałam. Jedyne co to otrzymałam drugi worek karmy ale już go psu nie podałam bo się boję. Skoro raz się RC to zdarzyło, w dodatku w serii karmy weterynaryjnej, to niestety nie ufam już tej firmie.
A ta Twoja karma też wyglądała tak jak ja opisywałam?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...