Jump to content
Dogomania

kudłatki spod wrocławskiej miejscowości


kora78

Recommended Posts

ok. Kaja i Havia :) i Zoja- to ja wymyslilam, mnie pasuje do niej. ona chyba nie ma schroniskowego imienia

dobre fotki one juz maja! to najpiekniejsze fotki bez krat. lepszych sie pewnie nigdy nie uda, w kojcu, gdzie inne psy sie wpychaja pod obiektywm, zamazy w ruchu

poprosze o jakies pomysly tekstow do ogloszen i o oglaszanie oczywiscie :) ja na kilku portalach moge porobic, ale w gumtree nigdy mi sie foty nie udalo wstawic, a to najwazniejsze

moze ktos allegro zasponsoruje dla ktorejs suni?

ES i co z tym dt? nic sie nie odzywasz :D a skad jestes?

wyslalam linka do leni, ale nie odpowiada. na pewno na watek kudlaczy trafia, jak tam sie ruszac cos zacznie, bo watek zastygl

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 445
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kaja ma 4,5
Havia, nie wiadomo, bo ledwo trafila. ale na klach ma juz osad. nie widzialam, jak ma starte. ja sie nie znam, ale osad od gory miala brazowy na jakies...3mm
a Zojka nie wiem, nie podaja na stronie internetowej

a w papiery nie patrzylysmy wczoraj, bo zamieszanie bylo, duzo ludzi, a malo pracownikow. ale za pare dni moge zadzwonic i zapytac, jak jedna pani wroci z urlopu, ona nam powie

Link to comment
Share on other sites

Havia to imię suni mojego brata. Sunia jest bichon havanais- hawanczyk, stąd to imię. Bardzo mi się podoba :) A ta sunia tez ma sporo z hawanczyka :)[quote name='elinka']Kaja i Hav[COLOR=Silver](i)[/COLOR]a mogło by być. Te imiona bardzo dobrze pasują do obu tych suń.

A Havia to chyba coś od Havy, czyli naszej Ewy.[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Kora, sory, ale sama mam urwanie głowy, wpadam na dogo jak po ogień, to tak: papugi mam już staruszki, nimfy i modrolotki nowozelandzkie w 3 wolierach. Jestem z Lublina, ale w najbliższych dniach do 17 września będę w dalekich podróżach służbowych. A jako że małżonek konferuje intensywnie to jestem sama z całym bałaganem, więc na 100 % na nic nie będę się decydować do 17 września, bo wtedy, dopiero po tej dacie mam mniej wyjazdów, tzn. nie wyjeżdżam codziennie poza Lublin do np. Elbląga.
To trochę długo dla żarłatej, wystrachanej kudłaczki Kai - bo tak została ochrzczona :) Przydałoby się wszystkie wysterylizować, schronisko nie ma szpitalika ?

Link to comment
Share on other sites

sterylizuja na szczescie :) one sa i beda w domkach, gdzie wiekszosc psow jest wyciachanych ew wkladaja nowe psy bez ciachania, jak wiedza,ze suki sa juz czyste wszystkie. ale skupiaja sie na psach bo to idzie szybciej. sterylki powinny byc, ale nie tak w ciagu tygodnia zaraz, moze z miesiac?
niech kizimizi sie wypowie
zreszta, jak bede owiek dzwonic to sie o sterylki zapytam. na pewno Zojka nie ciachana, jest na ich stronie w dziale do adopcji i pisze tylko,ze zaszczepiona i zaczipowana. jak wszystkie inne psy.

szpitalika nie ma, tylko jeden pokoj taki zabiegowy. ale na operacje psy sa do lecznicy wozone i tam kilka dni po zabiegu siedza w klatkach.

ja tez mam kozki :) sztuk 3, i jedna nimfe do adopcji. i 2 falki od babci na lato. w wolierze :) falki od niedawna, biedne latac prawie nie umialy, tyle lat w klatce... to daleka babcia, od tza. ciezko starszych przekonac do czegos slusznego... :( ile masz kozek? ile maja lat? jestes na jakims forum papuzim?

Link to comment
Share on other sites

sluchajcie, dzwonilam
Zojki juz nie ma, wydana 2 dni temu, miala 2 latka
A nasza Kaja ma 8 lat! specjalnie jej pani uela na stronie internmetowej, by sie ktos nia zainteresowal, zeby ja wzial
sterylek zrobic sie raczej nie da. a na pewno nie na szybko, nie w pare tygodni...

Kaje mozemy legalnie na dt wziasc :) bo ona ma marne szanse na adopcje ze schronu

jutro popoludniu mam dzwonic o wiek Havii

Link to comment
Share on other sites

Dżizas, 8 lat ma Kajcia ??? Szybko naprawdę trzeba jej czegoś szukać, choćby awaryjny DT, bo ja do 17 września jestem zarżnięta.

[COLOR=Silver]Kóz mam 3, mają ok. 7 lat, nimfy 3, też coś koło tego wieku, jedna jest stara, ale nie wiem ile ma. Nie jestem na papuzim forum żadnym.[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

dziewczyny zapraszam po ciuszki na bazarek
[url]www.dogomania.pl/threads/191568-tuniki-letnie-bluzki-jeansowe-rybaczki-i-katana-mango-na-nasze-psiaki-(DO-09.09[/url])

Ewanka juz kiedys chciala prawie, nasza kudlaczke, staruszke Manie. zapraszamy po Kaje lub Havie :) oddam za darmoche i buziaka jezcze doloze :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kora78']tylko, zeby pracownicy tez sie tego trzymali... a nie zniechecali ludzi do jej adopcji :(
ja wole sie na dogo trzymac,ze ma 8 lat to szybciej sie kros z dt zlituje :) tzn wieksze szanse. bo poczekac przeciez mozemy, byle nie do zimy[/QUOTE]

Kora, wersja oficjalna - 5 lat, a że jej da jakiś wet więcej - to skutek ciężkiego życia i ciężkiej przeszłości sunieczki. Słucha, a chlastną ją np. do 17 września, czy nie da rady ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kora78']Kaja, ta pierwsza, podpalana, w dredach jest juz ciachnieta :D:D:D choc dla mnie to za stara na ciachanie chyba... to juz moglo byc niebezpieczne
a ze nic nie ostrzygli, na spiocha, przy okazji! to grzech!![/QUOTE]

Ano widzisz, to bardzo dobrze. Nie jest za stara na ciachanie, ja już ciachałam kilkunastoletnie suki ślepe i głuche ze starości, które - nie bój nic - jak poczuły wolę bożą to od razu reumatyzm przechodził, uszka na sztorc, ogonek zadarty i dawaj uciekać w poszukiwaniu kawalera jakby im 15 lat ubyło.
No, że nie obstrzygli ją jak spała to naprawdę ... brak słów. Nie ma wobec tego wyjścia - bandaż elastyczny/sznurek/taśma, puszczek obwiązać, przewlec pod bródką, zawiązać na szyi i strzyżenie siłom i przemocom ososbistom. Bo zapalenia skóry dostanie, o ile już nie ma, dredy odparzają skórę. Pies cierpi.

Link to comment
Share on other sites

to co? bierzesz po 17stym na dt? :cool3:

kurka, bedzie sie rzucala przeciez, szarpala. smycz do plota przypne, ale bedzie chciala tasme sciagnac i bedzie sie krecic. zebym jej nie uciachala znow,,, bo wtedy ja raz ciachnelam, bo tak odskoczyla, ale krwi nie bylo :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kora78']to co? bierzesz po 17stym na dt? :cool3:

kurka, bedzie sie rzucala przeciez, szarpala. smycz do plota przypne, ale bedzie chciala tasme sciagnac i bedzie sie krecic. zebym jej nie uciachala znow,,, bo wtedy ja raz ciachnelam, bo tak odskoczyla, ale krwi nie bylo :([/QUOTE]

Wezmę ją jeśli nikt szybciej nie zaoferuje DT.
Moja Zdrapka jak ją wzięłam ze schroniska to została przez panią w salonie fryzjerskim po prostu związana ... i podniesiona na specjalnych szelkach na stole gromerskim, ja ją też szczypnęłam w domu nożyczkami jak wycinałam dredy - a takie miała, że nie było możliwości stwierdzić, gdzie dred a gdzie skóra się kończy i zaczyna. No i już po tym szczypnięciu inaczej się nie dało, tak szalała, toż nawet włosy księżniczki kudłate mają unerwione, nie wiedziałaś ? Nie radziliśmy sobie we 2 z mężem, musieliśmy zawieźć do salonu. Teraz u Madalleny jak byłam na urlopie to we 2 ją obstrzygłyśmy, bez wiązania nawet się udało. Krzywo bo krzywo bo się wyrywała, ale obstrzyżona.
Weź kogoś do pomocy przy Kai, żeby ją przytrzymał. Maszynki nie masz ? Bo tu trzeba chyba radykalnie ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kora78'](...)

Ewanka juz kiedys chciala prawie, nasza kudlaczke, staruszke Manie. zapraszamy po Kaje lub Havie :) oddam za darmoche i buziaka jezcze doloze :)[/QUOTE]

Pamiętam Manię, skradła mi wtedy serce, cieszę się bardzo, że jest w cudownym domku, ale charakterek miała ;)

... oj, żeby nie ta cholerna kasa, a właściwie jej brak (to niestety powszechna choroba) to bym tu całe stadko kudłaczy adoptowała, teren rozległy, wszystkie by się zmiesciły :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

E-S super!!! no to sie ciesze bardzo :)
to poszukam transportu w dziale. bo troche to potrwa.

nie mam maszynki, to droga zabawka, a przydalaby sie nie raz. kiedys myslalam, gdzie wypozyczyc, czy zrobic zbiorke i kupic na schroniskowe psiaki. ale te 300zl kosztuje chyba minimalnie... albo moze ktos tu ma pozyczyc? wyslac poczta? po strzyzeniu odeslalabym. plissss

unerwione wlosy. hehe :)

Ewanko, Mania do tej pory charakterek ma i na zmiany sie nie zapowiada, bo z tym nie walcza.

Link to comment
Share on other sites

ale czy kazda maszynka da rade na zakoltunione futrzaki? to hyba pytanie do specjalisty, praktyka...
moznaby zrobic bazarek cegielkowy na zakup maszynki. zadna z ciotek kudlaczy nie ma jakiejs do wypozyczenia? moze ktos mocno siedzacy w kudlaczach zakupi i bedzie mogl wypozyczac takim skrajnym przypadkom, jak Kaja??

dziewczyny, szukamy transportu dla Kaji, na druga polowe wrzesnia, z Wrocłąwia do Lublina, przez Warszawe, lub Krakow

mam osobe zainteresowana adopcja Havii, nowa dogomanka, czekajaca na ewentualne odnalezienie sie Miłki, bezdomnej, jasnej suni kudlatej.

Moze jutro skocze do schronu, rano sie okaze

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...