Jump to content
Dogomania

Bolesławieckie psiaki szukają domów - przystanek przed schroniskiem.


dorota k.

Recommended Posts

" Schronisko niechcianych uczuć"

Jeśli kiedyś duma nadmierna
z człowieczeństwa w tobie zagości,
pójdź do schroniska niechcianych uczuć,
przechowalni niepotrzebnych miłości.

W każdej klatce mieszka ciężka dola.
Między pręty smutek wciska nos,
a w spojrzeniu pytanie bolesne:
"Czemu spotkał mnie taki los?"...

Może, kiedy się tam wybierzesz,
smutne oczy zawładną twym sercem
i już będzie jedna miłość potrzebna,
jednej stanie się kres poniewierce.

Potem będziesz miał już samą radość:
psa z milionem merdających ogonów.
I z pewnością szybko się przekonasz,
że to lepsze od nieszczerych ukłonów."

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Niezwykła historia...
20-12-2010
[URL="http://www.jelenia.schronisko.net/images/aktualnosc/normal/3751.jpg"][IMG]http://www.jelenia.schronisko.net/images/aktualnosc/150/3751.jpg[/IMG][/URL] W minioną niedzielę 12 grudnia, w późnych godzinach wieczornych do schroniska przyszedł człowiek...
Tego dnia zima zaatakowała szczególnie ostro: mróz, obfite opady śniegu, śliska nawierzchnia...
Mimo to, do schroniska przyszedł człowiek...bezdomny.
Starszy, przygarbiony, siwy mężczyzna wysypał z plecaka sześć puchatych kuleczek mówiąc, że znalazł je na śmietniku...
"No, nie mogłem ich tak zostawić" - powiedział.
"Mróz taki..., zamarzłyby pewno na śmierć...
A one takie jak ja: bez dachu nad głową i nikt ich nie chce. Żal serce ściska, że ktoś tak mógł je na śmietniku zostawić, wyrzucić...No to je wziąłem i do was przyniosłem w plecaku. Na pewno ktoś zechce szczeniaka wziąć i tak na zawsze już pokochać..."
I zechciał. W przeciągu tygodnia każdy szczeniaczek znalazł dom. Było ich sześć, suczki i pieski, w trzech kolorach.
Ponoć miarą człowieczeństwa jest stosunek do zwierząt, zatem jaką miarą ocenić człowieka, który w tak mroźną zimę wyrzucił na śmietnik sześć szczeniąt?
Na pewno prawdziwym człowiekiem, bo z sercem, w tej historii okazał się bezimienny, bezdomny mężczyzna, który przynosząc do schroniska psy w plecaku po prostu ocalił im życie.
I za jego dobroć dziękujemy mu z całego serca i jesteśmy wdzięczni, jak tylko wdzięczny potrafi być człowiek drugiemu człowiekowi.Schronisko Jelenia Góra

Link to comment
Share on other sites

Ta Pani co Malutką chciała bedzie jutro do tej czarnej kuleczki?:) super!

Muszę Diegowi kupić porządniejszy kaganiec, bo ten co ma to czasem sobie sciągnie.Zeby Dańko był bezpieczny:)

Zdołowałam się troche tą akcją z zapoznaniem psów, ale jeszcze wszystko może się ułoży.
Muszą się chłopaki lepiej poznać na neutralnym gruncie.

Mówicie , ze Danio taki straszny był z Batonem? Dobrze, że tego nie widziałam.

Jak to zaklinacz psów mówi trza przerywać stany ekscytacji:)
Ja tak zrobiłam jak Danio chciał się rzucic do cocker spaniela na miescie- zaskutkowało to tym, ze sie uspokoił i po chwili się razem bawili:)metoda chyba działa;)

Najgorsze jest to, ze w boksie psy sie tylko wzajemnie nakręcają i nie ma komu tego kontrolować;/

Link to comment
Share on other sites

[B]Znaleziono trzy szczeniaki[/B]

17 stycznia 2011
[IMG]http://sm.boleslawiec.pl/news/0/178.jpg[/IMG]

Dnia 16 stycznia 2011r. znaleziono w Bolesławcu przy ul. Piastów trzy szczeniaki rasy mieszaniec. Szczegółowych informacji można uzyskać osobiście w siedzibie Straży Miejskiej przy ul. M.Brody 14 lub telefonicznie pod numerem 075 644 79 90.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...