Jump to content
Dogomania

CZŁOWIEKU moje PRZERAŻENIE AGRESJĄ nazwałeś_5.01.2013 Lincoln odszedł za TM_(*)


zuzlikowa

Recommended Posts

[quote name='bico']Piękny pych Lincolna:) on jest taki dostojny i widać, że się troszkę uspokoił, już nie jest taki napiety....[/QUOTE]

Prawda? A jakim wzrokiem spoglada na Iwonę fotografującą go...nie ma tam czasem pobłazliwości?

Bico...:multi::multi::multi: tym razem byłam pierwsza i nikogo nie pominęłam...chyba:evil_lol:


[B][SIZE=4]...a wpadniesz pośmiać się z nami???...a może i Lincoln do nas dołączy jak nie będziemy patrzeć?:cool3:[/SIZE][/B]

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/193576-quot-UmM-wOdZiOnKa-sUcHy-ChLyB-i-WodDy-SzKlOnKa-quot-czyli-%C5%BBARTUJEMY-na-maksa%21Do-11.10%21%21"][IMG]http://img829.imageshack.us/img829/2034/dowcipni.jpg[/IMG][/URL]

...masz troszeczkę miejsca by banerek podkraść Lincolnowi?
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/190895-CZ%C5%81OWIEKU-naznaczy%C5%82%C4%99%C5%9B-mnie-PRZERA%C5%BBENIEM-i-AGRESJ%C4%84-je-nazwa%C5%82e%C5%9B_DR%C5%BB%C4%98-pod-TW%C4%84-R%C4%98K%C4%84_pom%C3%B3%C5%BC"] [/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='zuzlikowa']Bico...:multi::multi::multi: tym razem byłam pierwsza i nikogo nie pominęłam...chyba:evil_lol:[/QUOTE]

pominąć nie pominęłaś:loveu: ale nie podsumowałaś ile łącznie jest kasy:D:D:D:D ależ jestem upierdliwa:crazyeye::evil_lol:

[quote name='zuzlikowa']
[SIZE=4][B]...a wpadniesz pośmiać się z nami???...a może i Lincoln do nas dołączy jak nie będziemy patrzeć?:cool3:[/B][/QUOTE][/SIZE]
[SIZE=4]na bazarek zajrzę ale później:)[/SIZE]

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/193576-quot-UmM-wOdZiOnKa-sUcHy-ChLyB-i-WodDy-SzKlOnKa-quot-czyli-%C5%BBARTUJEMY-na-maksa%21Do-11.10%21%21"][/URL]
[quote name='zuzlikowa']
...masz troszeczkę miejsca by banerek podkraść Lincolnowi?
[/QUOTE]
póki co muszę zostawić w syganturce to co mam obecnie w celach informacyjnych dla ogółu.....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bico']pominąć nie pominęłaś:loveu: ale nie podsumowałaś ile łącznie jest kasy:D:D:D:D ależ jestem upierdliwa:crazyeye::evil_lol:

[/SIZE]
[SIZE=4]na bazarek zajrzę ale później:)[/SIZE]



póki co muszę zostawić w syganturce to co mam obecnie w celach informacyjnych dla ogółu.....[/QUOTE]

A niech Cię...i nic nie osiągnęłam!!!!...próbuj tu taką manipulować!...się nie chce poddać!:shake::evil_lol:
...bicuniu,ja nie naciskam, ale oczywiście póki co se ten podpisik zostaw,bo...najlepiej się zmienia podpisiki jak się z pracy wróci:evil_lol:!...to co- wieczorkiem?:razz:

To ja z nadzieją na zmanipulowanie bico pozostaję i na efektywne wyprzedzenie jej w zapisywaniu deklaracji stałych...a Lincolna oczywiście pokazuję,czekając też na info...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuzlikowa']


[B]...objawy znane i do sprawdzenia...jesli się da!

[/B]brak apetytu...pieknie je...nie dotyczy[B]
wodowstręt...?
[/B]ciągłe biegunki...koopki piękne i kształtne:evil_lol:...nie dotyczy[B]
częstomocz...? nie
upierdliwy świąd...? nie
zapach moczu...? nie znany
zapach z paszczęki...? nie znany
stan zębów...[/B]pobieżna obserwacja w czasie transportu,pokazała, że ząbki są białe i w dobrym stanie, ale do sprawdzenia dokładnego przez weta...
[B]ból przy wstawaniu,siadaniu,układaniu się,poruszaniu...?[/B] nie
[/QUOTE]

Zuzliczku mam nadzieje że się nie obrazisz dopisałam kilka zaobserwowanych rzeczy do twojego postu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='hotelamok']Lincoln ma teraz 5 metrowa smycz przymocowaną do kojca i otwarta bramkę i co?....ON CHODZI na całą długość smyczy po podwórku[/QUOTE]


....:multi::multi::multi::multi::multi::multi::multi::multi::multi::multi::multi::multi::multi:...chłopie...chłopie...

ZUZLIKOWĄ ZATKAŁO!!!!!!!!!...tylko oka jakieś na chusteczkę czekajace...

Iwonko, a jak się zachowuje jak podchodzisz?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='hotelamok']Zuzliczku mam nadzieje że się nie obrazisz dopisałam kilka zaobserwowanych rzeczy do twojego postu[/QUOTE]

Kochana...a dopisuj sobie...dopisuj...ja obraźliwe bydlę jezdem,ale dziś wszystko możesz...nawet język mi pokazać....a co tam sama sobie pokażę :eviltong::eviltong::eviltong::eviltong::eviltong::eviltong:

Bardzo na to liczyłam,że uzupełnisz wypiskę...i się nie zawiodłam!Dzięki ogromne!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuzlikowa']Oczywiście,że jest umieszczony na pierwszej stronie...[B]niestety nie potrafię go uaktualniać.[/B]..:shake:...brakuje deklaracji BonyJ na 11 i 12 dzień...




[B]...jak on sie będzie automatycznie aktualizował?????...jak to zrobić?:oops:
[/B][/QUOTE]

ja go aktualizuję ;)

Już BonaJ powinna być na kalendarzyku ;))

Link to comment
Share on other sites

Wow !!! i (wow,wow,wow) - wyszedł .... ciekawość pierwszy stopień ....wracającego życia :sweetCyb:.

Krople Bacha - preparat opracowany przez angielskiego 'mądralę' , stanowiący na dzisiejszy język innych 'mądrali' preparat homeopatyczny, czyli pochodzenia fitobiologicznego..... a tam ... poczytajcie se sami. Ważne, że działa i to bardzo skutecznie !!!!

[URL]http://www.medicus.waw.pl/subpages/view/terapia_kroplami_bacha.html[/URL]

[URL]http://www.gtn.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=28&Itemid=40[/URL]

[URL]http://www.drbach.pl/ekstrakty_bacha.php[/URL]

[URL]http://www.ezosfera.pl/katalog/91/esencje-kwiatowe-dr-bacha?gclid=CJetpuaBraQCFUOT3wodMzO6aA[/URL]

ach .... wystarczy.

To, że działa wiem najlepiej :evil_lol: sam, ponoć jestem WŚCIEKŁY Pies .... zawsze mówię swoim "funom inaczej", że się z nimi policzę tylko muszę kropelki odstawić dla pełnego efektu :diabloti: :grins:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cyranka']Obejrzałam, szkoda, że nie pokazano dokładniej tej patologii !!! Za łagodnie pokazano sprawę .[/QUOTE]

Też, obejrzałem... Tragedia! Ciekawe, co z tego wyniknie? Mówią, że w ciągu roku wyadoptowali [B]360 psów, czyli jednego dziennie - przez cały rok!!![/B] Chciałbym zobaczyć papiery na to! Mówią, że jest przepełnienie, bo schron ma 150 miejsc, a psów jest 200... W Radomiu jest 300 miejsc, [B]a psów jest 600![/B] Nie jest lekko, ale nikt wolontariuszy nie przegania, żeby coś ukryć... Kim jest ta kierowniczka, która nie zauważa, że w jej gospodarstwie linka przecina psa na pół, kim są ludzie, którzy karmią psa i widząc to nie reagują! To sadyści, których powinno się bez sądu umieścić w klatkach razem z ich podopiecznymi z pętlą na szyi przywiązaną do belki! Życzę im tego!! Kim jest pani kierowniczka, kim jest ta osoba, która nie dopuszcza myśli o wyprowadzaniu psów na spacery w myśl zasady: albo wszystkie, albo żaden? Mam nadzieję, że pod jakąś presją opinii publicznej zapadną jakieś sensowne wyroki, bo nasze prawo w tym względzie jest szczególnie kulawe... :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuzlikowa']
[INDENT][INDENT][INDENT][INDENT][INDENT]

[B][SIZE=4][COLOR=red]FINANSE LINCOLNA:[/COLOR][/SIZE][/B]

[SIZE=3][B]10.09.2010 - bico - 30 zł[/B][/SIZE]
[B][SIZE=3]10.09.2010 - Aldrumka - 30 zł[/SIZE][/B]
[B][SIZE=3]10.09.2010 - tula - 15 zł[/SIZE][/B]
[B][SIZE=3]10.09.2010 - Macia - 60 zł[/SIZE][/B]
[B][SIZE=3]10.09.2010 - Paulinken - 30 zł[/SIZE][/B]

[B][SIZE=3]13.09.2010 - Aimez_moi - 15 zł[/SIZE][/B]

[B][SIZE=3]15.09.2010 - Bamboo - 15 zł[/SIZE][/B]
[B][SIZE=3]15.09.2010 - Kapsel - 30 zł[/SIZE][/B]
[B][SIZE=3]15.09.2010 - p.Maciej Kraków - 300 zł[/SIZE][/B]

[B][SIZE=3]16.09.2010 - p.Krystyna T.-K. Myszków - 10 zł[/SIZE][/B]

[B][SIZE=3]20.09.2010 - wiking042 - 30 zł[/SIZE][/B]
[B][SIZE=3]20.09.2010 - BonaJ. - 60 zł[/SIZE][/B]
[B][SIZE=3]20.09.2010 - matrioszka2 - 15 zł[/SIZE][/B]
[B][SIZE=3]20.09.2010 - bazarek holly101 - 100 zł[/SIZE][/B]

[B][SIZE=3]22.09.2010 - coronaaj - 105 zł[/SIZE][/B]
[B][SIZE=3]22.09.2010 - p.Grażyna R. Wiązowna - 150 zł[/SIZE][/B]
[B][SIZE=3]22.09.2010 - P.H.U. TOP SYSTEM p.Arkadiusz I. Wiązowna - 100 zł[/SIZE][/B]

[B][SIZE=3]23.09.2010 - Anettta - 30 zł[/SIZE][/B]

[B][SIZE=3][COLOR=red][SIZE=4]RAZEM - 1.125 zł[/SIZE][/COLOR][/SIZE][/B]

[SIZE=3][B][COLOR=red][COLOR=darkgreen]Z całego serca dziękujemy wszystkim darczyńcom ze nawet najmniejszy datek, dobre pomysły i obecność!![/COLOR][/COLOR][/B][/SIZE][SIZE=5][COLOR=red][B][U][URL="http://img844.imageshack.us/i/sercem.jpg/"][IMG]http://img844.imageshack.us/img844/6541/sercem.jpg[/IMG][/URL][/U][/B][/COLOR][/SIZE]
[SIZE=3][B][COLOR=red][COLOR=darkgreen][IMG]http://www.dogomania.images/smilies/Rose.gif[/IMG][/COLOR][/COLOR][/B][/SIZE]
[/INDENT][/INDENT][/INDENT][SIZE=3][B][COLOR=red][COLOR=darkgreen].[/COLOR][/COLOR][/B][/SIZE]
[/INDENT][/INDENT][/QUOTE]

Jeszcze mojego jednego serduszka brakuje i Darka - dwa serduszka, ktore kupil z serca dla Lincolna, razem trzy za 45 zl.

A propos Lincolna, jest pieknym, dostojnym bernardynem i nawet nie potrafie powiedziec "benkiem" z uwagi na jego nieskazietelna urode. Tylko przytulac, miziac i rozpieszczac ...

Link to comment
Share on other sites

Wiking042 słusznie zauważyłeś, że jest niemożliwością wyadoptowywać codziennie jednego psa, wliczając w to wszystkie niedziele i święta.
Psy były masowo poddawane eksterminacji i to być może przy pomocy zatrudnionego fachowca zwanego "lekarzem weterynarii".
Umów adopcyjnych na pewno nie mają.
Psy zagryzają się w tym schronie nagminnie.
Zagryzienia zawsze są skutkiem niewłaściwego postępowania człowieka.
Schronisko nie jest jakimś dowolnym skupiskiem psów, lecz miejscem, gdzie pracują ludzie, którzy biorą konkretne pieniądze za pracę i powinni tak zorganizować całość, aby nie dochodziło do zagryzień.
Cała sprawa nadaje się na doniesienie do prokuratury.
Na wątku kieleckim zaproponowałam konkretne rozwiązanie tego problemu:
[quote name='"Odi"'][B]Uważam, że jest teraz dobry moment, aby raz na zawsze rozprawić się z okrutną wobec zwierząt ekipą administrującą schroniskiem w Kielcach.
Trzeba wykorzystać rozgłos i medialną wrzawę wokół okrucieństw mających miejsce w schronisku w Kielcach i zadziałać radykalnie.
Dość przyklejania "plasterków" i zadawalania się namiastką "wolontariatu".
Trzeba zrobić wreszcie coś porządnie od początku do końca.

Oto mój plan:

Cel:
uczynienie schroniska w Kielcach przyjaznym dla psów - vide przykładowe schroniska w Szczecinku i Rzeszowie, poprzez usunięcie PUK ze schroniska.

Środki prawne służące realizacji celu:
1. Ustawa z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. 03.96.873) z późniejszymi zmianami.
2. Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 27 grudnia 2005 r. w sprawie wzoru oferty realizacji zadania publicznego, ramowego wzoru umowy o wykonanie zadania publicznego i wzoru sprawozdania z wykonania tego zadania (Dz.U.05.264.2207).

Sposób realizacji celu:
1. PUK kończy administrowanie schroniskiem wraz z końcem 2010 r. - wg umowy.
2. Z początkiem października 2010 r. organizacja pozarządowa działająca w sferze zadań publicznych np. ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego - art. 4 ust.1 pkt 18 ) w/w ustawy, z własnej inicjatywy składa wniosek o realizację zadania publicznego, także takiego, które jest realizowane w inny sposób, w tym przez organy administracji publicznej - art. 12 ust. 1 w/w ustawy.
Czyli któraś organizacja pro zwierzęca składa wniosek do prezydenta Kielc o administrowanie schroniskiem.
3. Dalej sprawy się toczą w trybie w/w ustawy.
4. Bardzo ważne - złożenie wniosku należy rozpropagować we wszystkich mediach, na wszystkich forach, podać wszędzie, gdzie tylko możliwe do wiadomości opinii publicznej wraz z wszelkimi dostępnymi materiałami ukazującymi okrucieństwo aktualnego administratora schroniska wobec zwierząt.
5. Bardzo ważne - fakt złożenia wniosku - kopia wniosku wraz z materiałami jak wyżej, należy podać do wiadomości wszelkim możliwym organom kontrolnym w naszym kraju oraz wszystkim instytucjom nadrzędnym w stosunku do Prezydenta Kielc czyli Urzędu Miejskiego w Kielcach.

Działanie wg pkt 4 i pkt 5 pozwoli unaocznić opinii publicznej oraz jednostkom kontrolnym i nadrzędnym w stosunku do Urzędu Miasta Kielce cel złożenia wniosku oraz sposób uzdrowienia sytuacji.
Należy podkreślić również aspekt ekonomiczny - wydawanie pieniędzy publicznych w sposób celowy i zgodny z prawem.
Obecnie Urząd Miejski w Kielcach marnotrawi pieniądze publiczne przekazując je administratorowi, który - sądząc po faktach, dopuszcza się działań niezgodnych z prawem nie tylko w zakresie ustawy o ochronie zwierząt, ale także z zakresu finansów publicznych.
Stąd odpowiedzialność prezydenta Kielc jest także wobec ustawy o odpowiedzialności za naruszenie finansów publicznych.

Dzisiaj mój pomysł przedstawiłam Osobie z Biura Poselskiego Pani europoseł Joanny Senyszyn.
Jestem umówiona z tą Osobą na dłuższą rozmowę dziś wieczorem.

Proszę Ludzi dobrej woli z Kielc i okolic, szukajcie osób chętnych do pracy w schronie.

Nawet, jeśli nie ma w Kielcach organizacji spełniającej wymogi ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie, to zawsze można utworzyć w Kielcach oddział organizacji już istniejącej.

Na początek - ważne, aby szybko znaleźć ludzi do pracy w schronisku.

Pozostaje mi życzyć wszystkim Wam powodzenia, bo jest szansa, że obecnie taki plan da się zrealizować.
CHCIEĆ TO MÓC ![/B][/quote]Jestem w kontakcie z organizacjami kieleckimi oraz powyżej wspomnianym biurem poselskim.

Tak samo "rozciągliwe" było schronisko w Wieluniu, gdzie do schroniska na 60 psów pazerna na kasę fundacja Zwierzyniec z Wielunia przyjęła w samym tylko 2008 r. 600 psów z 38 gmin z sześciu województw, zaś 400 psów tylko w 2008 r. za sprawą fundacji Zwierzyniec zaginęło bez wieści.
Dodać należy, iż w radzie tej fundacji są ludzie z dogo - MałGośka czyli Małgorzata G. oraz Blink czyli Tomasz H., małżeństwo zresztą.
Chcesz się zapoznać - podaję link:
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/145348-MATRIX-mroczna-tajemnica-wielu%C5%84skiej-Fundacji-ZwierzyniecNatomiast"]http://www.dogomania.pl/threads/145348-MATRIX-mroczna-tajemnica-wielu%C5%84skiej-Fundacji-Zwierzyniec [/URL]

Wracając do Lincolna:loveu:, nadzieja powoli kiełkuje ...
Jestem pod wrażeniem twórczości poetyckiej Zuzlikowej :modla:
Wierszowany kalendarz jest wyjątkową promocją sprawy Lincolna:klacz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuzlikowa'][SIZE=4][B]Lincoln...co Ty ze mną robisz? Mam dziś dzień na nieokiełznane marzenia...i na spacerze Lincolna już widzę...może na razie po terenie i na razie kierującego jednak "ruchem",ale już chodzącego z człowiekiem na smyczce!

ALEŻ MAM MARZENIA!!!![/B][/SIZE][/QUOTE]


Napisał [B]hotelamok[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/showthread.php?p=15455700#post15455700"][IMG]http://www.dogomania.pl/images/buttons/viewpost-right.png[/IMG][/URL] Lincoln ma teraz 5 metrowa smycz przymocowaną do kojca i otwarta bramkę i co?....ON CHODZI na całą długość smyczy po podwórku



jestem w szoku ..........:multi::multi::multi::multi:

Link to comment
Share on other sites

Witam Wszystkich:-)

Jestem po rozmowie z weterynarzem. Musimy pojechać do weta z Lincolnem. Nie ma sensu, aby weterarz do niego przyjeżdżał, bo tak naprawdę nie zrobi wszystkich badań. Chciałam przypomnieć Wszystkim, że Lincoln nie daje do siebie podjeść, dotknąć się. Jutro pojadę po środek, na uspokojnie dla Licusia. Podaje się go w karmie.
Nie chcę, podobnie jak Iwona i Roma - wet również odradzał - ponownie przysypiać Lincolna.
Mamy tylko problem - nie mam w tej chwili auta. Jest w warsztacie - po ostatniej trasie do Lublina, coś jest nie tak. Jeśli wszystko się powiedzie, to Lincolna zawieziemy w sobotę. Jeśli nie, to później.
Lincoln nie wygląda na chorego psa. W uszach nic nie ma... troszkę brudu:-) Nie ma stanów zapalnych (obejrzałam jego uszka podczas transportu). Nie gorączkuje, ma wilczy apetyt. Jeśli miałby coś w przełyku czy w jelitach, to objawiałoby się to trudnościami w jedzeniu oraz wypróźnianiu się, jak i wymiotami. Również, wrażliwość na dotyk, spowodowana jest przeraźliwym strachem. Z resztą, gdy do Lincolna wyciągnie się rękę lub zbliży zbyt blisko, to on zaczyna piszczeć. Skonsultowałam powyższe uwagi z weterynarzem. Lincoln nie kuleje. Poza tym obejrzałam jego łapy podczas transportu. Nic w nich nie ma:-) Myślę, że można spokojnie dać mu trochę czasu. On go bardzo potrzebuje. Cierpliwości... Ktoś wyrządził mu straszną krzywdę.
O sobocie napiszemy:-) Będzie dobrze:-)

Piękny kalendarz:-) Super!

Dzięki za wszystkie miłe słowa:-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...