Jump to content
Dogomania

KTO MIAŁ LUB MA PSA CHOREGO NA NERKI ?


INA

Recommended Posts

ee tam rzadko-miała pieska który w wieku 13 lat także kropelkował-oczywiście po propalinie było ok.(badania moczu były dobre,bez cech zapalenia pęcherza,pies kastrat więc prostrata odpada)
może to Renalvet te kapsulki co dostałaś?z reszta one wszystkie z vetexpert'a sa do siebie bardzo podobne

Link to comment
Share on other sites

[B]gryf80[/B], proszę pomóż. Wczoraj zmieniliśmy Tośce wenflon i mamy problem z podaniem kroplówki, wczoraj zrobiłam to za szybko w pewnym momencie zaczęła dyszeć i się trząść, kroplówkę odstawiłam, dzisiaj pomimo, że kroplówka była podawana wolno, jej reakcja była identyczna już po 15 minutach podawania, kroplówkę znów przerwałam, co robić, mogłabym podawać podskórnie, ale muszę dawać jej Combivit i Metoclopramid i nie wiem jak to zrobić?.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grzalka']Diuna, tak strasznie mi przykro, dwa psy w ciągu tak krótkiego czasu, to jest po prostu straszne. Moje serdeczne wyrazy współczucia :-(.[/QUOTE]
Trzy psy w ciągu 4 miesięcy :-(
Tosiu 16 wrzesień
Diunka 26 listopad
Antoś 10 styczeń
Jeszcze tak niedawno miałam swoją wesołą gromadkę ,teraz nie mam żadnego :-(
Grzalka - zostało mi trochę leków po Antosiu - jak chcesz to Ci przyślę

Link to comment
Share on other sites

Bardzo chętnie, mam nadzieję, że się przydadzą, ponieważ gdzieś tam głęboko czuję, że czas mojej Tośki na ziemi też się kończy.
Jeżli masz siłę napisz proszę, czy w przypadku Twoich piesków, to były wady genetyczne, przypadłość rasy, czy co, jak to się stało, że wszystkie miały pnn?.

Link to comment
Share on other sites

Grzalka - podaj adres na pw to jutro wyślę trochę Rubenalu, Chitofosu,Lotensin Controloc i co tam jeszcze znajdę.
Myśl pozytywnie,ja już w żadne badania nie wierzę.3 dni przed śmiercią Antek miał kreatyninę 4,5 ,mocznik 160,morfologię fatalną.
Być może pnn była genetyczna ,choć Diunka dożyła sędziwego jak na briarda wieku 11 lat 9 miesięcy i 4 dni.Ale jej córkę Bambinkę pnn zmiotło w wieku 7 lat ,córka Bambi też ma kłopoty z nerkami,brat Bambiny Antoś też pnn.Tosiek miał raka kości.

Link to comment
Share on other sites

Mogła być też anemia połączona z sepsą.Od paru tygodni otwierały mu się rany .Najpierw brzuch ,jajka i odbyt to była jedna sącząca rana .Po wygojeniu zrobił mu się wrzód pod skórą koło łopatki i w skórze otwierały się przetoki z których lała się ropa.We wtorek zaczęły mu schodzić opuszki z przedniej łapy,pod nimi było zropiałe żywe mięso.Biedna psina cierpiała strasznie:-(.Wydaje mi się że ropa mogła przejść do krwi i zakaziła cały organizm :-(

Link to comment
Share on other sites

[B]Diuna. B[/B]- o kurcze, to nieciekawie, życzę Tobie, sobie i wszystkim abyśmy już nigdy nie spotkali się w tym wątku.

[B]gryf80[/B] - psowa lepiej, je (ma dość duży apetyt), troszkę się bawi. Podajemy kroplówki od 3 stycznia, we wtore mocznik spadł z 385 na 280, a kreatynina z 11,89 na 7,65, kolejne badanie we wtorek. Do piątku kroplówki były dożylnie ale od wczoraj ze względu na objawy o których pisałam podajemy pod skórę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='joanna1303']witam. potrzebuję szybki kontakt z osobą , która wie dużo o diecie dla chorej suni na nerki , prawdopodobnie chodzi o użytkownika AM[/QUOTE]
Joanna1303 podaj numer telefonu a powiem Ci jaką ja stosowałam.

Moja sunia odeszła 30.11.2013. Cały przebieg choroby i leczenia jest [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/26049-List-do-Cioteczek-Ostrowskich-Toja-MOCZ%C3%93WKA-Mimi-NIEWYDOLNO%C5%9A%C4%86-SERCA-I-NEREK-POMOCY/page16[/url]
Od str 16 post 393

Link to comment
Share on other sites

Witam. wyniki mojego shih tzu w porownaniu z wynikami Waszych psiaków są niskie, ale i tak boje się, ze to coś z nerkami. Wy macie już ogromne doświadczenie...może przyjdzie Wam coś do glowy.
Najwiekszym naszym problemem jest siusianie psa w domu. Nocy nie wytrzymuje w ogóle (20-6), potrafi tez załatwić się dwie godziny po spacerze. Posiew moczu czysty, pasożytów nie ma. Mocznik 57, kreatynina w normie, białko w moczu. Teraz wet chce zrobić stosunek bialka do kreatyniny.
Podejżewacie z czego może być to siusianie?

Link to comment
Share on other sites

Witam. wyniki mojego shih tzu w porownaniu z wynikami Waszych psiaków są niskie, ale i tak boje się, ze to coś z nerkami. Wy macie już ogromne doświadczenie...może przyjdzie Wam coś do glowy.
Najwiekszym naszym problemem jest siusianie psa w domu. Nocy nie wytrzymuje w ogóle (20-6), potrafi tez załatwić się dwie godziny po spacerze. Posiew moczu czysty, pasożytów nie ma. Mocznik 57, kreatynina w normie, białko w moczu. Teraz wet chce zrobić stosunek bialka do kreatyniny.
Podejżewacie z czego może być to siusianie?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...