Jump to content
Dogomania

KTO MIAŁ LUB MA PSA CHOREGO NA NERKI ?


INA

Recommended Posts

[quote name='Grzalka']agatkowo - trzymam kciuki i życzę Tobie aby wyniki spadły i już sie nie powiększały.

DiunaB - o dziwo Tosia czuje się dobrze, co prawda nie je suchego, ale chałkę z puszką pochłania jak szalona i rozrabia z naszą drugą wariatką.
Nie wiem czy mam ją płukać czy też nie, dr Neska nie odpowiada od trzech dnia, a sama nie chcę podjąć decyzji ponieważ morfologia jest słaba.[/QUOTE]
Nie chcę nic sugerować ,na Twoim miejscu ,,dobijała" bym się intensywnie do dr Neski telefonicznie i mailowo.

Link to comment
Share on other sites

koszmar pojechałyśmy dzisiaj na badania krwi a tu porażka mimo 3dni płukania wzrost kreatyniny z 3.02 do 3.82 i mocznika z 182 do 197,zastanawiam się czy po 3dniach kroplówek 1 raz na dzień to te wyniki nie powinny się już polepszyć chyba że to 3eba długo płukać,żeby wypłukać,sama nie wiem,może coś podpowiecie:-o

Link to comment
Share on other sites

Wode pije normalnie, dzisiaj była 4 godziny na dworzu i rozrabiała z pozostałymi psami. Dr Neska, to bardzo dziwne i do niej nie podobne, ale nie odezwała się do dziś, także umówiłam się w przyszłym tygodniu na wizytę.

Agatkowo, nie wiem ile waży twój piesek ale ja w momencie kryzysu podawałam Tosi jeden litr płynu dziennie plus oczywiście tabletki i karma dla nerkowców. Ostatnio młoda nie chce jeść suchego, także daję jej chałkę wymieszaną i puszką.

Link to comment
Share on other sites

Witam, po mojej kochanej Buffy
[*] została mi cała nieodpieczętowana Cerenia 160mg i 3/4 mniejszego opakowania Ipakitine. Jeżeli by się komuś z Was przydała to proszę o kontakt - oddam za parę ciepłych myśli za moją Buffy i Barusia.




Baruś
[*] 18.12.2013r.
Buffy
[*] 27.01.2014r.

Na zawsze w naszych sercach ....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']może dr Nesca jest na urlopie za granica?(sezon na narty)[/QUOTE]

Niestety nie, dzwoniłam żeby się umówić i dowiedziałam się, że normalnie przyjmuje, może coś się stało z jej skrzynką, nie wiem, Tosia jest jej stałym pacjentem, także brak od niej odpowiedzi jest troszkę dziwna. Jak pojadę to się dowiem co się stało.

Link to comment
Share on other sites

mój psio waży 5kg i dostaje 250mldziennie,wczoraj miała 4dzień kroplówek,wet próbując założyć wenflon złatwił jej żyłki w obu łapkach a wenflon i tak musiałam jej w domu wyjąć bo na łapce nie stawała,od wczoraj jest gorzej wróciłyśmy z kroplówek i znowu słabiutka,ledwie stała,rano niby dzisiaj dobrze zjadła chętnie a teraz znowu ją zatacza,jejku czy w pnn to normalne że leczy się i raz pis ok. a za chwile słania się na nogach???
dzisiaj dostałą podskórnie 120 i na wieczór tyle samo mam jej dać jak sobie damy radę...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agatkowa']mój psio waży 5kg i dostaje 250mldziennie,wczoraj miała 4dzień kroplówek,wet próbując założyć wenflon złatwił jej żyłki w obu łapkach a wenflon i tak musiałam jej w domu wyjąć bo na łapce nie stawała,od wczoraj jest gorzej wróciłyśmy z kroplówek i znowu słabiutka,ledwie stała,rano niby dzisiaj dobrze zjadła chętnie a teraz znowu ją zatacza,jejku czy w pnn to normalne że leczy się i raz pis ok. a za chwile słania się na nogach???
dzisiaj dostałą podskórnie 120 i na wieczór tyle samo mam jej dać jak sobie damy radę...[/QUOTE]
Robiłaś usg nerek? badanie moczu?
W pnn jest właśnie taka huśtawka - raz lepiej ,raz gorzej :-(

Edited by Diuna B.
Link to comment
Share on other sites

Diuna B.-właśnie dzisiaj dałam mocz i krew do badania czekamy z niecierpliwością na wyniki:oops:ma założony wenflon i dostała 200ml płynów,reszta zależy od wyniów oby były lepsze...strach dzwonić,natomiast moja mała poczuła się dzisiaj rano wyraznie lepiej,nawet podbiegała i je je i je na okrągło ale renala tylko jej daje,teraz przysypia ale zawsze tak po kroplówkach mamy
usg jutro zrobimy

Link to comment
Share on other sites

już mam wyniki..kreatynina spadła do 2.3 a była prawie 4,mocznik 134:multi:to było przed dzisiejszą kroplówką robione więc myślę że skoro w niedzielę nie miała kroplówki dożylnej to całkiem niezle ale i tak obawa jest co będzie jak je skończymy....i jak poznać że coś się dzieje...przecież codziennie krwi jej nie zbadam a ona niecały miesiąc temu miała krea i mocznik w normie:-osukcesem nie daje nam się tylko cieszyć ta boląca łapka z wenflonem,wogóle na niej nie staje i wywraca się ciągle:roll:

Link to comment
Share on other sites

dzisiaj odbiorę resztę wyników,badanie moczu niestety dużo bakterii ale mój skarb mi na koniec łapania sików łapkę wsadził do tego więc się nie liczy,ciężar właściwy ma niski 1,009 i potas we krwi spadł do 3,7 a ma być od 4,1 jeszcze sprawdzę ale kurczę może to przez to nawadnianie,pije też sporo w jedzeniu,jedziemy zaraz na kroplówkę

Link to comment
Share on other sites

właśnie wróciłyśmy:roll:łapka mniej boli dlatego wenflon został na razie bo drożny i można nim podawać,dostała potas w kroplówce i jeszcze receptę mamy żeby wieczorem jej podać mała ogólnie lepiej,bez wenflonu pewnie by biegała ale i tak przemieszcza się za mną w celach....pożebrać poza posiłkami,to czasem dam ale tylko renalik;)jutro znowu rano jedziemy,postaram się sików w miarę czysto rano nałapać żeby sprawdzić te bakterie

Link to comment
Share on other sites

wróciłyśmy po kroplówce,wenflon w łapce nam dziś już bardzo przeszkadza ale do jutra musimy być dzielne bo jeszcze jutro kroplówka miejmy nadzieje ostatnia nas czeka,dostaje kroplówkę z potasem i poza tym odrobinkę potasu daję jej na wieczór do jedzenia,dzisiaj jesteśmy smutne bo nas łapka boli i śpimy pod kocykiem,mam nadzieję że już niedługo będziemy biegać:Dog_run::Dog_run:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...