Jump to content
Dogomania

KTO MIAŁ LUB MA PSA CHOREGO NA NERKI ?


INA

Recommended Posts

Diuna B. - dziękuję za pamięć, ostatnio nie dostaję powiadomień z forum. Z Tosią znacznie lepiej, wyniki jeszcze się poprawiły, ostatnio mocznik to 178, a kreatynina 4,65, niestety morfologia fatalna, podawaliśmy dwa razy Aranesp, jutro kolejne żelazo, a za tydzień badanie krwi.
Tosiula jest aktywna i ma wilczy apetyt, odrabia to 3 kilo, które straciła w trakcie kryzysu.

Link to comment
Share on other sites

Jest to długie siusianie. Zawsze sika w jedno miejsca w łazience. gdy nie zobacze od razu wszystko leci fugami. W nocy przebudza sie i od razu leci ( ja wtedy to słysze jak idzie po klepce).
Ogólnie Skipi (wazy 6 kg) jest niejadkiem. Od samego początku ma problemy gastryczne a my wciąz mimo 1.5 roku zycia poszukujemy odpowiedniej karmy. Były pryki, rozwolnienia, zaparcia to sie juz skończyło zostały nam tylko 2 kupy na każdym spacerze. Jadł Acanę, Orjiena, TTOW, Royala weterynaryjnego, Husse a teraz Pro Plan

Link to comment
Share on other sites

Mój pies miał podobne objawy, bardzo dużo pił i sikał co 2-3 godziny i kilka razy w nocy. Długo nie wiedzieliśmy co z nim jest, bo wyniki badań miał super. Proponuję zrobić USG - mój pies ma torbiele na nerkach i dopiero badanie USG to wykazało. Bardzo wątpię, żeby u was było podobnie, bo to baaardzo rzadko występuje u psów, ale warto sprawdzić.

Link to comment
Share on other sites

Do póki mocznik i kreatynina są w normie (u nas są) to stosujemy dietę odciążającą nerki i wątrobę (torbiele często zajmują też wątrobę). Nie zostały wprowadzone żadne leki, bo jak wspomniałam wyniki są ok. Dieta powinna zawierać minimalne ilości fosforu (duża zawartość tego pierwiastka przyspiesza rozwój choroby), a białko powinno być wysokiej jakości, dobrze przyswajalne (co do ograniczenia białka w diecie są różne opinie - ja jestem ostrożna). Uwaga na suche karmy lecznicze - mnie odradzano, ja karmię psa domowym jedzeniem, odpowiednio dostosowanym do choroby. Nie obciąża tak organów jak suche. Torbielowatość niestety prowadzi do niewydolności nerek.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grzalka']Diuna B. - dziękuję za pamięć, ostatnio nie dostaję powiadomień z forum. Z Tosią znacznie lepiej, wyniki jeszcze się poprawiły, ostatnio mocznik to 178, a kreatynina 4,65, niestety morfologia fatalna, podawaliśmy dwa razy Aranesp, jutro kolejne żelazo, a za tydzień badanie krwi.
Tosiula jest aktywna i ma wilczy apetyt, odrabia to 3 kilo, które straciła w trakcie kryzysu.[/QUOTE]
Cieszę się ,że się pojawiłaś ,masz pw

Link to comment
Share on other sites

witajcie:roll:
mój piesek od ok.2lat ma delikatnie podniesiony mocznik ok.65 ale raz miał 95 i raz 125,krea ok ale wróciło z ipakitine do normy,niestety 3dni temu wracam do domu po 2dniach nieobecności a moja sunia,nawiasem ma 14lat ale trzymała się dotąd super,nagle słaniała się na nogach.Wyniki mocznik 182,kreatynina 3,płuczemy się 250ml kroplówki dziennie,to mała sunia 5kg żywej wagi,furosemid,antybiotyk,dzisiaj był3dzień płukania.Czuje się lepiej,oczywiści nie ma takiej radości życia jak jeszcze niedawno ale liczę że powróci,w każdym razie chodzi,jest słabsza ale nie słania się na nogach i nie przewraca.Mimo wieku reszta wyników super,jutro idziemy po kolejną kroplówkę,antybiotyk,nowy wenflon musimy założyć bo ten był 3dni i już ją łapka bolała,kolejny zostanie kolejne 3dni a potem badanie krwi,oby było dobrze,moje wcześniejsze pieski żyły po16 i 17lat,więc i może i nam się uda,apropos wieku ale z pnn trudna sprawa:mad:

Edited by agatkowa
chec
Link to comment
Share on other sites

agatkowo - trzymam kciuki i życzę Tobie aby wyniki spadły i już sie nie powiększały.

DiunaB - o dziwo Tosia czuje się dobrze, co prawda nie je suchego, ale chałkę z puszką pochłania jak szalona i rozrabia z naszą drugą wariatką.
Nie wiem czy mam ją płukać czy też nie, dr Neska nie odpowiada od trzech dnia, a sama nie chcę podjąć decyzji ponieważ morfologia jest słaba.

Link to comment
Share on other sites

Grzalka-super że to Tosia ogólnie niezle się czuje ale może warto byłoby włączyć te kroplówki żeby kreatynina jej w górę nie poszła dalej,może chociaż podskórne nawadnianie choć to mniej skuteczne,chyba że uda Ci się ją namówić na picie większej ilości wody to trochę sama może zbije mocznik

Link to comment
Share on other sites

gryf80-oj jak ja nie lubię czekac:shake:ale wiem że to wymaga czasu,już dzisiaj jeden lekarz wyjmując wenflon stwierdził że płukania wystarczy ale jutro ma inny dyżur i chyba poprosimy jeszcze o 2dni na wszelki wypadek a czy krew robi się też w trakcie brania serii kroplówek czy jak skończymy wiesz może,bo każdy lekarz ma swoje zdanie na ten temat ale pomyślałam że jakby nam wenflon zakładali to byśmy od razu krew na badanie wziely

Link to comment
Share on other sites

o to super,zrobimy sobie jak się uda bo to niestety sobota,krea i mocznik i fosfor bo nigdy nie miała,ta pnn jest taka zdradziecka i ma tak wiele różnych objawów,że ciężko to ogarnąć jak wcześniej nie miało się styczności pnn,moją sunię leczyli na zapalenie stawów a wcześniej na zapalenie gardła bo dziwny zapach i mlaszcze często,ciężej przełyka a to poprostu ten mocznik nieszczęsny i pewnie jej niedobrze i stąd to mlaskanie ,na szczęście nie wymiotuje,nikt nie podejrzewał skoku kreatyniny bo 8 stycznia miała krea-1,6 a mocznik-65 a tu taka niespodziewanka

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...