Jump to content
Dogomania

KTO MIAŁ LUB MA PSA CHOREGO NA NERKI ?


INA

Recommended Posts

Ja wiem, że ten najgorszy moment zbliża się wielkimi krokami. Myślę o tym nieprzerwanie od początku walki z chorobą i boję się tego cholernie.

 

Ale jak widzę, że stan ogólny Kuby jest dobry to mnie wkurza, że leczenie jest jakoś mało skuteczne. Raz jest lepiej a raz gorzej. I kompletnie nie wiem czy to wina pogarszającego się stanu psa czy moich błędów żywieniowych. Wiadomo, jeszcze nie jestem ekspertem w tej materii.

 

Chciałabym zobaczyć wynik kreatyniny zaczynający się od 3 a wynik mocznika poniżej 100. To byłabym nieco spokojniejsza. I może zacząłby wtedy jeść sam a nie z ręki. To by dało nadzieję na dłużej. A tak nie wiem co będzie z nim do najbliższego kontrolnego wyniku - po długim weekendzie :/

Link to comment
Share on other sites

Ciesze sie. Dzis po kolacji wydurnial sie na dywanie (czyt. wycieral pysk po najedzeniu) tak glosno, ze az musialam sprawdzic co sie dzieje. A ten sie bawi w najlepsze z tylkiem w gorze i merdajacym ogonem. A potem moscil sie na lozku mruczac z zadowolenia :)

Link to comment
Share on other sites

Kuba zastrajkowal z jedzeniem :/ juz kompletnie nie wiem co mu dac aby zjadl. Jak nie wmusze jedzenia to bedzie chodzil glodny. Widze ze szuka jedzenia. Widze ze sam by zjadl ale cos mu nie pasuje.

Tez nie rozumiem tego bo mam niepewne objawy. Nie ma biegunki ani wymiotow. I smrod pyska mu przeszedl. Nie wiem na ile zaufac temu a na ile sie stresowac przed zrobieniem wynikow. Bo przeciez dostaje tylko leki moczopedne bez kroplowek.

Moze mi cos podpowiecie...

Link to comment
Share on other sites

Od dwoch dni wmuszam w niego jedzenie. Tydzien temu jadl ok 300 gramow dziennie. Teraz jak zle 100-150 to jest cud. Suchego tez nie chce. Ilez mozna mu dawac biszkopty? Miechem go przeciez nie nakarmie. Przez to ze nie je tyle to i chudnie. Nie wiem juz jak mam gotowac aby jadl.

Pije normalnie tyle co powinien. Sika normalnie tyle co powinien. Pysk mu nie smierdzi tak jak wczesniej. Nie wiem co mam o tym wszystkim myslec.

Link to comment
Share on other sites

Z mojego osobistego doświadczenia ............

Daj cokolwiek, nawet mięsko. Pies który nie je nie ma siły do walki.  Ty jak nie jesz dobrze się czujesz?. Nie wiem po co wybierasz tego mu nie dam tego też nie a mięso to w ogóle odpada.

Jak pies zje nabierz siły do walki to wtedy będziesz się martwić o wyniki. Na obecną chwilę mają mu wrócić siły i chęć do życia bo tylko to jest teraz najważniejsze. 

Ja w bardzo bardzo ciężkim stanie mojej suni dawałam wszystko bo obiecałam sobie że przynajmniej będzie najedzona przed śmiercią.

Weterynarze nie dawali szans, ale ja się zaparłam. Po czasie wróciły siły  i zajęłam się stabilizacją mocznika.

I BŁAGAM NIE KATUJ GO BISZKOPTAMI . DAJ MU TO NA CO MA OCHOTĘ.

Życie z pnn nie jest łatwe. Są dni gorsze i lepsze.

Dla mnie najważniejsze jest aby mój pies nie cierpiał i dopóki widzę w jej oczkach chęć życia będę walczyć, nawet kosztem złamania diety w gorsze dni, bo najważniejsze żeby pies był szczęśliwy i czuł się kochany.

Znajdź sposób na karmienie:

zabawa, zazdrość innego psa cokolwiek co przyniesie efekty.

Ugotuj schaboszczaka potem pokrój go ma małe kawałeczki , weź miseczkę z karmą ( tylko nie dużo ) i dawaj jedną do pysia jedną do miseczki

u mnie działa.

Link to comment
Share on other sites

Ja nie katuję go biszkoptami. Zje jednego i tyle. Po wielkich trudach jedzenia tego co mu daję.

 

On tak jakby chciał jeść ale z niewiadomych dla mnie przyczyn nie je. Dzisiaj podczas karmienia nawet sam pojadł trochę. Biorąc pod uwagę fakt, że przez kilka dni jadł sam bez namawiania (po tylu tygodniach walki z jedzeniem) to dla mnie jakaś dziwna zagadka. Do tej pory był nawet przekonany do Hill'sa a teraz nawet to mu jakoś ciężko zjeść.

 

Wiem, że to taka huśtawka w tę i we w tę. Ale tak jeszcze nie było. Nie miałam takich rozkojarzonych faktów w jednym dlatego jestem zdezorientowana.

Link to comment
Share on other sites

KASIA ja mojemu boksiowi ,gdy nie chce jesc i zawiesza sie nad miska daje surowe mielone mieso,nie krojone, bo spryciarz
wybieral tylko mieso a reszte zostawial,albo polewam jedzonko olejem slonecznikowym,albo krusze na wierzch bialy ser,nie

ograniczam miesa dostaje 40 procent dziennie do tego bialy ser i jajko ,zobacz jakiego koloru jest sluzowka pod wargami

powinna byc rozowa czy nie ma ropy w oczach ,a najlepsze na psi apetyt sa nieczyszczone flaki wolowe i sa dozwolone w pnn
JOANNA

Link to comment
Share on other sites

A co oznacza ropa w oczach przy nn? Śluzówkę ma różową, taką jak zawsze. Natomiast trzy dni w jednym oku było odrobinę ropy. Wczoraj resztę usunęłam i już nie powstaje nowa. Wczoraj nie szczekał a dziś już znowu poszczekał trochę.

 

Najgorsze są zmiany w trybie dnia. Cały przedłużony (od środy) weekend majowy pracowałam w nietypowym czasie. I domyślam się, że to też mogło mieć wpływ.

Link to comment
Share on other sites

Kiedy moj piesek czuje sie gorzej ma tzw moczowy oddech i rope w oczach,jesli jest lepiej ropy w oczach nie ma .Gdy jest
pogoda i swieci slonce wyglada lepiej je tez lepiej natomiast ,gdy pada lub wieje slabo je duzo spi ciezko go sciagnac z

wylegonka.jest tak jak pisza wszyscy co maja nerkowe psy hustawka.jedyne co Ci mode poradzic to po prostu go obserwowac

Zycze powodzenia i wytrwalosci.Joanna

Link to comment
Share on other sites

To, że ma czasem maziowate śpiochy to u niego norma. Ale dwa czy trzy dni temu zauważyłam taką sporą ilość gluta w oku, który "uciekał" przed chusteczką w głąb oka. Wczoraj się z tym uporałam i jest ok.

 

Ech, ten tydzień to w ogóle był do d...y. A zaczęło się kiedy musiałam na dwa dni przyjąć bratanka do siebie. Kuba zawsze się denerwuje kiedy on u nas przebywa bo wtedy cała uwaga domowników skupia się na dziecku. W dodatku Kuba nie jest młodym psem i lubi spokój i ciszę. A 4,5 latek cichy nie jest. Ale nie mogliśmy tego uniknąć bo trzeba rodzinie pomagać (zwłaszcza bratu) kiedy dwójka dzieci non stop choruje. To chociaż dwa dni mogli oboje odsapnąć. Ale wiedziałam, że to nic dobrego nie wróży. Wtedy zaczął mało jeść. I raz odrobinkę zwrócił.

 

Potem jeden z domowników przegrzał Kubę na dworze :/ Pomimo moich ostrzeżeń i próśb (nie mogłam interweniować bezpośrednio bo byłam w pracy) wystawił Kubę na trawkę pod drzewko (bo przecież on tak bardzo lubi) przez dwa kolejne upalne dni. Przez to osłabł.

 

Ale następnego dnia zjadł trochę sam. I kolejnego też sam. A niestety od dwóch dni nie zje jeśli mu nie wcisnę czegoś.

 

Wiadomo, wędlinę jadłby tonami. Ale jakkolwiek nie chcę zagłodzić psa tak też nie chcę zafundować mu zbyt wielkich mdłości i wymiotów podając zbyt dużą ilość mięsa. Bo to też nie o to chodzi.

 

Stąd moje pytania do Was co zrobić kiedy pies ma fazę niejedzenia. I tak od wczoraj po próbach karmienia dawałam mu biszkopta aby go nieco rozweselić. Raz dałam cały plasterek wędliny. Do wczoraj mało szczekał a dziś już TROCHĘ się powygłupiał.

 

Mam wrażenie, że w pewnym momencie za bardzo zaczęłam wydziwiać z tym gotowaniem i dziś wróciłam do pierwszego etapu leczenia i gotowania bez zbędnych dodatków. I minimalnie lepiej zjadł kolację. Malutko ale w większości bez wmuszania.

 

Teraz sobie smacznie śpi. I bąki puszcza :P

 

Chciałabym wiedzieć jedną rzecz. Jakie wypełniacze  w karmieniu stosujecie, które się sprawdzają? Na wszystkich, bez wyjątku, stronach weterynaryjnych (nie piszę tu o forach) widnieje informacja, że ryżu nie wolno zastąpić innym wypełniaczem a jedynie uzupełnić czymś co wzbogaca skład (chleb, ziemniaki). Chodzi o łatwą przyswajalność. Ale jak rozmawiałam z weterynarzem to mówił, że można wymieniać (oczywiście uważać na ilość białka w składzie, ewentualnie zmniejszyć ilość mięsa). I zastanawiam się nad kaszami. Makaron sprawdził się na tydzień i po strajku głodowym wróciłam do ryżu. Tylko wydaje mi się, że kasza nie jest taka drętwa w smaku. Nie wiem czy dalej eksperymentować... A może weterynarze Wam coś na ten temat jeszcze mówili?

Link to comment
Share on other sites


Nie pozwalam mojemu boksiowi spac na golej ziemi.Pies ma dostawac mieso ,a nie wyroby masarskie typu szynka ,kielbasa
bo nie wiadomko co tam wepchneli.Moj pies dostaje 40%miesa,drob,wieprzowina gotowane czasem surowe 10% surowe buraczki
10%ziemniaki,10%marchew,10%razem pietruszka i seler gotowane osobno dodane na koncu,daje tez korzen lub lisc lubczyka
reszta to ryz.Makaron,kasze i ryby odpuscilam boksio czul sie po kazdym z nich gorzej.Codziennie czubata lyzeczka mielonych
skorupek jaj i 5 lyzek oleju slonecznikowego do tego albo gotowane jajko ,albo 10dkg bialego sera.Moj pies ma najgorszy
apetyt rano ,a najlepszy wieczorem.Czasem gotuje mu lane kluski na rosole.jedzenie dostaje w formie zupy ,bo nigdy nie
pil wody ,a przy nn musi byc nawodniony.Kasia lepiej odpytaj rodzinke czy jak cie nie bylo nie dali psu jakiegos gratisa
Zapomnialam dodac ,ze boksio dostaje 200mg wegla leczniczego i w m-cznych cyklach po 2dkg suszonej zurawiny dziennie,bo
ma jeszcze odmieczniczkowe zapalenie nerek potem 2 tyg. przerwy i od nowa.Kasia pilnuj diety to b.wazne.wet mi ostatnio
mowil ,zeby dawac pieskowi natke pietruszki,ale u nas w zeszlym roku pietruszke zjadly slimaki,do sklepowej nie mam
zaufania na razie nie daje,czekam jak mi urosnie.Joanna
Link to comment
Share on other sites

Dzieki za rady. Pomysle dzis co z tym zrobic. Wiem ze na pewno nikt nic mu nie dal. Najgorsze ze nawet nie dostal dozwolonego jedzenia. Bo tylko ja mam tyle cierpliwości aby go nakarmic.

Pilnuje diety. Wole mu dac odrobine wiecej miesa w mieszance niz dac mu samo mieso. Bo to mu na pewno nie wyjdzie na dobre. Niezaleznie od tego czy na chwile mu sie poprawi humor.

Dobrze, ze pije wode i sika. Dzis ma troche lepszy humor.

Link to comment
Share on other sites

Hej a co myślicie o tych wynikach?

ALKP =36U/L norma (23-2120)
ALT =55 U/L (10-100)
AST=10U/L (0-50)
CREA=160 umol/L (44-159)
UREA=10,5mmol/L (2,5-9,6
)
HCT=53,4% (37,0-55,0)
HGB=17,7 g/dL (12,0-18,0)
MCHC=33,0g/dL (30,0-36,9)
WBC=9,8x10^9/L (6,0-16,9)
GRAN=7,3x10^9/L (3,3-12.0)
%GRN=74%
NEUT=6,7x10^9/L (2,8-10,5)
EOS=0,6x10^9/L (0,5-1,5)
L/M=2,5x10^9/L (1,1-6.3)
%L/M=26%
PLT=326x10^9/L (175-500)

Link to comment
Share on other sites

Znam ten link. Ale dziekuje za informacje.

Kuba wczoraj zwrocil sniadanie. Potem oczywiscie sie tarzal z radosci po dywanie. Weterynarz kazal przeglodzic jeden dzien. Dzis szuka jedzenia ale nie chce jesc tego co podsune. Wazy 14,5 kg :/

Jak nic nie drgnie to chyba czeka nas najgorsze :(

Dzis pobrano krew do badania. Ale przy takim spadku wagi to wyniki pewnie beda jakies kosmiczne...

Link to comment
Share on other sites

Czegoś tu nie rozumiem. Pies szuka jedzenia, a więc pewnie jest głodny i ma na jedzenie chęć. Należy mu dać cokolwiek, aby zyskał trochę siły, nawet mięso. I nie patrzeć w takim wypadku na wytyczne diety. Chce jeść mięso, niech je.


Weterynarz kazal przeglodzic jeden dzien.


A weterynarz niech się puknie w głowę...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

wPADŁAM TU Z WĄTKU O CHOROBIE CUSHNGA  moja sunia jest bardzo chora a teraz dodatkowo ma problem z nerkami , mocznik -160, kreatynina 1.9 . Przyszłam do was prosić o rade co do kroplówek robionych podskórnie w domu, nie stać mnie na kroplówki w lecznicy bo przez tego Coushinga to już mam ogromne długi i niestety muszę kupować leki z zagranicy za drogie peniądze bo inaczej ona zdechnie. Wet pokazał mi jak to robić i  już 2 zrobiłam . Tylko pytanie czy takie ciągłe dawanie pod skórę na karku to psa nie boli? na dłuższą metę?  Czy dawaliście też płyn wieloelektrolitowy? czy tylko sól fizjologizną? jak często robicie te kroplówki?  Będę wdzięczna za odpowiedź.  Apropo diety na nerki to wiem że w zadnym wypadku nie wolno dawac ryb, pietruszki, awokado, wieprzowiny. Co do wieprzowiny to kiedyś rozmawiałam z gościem który jest dystrybutorem karm dla zwierzat i załozył się ze mną ze mi da milion jeśli znajdę karmę wieprzową w sklepie. Powiedział że nie robia takiej mimo że byłoby najtaniej bo to mięso kancerogenne dla małych zwierzat. A teraz dowiedziałam sie że i na nerki szkodzi, a ja jej dawałam niestety.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...