Jump to content
Dogomania

KTO MIAŁ LUB MA PSA CHOREGO NA NERKI ?


INA

Recommended Posts

Własnie nie mam tych wynikow i nie bardzo pamietam. Moczowka nie byla zdiagnozowana,to byly tyłko pptprzypuszczenia. Generalnie teraz leczymy go u innego weta,ktory nią o mocźowce nie wspominal.wedlug niego piesek ma niewydolnosec nerek. EZalecil diete dla nerkowcow i leki m.in azodyl. Pe

Link to comment
Share on other sites

CZARNAMAMBA 90 moze z tymi wszystkimi wynikami umow sie na konsultacje do nefrologa moze diagnoza bedzie bardziej pomyslna
niz nn,w koncu to wysokiej klasy specjalisci,bo mnie osobiscie do diagnozy niewydolnosc nerek nie pasuje,ani duzy apetyt,ani
energia psiaka no ale jestem laikiem.Powodzenia. Joanna

Link to comment
Share on other sites

Niestety w moim miescie nie ma zadnego nefrologa. Lekarki w przychodni polecily mi doktor Neske z Warszawy ale niestety to bardzo daleko. One chyba same nie maja pewnosci czy to NN chociaz lecza go tak jakby to bylo wlasnie to. Sama nie wiem co mam o tym myslec,bo najpierw leczylísmy go w najlepszej przychodni w miescie,wydalismy kupe kasy i na usg, ktore bylo robione dwukrotnie nie bylo zadnych zmian w nerkach a po dwoch tyg. W innej klinice zdiagnozowano problemy z nerkami. Moze ktos z Was ma jakies namiary na dobrego weterynarza z malopolski najlepiej z okolic Krakowa? Chcemy w koncu uslyszec diagnoze bo to podstawa do udanego leczenia...

Link to comment
Share on other sites

Czyli glukoza ma byc badana w moczu tak? Badano mu poziom glukozy ale podczas badan krwi -138. W piatek jedziemy na kontrolne badania to wtedy poprosze o wykonanie rowniez tego. Jestem kompletnym laikiem w tym temacie i wszystkie informacje na temat tej choroby czerpie z neta, ale wyczytalam, ze przy chorobach nerek we krwi jest wysokie bialko a to akurat ma w normie. Czy wiecie cos na ten temat?

Link to comment
Share on other sites

CZARNAMAMBA 90 dostalam na forum namiary na nefrologa na Gornym Slasku.
Nefrolog zwierzecy
Barbara Zacharewicz
Chorzow
ul.Wilenska 6
tel.668 280 667
W Debicy jest stacja dializ dla psow
Mozna napisac e-maila na strone dr.NESKI ze skanem wynikow i ona podobno odpisze chociaz nie zaraz,ktos z forum pisal.
Powodzenia.Joanna

Link to comment
Share on other sites

Czarnamamba umów się na wizytę do dr. Orła w KrakVecie na ul. Sanockiej w Krakowie w celu odpowiedniego zdiagnozowania psa. Jeśli okaże się, że to nerki, to później na Twoim miejscu kontynuowałabym leczenie u nefrologa. Miałam podobne przygody, gdy zabrałam swojego psa ze schroniska, podejrzewano moczówkę prostą kiedy jeszcze był w schronisku, po czym okazało się (już u mnie), że źle wykonano badania USG (nic nie wykazały). Po powtórzeniu tych badań wyszły torbiele na nerkach. Co mogę doradzić jeszcze ze swojej strony: pies miał robione badania pod kątem cukrzycy, choroby Cushinga, podejrzewano też guz mózgu (jedyne objawy to bardzo częste picie ogromnych ilości wody 5-6 litrów na dobę, waga psa to 12 kg, oraz częste oddawanie moczu). Tu kilka słów ode mnie na temat moczówki: http://www.dogomania.com/forum/topic/138496-mocz%C3%B3wka-czy-cukrzyca/

Link to comment
Share on other sites

gryf80, znachorko, asiac3 i wszyscy, którzy wsparli chociaż dobrą myślą, musieliśmy pozwolić odejść Obiaszkowi i w poniedziałek wraz z naszą Panią Weterynarz pożegnaliśmy go :-(

W ten sam poniedziałek musiałam też jechać z naszym szczeniakiem do kliniki na operację śrubowania kości piszczelowej... :-( Teraz szukam porad na temat diety wyciszającej i niskoenergetycznej dla 6miesięcznej terierki :-( Ale to już w innym wątku. 

Link to comment
Share on other sites

Maghda bardzo dziękuję za kontakt. Dzis odebrałam wyniki I niestety wszystko wyszlo gorzej :( piesek dostawał Azodyl, Renalvet, Hemovet I Uroval a pomimo to kreatynina podskoczyla z 2, 42 do 3, 1 a mocznik z 98 do 105. W osadzie moczu stwierdzono bardzo liczne komorki nablonka drog moczowych i leukocyty 5-10. Gestosc wzgledna 1, 010, pH 5. Dodatkowo cały czas stosowalismy diete niskobialkowa I karmilismy go karmami typu renal a I tak nie ma zadnej poprawy :( fostor tez podskoczyl z 7, 4 do 10, 4 a byl ograniczany w diecie. Jestem załamana bo piesek nie reaguje na zadne leki :( napisalam do doktor Neski w sprawie konsultacji internetowej bo wiele dobrego czytalam tutaj na jej temat.sama już nie wiem co robić, zmienić lekarza, zastosowac inne leki czy czekac na odpowiedz doktor Neski, bo piesek wogole nie wyglada na chorego, jest pełen energii I ma duży apetyt mimo tych tragiczny wyników.

Link to comment
Share on other sites

Czarnamamba90 te wyniki które tu podałaś nie są wcale tragiczne (wcześniejszych postów nie czytałam). Mocznik bez zmian (podwyższony owszem ale psy jeszcze prawidłowo funkcjonują z takim mocznikiem. problemy zaczynają się powyżej 150. my od pół roku jedziemy na takim moczniku jaki podałaś, czasem troche wyzszym, czasem troche nizszym i jestem szczęśliwa że mam taki wynik a nie dużo gorszy), kreatynina wzrosła ale 3.1 to nie jest jeszcze wynik który kazałaby Ci się załamać. powtórz badanie za jakiś czas czy jeszcze nie wzrósł. na obniżenie kreatyniny jest rubenal (drogi), stosuje się go od jakiegoś tam poziomu kreatyniny (nie pamiętam jakiego).

Mam też małe podejrzenie że kreatynina zaczęła u nas znowu wzrastać po odstawieniu Azodylu (chociaż teoretycznie Azodyl ma wpływ na mocznik a nie kreatynine) ale muszę to jeszcze potwierdzić w dłuższym odstępie czasu, jak pójdę po nowe wyniki.

 

Na wyłapanie fosforu masz np Alugastrin, zapytaj o niego swojego weta, u nas ładnie się sprawdza.

 

najważniejsze ze pies się dobrze czuje, głowa do gory, walczymy i nie poddajemy się

Link to comment
Share on other sites

gryf80, Magdalena macie rację wyniki nie są jeszcze takie tragiczne a piesek cały czas jest wesoły i radosny. ale tak jak pisałam martwi mnie to, że po lekach wyniki się pogorszyły. Azodyl działa ponoć na mocznik i był wychwalny na tym forum, z tego co czytałam a mojemu psiakowi mocznik po nim wzrósł. Miałam dziś troszkę czasu i poszeprałam w necie i trafiłam na przypadek pieska, który miał objawy identyczne jak mój a wdrożone leczenie nie przynosiło rezultatu. Okazało się, że diagnoza była błedna i piesek nie cierpaił na NN ale na zespół Cushinga. Zastanawiam się teraz czy mojego psiaka też to nie dotyczy... Objawy generalnie są bardzo podbne jak przy NN ale przebieg leczenia jest już zupełnie inny. Czytałam też artykuł dr Neski o tej chorobie i o tym, ze czesto lekarze maja problemy z jej zdiagnozowaniem bo objawy sa czesto niecharakterystyczne. Nie wiem czy znacie przychodnie Therios w Myslenicach, ale tam Pan Jacek wykluczył ewidentnie problem z nerkami po wykonanym badaniu usg. Gabinet cieszy się bardzo dobrymi opiniami, przyjezdzaja tam ludzie ze swoimi psiakami naprawde z bardzo daleka choć jest tam naprawde baaardzo drogo. Dlatego zastanawia mnie, ze wg niego nerki byly ok a w innej przychodni badały go trzy lekarki i w sumie same nie do końca były pewne czy budowa nerek jest właściwa a mimo to stweirdziły niewydolność. Moze taka diagnoza byla poprostu pojsciem na skroty, sama nie wiem. Wiem tylko to, ze leczenie tylko pogarsza sprawa wiec jest to pewnie kwestia zlej diagnozy alo zle dobranych lekow....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...