Jump to content
Dogomania

PakoPAKO

Members
 • Content Count

  189
 • Joined

 • Last visited

About PakoPAKO

 • Rank
  Advanced Member

Recent Profile Visitors

1,264 profile views
 1. PakoPAKO

  Młody szczeniak, rzadka kupa

  Zabierz psa do weterynarza, niech go zbada. Mogą to być robaki, a może być też parwowiroza, która jest bardzo nie bezpieczna. Czy szczeniak jest z hodowli zkwp?
 2. PakoPAKO

  5 Letnia suczka, kundelek prośba o parę rad

  To się pomyliłeś bo znajomych mam, nie mam założonej rodziny, ale mam chłopaka. Po za tym studiuje i robie jeszcze inne rzeczy, ale nie będę na forum opisywać mojego życia, a biorąc psa wiedziałam, że mu nie wystarczy 15 min spaceru i uważam, że w ciągu dnia można znaleźć czas na jeden spacer, który trwa ponad godzinę lub jechać z psem do lasu czy nad rzekę. Tylko ja jeśli wiem, że po południu ani wieczorem nie znajdę czasu dla psa to wstaje wcześniej i coś z nim robię.
 3. PakoPAKO

  5 Letnia suczka, kundelek prośba o parę rad

  Ten komentarz jest poniżej poziomu, jednym słowem żenada, więc się do tego nie odniosę w żaden sposób. Mój pies w wieku 12 miesięcy przestał załatwiać się w domu, od tamtej pory ani razu nie zdarzyła mu się wpadka, nie niszczy także nic w domu robił to jak był szczeniakiem, ale najkrótszy spacer na załatwienie potrzeb trwa 20 min, ma takie dwa w ciągu dnia. I jeden który trwa ponad godzinę albo w tym czasie przechodzę z nim około 10 km, albo jadę z nim na pola, gdzie biega z piłka około godziny. Kiedyś miał spacer który trwał ponad godzinę i jeszcze tego samego dnia jechał na pola i biegał z piłką, latem pływał w rzece. Wtedy pies nie myśli o niszczeniu bo jest zbyt zmęczony. Po 15 minutach spaceru 3 razy dziennie to się nie dziwię, że pies niszczy, jak siedzi w domu 23 godziny na dobę. Są liny treningowe dla psa 20 metrowe, na których może biegać swobodnie bez obawy, że ucieknie. Więcej rad nie udzielę Ci ponieważ twoje zachowanie mnie irytuje, a to co teraz napisałam to tylko dla dobra psa, bo szkoda mi go, że ktoś wyładowuje swoją frustrację na psie za to, że sam jest winny jego złego zachowania.
 4. PakoPAKO

  5 Letnia suczka, kundelek prośba o parę rad

  Ty za to nikogo mi nie przypominasz, a jasno stwierdzam, że masz problemy emocjonalne i silnie zakorzenione kompleksy i gdy wytrząsasz się nad biednym, bezradny zwierzakiem, czujesz się mocniejszy. Jeżeli chcesz wyleczyć się z kompleksów to mierz się z równym sobie lub mocniejszym, a nie ze słabszym od siebie wiedząc, że nic ci nie grozi. Na przemoc wobec zwierząt jest paragraf, jest to absolutnie zabronione przez prawo państwowe oraz normy moralne, każdy kto używa przemocy wobec zwierząt zasługuje na karę. Jeżeli nie potrafisz wychować psa, najlepiej nie odzywaj się w tej kwestii. Na zachowanie psa w opisany sposób może mieć wpływ czynnik psychiczny, trauma, lęk lub choroba. Owszem na całe szczęście nim nie jesteś, nie gustuję w pseudo facecikach, którzy swoje traumy psychiczne rozładowują na słabszych, a gdy trafi na silniejszego kuli ogon i wówczas bierze taki rozpęd, że jak to określiłeś kończy w Gdańsku.
 5. Ja mogę polecić karmę marp holistic z jagnięcina jest bez zbóż i bez ryżu. Mojemu psu też nie pasuje karma, która w składzie ma ryż. Może u Ciebie też jest podobnie. Kupowałam różne karmy i ta najbardziej mu pasuje. A na mięśnie w tylnych lapach może spróbować rehabilitacji na bieżni wodnej?
 6. Kupili szczeniaka w hodowli, post był zacytowany z poprzedniej strony.
 7. PakoPAKO

  przemywanie oczu-czym i jak???

  Ja wpuszczałam sól fizjologiczną jak nasypał sobie piachu do oczu.
 8. PakoPAKO

  Szczeniak z wrażliwym przewodem pokarmowym

  Karmiłam głównie indykiem, kurczakiem i wołowiną nieraz łososiem po wieprzowinie miał biegunkę więc nie dawałam. Tylko ja wszystko gotowałam bo on surowego nie ruszy.
 9. PakoPAKO

  Szczeniak z wrażliwym przewodem pokarmowym

  Ja karmiłam kiedyś mojego psa mięsem z ryżem i warzywami, po zrobieniu wyników z krwi miał podwyższone parametry nerkowe. Teraz karmię karmą mokra i suchą wszystkie wyniki w normie. Ostatnio zastanawiałam się czy nie przejść znowu na karmienie mięsem, jednak przeczytałam, że ktoś tak karmił bez żadnej suplementacji i u psa siadły nerki. Więc chyba nie do końca takie karmienie jest dobre musi wszystko być dobrze zbilansowane, żeby psu nie zaszkodzić.
 10. PakoPAKO

  Zakup chorego psa

  A dlaczego Ty nie przeczytasz innych tematów identycznych jak twoje? Nie widziałam nigdy by komuś zwrócili za leczenie psa. Trzeba było myśleć przed zakupem szczeniaka, a jak chciałeś zaoszczędzić na kupnie to teraz wydasz na leczenie, które może przewyższyć zakup szczeniaka z prawdziwej hodowli.
 11. PakoPAKO

  Padaczka chichuachua

  Olej CBD możesz wcierać jej w dziąsła.
 12. PakoPAKO

  Zakup chorego psa

  Jeśli wiesz, że ten rodowód nic nie znaczy to dlaczego kupiłeś od nich psa?Było już milon postów takich jak twoj, a dalej każdy kupuje i wierzy, że jego pies będzie zdrowy, a raczej liczy na to, że kupi psa taniej później jakoś to będzie.
 13. PakoPAKO

  5 Letnia suczka, kundelek prośba o parę rad

  Gdyby mój chłopak uderzył mojego psa to mógł by odrazu pakować walizki. Nie wiem jak twoja dziewczyna może pozwalać na to, żebyś bił jej psa.
 14. Za to Tobie przyszłemu potencjalnemu chodofcy przeszło przez myśl zwrócenie psa tylko dlatego, że jest chory. Te kilka tysięcy euro i dużo, duzo więcej wydałam na leczenie mojego psa, który ma chorobę genetyczną i nigdy nie pomyślałam o tym by go z tego powodu komuś oddać. Jak się bierze psa to trzeba się liczyć z wysokimi wydatkami. Posiadanie psa to nie tylko przyjemności, ale przede wszystkim obowiązki.
 15. Jest przedmiotem rozmowy sama wspominałaś, że zgodziłaś się oddać psa hodowcy. Mam nadzieję, że nie uda Ci się założyć tej hodowli jeśli zwierzęta na których w przyszłości byś zarabiała traktujesz jak rzecz, która w każdej chwili można zwrócić bo nie spełnił twoich oczekiwań. Mogłaś jechać do hodowli i osobiście obejrzeć szczeniaki i rodziców, tym bardziej jeżeli chciałaś psa na wystawy, a nie teraz robisz aferę bo hodowca okazał się nie uczciwy, mogłaś się spodziewać, że tak będzie.
×