Jump to content
Dogomania

PakoPAKO

Members
 • Content Count

  204
 • Joined

 • Last visited

About PakoPAKO

 • Rank
  Advanced Member

Recent Profile Visitors

1,538 profile views
 1. Po co ma mieć szczeniaki? Jaki sens ma rozmnażanie psa lękliwego? Masz psa z rodowodem zkwp?
 2. Jeśli to młodzieńcze zapalenie kości to samo przejdzie, trzeba ograniczyć ruch. Pies mojej siostry też jakiś czas temu miał tą chorobę, przeszło samo, a teraz znów zaczyna kuleć.
 3. Ja nazbierałam kory brzozy i włożyłam do naczynia żaroodpornego umieściłam je na stole w kuchni, a pies siedział na krześle niczym go nie przykrywalam poprostu siedział w pomieszczeniu blisko palonej kory, powtarzałam to co dziennie nie pamiętam już przez jaki okres, ale kilka dni to trwało. Myślę, że dobrze by było to robić w jakimś pomieszczeniu np. piwnicy lub garażu bo na dworzu dym może się ulatniać, ale ściany zrobią się brudne w pomieszczeniu. Chodzi o wdychanie tego dymu chociaż na pewno nie za długo u mnie to trwało do 5 min.
 4. Mój pies miał gronkowca na nosie, dostał antybiotyk, a ja paliłam mu dodatkowo kore brzozy i ten dym, który się ulatnial wdychał. W ten sposób wyleczylam go bardzo szybko z gronkowca chyba 2 tyg z tego co pamiętam, od tamtej pory wszystko jest ok, a minęły już 3lata.
 5. Wystarczy dawać karmy tylko tyle ile jest przeznaczone na ich wagę, oczywiście wagę jaką powinny mieć, a nie jaką mają obecnie. Nie powinny mieć karmy cały czas w misce, powinny jeść o określonej porze dwa lub trzy razy dziennie. Np jesli powinny dostawac 100g karmy to podziel to na trzy posiłki w ciągu dnia.
 6. Mój kiedyś biegał na boisku po asfalcie za piłką, miał tak zdarte poduszki, że ledwo mógł chodzić kolejnego dnia.
 7. Ja mogę polecić karmę simpson z jagnięcina, mój pies schudł po tej karmie chociaż wcale nie potrzebował tego. Ważył 38kg teraz waży 35,5kg.
 8. Jeśli karmisz mięsem z dodatkami przydaly by sie jakies suplementy, poszukaj na facebooku grupy o psach lub o żywieniu psów i tam zapytaj może ktoś coś Ci doradzi. Myślę że coś na stawy by się przydało i jeszcze jakieś suplementy bo w karmie są różne, natomiast jeśli karmisz mięsem mogą być niedobory.
 9. Możliwe jest przeswietlenie bez uśpienia. Mój pies miał RTG u dwóch różnych weterynarzy i obyło się bez usypiania. U jednego weterynarza ja trzymałam mojego psa, a u drugiego jego pomocnik. A mój pies do spokojnych nie należy i mały też nie jest waży 37kg.
 10. Może twoja żona bardziej się nim zajmuje? Tzn częściej wychodzi z nim na spacery, bawi się, karmi. Poświęca mu więcej uwagi i czasu niż Ty? Mój pies też jak ja wracam do domu cieszy się bardziej, niż jak wraca mój chłopak. Wydaje mi się, że dla tego tak jest bo to ja głównie się nim zajmuję. Może być też tak, że ty jesteś tak jak pisałeś co godzina w domu, a twojej żony nie ma kilka godzin i dlatego bardziej jest zadowolony z jej powrotu.
 11. Daj mu czas na pewno się przyzwyczai do obecności szczeniaka, mój też warczał jak szczeniak do niego podchodził, drugiego dnia już zaczynał się bardziej interesować i nie uciekał odrazu przed nim, a po dłuższym czasie już było wszystko dobrze. A dlaczego wziąłeś 6 tygodniowego szczeniaka?
 12. Nie koniecznie musi to być nowotwór, pies mojej siostry miał jeszcze wyższe parametry watrobowe nie pamiętam dokładnie które, weterynarz też powiedział że to prawdopodobnie nowotwór, a po usg okazało się, że ma stłuczenie wątroby.
 13. W kroplach dla psa jest jakiś składnik, który może doprowadzić nawet do śmierci kota, nie pamiętam jaki bo już dawno o tym czytałam, gdzieś na Youtube był nawet filmik o tym co działo się z kotem po takich kroplach dla psa. Na szczęście w tym przypadku udało się kota uratować.
 14. Krople na kleszcze na psów też są dla kotów nie bezpieczne.
 15. Mój jadł wcześniej karmę marp ważył 38kg od niecalego miesiąca jest na simpson z jagnięcina i waży 36,7 kg, ruchu ma dużo, ale nie więcej niż miesiąc temu.
×
×
 • Create New...