Jump to content
Dogomania

KTO MIAŁ LUB MA PSA CHOREGO NA NERKI ?


INA

Recommended Posts

Witam.

 

Też mam psa (berneńskiego psa pasterskiego) chorego na nerki, ma 6,5 lat.

Teraz waży 41,8 kg

Narazie dostaje karmę bosha dla nerkowców ale zależało by mi na tej diecie, która widziałam że pare osób ma na forum, bym bardzo prosiła o przysłanie takiej przykładowej diety. Coraz mniej jestem przekonana do kupnych karm.

 

Pozdrawiam

 

Link to comment
Share on other sites

Witam Wszystkich z psiakami z PNN
jesteśmy z Krakowa, my także usłyszeliśmy 22 stycznia,że mamy PNN, psiak to sznaucer miniatura ma 8 lat, patrząc na jego zachowanie nic nie wskazywało,że na cokolwiek choruje, był apetyt itd. W styczniu byłam strzyc swojego Pitiego i po obcięciu stwierdziłam ze jest trochę za chudy, szybko pobiegłam do weterynarza zważyłam psa i porównałam z sierpniem 2014 bo wtedy był ważony ostatni raz i ubył 1 kg, wyczułam takze nieprzyjemny zapach "azotu" z pyska, w tym samym dniu znów do weta, wymacał psa, wypytał i stwierdził ze najprawdopodobniej ma tarczycę. Kazał spokojnie za kilka dni przyjść zrobić badania krwi. Trochę mnie to zdziwiło ze za kilka dni i postanowiłam , na drugi dzień uderzyć do innego weterynarza. Tam po wywiadzie, przebadaniu psa stwierdzono PNN , od razu pobrano krew mocz doniosłam na drugi dzień, pies podczas tej samej wizyty otrzymał kroplówkę, antybiotyk i inne niezbędne łąkarstwa.

wyniki z dnia 22 stycznia : tragiczne
CR - 8,15 mg/dl
mocznik - 206 mg/gl
kroplówki dwa razy dziennie
dodatkowo oczywiście dieta Renal, RenalVet kapsułki, Uroforce kapsuli tu jest rzewień lekarski, Fortekor na ciśnienie,
kroplówki robiłam w domu sama do do 3 stycznia ,

wyniki z dnia 29 stycznia
CR - 5,8 mg/dl
mocznik - 209 mg/dl

wyniki z dnia 5 luty
CR - 3,5 mg/gl
mocznik - 175 mg/dl

w badaniu moczu gęstość 1,014 normy 1,016 - 1,045 L
wysokie białko w moczu

morfologia w miarę ok nic nie pokojącego nie ma
walczymy dalej, od poniedziałku mamy podawać dwa razy w tygodniu kroplówki podskórne tez sami w domu, mniejszy stres dla zwierzaka, apetyt ma nigdy nie był psiakiem rzucającym się na jedzenie, pije, wymiotów nie ma , chętnie chodzi na spacery ( problem z powrotami ), jedynie co to mu zimno...ale dowiedziałam się ze nerkowce tak mają ....wiec działamy i walczymy dalej...musimy na ile się da i jak długo, każdy przyjaciel jest tego dozgonnie wart :)

Link to comment
Share on other sites

Witam towarzyszy niedoli ,uklon dla szacownych moderatorow.Moj 9-letni bokser choruje czwarty m-c na niewydolnosc nerek.Dostal tego chol...tzn choroby po operacji.29.10.2014r.[piata doba po operacji] dostal kroplowke 500ml NaCl i 250ml roztworu  Ringera zrobiono badania krwi .Wyniki koszmar kreatynina 5,87mg/dl mocznik 275,7mg/dl ALP 409 i diagnoza niewydolnosc nerek .Nie dostal ani jednej kroplowki wiecej czy dozylnej czy podskornej ,jest na scislej diecie skomponowanej i gotowanej przeze mnie [niskobialkowa oczywiscie] nie dostaje zadnych lekow weterynaryjnych na nerki a ma sie swietnie .20 12.2014 robilam badania wyniki swietne kreatynina 1,18 mocznik 22,5 pies przytyl 2kg..Niestety cudu nie bylo ,mocznik i kreatynine zbijam ziemniakami cisnienie reguluje surowymi buraczkami odtrulam go ziolem ,a na nerki daje mu tez ziola ,jeszcze jedna sprawa zadnego leku na berki ktory bylby wyciagiem z rzewienia lek.5-metrowym kijem bym nie dotknela,zeby psu do niewydolnosci nie dolozyc kamicy moczowej PRZEPRASZAM MODERATORA za moj niewyparzony ozor .pozdrowienia dla wszystkich. Joanna

Link to comment
Share on other sites

Znachorka, może ma ostrą niewydolność a nie przewlekła...sama leczysz czy wet wie o tym, bo przeglądnęłam wiele wątków, i forum, czytałam ze karmienie samemu w końcu źle się kończyło :(, ale każdy ma swoje priorytety, a z tego co wiem rzewień hamuje zmiany sklerotyczne w kłębuszkach nerkowych, co spowalnia progresję choroby, dodatkowo stabilizuje stężenie kreatyniny w surowicy, ogranicza białkomocz i ułatwia utrzymanie stabilnej masy ciała, a to chyba w niewydolności jest ważne. Mój wet tez pozwolił i podawać ziemniaki , ryz biały i buraczka... :)

Link to comment
Share on other sites

Moj wet wie ze lecze sama psa nawet skladal mi gratulacje ,dobrze ci radze Camilla przeczytaj o rzewieniu lek.tylko cos madrego nie to ble ,ble co pisza w necie to jest ziolo uzywane w zaleznosci od dawki na biegunke lub przeczyszczenie nie wolno go stosowac dluzej niz 2 tyg. i jest zabroniony w schorzeniach nerek,co do karmienia moj pies dostal niewydolnosci nerek od lekow syntetycznych a takich samych syntetykow uzywa sie do produkcji i konserwacji sztucznych karm[czlonek mojej rodziny pracuje w takim zakladzie za granica i dokladnie opowiedzial mi co sie robi].Niewydolnosc nerek mojego psa niestety nadal jest sa kryzysy ,i sa dni kiedy tzw zapach moczowy z mordki jest b silny  zaczynal kulec ,co wstal kulal na inna lapke .jakos sobie na razie radze chociaz zdaje sobie sprawe ze przyjdzie kryzys ,ktory okaze sie ostatni.Zapytaj swojego weta o Nefromedik.Zycze ci wytrwalosci i sily .Pozdrowienia .Joanna

Link to comment
Share on other sites

Gryf80 dzięki, u nas reżim jest, więc spróbujemy, mam naprawdę super weta, czytałam posty o dr. Nasce, ale widzę ze mój wet działa i przepisuje podobne specyfiki jak ona wiec warto zaufać, zresztą jak napisałam powoli lecimy w dół z wynikami i miejmy nadzieję że tak zostanie na długo :) i przetrwały jak najdłużej się da :)

Link to comment
Share on other sites

Nefromedik to lek jest to wyciag z dwoch ziol w tabletce ortosyfon groniasty i nawloc pospolita .trzeba go chyba sprowadzic ale niektore lecznice go stosuja .W naparze dla mojego psa nawloc jest glownym skladnikiem ,zapytaj weta czy nefromedik bedzie dobry dla twojego pieska i czy ma mozliwosci go zdobyc ,te ziola maja takie wlasciwosci ze moga w pewnym stopniu regenerowac nerki .Pogadaj z wetem.piekny jest twoj piesek pomagaj mu jak tylko mozesz pozdrowienia .Joanna

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Daję znać, że mój dziadzinka czuje się dobrze, jakby młodniał, bo bardziej go do zabaw teraz ciągnie mimo tych jego 17 lat ;D To fakt, że czuje się lepiej;) Stosunek białka do kreatyniny w moczu spadl- z 4,79 do 3,5 ;) Moze to nie jakoś dużo, ale jednak;D Kreatynine i mocznik badamy jakos pod koniec lutego, 20 ma kardiologa i zobaczymy jak jego nadcisnienie;) Bierze teraz lotensil 2 razy dziennie oraz Amotek pol tabletki raz dziennie;) Dodatkowo bedziemy zmieniac Rubenal na jakis lek w syropie- ponoc lepszy;) Tylko dokonczymy to opakowanie ktore mamy;)

 

Cieszę się, ze mimo pnn maluszka samopoczucie się nie zmienia, nie chudnie, waga wciąż stabilna ;)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...