Jump to content
Dogomania

KTO MIAŁ LUB MA PSA CHOREGO NA NERKI ?


INA

Recommended Posts

Wrzesień-październik kiedy miał fazę ostrą, wymioty, wysoki mocznik i kreatyninę to miał miał też wysoki białkomocz (2 plusy)

potem było ok

teraz te nieszczęsne 3+

Lotensin przyjmujemy nieprzerwanie, od początku, może będzie trzeba zwiększyć dawkę. Boje się jak ognia tego, że znowu może pojawić się kryzys

Link to comment
Share on other sites

U nas brdzo podobnie, również od września, najpierw 2 plusy, potem 3, teraz miał znowu dwa plusy. Z kreatynina miał tylko raz problem, z mocznik i em praktycznie cały czas, chociaż teraz ma praktycznie najniższy od początku. Może nie tyle zwiększyć, co mogą dołożyć drugi lek. U nas w lutym ponowny pomiar ciśnienia i badania i zobaczymy jak lotensin działa, jak będzie mała poprawa to będzie dokladany drugi lek. Tez się boję kryzysu,

Link to comment
Share on other sites

U nas brdzo podobnie, również od września, najpierw 2 plusy, potem 3, teraz miał znowu dwa plusy. Z kreatynina miał tylko raz problem, z mocznik i em praktycznie cały czas, chociaż teraz ma praktycznie najniższy od początku. Może nie tyle zwiększyć, co mogą dołożyć drugi lek. U nas w lutym ponowny pomiar ciśnienia i badania i zobaczymy jak lotensin działa, jak będzie mała poprawa to będzie dokladany drugi lek. Tez się boję kryzysu,

 


 

U nas brdzo podobnie, również od września, najpierw 2 plusy, potem 3, teraz miał znowu dwa plusy. Z kreatynina miał tylko raz problem, z mocznik i em praktycznie cały czas, chociaż teraz ma praktycznie najniższy od początku. Może nie tyle zwiększyć, co mogą dołożyć drugi lek. U nas w lutym ponowny pomiar ciśnienia i badania i zobaczymy jak lotensin działa, jak będzie mała poprawa to będzie dokladany drugi lek. Tez się boję kryzysu,

lotensin 5 mg jemy od sierpnia. od 2 miesięcy zwiękoszna dawka bo do 3 szt. dziennie , po 1 1/5 tabl. dziennie. Żadnych ubocznych skutków nie zauważyłam.

wyniki odpukać super. tylko ta nieszczęsna kreatynina.

Link to comment
Share on other sites

my mamy losacor na białkomocz. po 2 miesiącach się obniżył wet. jeszcze zwiększył dawkę. pół tabl. rano i 1/4 wieczorem. waga 5 kg pies.

25kg - pacjentka nerkowa leży obok mnie i mi łapkami po klawiaturze myka bo obrażona że pancia się nią nie zajmuje :calus:

Link to comment
Share on other sites

my mamy losacor na białkomocz. po 2 miesiącach się obniżył wet. jeszcze zwiększył dawkę. pół tabl. rano i 1/4 wieczorem. waga 5 kg pies.

 

Nie słyszałam o tym leku, ale wygooglałam sobie i jako że mamy normę potasu przekroczoną to nam odpada

 

25kg - pacjentka nerkowa leży obok mnie i mi łapkami po klawiaturze myka bo obrażona że pancia się nią nie zajmuje :calus:

 

pomiziaj i ode mnie :calus:

Link to comment
Share on other sites

No właśnie, tak się zastanawiałam bo od kiedy Rudek bierze lotensin to potas coraz bardziej do góry idzie niestety...

 

No powiem Ci, że do mnie to dopiero teraz dotarło jak zadałaś to pytanie bo przeczytałam ulotkę i rzeczywiście i jest jak byk że benazepryl może wpływać na wzrost potasu.

Co prawda kiedyś wspominał mi o tym wet, ale to były początki choroby i wszystkie weterynaryjne nazwy były dla mnie wtedy jeszcze czarną magią i zupełnie wyleciało mi to z głowy. Jak dostajesz wyniki chlorków to trzeba też zwrócić uwagę czy nie ma adnotacji, że próbka jest lekko zhemolizowana, bo to oznacza, że w rzeczywistości potas jest niższy niż wskazuje na to wynik badania.

Link to comment
Share on other sites

WSZYSTKIM " NERKOWCOM " - Zdrowia, Apetytu, Niskiego Mocznika i Kretyniny.

 

A wam KOCHANI/KOCHANE - siły i energii do walki, jak najmniej wizyt u wetów i jak najwięcej przytulanek z uchochanym psiakiem.

 

UCAŁUJĆIE PSIAKI ODE MNIE I MOCNO PRZYTULCIE SZEPCZĄC IM DO USZKA " NIE DAMY SIĘ, BĘDZIEMY WALCZYĆ"

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...