Jump to content
Dogomania

Warsik pakuj manatki, po 11 latach schroniska jedziesz do swojej chatki! :D


Pinesk@

Recommended Posts

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zaczęłam tak entuzjastycznine, bo naprawdę dawno nie miałam wizyty dającej taką nadzieję, że nawet staremu psu może się jeszcze poszczęścić:-)

A teraz po kolei: dom jest ładny, jednorodzinny, z zadbanym, porządnie ogrodzonym ogrodem. W domu, oprócz Państwa, mieszka Doduś - wesoły i przyjazny piesek w typie małego sznaucera. W ogóle nie wygląda na swoje 13 lat. Zawsze miał jeszcze swoją mamę, ale ona odeszła kilka miesięcy temu i Doduś jest trochę smutny. Wcześniej było kilka innych psów - wszystkie dożyły z Państwem spokojnej starości.
Nie boją się tego, że Wars jest starszy (i tak młodszy od Dodka), wzruszył ich jego smutny los, chcą żeby na starość miał inne życie.

Długo rozmawialiśmy o tym, jak wprowadzić najspokojniej drugiego psa do domu. Myślę, że podchodzą do tego bardzo rozsądnie. Zdają też sobie sprawę z tego, że Wars może potrzebować czasu żeby się przyzwyczaić do nowej sytuacji.

Pytałam o transport - najlepiej byłoby w kolejny weekend. Państwo mogą po niego gdzieś podjechać albo partycypować w kosztach - to już zostawiam Wam do dogadania.
Ze swojej strony zastanawiałam się, czy nie można by wcześniej sprawdzić, jak on się zachowuje w samochodzie - na pewno byłoby im się łatwiej przygotować do ew. jego przewozu.

Moja rekomendacja jest, jak można było zauważyć, pozytywna:-)

Link to comment
Share on other sites

Warsik! Wars! Jutro muszę cię przytulić, kochanieee! Jeny, jak się cieszę!:loveu: Pinesk@, Pinesk@, co ty na to? To prawdziwy cud, prawda?:Cool!: Warsik [U]musi[/U] wyjść ze schroniskowego więzienia, odsiedział swój wyrok za błędy ludzi...

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze odnośnie tego zapoznawania psów - pytali, czy może nie postawić mu w ogrodzie budy. Wydaje mi się, że to dobry pomysł, nawet tylko na początek (bo czuję, że Pani będzie chciała mieć go w domu, żeby mu nie było przykro). Ale na początek to może być dobre - Doduś zostanie na noc u siebie i będzie miał mniej powodów do ew. zazdrości, a Wars przyzwyczajony do budy, będzie miał własny azyl, swój kącik.
Jeśli jesteście innego zdania - to też powiedzcie tym państwu.

Link to comment
Share on other sites

Pięknie Ci Gos dziękuję! :loveu::loveu: Jesteś wielka :multi:

Ja nie wierzę, dopóki Wars się nie przeprowadzi to nie uwierzę, cos niesamowitego! :lol: Zakładając mu wątek i robiąc ogłoszenia nie wierzyłam, ze się uda- ze tak szybko się uda! :sweetCyb: Po tylu latach w schronie..
W takim razie dziś im napiszę jeszcze maila, jutro (jak już obgadam wszystko ze schroniskiem, dowiem się o koszty transportu- mam już zaufaną osobą ale nie wiem czy bedzie mogła) do nich przedzwonię po południu. :)
Z budką to dobry pomysł- też o tym myślałam. Wars całe życie mieszkał w schronisku i nie zna domowych pieleszy, musi mieć jakiś taki swój mały kącik.
Z samochodem to raczej nie uda nam sie go sprawdzic.. Chyba będzie konieczny transporter (o ile będzie dało się go do niego wcisnąc). Kwestię transportu też już obgadam z państwem jutro, jak już bedę miała jakieś informacje na ten temat.

Gos jeszcze raz dziękuję! :)

No to Wars, pakujemy się :lol:

Link to comment
Share on other sites

:sweetCyb: Hurra :) Nareszcie domek dla Warsika jest pewny^^ tak się cieszę. W piątek byłam z nim na spacerku. Na początku był przerażony, ale jak wracaliśmy to nawet troszkę szybciej szedł ;) Przez jakieś 10 sekund nawet mnie ciągnął :evil_lol: niestety przejechała ciężarówka, Warsik się przestraszył i spowrotem zwolnił :/

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze nie wiadomo czy państwo po niego przyjadą osobiscie ale myśle, że raczej tak. W przyszły week będą właśnie gdzieś w okolicach naszych. Ale zobaczymy, z państwem jestem w stałym kontakcie ;)
Wars przezyje pewnie szok, tyle lat za kratami a tu nagle bedzie miał do dyspozycji caały ogród, i dom, i własnych ludzi, i pełna michę i własną budkę robioną na wymiar :D Ciekawe jak zniesie podróż samochodem.. Wydaje mi sie, że konieczny bedzie transporter. Jeszcze przy okazji jak bede w schronie to zapytam czy nie mogą go sprawdzic pod kątem jazdy samochodem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...