Jump to content
Dogomania

Karmy wegetariańskie


Incunabula

Recommended Posts

  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

a co to w ogole znaczy karma WEGETARIANSKA?? przeciez wegetarianizm to ideologia a nie tylko rodzaj diety.

nie sadze, zeby pies czy kot byl zwolennikiem ideologii wegetarianskiej. jesli jest zmuszany do jedzenia samych roslinek, zeby jego wlasciciel czul sie lepiej, czy cokolwiek innego, to sorry. zadna mi tu ideologia.

w ostatnim numerze Mojego Psa przeczytalam o labradorze z fundacji Labrador, ktory karmiony jest karma 'wegetarianska' bo jego opiekunka, ktora sama jest weganka po prostu chce, zeby jej pies sie tez tak odzywial!! ot tak!
na szczescie, fundacja, ktora wyszkolila tego psa jest temu przeciwna!!

Link to comment
Share on other sites

Niezłe jaja.
Mnie zastanawia jeszcze jedna rzecz. Optymalna dawka włókna surowego (błonnik i inne mniej lub bardzie strawne wielocukry) dla psa to ok. 2-3% i do tego we właściwej kombinacji, a im go więcej, tym bardziej męczy się układ pokarmowy, który poróbuje strawić niestrawialne.
Na dzień dobry mamy biegunkę albo wymioty, a po 2 latach wrzody albo inne groźne powikłania?? Może się wypowie jakiś weterynarz na forum, bo ja tak tylko gdybam.

Link to comment
Share on other sites

No tak ,jestem przeciwniczką karmy wega ,ale ostatnio pokazał się problem z alergią u psa i nawet był głos o psie uczulonym na białko zwierzęce .Czy myślicie że taka karma nie jest alternatywą w żywieniu dla właśnie takich psów ?.Może jest to wyjście przy chorych psach ,bo dla zdrowych wega nie jest dobra i to w naszym dość zimnym klimacie.
Pozdrawiam .

Link to comment
Share on other sites

rozne cuda sie zdarzaja. nawet psy uczulone na bialko (choc sama takiego przypadku nie znam). jesli ma sie pewnosc, ze uczulenie wystepuje po miesie (i mysle, ze wnikliwie nalezy to zbadac), to byc moze wege jest alternatywa.
nie znam sie, ale ja to widze tak, ze jesli pies jest juz takim maksymalnym alergikiem (bo w tym przypadku alergia na GLOWNY skladnik pokarmowy jakim jest mieso, to powazan sprawa :-? chyba?), to konserwanty, barwniki i subst. zapachowe w suchym nie wydaja sie najlepszym rozwiazaniem :hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

Nie ma możliwości,żeby wege była dla psa zdrowego a tym bardziej chorego( alergia ) właściwym produktem.
Mięso nie jest głównym alergenem-podstawowe alergeny to kazeina, gluten i to także kukurydza i ryż soja. Nawet alergia na białko jaja jest WTÓRNĄ alergią jaką reaguje rozregulowany organizm na skutek głównych alergenów.
Czy ludzi alergików karmi się pietruszką ?
A tym bardziej psa.
Bzdura kompletna.

Link to comment
Share on other sites

no! czyli dobrze mi switalo :)

niestety zawsze znajdzie sie ktos, kto wpadnie na pomysl zywienia czyms takim swojego psa czy kota "ABY INNE ZWIERZETA NIE CIERPIALY"

cytuje James'a O'Hare, swiatowej slawy behawioryste, weganina:

"Nie chce, by inni cierpieli przeze mnie. Karmienie moich zwierzat glownie miesna karma oznaczalo lamanie przyjetych przeze mnie zasad."

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

a jednak ta karma nie jest taka zla,spelnia ostre normy AAFCO,zywienie kota wegetarianskie tez jest mozliwe-ale trzeba o nie dokladniej zadbac np. musi byc suplementowana tauryna.Trzeba oddzielic poglady od faktow,co jest zdrowe..jest mozliwe zdrowe karmienie po wegetariansku,wyobrazcie sobie ze nawet na weterynarii tego ucza(przynajmniej mnie uczyli..).a dkla wielu osob"naturalnosc"karmy jest mniej istotna od tego czy dla jej produkcji gina zwierzeta,i to jest zrozumiale.Wszyscy tak narzekaja,ze nienaturalne,a sami tak naprawde jakos skoncentrowani na naturze nie sa;)Jesli ktos chce tak karmic niech ma mozliwosc robienia tego rozsadnie,a to jest juz mozliwe,i wielu lek.wet.tez o tym mowi.

Link to comment
Share on other sites

Po co kupować psa, który jest drapieżnikiem? Nie lepiej (chciałam podać przykład rybek, ale one jedzą robaczki....:roll: ) jakieś roślinożerne owady?
Wtedy każdy "wegetarianin" będzie żył w zgodzie ze sobą, bo jego podopieczny nie będzie zabijał lub przyczyniał się do zabijania zwierząt.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...