Jump to content
Dogomania

Dwa psy w domu


Kati

Recommended Posts

Mnie już przekonaliści, gorzej z rodzicami. Ojciec kategorycznie się nie zgadza, a mama jeszcze się zastanawia. Jutro jadę obejrzeć szczeniaki i ewentualnie wybrać jednego.

Pięć lat temu miałam w domu szczeniaka i już nie pamiętam jak to jest ze szczeniakiem. Ile czasu potrzeba na nauczenie się załatwiania na dworze? Jak długo będzie sikał w nocy? Niestety niedawno skończył mi się w domu remont i to też wpływa na podjęcie decyzji.

Link to comment
Share on other sites

Heh... W sumie dzięki Wam zdecydowałam się na drugiego psa. Tzn nie od razu, a raczej gdy nadarzy się okazja :) Ale wtedy wahać się nie będę. U mnie o tyle sprawa jest skomplikowana, że niestety szczeniaka mieć nie mogę. I jedynie w grę wchodzi dorosły już psiak. A że raczej rzadko się zdarza, by ktoś oddawał dorosłego belga... Tak więc chyba okazja nie prędko sie zdarzy... :( Chyba że zakocham się znowu w jakimś kundleku :)

Aaa... I jeszcze jedno pytanie. Jak wyglądają wspólne ćwiczenia? Np powtarzanie czy też uczenie nowego psa komend? Starsze psiaki nie są zazdrosne? Cierpliwie czekają? Jak rozwiązujecie ten problem?

Pozdrawiam

Goddy i Diana

P.S. Dzięki Carragan za wskazanie tematu :)

Link to comment
Share on other sites

Goddy u mnie to jest tak.....ZE raz biore dwa psy,raz wszystkie trzy a raz tylko np.Cerrego......Jesli ida dwa to daje komende i na ogol pierwszy wykonuje starszy a mlodszy go nasladuje......U mnie zatargow nie ma.....Jesli chcesz miec pewnosc ze nie beda sie nawzajem "praly"to majac P bierzesz S....Najwyzej suczka zdominuje psa ale nie nalezy interweniowac same sobie to ustala.....

PS.Zawsze do uslug :fadein:

Link to comment
Share on other sites

u nas to jest tak, że komendy są wykonywane na wyścigi.. no trzeba się przecież popisać i przypodobać.. taka konkurencja jest całkiem dobra.. benia nie chciała ładnie przychodzić do nogi, do czasu kiedy nie pojawił się bosstone.. bo jak zobaczała, że on taki mądry jest, grzeczny i usłuchany.. to nagle przypomniała sobie, że przecież ona też tak potrafi.. :wink:

carragan..!! hehe.. ja jeszcze w kwestii tego mycia zębów, toalet i chemikaliów.. przecież przyznałaś się na PPPPoniu.. że Domestos obcy Ci nie jest... no to Twoje zdrowie dziewczyno :wink: :drinking:

Link to comment
Share on other sites

Sama na juz 2 psy w domu ,niewiedziałam za bardzi jak to bedzie z dominacja hierarchią bałam sie i miałam obawy musze przyznać ,ale wszysrtko jak narazie jest wporzadku socjalizuje małego,Ai on sam sie przykłada co prawda Coco zostaje staranowany raz dziennie ale jakos to znosi gorzej jest z kiełkami małego sa małe ale ostre i jamniolowi sie to nie podoba.Powarkuje na małego czasami ale usuwa mu sie i nie boje sie cos muz robi gdyz Cośi woli odejsc jak napredzej niz sie bić.Tak wiec Cośi dostał ignora od sorana i mijaja sie jak gdyby nigdy nic.Czsami nawet pobiegaja razem popokojach.Ale pozniej juz sie nie znaja.Mały chce sie bawić a Cosi nie i konczy sie na rozejsciach w inne strony.

Link to comment
Share on other sites

my mamy juz trzy suki na stanie... wreszcie w domu zostal rozwiaznany problem niejedzenia! teraz jest konkurencja to wszystko zra... i non stop michy puste... mloda(ast) gania z jedna dorosla i sie chetnie razem bawia, wariuja itd. natomiast druga stara jest okropna egoistka i nie pozwala malej szczeniaczce ruszac swoich zabawek:(((. wszystkiezabiera i chowa,kladzie sie na nich i mowi IDZ PRECZ! NIE DAM! a druga nie ma takich problemow i oddaje malej wszystko... dziwne te suczki nasze...

Link to comment
Share on other sites

Jednak na razie muszę zrezygnować w wzięcia AST do domu. Za to najprawdopodobniej na wiosnę zdecyduję się na jakiegoś psiaka innej rasy ( mniejszych rozmiarów). Czy na moim miejscu zdecydowalibyście się na drugiego samca czy dla spokoju powinna to być suczka?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...