Jump to content
Dogomania

Ramzes~rudzielec w typie rhodesiana MA DOM! ZOSTAJE NA STALE W BDT!


Aimez_moi

Recommended Posts

  • Replies 3.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Aimez_moi']Kupilam juz sucha karme i puszki.......dokupie jeszcze batonow......:)
Oj Ramzes juz zaczynam sie pomalutku denerwowac.......[/QUOTE]

JAKA SUCHA KARME...AIMez...błagammmmmmm
[B]ON musi TERAZ dostac DOBRA kaloryczną karme...tą co Yuma podesłała 140 zł za 30 kg..musimy mu kupic coanjmniej 4 worki...potem moze zejsc na gorsza karme[/B]

BATONÓW nie kupuj!!!!
jak zostanie mu kasy przeslemu do DT i poprosimy ZEBY KUPILI mu mieso surowe, albo kostki miesne dla psow...zadnych batonów....

yuma jest zalogowana na krakvecie i moze nam zakupic sucha karme za to 140zł...chłopak dostanie 30 kg karmy WYSOKOKALORYCZNEJ z witaminami..glukozamina.lkarytyniną
i taka musi jesc teraz

Link to comment
Share on other sites

podeślij zapach..hahahah

on wolałby SUROWE miesko - kostke miesną:P plus sucha karme, której napakował by malo a ladnie przytył..nie upasł sie:)


to duzy szczupły pies Aimez..to nie LABEK - hahahahah

JA kupiłam wczoraj ta karme Profillum i jest super - dziewczyny jedza ze smakiem..sklad ma tez ok...i JEST PROMOCJA
za jedno opakowanie - DRUGIE gratis

kupujesz 15 kg w gratosie nastepne 15
wiec RAMZESOWI trzeba kupic CHOCIAZ JEDNA PACZKE 15 + 15

Link to comment
Share on other sites

TO SA DEKLARACJE RAMZESA

................................................................................

[COLOR=Red][I][SIZE=5][B]DEKLARACJE [/B][/SIZE][/I][/COLOR][B]/zbieramy KARME wysokoenergetyczną/[/B]
[SIZE=4][COLOR=Red][B]
[IMG]http://www.dogomania.../images/smilies/love.gif[/IMG]stałe[/B][/COLOR][/SIZE]
[B]anita_happy [/B]30 zł/mc
[B]happy_mamas[/B] 15 zł/mc
[B]Lolaola[/B] 20 zł/mc
[B]Aimez_moi [/B]20zł/mc
[B]Zofija[/B] 10zł/mc
[B]Kama210[/B] 10 zł/mc
[I][B]
SUMA +105 zł[/B][/I]
[I].................................................................................................
[COLOR=Magenta][B]AIMEZ - zbierasz na swoje konto ??? FUNDUSZE RAMZESA???[/B][/COLOR][/I]
[COLOR=Magenta][B]Jak TAK to wyślij tym osobom na PW swoje konto[/B][/COLOR]
..................................................................................................
[SIZE=4][COLOR=Red][B]
[IMG]http://www.dogomania.../images/smilies/love.gif[/IMG]jednorazowe[/B][/COLOR][/SIZE]
[B]IVV[/B] +200 zł [SIZE=2]/wpłata +300zł Casper/Ramzes/[/SIZE]
[B]Agnieszka B.[/B] +50 zł [SIZE=2]/połowa wpłaty przeniesiona z Juniorkowej darowizny/[/SIZE]

[I][B]SUMA +250 zł

[U]WYDATKI
[/U]
- 200 zł transport do DT - zapłacone z jednorazowych deklaracji
czyli
[U]+ 50 zł
[/U]- 25 zł - obroza p/w kleszczom

[U]saldo +25 [/U]
[/B][/I][SIZE=5][B]
ZBIERAMY NA KASTRACJE[/B][/SIZE][I][B]
deklaracje
[/B][/I] [URL="http://www.dogomania.../members/105045-paulinken"][B]paulinken[/B][/URL] ??
anita_happpy 20zł


[COLOR=Red][B]kama210 - te grosze, kt mialaś mi oddać ja przekazuje na RAMZESA
30 zł stała + 20 zł KASTRACJA + 50 zł /na następne dwa miesiace...doplace 10 zł/

ABY KUPIC TĄ KARME W PROMOCJI....
musimy
1. zebrać pieniadze
2. wysłac je do yumanji
3. yumanji zrobi zamowienie bo jest zalogowana na krakvecie
adres wysyłki bedzie na DT RAMZESA

[SIZE=3][I][COLOR=DarkOrchid]KUPUJEMY 2 x 15 kg KARMY DLA RAMZESA Profilum Adult
co powinno mu starczyć na dwa miesiace przy załozeniu, ze jedzie z zapasem karmy...

[URL]http://www.profilum.eu/pages/DogsProduct.aspx?langId=1&pid=41[/URL]
[URL]http://www.krakvet.pl/profilum-adult-maxi-chicken-15kg-15kg-gratis-p-11085.html[/URL]

NA RESZTE INFO CZEKAMY od Zofiji - jakie Ramzes ma MOZLIWOSCI :)[/COLOR]
[/I][/SIZE][/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

No to mamy duzy problem...... Ramzes nie dogaduje sie z kotami i psem tymczasu. Nie mamy co z nim zrobic. Boze, doradzcie co teraz....
Jest mozliwosc zawiezienia go do pobliskiego hoteliku /100km/ za 15 zl na dobę, tylko my nie mamy na to pieniedzy.......
Zostalysmy z podjeciem decyzji....ale jakiej?

Link to comment
Share on other sites

[B]nie Aimez - JESTESMY POSTAWIONE POD ŚCIANA!!!!!!!!!!!!!!![/B]i tyle....nie będe się tu produkowac bo nie warto

JEST PIES 300km od nas,
1. my po niego nie pojedziemy:
a. Kama - ma samochód jaki ma
b. pudzian - ma prawo jazdy od 2 mc i samochód nie na trasy 600km w dobe!!!
c. ja mam samochód w serwisie i w srode jak go odbieram jade w trase

A poza tym....KAZDY Z NAS jest dorosły...i pewne rozegrania w tej grze mogą mi się nie podobać - mogą...
1. pies w ciagu 24 godzin zmienił 3 x miejsce bytowania /a 2 tygodnie juz zaklimatyzował sie z miejscem gdzie był dotychczas/ = STRES I NIEPOKÓJ
2. pies przejechał 300 km w samochodzie, gdzie pewnie nigdny nie jeżdził = SRES i NIEPOKÓJ
3. poznaje nowe środowisko i nowych ludzi = STRES I NIEPOKÓJ
4. Ramzes to pies z ulicy, który nie wyzbył sie jeszcze instynktu, zdobywa zaufanie jest miły i sympatyczny - ale moze sie obawiać,,,prawda= STRES i NIEPOKÓJ

reasumując STRES + NIEPOKÓJ = dziwne zachowanie, nawet agresja
Takiego psa nie puszcza sie miedydzy ludzi po wyjsciu z samochodu..nie puszcza sie miedzy nowe koty...psy...PRZEDE wszystkim DZIECI i to tak maleńkie - ON TEGO NIGDY NIE MIAŁ....
na ulicy żył z dala od człowieka!!!! w miejscu, w którym byl trzymany, żył w kojcu - miał ograniczony świat i paru ludzi, którzy przychodzili do niego i go zabierli na ten duzy świat.MIAŁ WSZYSTKO POUKŁADANE JUZ....

a tu puszczony na luz - i ma sie miziac...
nie odbierzcie mojego głosu jako atak....ale nie zrobimy z RAMZESA psa agresywnego....ja na jego miejscy tez bym była dzika i dziwna i nie mial bym ochoty na kontakty z kimkolwiek....

Jak Latike zabrałm z ulicy i wprowadziłam do domu do moich 2 suk to przy pierwszej konfrontacji Latika pogryzła najmniejszą, az krew sie polała..potem spieła sie z wieksza...
OD TEJ CHWILI dziewczyny były na kontrolowanym - TERAZ SPIĄ RAZEM W ŁOZKU, a minął miesiąc od momentu kiedy zabrałm LATI Z ULICY!!!jedza w jednym miejscu...chodza na jednej smyczy...jada w aucie na tylniej kanapie - PARE TYGODNI TEMU to było nie do pomyślenia - Lati rzucała sie na dziewczyny z niewiadomych przyczyn - jak ja dotkeły przypadkiem, przy karmieniu, na spacerze - TERAZ juz wiedza jaka jest hierarchia stada, ze LAti jest ostatnia...I JEST ANIELSKI SPOKÓJ...

REASUMUJAC - zawinił czynnik ludzki i juz....
TERAZ JEST PIES, 300 km od miejsca, gdzie mógł jeszcze posiedziec i jechac do hoteliku za 10 zł/doba plus karma za pare dni, miał kase na miesiac w hotelu, teraz jej nie ma...

jakbym była nieodpowiedzialna to bym tego nie pisała...

CO ROBIĆ..
1. pies pojdzie do hotelu za 15zł/doba i posiedzi tam do czasu kiedy ktos bedzie mógł go zabrac /znowu koszty na transport????/[B]czyli lepiej zostawic go tam i szukac domu!!![/B]
ALE NAJPIERW SZUKAĆ KASYYYYYYYYYYYYYYYYY bo jest goły i wesoły[B] MA 105 zł deklaracji stałych[/B] - [B]brakuje mu TYLKO 350zł

[/B][I]Rece opadają - jakbym mogła to pojechała bym po niego i juz...moze wsadzcie go w autobus, a ktos go odbierze w Szydłowcu???[/I]

Link to comment
Share on other sites

Anita_happy masz rację w tym co piszesz, ale też rozumiem Kasię, która powiedziała, ze weźmie psa na tymczas, ale całkowicie bez agresji ponieważ ma dzieci w wieku 2,5 roku oraz 5 latak 4 koty i swojego psa. Ramzes rzucił się do Pandy wywracając 2,5 letnią Tosię. Kasia była przerażona. Nie dziwię się jej jest mamą. Pies nie został sprawdzony na koty choć o to prosiłam teraz jeden z kotów siedzi wysoko na drzewie. Ona nie powiedziała, ze mamy go stamtąd brać i już. Absolutnie. Myślę nawet, ze możemy poczekać aż zwolni się miejsce w Hoteliku- chyba , ze pies zaatakuje dzieci- co mam nadzieję się nie stanie. Ramzes nie jest psem wycofanym- przynajmniej na mnie nie zrobił takiego wrażenie, nie boi się. Jest zmęczony i wycieńczony i ma chyba tendencje do dominacji. Jest dużym psem. Myślę, zę każda matka mająca 2,5 letnie dziecko by się wystraszyła jakby duży pies rzucił się do jej psa potrącając jej dziecko

Link to comment
Share on other sites

Pisałam wcześniej, ze jest to dom z dziećmi i pies musi być nieagresywny, wejście miał jakie miał. Nikt nie wiedział, ze trzeba go sprawdzić na koty, choć o tym pisałam. Ramzes jak otworzyłam furtkę zaraz za nią wybiegł i nie reagował na żadne nawoływania - przekazano mi się , że nie ucieka. Po drugie widzisz Anita_happy Ty masz takie zdrowe podejście psy sobie ustawią hierarchię, a Kasia jest napaścią na Pandę przerażona. ja jej przekazałam, że pies jest całkowicie bez agresji. Kasia nie ma takiego podejścia. Ma też 4 koty na tymczasie

Link to comment
Share on other sites

Ramzes ledwo co dojechał i jako pies z niełatwą, nieciekawą przeszłością - jest kompletnym, totalnym cymbałem i czuje, że musi zbadać granice i jakoś wpasować się w hierarchię. Stąd atak na psa i koty. Tak dzieje się z większością psów w takich sytuacjach. Nie panikowałabym - trzeba mu po prostu pokazać miejsce w szeregu. Anita happy ma rację.
Ocena psa po zabraniu go i obserwacji instynktownych i uwarunkowanych silnym stresem i zmęczeniem zachowań - jest z gruntu błędna.

Cóż, skoro Kasia mimo to czuje, że nie podoła, to faktycznie alternatywa dla Ramzesa pilnie potrzebna ... tylko skąd teraz na to kasę brać ?

A kto wpadł na genialny pomysł, żeby dużego, siłą rzeczy po swojej przeszłości niezsocjalizowanego psa dawać na DT, gdzie są małe dzieci ?:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...