Jump to content
Dogomania

Margo – przykład jak miłość człowieka potrafi czynić cuda


Basia1968

Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Byłam dziś z Margo w lecznicy, ponieważ dostała paskudnego zapalenia spojówek. Jest ogólnie trochę osłabiona, ale nie ma gorączki. Dostała zastrzyki i kropelki do oczu, które mam podawać nawet do 6 razy dziennie. Mam nadzieję, że będzie poprawa, bo te oczka naprawdę kiepsko wyglądają (na pierwszy rzut oka wet myślał, że to zapalenie rogówki). 

Wet nie wziął ani jednej złotówki za leki...

Link to comment
Share on other sites

No niestety... ona ma cały czas pałeczkę ropy błękitnej w uszach i stąd ciągłe problemy.

Oczka były lepsze, ale wczoraj nastąpiło gwałtowne pogorszenie, jedno oko zaszło jej ropą/flegmą, która też zaczęła jej wyciekać z pyska wraz ze śliną. Po konsultacji z wetem włączyłam od razu mocny antybiotyk ogólny i dzisiaj jest już ciut lepiej. Ważne, że sama Margo jest weselsza i poprawił się jej apetyt. 

Na razie korzystam z antybiotyku, który mam na stanie, ale on starczy mi tylko do jutrzejszej dawki, na kolejne dni będę musiała dokupić.

Link to comment
Share on other sites

Kupiłam kolejne opakowanie antybiotyku (20,60 zł):

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/535e2318a74e278b

 

+19,50 zł - 20,60 zł = -1,10 zł

 

Margo znów ma śpiochy w oczach i trochę śliny ciągnie się jej z pyska. Rozmawiałam z wetem, dołączyliśmy drugi antybiotyk (Duomox, który mam u siebie) oraz zalecił intensywnie wzmacniać Margo witaminami przez tydzień (witaminy mam w proszku i Margo dostała dzis pierwszą dawkę).

Mam nadzieję, że to pomoże, bo kiepsko to wygląda :(

Link to comment
Share on other sites

Musiałam zakupić antybiotyk, bo zapas hotelikowy się mi wyczerpał. Koszty rozkładają się na trzy psiaki (bo trzy psiaki korzystają z tego opakowania), dla Margo to koszt 5,90 zł:

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/9c89e6e02749190e

-9,10 zł - 5,90 zł = -15 zł

 

Margo czuje się trochę lepiej (i wygląda także), ale nadal są delikatne śpiochy i trochę śliny też jeszcze jest. 

Link to comment
Share on other sites

Bardzo mi przykro, że Margo choruje :( Tak jak obiecałam- przelewam 100 zł. Choć tyle mogę dla Margolki zrobić :(

 

Dziękuję, wpłynęło 110 zł :)

-15 zł + 110 zł = +90 zł

 

Niestety antybiotyki nie pomagają suni... robimy przerwę w podawaniu leków i w piątek będziemy robili wymaz z oczu i gardła.

Link to comment
Share on other sites

W wymazie wyszedł gronkowiec złocisty (próbki pobierane były osobno z obu oczu i gardła), czyli jedno z najgorszych paskudztw. Plus taki, że nie ma śladu po pałeczce ropy błętkinej, która była kiedyś w uszach.

Margo póki co wygląda jak sto nieszczęść, ale antybiotyk już dobrany i rozpoczynamy kurację.

b3cc7fa41e86aee8gen.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jest troszkę lepiej, glutów już prawie nie ma, ale jeszcze nie do końca paskudztwo pokonane; Margo nadal bierze antybiotyk..

Mam już rachunek od weta za wymazy (124 zł), kupiłam też Dolfos Arthrofos (30 zł):

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/3b9c9e591f9a5f7f

+45 zł - 124 zł - 30 zł = -109 zł

To smutne, że wszyscy prócz eloise zapomnieli o Margo.. sunia nawet nie ma karmy.

Na szczęśćie koleżanka ze schroniska - Kundzia pamięta o psiakach, które nie miały tyle szczęścia i nie znalazły domu i przekazała dzięki uprzejmości swoich Pańciów świąteczny prezent: 300 zł :) Z tego połowę przekazuję dla Margo, a drugą połowę na też trochę zapomnianego Lorka.

Bardzo serdecznie dziękuję DSowi Kundzi!

-109 zł +150 zł = +41 zł

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...