Jump to content
Dogomania

TRAGEDIE KONI I PSÓW!!!! "Hodowla" Jolki z Dąbrowy Górn. POMOCY!!!!


BUDRYSEK

Recommended Posts

[quote name='WiolaRude']PS. Stwierdzenie "A to jest Polska właśnie" tyczyło się braku respektowania przez sądy przepisów już istniejących, co w rezultacie dotyczy nie tylko praw zwierząt ale wszystkich.[/QUOTE]

[B]WYBACZ!!![/B]
Tak często wszystkie sprawy,kończą się wielką dywagacją nad prawem,a zapominamy o istotnym elemencie-tj.doprowadzeniu do uznania winy i skazania ewidentnych sadystów...że niepotrzebnie wyprzedziłam ...i przydałam Twym cytatom taką intencję!
Wybacz!Jest dokładnie jak piszesz...i niestety nie mogę z tym polemizować.
Moge jedynie wszystkich prosić,byśmy nie dali się znowu wpuścić w kanał dywagacji nad zmianami...w kanał z którego korzystająi ci,którzy wyroków skazujących nie wydają nawet w najdrastyczniejszych sprawach,a narzędzia ku temu mają(może nie doskonałe,ale mają)...i ci,którzy te sprawy prowadzą bagatelizując ból i cierpienie zwierząt, lekceważąc świadczących w takich sprawach(mała szkodliwość społeczna!)...ale głównie korzystają ci,którzy przejawy agresji wprost na oczach innych ludzi prezentują,czując się bezkarnymi i nietykalnymi!

[B]Wiolu...raz jeszcze przepraszam...[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuzlikowa'][B]WYBACZ!!![/B]
Tak często wszystkie sprawy,kończą się wielką dywagacją nad prawem,a zapominamy o istotnym elemencie-tj.doprowadzeniu do uznania winy i skazania ewidentnych sadystów...że niepotrzebnie wyprzedziłam ...i przydałam Twym cytatom taką intencję!
Wybacz!Jest dokładnie jak piszesz...i niestety nie mogę z tym polemizować.
Moge jedynie wszystkich prosić,byśmy nie dali się znowu wpuścić w kanał dywagacji nad zmianami...w kanał z którego korzystająi ci,którzy wyroków skazujących nie wydają nawet w najdrastyczniejszych sprawach,a narzędzia ku temu mają(może nie doskonałe,ale mają)...i ci,którzy te sprawy prowadzą bagatelizując ból i cierpienie zwierząt, lekceważąc świadczących w takich sprawach(mała szkodliwość społeczna!)...ale głównie korzystają ci,którzy przejawy agresji wprost na oczach innych ludzi prezentują,czując się bezkarnymi i nietykalnymi!

[B]Wiolu...raz jeszcze przepraszam...[/B][/QUOTE]

Źle się zrozumiałyśmy i tyle, nieważne, nie masz za co przepraszać :) obie mamy na względzie dobro zwierzaków i to jest najważniejsze. Pozdrawiam serdecznie

Link to comment
Share on other sites

.. to co ten babsztyl wyprawia z końmi pod płaszczykiem zawodowej instruktorki jazdy konnej woła o pomstę do nieba .. nie wspomnę już o jej manufakturze psów .. i to jest osoba z dyplomem weterynarii!!!????
ja wiem , że studenci muszą jakoś skończyć studia, i jedni studiują z zamiłowania a inni po prostu coś postanowili skończyć, ale absolwentów tak odpowiedzialnych zawodów przed dopuszczeniem do wykonywania zawodu powinno poddawać się złożonym psychotestom .. i to nie jednorazowo lecz cyklicznie!! skandal!!

Link to comment
Share on other sites

Zuzlikowa, bardzo sluszne Twoje slowa, zeby org. pro zwierzece zajmowaly sie doniesieniami do prokuratur za znecanie sie nad zwierzetami i korzystaly z prawa ktore mamy do dyspozycji. Tylko ze jest nas zdecydowanie za malo zeby to przyspieszyc, a niestety swiadkowie ktorzy mogli by pomoc, zazwyczaj odmawiaja wspolpracy. Przy braku dowodow, potrzebni sa swiadkowie, bez nich szkoda marnowac czas na skladanie doniesienia. Sa osoby na watku ktorzy jak twierdza informowaly org. pro zwierzece, a czy byly chetne do wystepowania w roli swiadkow? To jest podstawowe pytanie w tym okrucienstwie, do ktorego doszlo.

Link to comment
Share on other sites

W TV był już reprtaż o tym zdarzeniu, zgłoszenie do prokuratury poszło, jest sporo świadków tego zajścia (głównie młodych wolontariuszek, nie wiem czy czasem nieletnich), do tego niestety głównym zgłaszającym sprawę był właściciel konia, który nie przypuszczał, że znalazł się na nagraniu z monitoringu, na którym widać jak czynnie brał udział w katowaniu własnej klaczy. Dlatego podejrzewam, że sprawa zostanie zgrabnie "przygłaskana", chyba , że straż dla zwierząt przyciśnie organy ścigania i nie dopuści do wycofana oskarżenia!! Liczę na to!!!

A tutaj macie kopię tego co rozpowszechniałam na śledziku NK (dotyczy zajścia z klaczą oraz hodowli Husky tej pseudo-wetki)::

Nie pozwólmy, żeby dalej bezkarnie okaleczała i krzywdziła zwierzęta ---> [URL="http://nasza-klasa.pl/#profile/23787535/gallery/album/12/527"] http://nasza-klasa.pl/#profile/23787535/gallery/album/12/527[/URL] ---> dla niej liczy się tylko kasa ---> [URL]http://www.siberian-husky.pl/i.php?h=b3[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Byłam na stronie psów, i nie widzę tam tragedii. Czy powie mi ktoś co tam się dzieje?
Oglądałam w tv reportaż dziś o tym ich znęcaniu się nad koniem.
DRAMAT:-( A ona jeszcze mówiła, że nie sądziła, że to tak się może skończyć dla tego konia...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Awit']Byłam na stronie psów, i nie widzę tam tragedii. Czy powie mi ktoś co tam się dzieje?
Oglądałam w tv reportaż dziś o tym ich znęcaniu się nad koniem.
DRAMAT:-( A ona jeszcze mówiła, że nie sądziła, że to tak się może skończyć dla tego konia...[/QUOTE]

Otóż stwierdzam, że strona została po rozpowszechnieniu niesmacznych wpisów w księdze gości oczyszczona z tych wpisów, ostatni widnieje z datą 18.02.2010 .. było mnóstwo wpisów po tym dniu, w których rozmaici ludzie opisywali masakryczne zjawiska piętnujące tę hodowlę!! zaniedbania wobec szczeniąt, które padały lub były zjadane przez inne psy, wyeksploatowane suczki, mioty przypadkowo zapłodnionych suczek bez rodowodu przypisane tym z najlepszymi papierami, chore i nieleczone psy, zamykane wielogodzinnie w klatkach kenelowych bez wody i karmy .. itp .. naprawdę wszystkeigo już nie pamiętam .. ale przeczytałam kilka stron takich wpisów z różnymi datami z ostatnich miesięcy .. aktualnie już ich nie ma ..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ilon_n']Otóż stwierdzam, że strona została po rozpowszechnieniu niesmacznych wpisów w księdze gości oczyszczona z tych wpisów, ostatni widnieje z datą 18.02.2010 .. było mnóstwo wpisów po tym dniu, w których rozmaici ludzie opisywali masakryczne zjawiska piętnujące tę hodowlę!! zaniedbania wobec szczeniąt, które padały lub były zjadane przez inne psy, wyeksploatowane suczki, mioty przypadkowo zapłodnionych suczek bez rodowodu przypisane tym z najlepszymi papierami, chore i nieleczone psy, zamykane wielogodzinnie w klatkach kenelowych bez wody i karmy .. itp .. naprawdę wszystkeigo już nie pamiętam .. ale przeczytałam kilka stron takich wpisów z różnymi datami z ostatnich miesięcy .. aktualnie już ich nie ma ..[/QUOTE]

też czytałam te wpisy...koszmar,wkońcu sprawa ujżała światło dzienne i babsztyl pójdzie siedzieć(mam taką nadzieję) kiedyś była petycja o zaostrzenie kar dla znęcających się nad zwierzętami,nie wiem czy pamiętacie to było w związku ze sprawą labradora Ozziego...sama biegałam po podpisy...ale jak to zwykle bywa do niczego to nie doprowadziło.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...