Jump to content
Dogomania

Nowy pies i dziecko, pewien dylemat


Faza-Energy

Recommended Posts

Moze na poczatku sie przedstawie. Jestem Natasza. Posiadam 2 pieski- Faza jest to suczka jack russel terriera i Energy jest to psi samczyk chihuahua. Wraz z mezem mieszkamy od 5 lat w Stanach. Ja 6 miesiecy temu urodziłam dziecko. Melissa jest stosunkowo mala, ale widze, ze psiaki ja zaakceptowaly. Brat mojego meza rowniez mieszka w Stanach, niedaleko nas i ma psa- bobtaila. Seven ma 8 miesiecy, jest psem bardzo energicznym, ale lagodnym. U nas w ogrodzie zawsze szaleje z reszta psow. Brat podjal decyzje o oddaniu psa, gdyz przeprowadza sie do domu, gdzie psa nie chca, a od musial zmienic prace. Nie bedzie go po 9-10 godzin w domu. Seven nie lubi samotnosci, on potrzebuje dlugich spacerow, a Bartek nie jest mu w stanie tego zapewnic. Chce oddac psa do schroniska, albo sasiadom, ktorzy mieli juz 2 psy i wszystkie potracil samochod. Tutaj sa o wiele lepsze schroniska, ale zadne schronisko nie jest dobrym rozwiazaniem. Zastanawiam sie z mezem o wziecie sevenka. Tylko czy on sie do nas przyzwyczai? czy nas pokocha i przywiaze sie do nas, jesli bedzie odwiedzal nas brat? jak opiekowac sie tym psem? on strasznie ciagnie na smyczy, wiec bede musiala go tego oduczyc, jak to zrobic? i wreszcie czy bobtailowi wystarczy codziennie 1-2 ruchu? caly dzien takto bedzie siedzial na ogrodzie i bawil sie z moimi psami, ale z 2 razy dziennie bede go zabierac na wybieg. Co sadzicie o tym pomysle?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kloci sie ze mna rozsadek z sumieniem. Seven to strasznie kochany pies, taka przytulanka, maskotka do glaskania. Ale ja z dzieckiem i psami jestem sama codziennie przez 7-8 godzin. Rozpracowalam idealny plan na spacery z psami, ale nie wiem czy poradze sobie z nowym lokatorem. Nie chodzi o kwestie finansowe bo z tym nie ma problemu, tylko o ten czas i opieke nad nim. Co byscie zrobili na moim miejscu? nie chce go skrzywdzic, nie wiem czy te warunki ktore mu oferuje beda dla niego odpowiednie, a nic wiecej nie jestem mu w stanie zaoferowac.

Link to comment
Share on other sites

Ja myslę,że na pewno będzie mu o niebo lepiej u Ciebie niz w schronie.Ja bym wzięła psa na Twoim miejscu.Skoro przemyślałaś sobie wszystko i ułozyłas plany spacerów i opieki nad psami,to myślę,ze dasz sobie radę,życzę powodzenia:)zachowania takie jak ciągnięcie na smyczy mozna wyeliminować:)

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że możesz go wziąć, jeżeli jednak się nie uda/nie zasocjalizuje się możesz mu poszukać domku a pobyt u siebie traktować jak dom tymczasowy (na pewno usłyszysz to na forum) jeżeli masz czas dla psiaków niepożądane zachowania wyeliminujesz szybko tym bardziej, że psiak jest młody ; ]

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj wieczorem brat przywiozl mi psa. Seven jest troszke smutny, ale na szczescie je karme i ma ochote na zabawe ze mna. Zabralam go dzisiaj na wybieg, ale nie spuscilam go ze smyczy, bo boje sie, ze ucieknie. Niby mnie zna, ale nie bede ryzykowac. Brat nie dbal jakos szczegolnie o jego siersc czy wychowanie, wiecie jak to jest z mezczyznami i teraz ja mam sporo pracy, a wiedzcie, ze jest ciezko, bo tutaj chce go czegos nauczyc, a slysze, ze dziecko placze i musze isc z nim. Mam juz z nim sporo problemow, ktore nie wiem jak rozwiazac.
1. Jak go nauczyc, ze nie mozna ciagnac na smyczy?
2. Co zrobic, aby psiak polubil kapanie?
3. Dzisiaj wzielam Melliske na spacer, wrocilam a tu zerwana roleta. Co sie okazalo, ze Seven skakal na okno i ja zerwal. Pojechalam potem na zakupy, ale nie moglam zabrac psa ze soba i moje psiaki zostawilam w domu, a sevena zostawilam samego na ogrodzie, ale nie jest to dobre rozwiazanie, wiec co zrobic aby nie niszczyl gdy zostaje sam?
4. I jak go oduczyc szczekania, gdy dzwoni telefon?
Sporo pracy przed nami. Boje sie, ze sobie nie poradzimy. Maz wraca pozno i nie mam co liczyc na to, ze zaopiekuje sie psem. mimo tych problemow strasznie go lubie i chyba go nie oddam juz.

Link to comment
Share on other sites

Hej gratuluję pomysłu z zabraniem Sevena do siebie. Nawet jeśli tęskni za swoją poprzednią rodziną to uchroniłaś go od schroniska i to jest najwspanielsze, choć on pewnie nie do końca zdaje sobie sprawę z tego co mu groziło. Co do problemów wychowawczych to jest na forum specjalny dział "wychowanie" i radzę tam zapytać (ja specem w tym nie jestem), albo i lepiej skontaktować się ze szkoleniowcem ze swojej okolicy którzy zobaczy zachowanie psów na żywo. No i może jakieś zdjęcie takiej szczęśliwej rodzinki by się przydało? ;)

Link to comment
Share on other sites

1. Jak go nauczyc, ze nie mozna ciagnac na smyczy? - jest pewien sposób, kiedy idziesz z psem na spacer a on pociągnie smycz stajesz w miejscu i delikatnie smyczą sugerujesz, że ma wrócić. Za każdym razem gdy smycz się napnie stajesz, na początku wydaje się głupie ale pies załapie o co chodzi
2. Co zrobic, aby psiak polubil kapanie? - z tym może być ciężko, bo większość psiaków nie lubi kąpania, jeżeli jednak Ci zależy spróbuj skojarzyć mu wannę/prysznic z czymś przyjemnym np. smakołykiem.
3. Dzisiaj wzielam Melliske na spacer, wrocilam a tu zerwana roleta. Co sie okazalo, ze Seven skakal na okno i ja zerwal. Pojechalam potem na zakupy, ale nie moglam zabrac psa ze soba i moje psiaki zostawilam w domu, a sevena zostawilam samego na ogrodzie, ale nie jest to dobre rozwiazanie, wiec co zrobic aby nie niszczyl gdy zostaje sam? - jest gdzieś temat Lęk separacyjny-demolka poczytaj tam ; ]
4. I jak go oduczyc szczekania, gdy dzwoni telefon? - o.O nie mam pojęcia, spytaj w dziale wychowanie ; ]

Link to comment
Share on other sites

Super,że go wzięłaś.Na większośc pytań już Ci dziewczyny odpowiedziały.Na ciągnięcie na smyczy metoda "na drzewko"którą sugerujeCarolineS u mojej suni się sprawdziła doskonale:)Mogę jeszcze dopowiedzieć,że żeby nie rozrabiał jak zostaje sam kup mu kong,albo zabawke w tym stylu powinna go zająć na jakiś czas.Próbuj też przyzwyczajać go małymi kroczkami do zostawania samemu.Wstajesz,ubierasz się normalknie ,wychodzisz,wracasz za minutę i go nagradzasz.I niestety trzeba to powtarzac do znudzenia,zostawiając go potem na 2,3,5,10m min i tak dalej,pozdrawiam i zyczę udanych ćwiczeń oraz cierpliwości:)

Link to comment
Share on other sites

Pomijając inne pytania i rady, powiem że moje psy znacznie lepiej reagują, gdy kąpię się razem z nimi. Przerobiłam juz wsadzanie dużych psów do wanny i do brodzika oraz małych do umywalki. Jeśli pies sam z siebie nie lubi być myty, to jest protest i mega stres. Najlepiej sprawdza się wchodzenie razem z psem do wanny, albo pod prysznic. Trzeba zachowywać się normalnie, jakby to była najzwyczjniejsza czynność na świecie - myjemy się, suszymy się i jest ok.

Link to comment
Share on other sites

Hej,przede wszystkim chciałam napisać że rzadko kiedy zdarzają się ludzie o takim sercu, mając 2 psy zabrać trzeciego, dziecko, jakieś inne prywatne sprawy, naprawde słowa uznania dla Ciebie. To wspaniałe.
Nie martw się, piesek jest młody i napewno przyzwyczai się do Ciebie i nowego domku,ma ogród, ma czterołapnych przyjaciół.Napewno będzie szczęśliwy. Jeżeli chodzi o ciągnięcie na smyczy to proponuje nauczyć go chodzenia przy nodze,na początku przy ścianie czyli : Ty,pies i ściana.Za dobre zachowania nagradzać to najważniejsze. jak ciągnie,przyciągnać spowrotem.Trochę to żmudne ale będzie dobrze.Co do tego telefonu to proponuje go najpierw nauczyc reakcji na komendę "cisza" czyli tak jak uczymy komendy"daj głos" tylko w drugą stronę :lol: potem wykorzystywać to jak zaczyna szczekać.Jeżeli chodzi o nieposłuszeństwo w domu,to może nie jest dobrym pomysłem fakt że seven zostaje na dworze a reszta w domu,on zwyczajnie się nudzi,jak zostawiasz na dworze to zostawiaj wszystkie wtedy zajmą się sobą,może jakieś zabwki,coś czym lubi się zajmować. Dużo cierpliwości też :) będzie dobrze;) trzymam kciuki i opisuj czasem postepy :)

Link to comment
Share on other sites

A co do tej kapieli,bo mi umknęło to nie da się zmusić psiaka żeby to lubiał,jeden lubi inny nie,to tak jak Ty jak czegoś nie lubisz no to raczej nie polubisz (choć są wyjątki:P) Poprostu wziąśc sierściucha :) wykapać jak najszybciej się da,żeby nie miał takiego stresu za długo,wysuszyć i gotowe :)

Link to comment
Share on other sites

No wiec tak, jakos idziemy do przodu: Seven nadal ciagnie na smyczy, ale jest bardziej skupiony na mnie. Zostawiam go z reszta psow w domu w jednym pokoju, gdy wychodze, bo wtedy nie niszczy, tylko troche szczeka. Ostatnio bedac z faza, energy i sevenkiem na wybiegu spuscilam sevena i ladnie sie pilnowal. Kapac w domu sie nie lubi, ale do basenu, ktory jest przy domu wskakuje i plywa w nim. Bylam z nim u gromera na kapieli, rozczesaniu siersci i zabiegach pielegnacyjnych. z moim dzieckiem ma super kontakt. Na kota sasiadow szczeka. Ogolnie akceptuje go mimo wad, jakie posiada, ale walczymy z niektorymi

Link to comment
Share on other sites

Oj myśę, że z czasem i te wady da sie wyciszyć tylko nadal trzeba nad nim pracować :) Pamiętaj też że to jeszcze młodziak i sporo da sie nadrobić i myslę ze to będzie idealny towarzysz zabaw dla Twojego rosnącego malucha, bo malutkim pieskom łatwiej zrobic krzywde a dzieciaki nie mają wyczucia :)
Powodzenia

Link to comment
Share on other sites

A może dobry byłby pomysł wysłania psa na tresure. Pies jest przywiazany do włąścicieli i jak pojawia się jakiś intruz, w tym wypadku dziecko, to od razu robi się zazdrosny i staje się nieznośny. Myślę, że jednak dla bezpieczeństwa, warto byłoby pieska wysłać na szkolenie, choćby nawet dlatego, żeby lepiej zachowywał się na spacerach.

Link to comment
Share on other sites

Jak już to iść z psem na szkolenie - "wyslanie" psa na takowe wiele nie zmieni, pies nauczy się słuchać nowego przewodnika, a nie właściciela. To szkoleniowiec powinien pokazać, jak sam właściciel ma z psem pracować.
No i trenera trzeba dobrze wybrać - kiepski może co najwyżej pogorszyć sprawę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='house'] Pies jest przywiazany do włąścicieli i jak pojawia się jakiś intruz, w tym wypadku dziecko, to od razu robi się zazdrosny i staje się nieznośny. .[/QUOTE]

W tym przypadku to pies pojawia się jako "intruz" bo dziecko już było a psiak dołączył do rodzinki:razz:

Sama zobacz jakie postępy w ciągu kilku dni ! Będzie dobrze zobaczysz ;)

Link to comment
Share on other sites

No wiec, kazdego dnia dowiaduje sie czegos nowego o Sevenku. Nie spodziewalam sie, ze ten pies to taki zarlok. Gdy gotuje obiad to on siada, patrzy i piszczy. Zawsze gotuje mu kurczaka, ktorego dziele na malutkie kawaleczki i gdy dziecko spi, to idziemy na ogrod i sie szkolimy. Seven dla jedzenia zrobi wszystko. Nauczyl sie juz np. siadac i dawac obie lapy. Lepiej chodzi juz na smyczy. To niesamowity psiak, uwielbia byc glaskany. Faza dostala cieczke i musze psy izolowac. Wiec teraz nie jest zbyt ciekawie w domu

Link to comment
Share on other sites

Stalo sie cos bardzo zlego. Moja Faza ma cieczke i gdy musialam jechac do lekarza z corka a meza nie bylo, to zostawilam psy same, ale sevenka odizolowalam. Energy jest wykastrowany, wiec problemu nie bylo. Gdy wrocilam to zastalam caly salon zniszczony. Seven rozwalil drzwi, bo tak chcial sie dostac do fazuni. Podejrzewam, ze do czegos doszlo.Miedzy psami jest 28 kg roznicy i zastanawiam sie czy seven mogl pokryc faze? Najgorsze jest to, ze Faza podczas operacji na przepukline ledwo zostala odratowana z narkozy i badania wykazaly, ze jest uczulona na narkoze. Wiec sterylka odpada. Co zrobic? Strasznie sie martwie

Link to comment
Share on other sites

Bylam u pobliskiego weta, ale aktualnie nie posiada takich tabletek. Ja mieszkam na wsi, na takich preriach, gdzie o weta trudno. Nastepny weterynarz jest dopiero 220km stad.
Nie mam jak jechac. Maz wroci dopiero za 4 dni. Wyjechal w delegacje z bratem na tydzien do Belgii. Zastanawiam sie czy ona w ogole jest w ciazy. 28kg roznicy jest miedzy psami. moglo dojsc do zaplodnienia?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...