Jump to content
Dogomania

Apel do allegro! Czekamy na podpis ZK:)


ARKA

Recommended Posts

[COLOR=red][B]Zwracam sie do Was hodowcow abyscie powiadomili ZK, ze taki apel jest przygotowany i wskazane bylyby aby podpisali sie pod tym apelem. Czy ktos moze tym sie zajac, pilotwac i doprowadzic do takiej deklaracji podpisu ZK? Info potwierdzajce prosze wyslac na : [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] [/B][/COLOR]
[COLOR=red][/COLOR]

[B][FONT=Times New Roman][SIZE=5]Apel do Portalu Allegro[/SIZE][/FONT][/B]


[SIZE=3][FONT=Times New Roman]My, organizacje społeczne pro-zwierzęce, jak i rzesza wolontariuszy, miłośników zwierząt, skupionych na forum [URL="http://www.dogomania.pl/"]www.dogomania.pl[/URL], apelujemy do portalu Allegro o zaprzestanie przyczyniania się do okrucieństwa wobec zwierząt. Przypominamy preambułę polskiej ustawy o ochronie zwierząt:[/FONT][/SIZE]

[SIZE=3][FONT=Times New Roman][B]„[/B][B][FONT=Arial]Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.”[/FONT][/B][/FONT][/SIZE]

[FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Times New Roman]W świetle tych słów, żadne zwierzę nie może być traktowane jako przedmiot i służyć człowiekowi jako narzędzie przynoszące mu jedynie zysk, a tak niestety dzieje się w wielu pseudohodowlach.[/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Z całą odpowiedzialnością możemy powiedzieć, że są to fabryki produkcji bólu, cierpienia i okrucieństwa wobec zwierząt. Fabryki nastawione jedynie na zysk, kosztem cierpienia zwierząt, w których suki/kotki wykorzystywane są w okrutny sposób do rodzenia szczeniąt/kociąt, kosztem ich życia i zdrowia, w warunkach porównywalnych do obozów koncentracyjnych.[/FONT][/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Legalne hodowle psów/kotów są zarejestrowane w Związku Kynologicznym(Felis Polonia), który ma pieczę nad zdrowiem zwierząt, cechami rasy, warunkami ich przetrzymywania, wadami, jak i cechami charakteru zwierzęcia. Ma to na celu wyselekcjonowanie zdrowych, zrównoważonych psychicznie zwierząt, zgodnie z wzorcem rasy. Pseudohodowle przyczyniają się do „produkcji” zwierząt, które później są porzucane czy też oddawane do schronisk, dlatego że są chore, często nieuleczalnie z powodu wad genetycznych (chów wsobny) lub dlatego, że jako dorosłe jedynie przypominają daną rasę psa. [/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Pies(kot) rasowy-szczeniak(kociak) = metryka, czyli dokument świadczący o pochodzeniu psa(kota) i o tym, że jego rodzice są zdrowi fizycznie, psychicznie i spełniają wzorzec rasy, są tzw. zwierzętami dopuszczonymi do dalszej reprodukcji.[/FONT][/SIZE][/FONT]

[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Domagamy się weryfikacji regulaminu allegro i niedopuszczanie wystawiania na allegro aukcji:[/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]-[/SIZE] [SIZE=3]sprzedam szczenięta(kocięta) po rodowodowych/rasowych rodzicach,[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]-[/SIZE] [SIZE=3]sprzedam szczenięta(kocięta)[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]-[/SIZE] [SIZE=3]poszukuje partnerki dla mojego psa/suki/kotki.[/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Suka/kotka nie hodowlana (kundelek/dachowiec) nie musi mieć szczeniąt/kociąt, nie są jej potrzebne ani dla zdrowia ani do szczęścia. Nie powinna stanowić źródła dochodu dla nieuczciwych ludzi. Zwierzęta nie hodowlane powinno się kastrować, tym bardziej, że w polskich schroniskach czekają setki tysięcy bezdomnych, niechcianych, cierpiących zwierząt. [/FONT][/SIZE]

[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Doceniamy i jesteśmy wdzięczni za to, że Allegro dopuszcza umieszczanie ogłoszeń o charakterze charytatywnym, dzięki którym możemy szukać domu dla psów/kotów bezdomnych, często kundelków/dachowców, a także organizować aukcje sprzyjające pomocy potrzebującym zwierzętom. [/FONT][/SIZE]

[I]Podpisali:[/I]
[I]1. Stowarzyszenie Obrońców Zwierząt "ARKA" [/I]
[I]2. Fundacja "Niedźwiedź" [/I]
[I]3. Rzeszowskie Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt [/I]
[I]4. Komitet Pomocy dla Zwierząt w Tychach [/I]
[I]5. Stowarzyszenie Przyjaciół Bezpańskich Zwierząt "Cichy Kąt" [/I]
[I]6. Fundacja Canis et Felis [/I]
[I]7. Klub Hodowców i Miłośników Norweskich Kotów Leśnych AGNAR [/I]
[I]8. Fundacja "KOT" [/I]
[I]9. Fundacja"VIVA" [/I]
[I]10. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Bydgoszczy [/I]
[I]11. Wolontariusze "Kocia Dolina" [/I]
[I]12. Fundacja "CANIS" [/I]
[I]13. Fundacja "Felis"[/I]
[I]14. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Rzeszowie[/I]
[I]15. Fundacja dla Zwierząt Animalia[/I]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja w ogóle jestem przeciwna sprzedaży zwierząt na allegro - tak jak zrobił to e-bay : żadnych zwierząt!!.
A tak z ciekawości - jak oni będą to weryfikować? Po drugie - związków w Polsce (tak psich , jak i kocich jest więcej niż wymienione - również jest związek myszy , jeśli chodzi o ścisłość).
Dla mnie to trochę bez sensu, ale ja i tak tam zwierząt sprzedawać nie będę.

Link to comment
Share on other sites

Najlatwiej napisac slowa krytyki. Allegro jako 'tablica informacyjna' dla zwierzat w potrzebie jest b. przydatne.

A inne zwiazki? Znasz takie, niech sie przylacza ale najlepiej pisac ze nic sie nie da zrobic i wszystko jest do d...

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem, jak jest z allegro - czy dużo chętnych ludzie znajdują właśnie tam.

Wiem, że znajomi sprzedawali szczeniaki i korzystali z innych portali ogłoszeniowych (powód :diabloti: lenistwo - nie chciało im się tam rejestrować).

Nie wiem, na jakim świecie żyjesz, ale słyszałam o bodajże 3 związkach kocich (SHKRP, jakiś w Lublinie i chyba PZF) oraz o PKPR.

Natomiast jestem po prostu przeciwna traktowaniu allegro, jako miejsca do reklamy jakichkolwiek zwierząt - nieważne za 1 zł, 100, czy więcej.

Link to comment
Share on other sites

Elitesse - ja nie miałam problemu ze sprzedażą szczeniąt i raczej mieć go nie będę.
Co do drugiej sprawy - to jestem ciekawa na jakiej podstawie byłyby weryfikowane hodowle, ogłoszenia itp. A co z ogłoszeniami zagranicznymi? Co z innymi zwierzętami? Ja jestem przeciwna sprzedaży zwierząt w formie aukcji - i tyle.
I nie wiem czemu według was rodowód Pkrp nic nie daje? Dziwne dla mnie, bo podstawą waszej akcji jest że pies rasowy ma mieć rodowód , czyż nie?
A jak będziecie uświadamiać chętnych do kupna kotów?
Normalnie , dla mnie to jest nieco chore. Ale myślę, ze allegro.pl nic z tym nie zrobi.

Link to comment
Share on other sites

Elitesse, ja na allegro zaglądam może raz na miesiąc - nie pasjonuje mnie przeglądanie psich ogłoszeń :roll: . Z tego co wiem to tam można kupić każdego psa - rodowodowego i bez rodowodu. Ale jeśli uważacie, że rodowodowe są gorsze i mogą być tam wystawiane:cool3: :shake: .
Allegro jest firmą, nie instytucją i napewno zarabia na tych ogłoszeniach, więc będę zdziwiona jak zgodzą udostępniać swój serwer do reklamy szczeniąt ZK :).
Żeby nie było wątpliwości - sama mam rodowodowego psiaka, ale nie przeżywam tego tak strasznie.....

Link to comment
Share on other sites

Wielu prawdziwych hodowców wystawiając szczenięta na allegro zaznacza, że jest to tylko aukcja informacyjna i nie można licytować. Tak samo jest z aukcjami schroniskowymi gdzie szukamy domów dla psiaków.
Na aukcji u pseudohodowcy wystarczy, że zadzwonisz powiesz, że jesteś przekonany co do kupna psa wybierasz szczeniaka ze zdjęcia, licytujesz i dopiero jedziesz po psa. Dla mnie to jest nie do przyjęcia. Z allegro powinny zniknąć aukcje pseudohodowców. Albo jeśli będą to powinna być w każdej aukcji umieszczona informacja, że pies nie jest rasowy i jest tylko w typie danej rasy. Wtedy więcej ludzi zastanowiłoby się nad rasowością szczeniąt, bo jeżeli pies nie jest rasowy to znaczy, że nie jesteśmy pewni jaki będzie w przyszłości. Pseudohodowcy stosując okreslenia 100% rasowy, po rodowodowych rodzicach, utwierdzają ludzi w przekonaniu, że nie ma różnicy między psem z rodowodem a bez rodowodu, często jeszcze wmawiając, że rodowód to niepotrzebny pepierek.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']
[FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Times New Roman]W świetle tych słów, żadne zwierzę nie może być traktowane jako przedmiot i służyć człowiekowi jako narzędzie przynoszące mu jedynie zysk, a tak niestety dzieje się w wielu pseudohodowlach.[/FONT][/SIZE][/FONT]
[B][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Z całą odpowiedzialnością możemy powiedzieć, że są to fabryki produkcji bólu, cierpienia i okrucieństwa wobec zwierząt. Fabryki nastawione jedynie na zysk, kosztem cierpienia zwierząt, w których suki/kotki wykorzystywane są w okrutny sposób do rodzenia szczeniąt/kociąt, kosztem ich życia i zdrowia, w warunkach porównywalnych do obozów koncentracyjnych. [/FONT][/SIZE][/FONT][/B][/quote][B][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Times New Roman]
[/FONT][/SIZE][/FONT][/B][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Times New Roman]
kazdy czlwoiek, potrafi odroznic hodowle w ktorej takie cos ma miejsce od takiej, w ktorej psy mimo ze bezpapierowe, nie cierpia, nie zadaje im sie bólu, i nie sa traktowane jak w obozach koncentracyjnych.
Przecietny czlowiek takie zdanie potraktuje jak wypowiedz fanatyka, bo niejednokrotnie widac pomimo braku papierow doskonale warunki hodowli i odwortnie - papiery sa a psy na zdjeciach w kojcach.

[/FONT][/SIZE][/FONT] [quote name='ARKA'] [FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Legalne hodowle psów/kotów są zarejestrowane w Związku Kynologicznym(Felis Polonia), który ma pieczę nad zdrowiem zwierząt, cechami rasy, warunkami ich przetrzymywania, wadami, jak i cechami charakteru zwierzęcia. Ma to na celu wyselekcjonowanie zdrowych, zrównoważonych psychicznie zwierząt, zgodnie z wzorcem rasy. [/FONT][/SIZE][/FONT][/quote][SIZE=3][FONT=Times New Roman]

Doswiadczenie mowi, ze to nie całkiem prawda i wiemy o tym nie tylko my...

[/FONT][/SIZE][quote name='ARKA']
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Zwierzęta nie hodowlane powinno się kastrować, tym bardziej, że w polskich schroniskach czekają setki tysięcy bezdomnych, niechcianych, cierpiących zwierząt.
[/FONT][/SIZE][/quote][SIZE=3][FONT=Times New Roman]

Niestety równiez rodowodowych, z tym ze one domy znajdują w mig.

[/FONT][/SIZE][quote name='ARKA']
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Doceniamy i jesteśmy wdzięczni za to, że Allegro dopuszcza umieszczanie ogłoszeń o charakterze charytatywnym, dzięki którym możemy szukać domu dla psów/kotów bezdomnych, często kundelków/dachowców, a także organizować aukcje sprzyjające pomocy potrzebującym zwierzętom. [/FONT][/SIZE][/quote]

Dokładnie tak - allegro to wspaniała droga do szukania domów, ale takze dla szczeniat z "wpadki"... jest sporo kundelków na allegro, ktore znajduja domy i byc moze dla niech to jedyny ratunek przed schroniskiem
Poza tym nie wypbrazam sobie szczerze mowiac efektow tego listu...
Allego ma jezdzic do wszystkich wystawiajacych aukcje i sprdzac?
czy am dopuszczac kundelki, czy tylko rasowce i bezdomne?
jak tak bedzie to zaraz pojawia sie psy "kundelki" a na zdjeciach beda dwia psytej samej rasy jako rodzice i szczeniaki tez podobne...
myslicie ze ludzie nie pokapuja o co chodzi?
Allegro jest droga sprzedazy - ale trzeba uswiadomic kupujacych a nie allegro o problemie.

jedynie widze wyjscie w calkowitm zakazie sprzedazy zwierzat a to zaszkodzi rowniez nam i psom bezdomnym.

Dla mnie to niewykonalne bez szkody dla potrzebujacych...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kiwi'][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Times New Roman]
[/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Times New Roman]
kazdy czlwoiek, potrafi odroznic hodowle w ktorej takie cos ma miejsce od takiej, w ktorej psy mimo ze bezpapierowe, nie cierpia, nie zadaje im sie bólu, i nie sa traktowane jak w obozach koncentracyjnych.
Przecietny czlowiek takie zdanie potraktuje jak wypowiedz fanatyka, bo niejednokrotnie widac pomimo braku papierow doskonale warunki hodowli i odwortnie - papiery sa a psy na zdjeciach w kojcach.

[/FONT][/SIZE][/FONT][SIZE=3][FONT=Times New Roman]

Doswiadczenie mowi, ze to nie całkiem prawda i wiemy o tym nie tylko my......[/quote]

Ale od czegos trzeba zaczac a wiadomo,ze 'produkcja bez papierowych" jest duzo wieksza niz rodowodowych. Poza tym rodowodowe nie trafiaja do schronisk,nagminnie.

[/FONT][/SIZE][SIZE=3][FONT=Times New Roman]
[quote]
Niestety równiez rodowodowych, z tym ze one domy znajdują w mig....[/quote]

Ile takich rocznie trafia do schronisk? Dziesiec moze rocznie i jak sama piszesz, domy znajduja szybko.

[/FONT][/SIZE]
[quote]
Dokładnie tak - allegro to wspaniała droga do szukania domów, ale takze dla szczeniat z "wpadki"......[/quote]

'Wpadki" to trzeba edukowac i forma aukcji musi byc okreslona. Ja bym nie dopuszczala.

[quote]
Allego ma jezdzic do wszystkich wystawiajacych aukcje i sprdzac?...[/quote]

Nie, kto ma jezdzic i spawdzac. Szczeniak rasowy ma metryke i trzeba ja poprostu przedstawic(skan). Mozna by tez podawac w jakim oddziale ZK, mozna potwierdzic wiarygodnosc i tyle. Tak jak robia hodowcy oglaszajac sie na allegro przewaznie odsylaja do swoich stron gdzie jest pelne info.

Poza tym uwazam ze przy aukcjach rasowych ,hodowcy tez powinni zaznaczac ze bedzie podpisana umowa kupna-sprzedazy.

[quote]
czy am dopuszczac kundelki, czy tylko rasowce i bezdomne?
[/quote]

Rasowce i bezdomne-optymistycznie.

[quote]
jak tak bedzie to zaraz pojawia sie psy "kundelki" a na zdjeciach beda dwia psytej samej rasy jako rodzice i szczeniaki tez podobne...
myslicie ze ludzie nie pokapuja o co chodzi?[/quote]

A nawet jesli-niech kapuja-ale jak napisze ze kundel to kupujacy moze sie zastanowi i nie da 500zl czy 1000zl za kundla yorka. A jesli beda dopuszczone tylko adopcje no to wiadomo-musza poprostu oddac psa w dobre rce, po weryfikacji opiekuna oczywiscie. Tak jak sa porobione opisy psow bezdomnych.
[quote]
Allegro jest droga sprzedazy - ale trzeba uswiadomic kupujacych a nie allegro o problemie....[/quote]

Uswiadamianie kupujacych, na allegro? Jak ich bedziesz szukala? kazdemu kto przystapi o aukcji bedziesz wysylal e-mil uswiadamiajacy a on bedzie konfrontowal z handlarzem, ktory mu napowiada tyle bzdur'wiarygodnych', ze mu poprostu uwierzy a nie Tobie. Czlowiek patrzy na zdjecie psa i atrakcyjna cene i to mu rozum przyslania!

[/quote]
jedynie widze wyjscie w calkowitm zakazie sprzedazy zwierzat a to zaszkodzi rowniez nam i psom bezdomnym....[/quote]

Jesli allegro dopusci aukcje charytatywne to w ogloszeniu bedzie 'do adopcji piesX" cena 1zl i prosba o nie licytowanie.

Link to comment
Share on other sites

gosia, jak gdzies znajde to przeczytam
ale mozesz przytoczyc

jznam problem tych szczeniat, ale wiem ze..
polak potrafi
jelsi nei ebdzie tzreba placic slono za kazda niewysterylizowana suke to nadal bedzie zlaew kundelkow i oprodowodowch...
tez problemw tym ze ludzie chca oszczedzic i kupuja nagminnie
i jeszcezniech kupuja takie co sa z dobrych wrunkow ale ludzie tez nie wybrzydzaja jesli wida dramat i nic nie robia....
bo tanio

Link to comment
Share on other sites

Co do zwierząt na allego mam mieszane odczucia... Niektóre hodowle tylko reklamują się umieszczając swoje "oferty" w tym portalu, ale szczeniąt nie licytują. Ale są też na pewno i tacy, którym nie zależy na losie zwierząt i sprzedają psiaki byle komu, kto tylko zobaczy niską cenę zwierzęcia i zechce je "wylicytować"... Jeszcze inna sprawa to psy bezdomne, które można kupić za pośrednictwem allegro za dosłownie złotówkę. Z jednej strony to dobrze, bo psy znajdują domy, ale z drugiej - skąd ożemy wiedzieć, że sprzedajemy psa odpowiedzialnemu człowiekowi? Zazwyczaj spotykamy się z nim dopiero przy odbiorze psa. Różnie bywa z tymi licytacjami, raz lepiej, jeśli sprzedający ma trochę wyobraźni i nie jest mu obojętny los zwierzaka, a raz gorzej, jeśli sprzedawcy zależy tylko na pozbyciu się zwierzęcia, albo na szybkim zysku...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Psiara&Nusia']Z jednej strony to dobrze, bo psy znajdują domy, ale z drugiej - skąd ożemy wiedzieć, że sprzedajemy psa odpowiedzialnemu człowiekowi? [/quote]
W mojeje "kareirze" domy dzieki allegro znalazlo bardzo wiele "moich" psow..
wszystkie domy to wymarzone domy dla psow...
wspaniali ludzie o wielkich sercach.
nie zdadrzyła sie mi nigdy zwrotka z allegro, a zdarzała sie z telewizji, z gazety...
allegro to domy z ktorymi prwadzis ei dlugie rozmowy telefoniczne i ajsne ze mozna probowac cos ukrys..
ale najczesciej i tak gosc sie sypnie i psa nie dostanie
co jak co, ale domy z allegro moje psy maja cudowne
a dzwoni cala masa ludzi - zwlaszcza w sprawie rasowych psow - ktorym bym pluszka nie dala-ich od razu poznac i trzeba "eliminować"

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

moim skromnym zdaniem allegro ma zarowno swoje dobre i zle strony. Jednak przedewszystkim trzeba pamietac ze jest to firma a nie instytucja charytatywna. Jakim prawem i na jakich podstawach chcesz dzielic tych ludzi na hodowców pseudochodowców ludzi ktorych psy wpadły i na schroniskowe kundelki. Przeciez wobec prawa wszyscy sa rowni i maja te same prawa i moze nam sie to nie podobac ale tak jest!
Owszem dobrym pomysłem byłoby jakies usytematyzowanie tej kwestii. :roll:
Ale moze akurat nie w tej formie....
Powiem szczerze ze nie wiem czy taka akcja przyniersie pozytywne skutki, czy skonczy sie jak na ebay i kompletny zakaz sprzedazy zwierzat a to bylaby gorsza opcja ( przedewszystkim dla schroniskowców i to tez trzeba przemyslec

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

w wątku [URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=72221&page=10[/URL]

rozpoczęliśmy dyskusję nad listem. Niestety obawiam się, że wszelkie żadania - będą zlekceważone - dobrze byłoby pomyśleć nad zredagowaniem listu, który przede wszystkim opisywałby problem - z którego admini allegro - mogą nie zdawać sobie sprawy.

Link to comment
Share on other sites

Ja jestem przeciwko rozmnażaniu psów bez rodowodów ale zupełnie nie rozumiem dlaczego tak chcecie walczyć z Allegro? Dla hodowców to jest poprostu kolejny portal ogłoszeniowy! Mało kto wystawia tam szczeniaki z rodowodem faktycznie na licytację. To są aukcje informacyjne. Allegro odwiedzają dziennie dziesiątki tysięcy internautów! My też mieliśmy i mamy tam ogłoszenie o hodowli i szczeniakach. A jak nam się "przyplątała" dzika kotka i oczywiście szybko urodziła na strychu kociaki to właśnie dzięki allegro znaleźliśmy im szybko dobre domy :-) I nie były to licytacje tylko informacja o kociakach do oddania za darmo!
Allegro stało się w Polsce synonimem mega sklepu. Wszyscy teraz sprawdzają najpierw ceny na allegro, jak się czegoś szuka do kupienia to też sprawdza się na allegro. To jest łatwe po prostu. I nie widzę w tym nic złego,że hodowcy zamieszczają tam info o swojej hodowli z adresem www, telefonem i zdjeciami. To bardzo ułatwia znalezienie kontaktu do hodowcy.
I jeżeli myślicie że ZK się zajmie tą sprawą to muszę Was rozcarować - ZK nie zajmuje się sprawami, które należą do ich obowiązkowych spraw a co dopiero taką "wojną z wiatrakami". I tak jak ktoś wcześniej tu już napisał - psy z rodowodem często mają gorsze warunki niż kundelki bez papierów. Zdarzają się niestety hodowle zarejestrowane w ZK gdzie mnoży się psy na potęgę, podstawia szczeniaki suki bez papierów suce z papierami, kryje sięinnym psem niż jest w dokumentach wpisany i wieeele innych przekrętów - a to wszystko pod "opieką" ZK. Nie chcę tu nikogo urazić bynajmniej ale takie są niestety realia.

Jedyne co bym zmieniła na allegro to to żeby można było zamieszczać ogłoszenia jako ogłoszenia - bo teraz według regulaminu tego nie wolno. I niestety wszystkie aukcje które mają adnotację że jest to aukcja informacyjna - proszę nie licytować - są nielegalne i powinny zostać zablokowane przez admina.
To bym zmieniła - bo wtedy hodowcy mogliby zamieszczać po prostu informację o szczeniakach i hodowli. Ale allegro to firma i bierze prowizję od każdej aukcji.

Link to comment
Share on other sites

Owszem allegro jest synonimem wielkiego sklepu z aktualnymi cenami. Z analizy tych aukcji wynika, że rodowodowy jest 3 razy droższy. I tylko tyle.

Allegro nie jest darmową tablicą ogłoszeń, a z dwojga złego lepsze "kup teraz" niż sprzedaż poza allegro przynajmniej umowa jest :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jefta']Owszem allegro jest synonimem wielkiego sklepu z aktualnymi cenami. Z analizy tych aukcji wynika, że rodowodowy jest 3 razy droższy. I tylko tyle.

Allegro nie jest darmową tablicą ogłoszeń, a z dwojga złego lepsze "kup teraz" niż sprzedaż poza allegro przynajmniej umowa jest :shake:[/quote]


Trochę na skróty napisałam o tym mega sklepie - chodziło mi ogólnie o allegro i wszystko co tam się sprzedaje a nie tylko zwierzęta. Dla mnie allegro to nie tylko aukcje ale wlasnie tablica ogłoszeń (jasne, że nie darmowa bo trzeba być zarejestrowanym i za każdą aukcję jest opłata). Tam hodowcy podają linki do swoich stron i numery kontaktowe.

A co do kup teraz to nie powinno być absolutnie takiej opcji w przypadku zwierząt! Co z tego, że jest umowa i dowód że ktoś wcisnął "kup teraz"? Każdy szanujący się i swoje zwierzęta hodowca spisuje z kupującym umowę kupna-sprzedaży i tylko taka umowa chroni sprzedawane zwierzę i interesy sprzedającego i kupującego. Nigdy nie sprzedałabym psa na "kup teraz" byle komu kto tylko jest w stanie zapłacić mi tyle za ile wystawiłam na allegro! Najpierw chętny musi się skontaktować telefonicznie/ mailem/osobiście. Zwierzę nie jest rzeczą i poprzez "kup teraz" to sobie można taboret do kuchni kupić a nie psa, kota czy inne zwierzę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...