Jump to content
Dogomania

Biały pogryziony! po ponad 1,5 roku w hotelu nareszcie w swoim domu:)))


anett

Recommended Posts

Wiem dorobella, pracuje na co dzień z różnymi psami, tylko chciałam dodać żebyście nie oceniali psa po wyglądzie bo nie był sprawdzony w takich warunkach.
Trzeba się przekonać żeby się dowiedzieć :)

Crazy Horse przepraszam, moje niedoczytanie odnośnie płci :)

Link to comment
Share on other sites

Jak pracujesz z psami to wiesz,że nie wystarczy psa przynieść ;) do domu he he Trzeba z nim jeszcze popracować.
Mój 1,5 roczny syn karmił dobermanką parówką, po czym postanowił sprawdzić, gdzie parówka dotarła i w tym celu włożył jej rękę do gardła. Pies się o mało nie udusił, młody dostał burę. Ale wiem, ze matka mojej suki w takiej sytuacji dziecko zagryzałaby, ewentualnie miałby z 200 szwów. Rzucała się na dzieci właścicieli, gryząc je.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kana']anett ja przepraszam że Ciebie pytam ale skąd wiesz że Biały wymaga intensywnego ruchu ?
Teraz ma mnóstwo energii ale to przez to że nie ma swojej rodziny, jest w kojcu i wychodzi tylko na spacery - a nie na godzinne wyprawy gdyż zdaje sobię sprawę że przy większej ilości psów nie da się tego zrobić.
Może jak biały będzie w domu z ogródkiem, wybiega się przez pierwsze kilka dni, potem stwierdzi że fajniej jest leżenie plackiem na trawie?
Pytam bo tutaj każdy piszę że pies tylko i wyłącznie dla sportowca bądź super aktywnej rodziny, czy miał go ktoś u siebie w domu ?[/QUOTE]

Kana ja nie szukam dla Białego sportowca tylko ludzi, którzy spędzają wolny czas aktywnie - nie wyczynowo ale lubią pobiegać lub pojeździć na rowerze czy rolkach czy są gotowi chociażby na te godzinne wyprawy z psem. Biały jest młody, energiczny, bystry - u yumanji mieszka rok z kawałkiem, jasne, że nie w domu ale nawet kojcowe warunki pozwalają na obserwację charakteru i temperamentu psa - i jest on niezależny od tego czy psiak ma rodzinę czy nie. Być może Biały uzna, że woli w nowym domu leżeć z założonymi łapami ale ja raczej oczekiwałabym po nim, że będzie chciał ze swoimi ludźmi poszaleć, pobiegać, poskakać. Ponadto, mimo, że z oczywistych przyczyn Biały nie ma obecnie pełnej swobody to nie sądzę, żeby był aż tak niewybiegany, że to kwestia odreagowania przez pierwsze dni.
Jeżeli okaże się, że Biały nie potrzebuje intensywnego ruchu to mam nadzieję, że nikt go za uszy na maraton ciągnął nie będzie - wolę natomiast siebie a przede wszystkim potencjalnych adoptujących przygotowywać zawsze na trudniejsze scenariusze niż oczekiwać sielanki. I powtórzę, że nie chodzi o sporty wyczynowe tylko zapewnienie psu możliwości wybiegania się, żeby nikt nie oczekiwał, że Biały zajmie się sam sobą w ogródku - jasne, że sobie znajdzie zajęcie ale tego właśnie chciałabym uniknąć...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kana']Wiem dorobella, pracuje na co dzień z różnymi psami, tylko chciałam dodać [B]żebyście nie oceniali psa po wyglądzie bo nie był sprawdzony w takich warunkach.
Trzeba się przekonać żeby się dowiedzieć[/B] :)

...[/QUOTE]

Kana zupełnie nie rozumiem... kto ocenia Białego po wyglądzie?? pies mieszka ponad rok u yumy...
Nie był sprawdzony w domu ze swobodnym bieganiem po ogrodzie?? Zgadza się, nie był, więcej - co najmniej pół roku był u yumanji na łańcuchu w kojcu !!! bo w przeciwnym razie pewnie biegałby teraz po lasach...
Jak chcesz się przekonywać i o czym??
Chcesz wyadoptować psa licząc, że się zadowolony położy przy 'swoich' ludziach?
Ja niestety liczę się z ciężkim okresem adaptacyjnym po roku zżycia się z yumą i jej dziećmi; liczę się z tym, że Biały pozostawiony sam sobie może próbować uciekać i ten ogródek w ogóle odpada...

[quote name='crazy horse']Dokładnie z drugiej strony może być tak,że rzeczywiście mając dom i poczucie bezpieczeństwa [U][B]plus regularna aktywność[/B][/U] to napięcie na aktywność może się zmniejszyć...[/QUOTE]

Zgadza się tylko tą regularną aktywność trzeba właśnie mu zapewnić:lol:

Link to comment
Share on other sites

Dlaczego co m-c jestem zmuszona zebrac o pieniadze za pobyt psa?
Mam rachunki do zaplacenia,.terminy rat w banku,platnosci za prad i kupuje jedzenie dla ponad 20 psow,o dzieciach nie wspominajac.W zadnym z tych miejsc nie przyjmuja usprawiedliwienia,ze czekam na pieniadze z dogo.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Hej, dzis poszla wplata 110 za 2 tyg pójdzie drugie 110, zadko zagladam tu ale na fb ciagle Bialy przewija sie w wydarzeniach i na stronach wielu Osób. Nie ma ze mna niestety kontaktu telef. bo z powodu ciągłego nekania bylam zmuszona zmienic numer, sledze wiec watek z odleglosci ale nie zapominam o Bialym tyle ze nie rozpisuje sie o kazdej szansie jaka sie rodzi tylko nauczona doświadczeniem czekam az ludzie potwierdza wcześniejsze deklaracje , za duzo razy zwłaszcza przy Bialym przezylam euforie zeby znów okazalo sie ze komus sie cos odwidzialo. Niestety Apacz zupelnie odpadl nam z deklaracji wiec z mojej str. została Ewa i Kielaczka :(

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

[quote name='anett']+ 20zł bric-a-brac bazarek
+ 20,50zł wadercia bazarek
+110zł mona 132

razem 206zł
-300zł hotel sierpień

[B]-94zł długu za sierpień[/B][/QUOTE]

[quote name='crazy horse']Dziś zostało przelane 70zł-dług za sierpień na Białego reszta w poniedziałek.[/QUOTE]

[quote name='crazy horse']Jutro końcówka długu 30zł,zostanie przelane[/QUOTE]

[quote name='mona132']Hej, dzis poszla wplata 110
...[/QUOTE]

+100zł crazy horse
+110zł mona132

-300zł hotel wrzesień
[COLOR=red][B]
[SIZE=3]stan minus 184zł[/SIZE][/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

pusto, głucho...:shake:
Z nowych ogłoszeń, z nowymi zdjęciami nie było 1 (słownie: [B]jednego[/B]) telefonu... nawet głupiego... totalne NIC

Bardzo dziękujemy Wszystkim za wpłaty!!
dobrze liczę?

[B]poprzednie saldo minus 184zł
+190zł crazy horse
+110zł mona132
[/B]
[B]-300zł październik
[/B]
[COLOR=red][B]stan na 31.10. minus 184zł[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Dorotko dzięki bardzo:lol::lol::loveu:
Nie uwierzysz... 3 minuty przed północą dostałam odpowiedź z ogłoszenia Białego !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zapomniałam jaka z Ciebie czarownica!!!;)
Nawet jeżeli nic z tego nie wyjdzie to i tak, że KTOŚ w ogóle zauważył i napisał to szok!

Bonsai wiem... no niestety od groma to w ogóle jest psów... wszelakich, Biały jest nielicznym wyjątkiem bo zawsze mam ONki a tych jest w ilościach hurtowych:shake: w każdym schronie, lesie, na poboczach dróg, we wsiach na łańcuchach... ale mając w przewadze zawsze stare i chore to stwierdzam, że o niebo łatwiej nawet takie owczarki wyadoptować niż jednego Białego:diabloti: w dodatku młodego, zdrowego byka!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...