Jump to content
Dogomania

Rastafara = Królik + ON


Onomato-Peja

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Onomato- pamiętam ile to ja zazdrościłam :( lagowałam się na fora podgladać piesy, codzienność u takich rodzin :/ 

Długo się wzbraniałam... a gdy przyszła Leda   byłam spełniona!!! Norka to drugie spełnienie bo kocham psy tej samej rasy w parze a że trafił się znowu białas i to jeszcze gabarytów Ledy :p

Link to comment
Share on other sites

Ja też coraz częściej myślę o bullu jako kolejnym psie... ma kilka cech, które mi się bardzo podobają i jeżeli miałabym wybierać tylko rozumem to na pewno postawiłabym na bulla. Ale jak będzie, tego nie wie nikt :P

Suka śliczna :)

Link to comment
Share on other sites

Amber- tylko że od bulla wiele wymagać nie można, one mają inteligentny błysk w oku ale tylko wtedy gdy widzą szamkę :p

Leda jest jeszcze bystra (puki nie jest na obcym terenie) komendy wypełnia wspaniale, wiele osób było zdziwionych że bull i taka praca... u Nory widzę tą  "tępotę w rasie" ...

Link to comment
Share on other sites

Ja myślę o bullu jako o psie rodzinnym. Jest jeszcze brany pod uwagę AST ale pewnie stanie na bullu ze względu na to, że innym się bardziej z urody podoba. No i w razie czego będzie z nim można pojechać na spokojnie do UK, a z ASTem to chyba różnie bywa. Mi w sumie wszystko jedno, choć jeszcze na plus bulla to, że nie trzeba go kopiować :P

Gdybym brała psa tylko dla siebie to na pewno byłby kolejny dobek, ale muszę też brać pod uwagę innych oraz ogólnie swoje życie, a te bardzo się zmieniło przez te prawie 6 lat od kiedy mam Jariego i ogólnie czasu mam coraz mniej, a nie więcej. Nie wiem czy podołam tak wymagającej rasie. I nie wiem czy też mi się chce. Życie z dobkiem jest z jednej strony jest wspaniałe, ale ta agresja do ludzi mnie wykańcza, wiecznie oczy dookoła głowy, do tego gabaryty i temperament... Zaczynam marzyć o psie bardziej kompaktowym, ignorującym/pozytywnie nastawionym do ludzi ale też nie dupie wołowej haha :P Bull chyba spełnia te kryteria. Mądry za bardzo być nie musi. Od tego mam Cortinę. Jari też bystrzakiem nigdy nie był :P 

 

W wolnych chwilach sobie czytam o bullkach i podglądam psiaki. Ale co będzie, tego nikt nie wie. Czy w ogóle jakiś pies... A jak tak to jaki... ? Zycie pokaże :) Na razie moje młodsze psy się na tamten świat nie wyprawiają, a bull (ani żaden inny pies) na pewno nie pojawi się u mnie za życia Jariego. 

Link to comment
Share on other sites

Z astem można zawsze coś fajnego porobić ;) Wiem co to  znaczy mieć "oczy nawet w doopie" z wilkiem to przerabiałam i nadal przerabiam z Ledą ;)

Nora to taki śmieszny towarzysz , idzie swoim chodniczkiem, skaczącego piesa za płotem ominie z wyjebką , mając choć krótko jeszcze widzę jak te psy potrafią być bezproblemowe :) Jest jeszcze bullowa głuchota.... coś co mnie do białej  gorączki potrafi doprowadzić :p 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...