Jump to content
Dogomania

2 szczyle LEONa ZABRANE do ŁUKOWA - POMOC W WYCIĄGNIĘCIU!!jakiekolwiek INFO o Łukowie


anita_happy

Recommended Posts

[quote name='Marinkaa']I ja przyłączam się do APELU!!! Jeśli jeszcze ma pani ten mięsień zwany sercem !!![/QUOTE]

Tej pani inne mięśnie potrzebne...po co jej serce?
[url]http://www.handeldlugami.pl/www/dlug,002008908080,margo,urszula,konstanta.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 192
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='MaDi']Tacy ludzie nie mają serca:shake:[/QUOTE]

nadzieja.....
ja juz nie mam nadziei....

koncze proj i pisze pismo do gminy, z której zostaly zabrane psy.
co z psami - gdzie okres kwarantanny?? itp.
mam przepisy na podstawi, których dzialac mają schroniska /jakies rozporzadznei/
mam ustawe o ochronie zwierzat
co najwazniejsze mam pomoc prawnika :/ który zgłebia temat :/
moze pomoze

kilka pytan bez odpowiedzi, które zadam do Gminy S.
jak napisze nie wkleje - bo i tak do U.K dojdzie :/

moze keidys zobaczymy zdjecie szczęśliwych pysków maluszków!!!moze...oby

[B]p.s.[/B]
[B]jakby psy wróciły z adopcji - ja je moge zabrac do siebie[/B]

Link to comment
Share on other sites

w Łukowie jest łukowski TOZ /przynajmniej był/
w necie jest sporo

[URL]http://www.adopcje.org/aktualnosci221.html[/URL]
[URL]http://www.tygodnik.siedlecki.pl/t8099-dramat.zwierzat.w.lukowskim.schronisku.galeria..drastyczna.htm[/URL]
[URL]http://www.krs-online.com.pl/lukowskie-towarzystwo-przyjaciol-zwierzat-krs-267378.html[/URL]
[URL]http://www.boz.org.pl/mz/kgb/index.htm[/URL]
[URL]http://www.ekolublin.pl/Lubelski_Serwis_Ekologiczny/art,403/Milosierdzie_gminy_wobec_zwierzat[/URL]
[URL]http://www.infoveriti.pl/firma/280310/lukowskie-towarzystwo-przyjaciol-zwierzat/lukow/miedzyrzecka/[/URL]
[URL]http://www.tvp.info/informacje/ludzie/polskie-schroniska-fabrykami-smierci[/URL]
[URL]http://www.tygodnik.siedlecki.pl/t3201-do.swietego.tadeusza.judy.htm[/URL]
[URL]http://www.tygodnik.siedlecki.pl/t3229-lepsze.koty.niz.plaga.gryzoni.htm[/URL]
[URL]http://www.boz.org.pl/mz/kgb/010609_boz.pdf[/URL]
[URL]http://www.boz.org.pl/mz/mz1.htm[/URL]


a na koniec
[URL]http://www.telewizja.lukow.pl/Wyswietl.php?id=News&news=1489[/URL]

czekam na wolną noc i posiedze...poszperam..moze detektywa wynajme :/
prawnika juz mam :)

potrzeba czegokolwiek o działalnosci UK i jej Stowarzyszenia...potrzebny statut :)
znajdzie sie i to...

[B][I]CIEKAWE do kogo poszły szczeniaki - jak dostane zdjecia szczyli składam broń...[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='koosiek']Trzymam kciuki, żeby udało się odnaleźć szczyle! Dobrze, że działasz, próbujesz... Jeżeli mogę jakoś pomóc - daj znać.[/QUOTE]

[quote name='MaDi']Jeżeli tylko będę mogła też chętnie pomogę. W razie potrzeby proszę o PW.[/QUOTE]

dzieki ... zobaczymy co sie da zrobic..
:(
tak mi zal tych malcy....jak cos sie ruszy to na pamiątke po nich :/
az mie sie wierzyc nie che,ze taki zwrot akcji nastąpil...
serce boli...
dwa maluchy rozpłynęły sie jak kamfora...
ie hipotez ich "adopcji"
az boliiii....
"adoptowane"!!!! cholera, a ludzie w ich sprawie piszą do mnie - i to najbardziej boli!
jestem pamętliwa....moze po to one staneły na mojej drodze???zobaczymy!

Link to comment
Share on other sites

Przeczytalam caly watek, co nalezy zrobic napisala juz gagata. Za te pseudo schrony i urzedasow ktorzy wysylaja zwierzeta na smierc za publiczne pieniadze trzeba sie brac ostro i podjac konkretne dzialania, napewno nie pomoze nic pisanie na dogo. Na stronie Fundacji Argos, znajdziecie wzory pism kierowanych do prokuratury. Macie podane gminy ktore kieruja psy do tej umieralni.
Osoba ktora podejmie sie ukrocenia tego procederu, oferuje swoja pomoc na PW.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anita_happy']dzieki ... zobaczymy co sie da zrobic..
:(
tak mi zal tych malcy....jak cos sie ruszy to na pamiątke po nich :/
az mie sie wierzyc nie che,ze taki zwrot akcji nastąpil...
serce boli...
dwa maluchy rozpłynęły sie jak kamfora...
ie hipotez ich "adopcji"
az boliiii....
"adoptowane"!!!! cholera, a ludzie w ich sprawie piszą do mnie - i to najbardziej boli!
jestem pamętliwa....moze po to one staneły na mojej drodze???zobaczymy![/QUOTE]

[B][COLOR=Blue]Proszę napiszcie z jakiej gminy zostały wyłapane te szczeniaki ?[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Przeczytalam caly watek, co nalezy zrobic napisala juz gagata. Za te pseudo schrony i urzedasow ktorzy wysylaja zwierzeta na smierc za publiczne pieniadze trzeba sie brac ostro i podjac konkretne dzialania, napewno nie pomoze nic pisanie na dogo. Na stronie Fundacji Argos, znajdziecie wzory pism kierowanych do prokuratury. Macie podane gminy ktore kieruja psy do tej umieralni.
Osoba ktora podejmie sie ukrocenia tego procederu, oferuje swoja pomoc na PW.[/QUOTE]

gagata ładnie napisała..pomysł dała...
ale jako osoba prywatna nie mająca dowodów na to,ze szczeniaki nie zyją nie moge doniesc do prokuratury hipotezy zabicia w bestialski sposób owych szcztli...
dlacczego???
dlatego, ze to potem ja bede mogła byc oskazona przez poszkodowaną za pomowienie
i to ja wyskocze z paru setek na odszkodowanie dla UK

nie ma ciała..nie ma zbrodni

[B][/B]

Sprawe oddałam do swojego prawnika-ale nawet prawnikowi problematyka obrotu bezdomnymi psami była obca...

[B][I]reasumując - wierze, ze szczeniaki są do adopcji w pokojowych warunkach i jest nadzieja na ich adopcję[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

anita_happy, czy chcecie dalej zezwalac tej kobiecie na proceder znikania psow w niewiadomy sposob? Teraz byly szczyle a jutro kolejne psy, przeciez sa dowody na stronie Fundacji Argos. Sa wypowiedzi w prasie p. Wypycha i p. Krystyny. Zarowno jedna Fundacja jak i druga podpwie Ci jakie dzialania nalezy podjac zeby ta umieralnia zniknela raz na zawsze. Te kilka organizacji ktorym naprawde los zwierzat lezy na sercu, nie sa w stanie opanowac problemu zabijania psow i kotow w wiekszosci polskich schronisk. Nie nalezy zapominac ze jest wiele org. pro zwierzecych nastawionych na zyski tak samo jak wlascicielka tej umieralni, i mysla przede wszystkim o swoich korzysciach a los zwierzat jest im obojetny. :-(

Link to comment
Share on other sites

AnnaA, zle zrozumialas moj wpis, te dwie organizacje prowadza juz kilka spraw, i nie sa w stanie zabrac sie za kolejna, o tym wspominala gagata. Lapanie 10 srok za ogon to lekkomyslnosc i nieopowiedzialnosc bo wtedy nie zlapiesz zadnej. Anita da rade, bo organizacje moga pomoc w informacjach jak nalezy sie za to bagno zabrac.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']AnnaA, zle zrozumialas moj wpis, te dwie organizacje prowadza juz kilka spraw, i nie sa w stanie zabrac sie za kolejna, o tym wspominala gagata. Lapanie 10 srok za ogon to lekkomyslnosc i nieopowiedzialnosc bo wtedy nie zlapiesz zadnej. Anita da rade, bo organizacje moga pomoc w informacjach jak nalezy sie za to bagno zabrac.[/QUOTE]
Anita zrobi co moze...ale sa pewne rzeczy, kt Fundacje prozwierzęce znaja i poruszaja sie w tym biegle...a ja musze sie douczyc...bo prozwierzęca działalnsc mojej osoby do tej pory polegala na zbieraniu bezdomnych piesow z ulicy..dokarmianiu...
ustawy...rozporzadzenia sa to rzeczy dla mnie nowe jesli chodzi o środowisko zwierzat bezdomnych....

mam swojego prawnika, ale jesli działalnosc prozwierzeca przewyzszy zawodową to pacyfikacja...
Fundacje maja wieksze przebicie jesli chodzi, chociazby o kontakty z Gminami itp...czas i ludzie do pomocy

a co ja moge...moge napisac tu...i tu...i tam i czekac na odpowiedz...
sama nie pojade do Łukowa in ie szczele UM w paszcze - chociaz przydaloby sie! albo np. umiescic ta kobietę w klatce z głodnymi lwami....echhh....
samosąd w PL zakazanay

Anita sama rady nie da rady,jak nie dał lukowski TOZ...Fundacje maja za duzo pracy....

swoją drogą - po co te wszystkie Fundacje...stowarzyszenia jak i tak sa i powstają podobne miejsca jak Łukow???to mnei nurtuje...po co PIW...po co wydział ds komunalnych...po co te ustawy i rozporządzniea jak nikt tego nie przestrzega i nikt nie egzekfuje???

jak spojrzy się w KRS to mozna zobaczyc ile jest organizacji prozwierzęcych....a w boz - ile jest Krzyczek, Dobrocinów i Łuków....
statystyki wygladają marnie :(
a psy jak były bezdomne to są...jak byly traktowane bestialsko, tak są....
Ja jestem osobą prywatną nie mam za sobą zadnej organizacji - zobacze co moge...
[I]jedno wiem to co powiedziała gagata nie ma szans na wykonanie....ludzie zanim doradzicie komus takiemu jak ja - zielonemu - zastanwocie się jakie tego są późniejsze konsekwencje....[/I]

[I][B]Tym co oferuja pomoc dziekuję...ale wydaje mi sie, ze nie o pomoc tu chodzi, a o wspólne działanie.[/B][/I]
[I]Miałam zabrać sie za bary ze swoim "kochanym" miastem i porblemem bezdomnosci w Szydłowcu i stosunkiem Władz do tegoz problemu...[/I]
[I]i co .... olac i "iść na Łuków" ???[/I]
moja mała dygresja...jakby kazda z Fundacji zajęła sie jednym tematem do konca: jedni Łukowem, inni Dobrocinem...inni innym, po zakonczeniu zrobiła podsumowanie i nagłośniła jakie wnioski są po zakończonej akcji...wnioski i postulaty wysłała by do konkretnych urzędasów odpowiedzialnych za ten stan rzeczy - nie było by Łukowa :(

Link to comment
Share on other sites

Anita tak wlasnie jest, jedna sprawe ale do konca, a to trwa kilka lat. Sama piszesz o Dobrocinie, tam wkroczyla Ekostraz i juz sie zajela sprawa. Krzyczki tez juz zlikwidowane. Slynna Ewa B. ile lat trwalo jak tropily ja Emir i Arka. Trzeba pamietac ze wrog nie spi, i tez do konca broni sie rekami i nogami, a z kasy ktora sama plynie nie tak szybko zrezygnuje. Postronnym przygladaczom wydaje sie ze jak org. to zalatwi to od reki. Zeby sprawe doprowadzic do konca to sa dosc spore koszty, ( pisala o tym gagata ) a skad je maja brac org.? Wejdz na strone Fundacji Argos, tam wszystko jest, ile doniesien zostalo zlozonych do prokuratury i jakie wyroki zapadly, jest podsumowanie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Anita tak wlasnie jest, jedna sprawe ale do konca, a to trwa kilka lat. Sama piszesz o Dobrocinie, tam wkroczyla Ekostraz i juz sie zajela sprawa. Krzyczki tez juz zlikwidowane. Slynna Ewa B. ile lat trwalo jak tropily ja Emir i Arka. Trzeba pamietac ze wrog nie spi, i tez do konca broni sie rekami i nogami, a z kasy ktora sama plynie nie tak szybko zrezygnuje. Postronnym przygladaczom wydaje sie ze jak org. to zalatwi to od reki. Zeby sprawe doprowadzic do konca to sa dosc spore koszty, ( pisala o tym gagata ) a skad je maja brac org.? Wejdz na strone Fundacji Argos, tam wszystko jest, ile doniesien zostalo zlozonych do prokuratury i jakie wyroki zapadly, jest podsumowanie.[/QUOTE]

moze do ŁUKOWA tez ktos wkroczy....

Link to comment
Share on other sites

wysłane pismo do gminy Serniki, to z tej Gminy zabrano szczyle...

paagrafów,a paragrafów...
mam nadzieję, ze odpisza...muszą!!!
pismo poszło przez moejgo prawnika :)

[I]Pani Urszulo, jesli ma Pani te szczeniaki to lepiej zeby miala Pani dokumentacje ich pobytu od momentu odłowienia, adresy domów adopcyjnych, zdjecia... itp....kiedys będą potrzebne...[/I]
[I]wziął sie za sprawe adwokat dodowy - heh...jeden z lepszych w Warszwie :)[/I]

Link to comment
Share on other sites

Weszlam na wątek bo zainteresowały mnie szczeniory na banerku. Zanim przeczytalam to obejrzalam zdjecia i wiecie co pierwsze przyszlo mi do głowy? Są przepiękne, pies i suka, oby tylko nie trafily do pseudo! Tak mialo być z para husiorow spod Nowego Sącza i tylko dzięki natychmiastowej akcji udało się je ocalić i poszly w "normalne" adopcje. Niestety pseudo i inne zmory w typie EwyB. są ciągle czujni i pojadą w drugi koniec Polski jak zwietrzą interes.
Bardzo niedobrze się stało. W pewnych sytuacjach lepiej odwieżć piesa do schronu, ktory jest w miare sprawdzony .
Przy okazji Szydłowca. Te opowiastki o podrzucaniu psow w dni targowe to ściema. Zadziwia mnie arogancja, ignorancja i bezduszność władz miasta. Zadziwia mnie znieczulicz ludzi, ktorzy patrzą i omijają problem. Ja mieszkam w malej mieścinie przy trasie warszawskiej i [B]nie ma u nas[/B][I] bezdomności.[/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pelaodrudego']Weszlam na wątek bo zainteresowały mnie szczeniory na banerku. Zanim przeczytalam to obejrzalam zdjecia i wiecie co pierwsze przyszlo mi do głowy? Są przepiękne, pies i suka, oby tylko nie trafily do pseudo! Tak mialo być z para husiorow spod Nowego Sącza i tylko dzięki natychmiastowej akcji udało się je ocalić i poszly w "normalne" adopcje. Niestety pseudo i inne zmory w typie EwyB. są ciągle czujni i pojadą w drugi koniec Polski jak zwietrzą interes.
Bardzo niedobrze się stało. W pewnych sytuacjach lepiej odwieżć piesa do schronu, ktory jest w miare sprawdzony .
Przy okazji Szydłowca. Te opowiastki o podrzucaniu psow w dni targowe to ściema. Zadziwia mnie arogancja, ignorancja i bezduszność władz miasta. Zadziwia mnie znieczulicz ludzi, ktorzy patrzą i omijają problem. Ja mieszkam w malej mieścinie przy trasie warszawskiej i [B]nie ma u nas[/B][I] bezdomności.[/I][/QUOTE]

odn szczylków..zgoda w pełnej rozciagłosci!!!sa piekne i wie o tym UK - ja je moge wykupic nawet w zamian za spłate windykacji UK...ale ich nie ma!

Szydłowiec - zapraszam w srode i sobote do szydłowca :/ psy jeszcze z obrozami ..paskami latają...ze sznurkami...to prawda..boli tylko to, ze od lat jest to samo...moze bedzie lepiej bo poznala sie pewna grupa osob..zobaczymy co nam sie uda...
jak narazie szukam szczylków....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...