Jump to content
Dogomania

Biały lonżowany konik, czyli jack russell terrier Jax i ferajna - zapraszamy!


LadyS

Recommended Posts

U nas Jax się dobrze bawił z yorkami Piranii, ale z Zu też - nawet w pewnej chwili biegali za jedną piłką, zwykle jednak się po prostu ganiali, z inicjatywy Zu :loveu: On ma coś takiego w sobie, ze każdy pies, łącznie ze Żmiją, oddaje mu swoją zabawkę - oczywiscie, nie pozwalam mu podbiegać do bawiących się obcych psów, mówię o momentach, gdy znane sobie psy biegają razem.

Z innej beczki: karmimy już od ok. 3 tygodnia tą Nutrą Gold i jest całkiem spoko, tzn. nie widzę pogorszenia sierści czy problemów przy załatwianiu, wiec pewnie będziemy kupować na zmianę.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]u mnie w ogole nie ma problemu jesli chodzi o klotnie o zabawki, bronienie zarcia itd.
zdusilam to w zarodku[/QUOTE]

Ano. Ja na duszenie w zarodku zapędów zaborczych mojego psa byłam wtedy za głupia :) Teraz, gdy jest od roku w bliskiej relacji z innym psem, właśnie to robię - duszę (nomen omen...) na bieżąco. Problemu w sumie nie ma, ale muszę cały czas mieć go na oku - jak Aiax podchodzi do mnie i Gada, to nogę muszę mieć gotową ;) Ale nie mam chyba zamiaru obciążać psa wymaganiem oddawania innemu psu zabawki, w stosunku do której ma konkretnie duży popęd.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE][INDENT]nauka nieklocenia sie o zabawki nie polega na nauce oddawania czegos innym psom, ale na niezabieraniu sobie nawzajem. [/INDENT][/QUOTE]

Jeśli jeden ma coś w pysku to jasne, że ten drugi nie będzie wydzierał. Potrafią bawić się równolegle swoimi zabawkami.Mi chodziło o sytuację "jedna piłka między dwa psy."

Link to comment
Share on other sites

No własnie ja słyszałam różnie - że teraz jeszcze po roku, a potem można co 2 lata, w zależności od szczepionki, bo zaleca się co rok, ale szczepionki tak naprawdę działają dłużej i nie ma co psa szprycować :roll:Musze jeszcze się zorientować, co i jak dokładniej.

Link to comment
Share on other sites

generalnie to wszystkie szzepionki łącznie ze wścieklizną działają minimum 2 lata (a przecietnie conajmniej 3 lata).
Miałam ostatnio taką sytuacje w pracy, gdzie pies w paszporcie miał szczepienia przypominające WSZYSTKIE co dwa lata i była nawet adnotacja weta, ze częstsze szczepienie jest zbędnym obciążaniem organizmu (a psiak chory na tysiac rzeczy był) - niestety prawo co do wścieklizny mowi jasno - co roku...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pestkaa']Jack russel to moje niespełnione marzenie :loveu:
Jest cudowny! Zazdroszczę :) A szczur też fajny, uwielbiam gryzonie. :D[/QUOTE]

Witaj, dzięki :)
Szczur to właściwie mysz, no i niestety zmarł ok. miesiąca temu... Ale Stefanek był już staruszkiem.

Link to comment
Share on other sites

Pracy mam co niemiara, a i wyjazd nam się szykuje, wiec czasu coraz mniej. Przygotowujemy Jaxa do kwalifikacji w kilku miejscach, więc roboty też mamy aż nadto przy nim. Może to i lepiej, patrząc na to bagno na forum :lol: Tak czy siak - galeria będzie nieruszona przez jakiś czas, kto chce, ma do mnie kontakt :) Pozdrawiam sympatyków Jaxa, mozna nas znaleźć w innych miejscach :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dog193']Szkoda, że przez takie głupoty odchodzicie. No ale skoro tak będzie dla ciebie lepiej :) Powodzenia z Jaxem.[/QUOTE]

Odchodzić to nie odchodzimy, zabrzmiało, jakbyśmy co najmniej mieli umrzeć :lol: Tak łatwo się nas nie pozbędziecie :lol: Myślę po prostu, że od jakiegoś czasu wiele osób zatraciło sens tego forum i wprowadza konflikty, których kiedyś nie było i było lepiej ;) Nie widze powodu, aby skłócać wszystkich ze sobą, bo ma się taką fantazję - dlatego jestem za tym, żeby niektórzy ludzie nie mogli się rozmnażać :lol:

[quote name='catie']Można wiedzieć do czego konkretnie i gdzie? Może coś w Warszawie ;) ?[/QUOTE]

Nie, do niczego w Warszawie ;)

[quote name='omry']W każdym razie trzymamy kciuki za Was i za Jaxa :)[/QUOTE]

Dzięki - jak coś, to jesteśmy w kontakcie poza forum też ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='catie']Szkoda, chętnie bym zobaczyła Jax'a :)[/QUOTE]

No nie planujemy w tym roku przyjazdów do stolicy, chyba, ze towarzysko :) Za to będziemy we Wrocławiu na wystawie, gdyby ktoś przypadkiem był - tylko nie wiem, czy ja sama z aparatem, czy Jaxa też weźmiemy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aleks89']Kiedyś wiedźmy palono na stosie i tez było dobrze :)[/QUOTE]

Myślę, że przed napisaniem i wysłaniem większości swoich postów, powinieneś sobie czymś mocno przypier... w swoją piękną główeczkę, może by wszyscy skorzystali przy okazji. Nie wiem, czy postrzegasz siebie jako zabawnego, ale coraz częściej jesteś po prostu żałosny, a do tego obrzydliwie fałszywy i dwulicowy. Miłego dnia :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Wróciliśmy już do Wrocławia, w międzyczasie byliśmy w górach - bardzo nastrojowo było i fajnie się chodziło :)
[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-DOsRIwE7vZE/UE8AP2j5I6I/AAAAAAAAGdk/g79b3jLv42U/s640/P9030064-001.JPG[/IMG]

Więcej zdjęć nie będzie, bo dogo działa zupełnie bez sensu. Dziś odwiedziliśmy ZooBotanice i zaopatrzyliśmy się w nieco próbek i mały zapas karmy, Jax będzie próbował i zobaczymy, co najlepiej wypadnie. W przyszły weekend natomiast proszę o trzymanie kciuków ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...