Jump to content
Dogomania

Bazyle i Panbazyle Herbu Bazyl i ogar


panbazyl

Recommended Posts

[B]Panbazyl[/B], to napisz please, jak i kiedy należy ciąć te winogrona ? :roll: Wiem, że powinno się ciąć jesienią, chyba po opadnięciu liści... W ubiegłym roku ich nie przycinaliśmy, bo były małe, w tym roku dosadziliśmy chyba jeden krzaczek. Wyrosły duże, ale nie owocowały... Sadzonki winogron od kogoś... tego nie przerabiałam, a kiedy i jak najlepiej wziąć taką sadzonkę, też jesienią ? Winogrona uwielbiam a najbardziej te czerwone które podobno są najzdrowsze, bowiem mają silne działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe i zawierają więcej witamin od tych jasnych. :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

dana - tu jest fajny link do ciekawych rzeczy. Jestem w trakcie czytania. I notowania :)

[url]http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=381.0[/url]

Jak dojdziesz do momentu kiedy się tnie patyki - daj mi znać - podeślę Ci moich patyczaków (tylko adres mi dasz) - a dalej to zrobisz tak jak tam piszą (ja też muszę dla siebie zapatyczkować trochę sadzonek i powiększyć moją mini winnicę)

Link to comment
Share on other sites

a dzięki :) to bardziej bloodki - ale takie "suchsze" - uszy mają blodkowe. Albo inaczej - to jest coogar :) wypisz wymaluj.
Zapraszali mnie do udziału w pokazach psów myśliwskich na tej imprezie. Ale nie pojechaliśmy, bo wcześniej zglosilam Gryzonia na wystawe do Wawy (z czego się cieszę, bo wystawa udana dla nas, kolejne 3 pucharusie do kolekcji). Choć tradycje myśliwskie w rodzinie mam, ale na polowania przestałam chodzić w podstawówce, bo mi się odmieniło.

Link to comment
Share on other sites

a ja tak średnio te pucharusie lubię.... za to dzieci je uwialbiają. Więc wypakowałam wszystkie do ich pokoju - zajmują juz jeden parapet i pół drugiego.... Ale w ilościach dużych nawet to zaczyna fajnie wyglądać - z każdym jakies wspomnienie się wiąże, jakieś miłe chwile. Tylko kurz sie na tym zbiera..... ale czego się nei robi aby dzieci się cieszyły :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']witamy u nas :) rozgość się :) nie wiem czy dasz rade wszystko przeczytac - bo ja sama już części nie ogarniam :diabloti:
a moja miejscówka - fakt - miejsce z wyboru, długo przemyslane czy to aby na pewno TO miejsce. I odkąd tu jestem nie narzekam na brak zajęć :evil_lol:[/QUOTE]
Dodałam sobie wątek do subskrypcji, będę częstym gościem :) Lubelszczyzna to miejsce mojego dzieciństwa i młodości :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mama_Alfika']Dodałam sobie wątek do subskrypcji, będę częstym gościem :) Lubelszczyzna to miejsce mojego dzieciństwa i młodości :)[/QUOTE]
miło nam :) (ja również z Lubelszczyzny rodem, choć miałam krótki czas na Mazowszu - od tego czasu nie cierpię płaskich i nijakich krajobrazów :cool3: ).
jak masz FB to zapraszamy do nas na FB - link w I poście wątku. Tam sporo zdjęć, bo na dogo tylko małą część wklejam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']miło nam :) (ja również z Lubelszczyzny rodem, choć miałam krótki czas na Mazowszu - od tego czasu nie cierpię płaskich i nijakich krajobrazów :cool3: ).
jak masz FB to zapraszamy do nas na FB - link w I poście wątku. Tam sporo zdjęć, [B]bo na dogo tylko małą część wklejam[/B].[/QUOTE]

No właśnie :mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']się ucywilizuj :cool3: - na FB się praktycznie całe życie w necie wyniosło :evil_lol: (nawet bazarki już tam są)[/QUOTE]

[quote name='magdabroy']Jestem cywilizowana, ale nie istnieję :diabloti: I niech tak zostanie :eviltong:[/QUOTE]
Szczerze mówiąc, nie rozumiem fenomenu FB. Omijam te planetę szerokim łukiem, choć trochę przez to tracę. Omija mnie wiele fajnych wydarzeń, o których informacje publikowane są na FB właśnie z pominięciem innych kanałów. Nie mogłam np. wziąć udziału w konkursie Łucznika, bo nie mam konta na FB :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mama_Alfika']Szczerze mówiąc, nie rozumiem fenomenu FB. Omijam te planetę szerokim łukiem, choć trochę przez to tracę. Omija mnie wiele fajnych wydarzeń, o których informacje publikowane są na FB właśnie z pominięciem innych kanałów. Nie mogłam np. wziąć udziału w konkursie Łucznika, bo nie mam konta na FB :shake:[/QUOTE]
jak sie ominie na fb (na dogo również) wiele syfu to są tam fajne sprawy - ja bez FB to bym na większośc wystaw z psami nie jeździła, o wielu sprawach doyczących wstaw też bym nie wiedziała (zmiany sędziów czy jakiekolwiek zmiany - FB jest bardzo szybkim źródłem informacji). Tylko ziarno od plew odsiać trzeba i to mocno.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dana'][B]Magdabroy[/B], ja też nie jestem facebookowa ;). I tak czas mi się coraz bardziej filcuje, musiałabym chyba nie spać :-D, ledwo mam chwilkę na dogo wieczorem.[/QUOTE]

Dlatego ja już dawno napisałam, że jak założę fb, to kończę z dogo :eviltong:
Teraz mam dziecko i dom na głowie i czasem ciężko znaleźć czas :roll: W przyszłym roku wracam już do pracy, więc wtedy to nawet na dogo pewnie będę wchodzić sporadycznie :(

Link to comment
Share on other sites

no ja z przyczyn zawodowych MUSZĘ byc na FB również.... (zawodowy profil Tarcza Sobieskiego na FB - nudno tam, ale tak ma być - zawodowo.... :eviltong: )
a i psi profil Herbu Bazyl FCI Kennel też na FB jest, bo to fakt - jak nie ma na FB to znaczy, że nie istniejesz.... A ja ciągle nie mam strony [URL="http://www.."]www..[/URL].. no bo - chmm - wlasnie nie wiem co no bo.
ale marzy mi sie tydzień/dwa bez neta i telefonu (tu z telefonem to łatwo, bo u mnie zasiegu często nie ma). I dlatego jutro jadę z psami na 3 dni na wystawy - na klubową ogara i gonczego polskiego oraz na myśliwskich - do lasu, gdzieś pod Rzeszów, do jakiegoś domu weselnego (tam sobie noclegi zamówiłam :p) i się z jednej wsi na inną przeniesiemy na te kilka dni. Będzie ognisko, kiełbaski, nalewki (sama bedę dźwigać jakies ze 4 litry nalewki - w końcu urodziny na klubowej wystawie obchodzi się tylko raz w życiu, a może i więcej).

poszłam dzis też na zaprzyjaźniony trawnik po pachnącą pigwę. No i do domu bede jechać obładowana torbą z pigwą. W planach nalewka - ale to klasyka, oraz jako dodatek do dżemu z pigwy wlasciwej - dla smaku.

A poza tym w końcu biorę się za stajnię. Już mam majstra który ma przyjśc "po niedzieli" do roboty. Najpierw niech wymuruje 1 box, potem dalej (bo mi kasy nie starczy).
a z powodu urodzin i tego co sobie obiecałam wieki temu zaczynam spelniac swoje dziecięce marzenia - mieszkam z dala od cywilizacji, mam kilka psów no i kopytniak teraz bedzie - kiedy nie wiem jeszcze, ale będzie. Najpierw mieszaknie trzeba mu wyszykować.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...