Jump to content
Dogomania

potrzebuje rady


Vince

Recommended Posts

  • Replies 326
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Vince']jak sie nie orientujesz w danym temacie to sie nie wypowiadaj, bo widze ze nie masz pojecia o tym ze prawidłowe rozwiazania sa podawane jeszcze w dzien matury na stronie oke..

[/quote]

o ile mi dobrze wiadomo to sa tylko przykładaowe arkusze odpowiedzi bo kluczy do zadań nigdzie nie podano... A do jednego zadania otwartego może być nawet kilka rozwiązań...

Link to comment
Share on other sites

To nie prawda że chciałeś się czegoś dowiedzieć bo przyjąłeś tylko te "rzeczowe odpowiedzi" które tobie pasowały, reszta jest dla ciebie nie czytelna przyszły studencie politechniki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
I nie jest ważne jakiego będziesz miał psa i skąd, po tym jak dałeś się poznać na tym forum ważne jest to że żadne stworzenie nie zasługuje aby trafić w twoje ręce.
Twoje[COLOR=red] [/COLOR][COLOR=black]:zadufanego [/COLOR][COLOR=red]Vince kulturysty z piwem i papieroskiem [/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alsza']To nie prawda że chciałeś się czegoś dowiedzieć bo przyjąłeś tylko te "rzeczowe odpowiedzi" które tobie pasowały, reszta jest dla ciebie nie czytelna przyszły studencie politechniki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
I nie jest ważne jakiego będziesz miał psa i skąd, po tym jak dałeś się poznać na tym forum ważne jest to że żadne stworzenie nie zasługuje aby trafić w twoje ręce.
Twoje[COLOR=black]:zadufanego [/COLOR][COLOR=red]Vince kulturysty z piwem i papieroskiem [/COLOR][/quote]

Alsza nie obrażaj prawdziwych kulturystów, Ci co ćwiczą kulturystykę zawodowo sa w większości spoko... ale są też pseudokulturyści...

Link to comment
Share on other sites

nie pale juz od 1 maja,a nigdzie nie napisalem ze jestesm kulturysta, ale prawda jest ze cwicze i ineteresuje sie tym nie gorzej niz koszem..

[quote]
o ile mi dobrze wiadomo to sa tylko przykładaowe arkusze odpowiedzi bo kluczy do zadań nigdzie nie podano...[/quote]
no to jak mam tak samo jak w przykładowym arkuszu to chyba oznacza ze moge sobie obliczyc ile mniej wiecej bede miał no nie..? a poza tym zadania były takie ze wielu sposobó na ich rozwiazanie nie było..

Link to comment
Share on other sites

Mam wspaniały pomysł. Skończmy ten temat bo widzę, że jemu nie chodzi o rady tylko po prostu chłopina chce sie pochwalic swoimi osiągnięciami (matura, rzucenie plalenia itp.) a to chyba temat na inne forum!:evil_lol: Co wy na to ?

Link to comment
Share on other sites

[quote]Mam wspaniały pomysł. Skończmy ten temat bo widzę, że jemu nie chodzi o rady tylko po prostu chłopina chce sie pochwalic swoimi osiągnięciami (matura, rzucenie plalenia itp.) a to chyba temat na inne forum!:evil_lol: Co wy na to ?[/quote]
gdyby mnie nie zapytano, nie mówił bym o tym, bo co was to interere..

Link to comment
Share on other sites

Prawdziwy sportowiec pali i pije? W dodatku nie ma czasu żeby wyjsć z psem na spacer? A co na to rodzice, bo chyba z nimi mieszkasz? Mam nadzieje że nie kupisz tego ASTa szkoda psa i kiedy już coś Ci odgryzie żeby znowu było że "pies morderca" powinno być "znowu pogryziono idiote który nie potrafił się zająć swoim psem". Najlepszy pies dla Ciebie to taki pluszowy-wyprowadzać nie trzeba, ani uczyć, nie demoluje domu same plusy! Albo taki elektroniczny- też fajny,błyszczący można się pochwalić przed kolegami.
Ponieważ padły słowa nie miłe podpisze się (regulamin!) Joanna Dolińska

Link to comment
Share on other sites

[quote] Vince słoneczko ale przecież ja nie do ciebie![/quote] ale widze dziobasku że masz jakies wonty o to ze napisałem o tym, gdyby mnie nie zapytano lub sprowokowano to bym o tym nie pisał..

[quote]Prawdziwy sportowiec pali i pije?[/quote]
ja sie tu nie chwale zadnymi osiagnieciami, ani nie mowie ze jestem niewiadomo kim, poprostu napisałem ze cwicze..

Link to comment
Share on other sites

Władczyni, nie było moim zamiarem obrażać kulturystów!!!!
Jeśli to tak było odebrane to :przepraszam!
Ale troszke mnie nerwy ponoszą jak czytam wypowiedzi młodego człowieka i głupota głupote goni, zwłaszcza że spotykam się na codzień z młodymi ludżmi i mam o nich jak najlepsze zdanie, a tu taki rodzynek!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vince']ale widze dziobasku że masz jakies wonty o to ze napisałem o tym, gdyby mnie nie zapytano lub sprowokowano to bym o tym nie pisał..


ja sie tu nie chwale zadnymi osiagnieciami, ani nie mowie ze jestem niewiadomo kim, poprostu napisałem ze cwicze..[/quote]
Ależ cukiereczku żadne wonty ja jedynie stwierdzam fakty. Ale coż może się mylę - mylić się rzeczą ludzką jest - nieprawdaż?:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote] Ależ cukiereczku żadne wonty ja jedynie stwierdzam fakty. Ale coż może się mylę - mylić się rzeczą ludzką jest - nieprawdaż?:razz:[/quote]
ależ kotku napisałas ze chciałem sie tym pochwalic, a ja nie miałem tego na celu..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alsza']Władczyni, nie było moim zamiarem obrażać kulturystów!!!!
Jeśli to tak było odebrane to :przepraszam!
Ale troszke mnie nerwy ponoszą jak czytam wypowiedzi młodego człowieka i głupota głupote goni, zwłaszcza że spotykam się na codzień z młodymi ludżmi i mam o nich jak najlepsze zdanie, a tu taki rodzynek!!![/quote] A ja w życiu nie pomyślałam żeby pretensje mieć! Zgadzam się w całej rozciągłości że Dziobasek nie powinien mieć piesulka tylko zajać się sobą i studiami! A już na pewno nie powinien mieć bazarowego ASTa- choć może i powinien może to być ostatni pies w jego życiu:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Witam. Pozdrawiam Cie i z dobroci serca błagam nie kupuj nigdy sznaucera olbrzyma ani średniaka ani też miniaturki. Sama posiadam sznaucery i z taego co czytam Ty nie masz na tyle czasu aby pies rasy sznaucer (obojętnie jakiej odmiany) nadawał się dla Ciebie.

Napiszę krótko i polecam książkę dot sznaucerów - autorstwa B.Szczerbicka, I.Krassowska - to lektura podstawowa dla każdego kto myśli o sznaucerze.

Po krótce sznaucer jest bardzo inteligentnym psem (poziom jego zabaw porównałabym do 3-latka: umie kłamać, oszukiwać i wywodzić w pole, jest bardzo obrażalski zwłąszczagdy kpi się z niego i naśmiewa). Niedoświadczony hodowca, nie powinien się brać za sznaucera (zwłaszcza olbrzyma). Sznaucery należą do grupy pinczerów czyli potocznie krewniakiem sznaucera jest doberman. Sznaucer jest równie ruchliwy jak on i inteligentny i potrafi być tak samo agresywny jeśli właściciel źle się nim opiekuje. Źle to znaczy: niepoświęca mu czasu i nie potrafi znaleźć ze sznaucerem wspólnego języka tak aby traktować go jak najlepszego kumpla (bardziej go kochać od swojej dziewczyny czy nawet dziecka).

Jeszcze raz powtarzam to psy bardzo inteligentne i pełne godności osobistej (są jej świadome)

Sznaucer jest w domu pełnoprawnym członkiem rodziny - to znaczy jest na pierwszym planie. Musi mieć zajęcie uwielbia być głaskany i zabawiany piłką. nie znosi nietolerancji (nawet chwilowej - nie można mu od tak sobie powiedzieć nielubię cię albo spadaj - chcąc się na nim odegrać, czy wypraszając go z łóżka - bo uda że nie rozumie). Sznaucerowi nie wydaje się komend wszelka nić porozumienia (a także stawiane mu wymagania) powinna opierać się na zasadach zabawy nie udowodnisz mu, że jesteś jego anem i ma Cię słuchać jeśli sznaucer się w Tobie nie zakocha (uważaj bo dosłownie tak jest).

Sznaucer w przeciweństwie do innych ras stróżujących posiada oprócz niezmordowanej energii, inteligencji coś jeszcze są to UCZUCIA (takie jedyne, prawdziwe i bezgraniczne - take jakim obdaża maleńkie dziecko do matkę).

Olbrzymów to także dotyczy.

Nie nadaje się on dla ludzi zapatrzonych w siebie, nie liczących się ze zdaniem innych, gruboskurnych i oprychów.

Z tego co przeczytaląm w tym wątku niestety dla Ciebie również.

Sznaucer pełni rolę stróża i obrońcy tylko wtedy gdy:
1 jest zakochany w swojej rodzinie (wszystkich jej członkach)
2 trafi w odpowiednie ręce i jest prowadzony właściwie dla tej rasy.

Sznaucer nie toleruje przemocy FIZYCZNEJ i PSYCHICZNEJ!

Przemocą fizyczną przy tej rasie jest już siłowe zmuszenie psa do czegoś bez jego woli : SZARPNIĘCIE kolczatką przy nauce chodzenia przy nodze czy nauce komendy "waruj", przemoc psychiczna to już powiedzenie przy powrocie do domu do cieszącego się psa ODEJDŹ ODE MNIE nie lubię cie!

Gdy trafi w nieodpowiednie ręce to :
1. staje się równie agresywny jak inne psy (np. doberman, rottwiler, amstaf) wobec ludzi, innych psów a nawet swojej rodziny.
2. jest bojaźliwy i wogóle nie pilnuje domu, nie szczeka na ludzi i nic go nie obchodzi, cały się trzęsie nawet jak wiatr zawieje i liść zaszumi. Wykopie sobie jamę w ogródku i z tamtąd nawet miską z jedzeniem go nie da się wyciągnąć wkrótce zdycha na zawał serca.
3. jeśli nie jest skrajnie spaczony psychicznie to ucieka w najrozmaitszy sposób z działki czy przy okazji spaceru, biega po całej okolicy zagryza kury, goni koty atakuje listonosza (a dodam że jest to rasa rzucająca się w oczy i osoby poszkodowane na pewno trafią do właściciela psa), kończy się to tym, że albo pies zstaje zaity przez auto, otruty/zastrzelony przez wkurzonych mieszkańców okolic, ktoś go złapie i nigdy go już nie zobaczysz bądź sznaucer sam potrafi sobie znaleźć dom odpowiedni dla siebie (tak czy inaczej nigdy go już nie zobaczysz lub będziesz widywał go niezmiernie rzadko) .

Dodam również z doświadczenia (moje psiaczki są kochaniuśkie i zupełnie spełnoine i grzecznusie) mają b.dużo ruchu i pomysłów do zabaw jednak gdy nie zabierzemy ich ze sobą a zostawimy w domu na ok 2-4 godzin to niestety demolka domku wszystko co się da powyciągane naśrodeczek, papierki pocięte w konfetti - to nie złośliwość z ich strony to była dobra zabawa w drzwiach witają nas rozbawione na całego ze szczęśliwymi pyskami.

Jest coś jeszcze coś jeszcze o[prócz świetnych zabaw w mieszkaniu(zwanych przez Ciebie dewastacją). Sznaucer pozostawiony na podwórku sam pilnuje domu owszem ale nie człu czas musi szczekać i organizuje sobie zabawy na podwórku, ogrodzie. Ich drugą ulubioną zabawą jest rozkopywanie wszystkiego czego jeszcze nie rozkopały, a jeśli nawet się ten bałagan posprząta i wyrówna to niestety sznaucer odświeża z dokładną precyzją swoje nork, jamy i miejsca do odpoczynku.

Pozdrawiam i życzę trafnego wyboru psa tak abyście nawzajem nie musieli się ze sobą męczyć przez ok 15 lat.

PS. Rozważ wzięcie psiaka dorosłego już ze schroniska. W schroniskach są rasowe psy nie tylko po przejściach ale i takie nadające się dostróżowania. Ostatnio nawet w topiku o psich adopcjach widziałam bokserka.

Tam jest tyle psów potrzebujących ja jedną ze swoich suczek mam właśnie z takiego miejsca. Co prawda dużo cierpliwości musiałam na początku wykazać bo była psem skrajnie bojaźliwym i dziś nie nadaje się do stróżowania ale psa ma się przede wszystkim do kochania bo żaden pies (nawet jeśli uda Ci się socjalizacja i wychowanie psa na odpowiedniego Tobie) nie będzie Ci służył przez kilkanaście lat tak samo (np. stróżując i obraniając przed napastnikiem) niestety psy także si starzeją a od staruszka nie można wymagać aby był taki jak za młodu. Więc powinieneś kupić sobie psa nie takiego jak Ci się podoba, nie takiego jak ma sąsiad ale takiego abyś mógł z nim przeżyć kilkanaście pięknych i niezapomianych lat.

Ja miałam kiedyś ON-ka który zupełnie do mnie nie pasował i życie z nim było dla mnie udręką. Był posłuszny, słuchał komend itd ale to nie był pies dla mnie - tak stwierdziłam jak wzięłam i dosłownie oswoiłam sznaucerkę ze schroniska ON-ek nie był agresywny ale jednocześnie standardowe szkolenie (przynajmniej w jego przypadku) wytępiło coś co dla mnie jest plusem w innej rasie - spontaniczne okazywanie stanów emocjonalnych, wylizywanie buzi na dzień dobry zanim otworzę oczy, poranne szukanie kapci i struganie głupa jak psinkę pytam gdzie znowu są moje kapcie. Sznaucer jest zdecydowanie psem dla mnie ale czy dla Ciebie niewiem sam musisz się nad tym zastanowić czy potrafisz zmienić swój negatywny stosunek do świata, ludzi i nauczyć się słuchać co inni chcą Ci przekazać i rozumieć ile jest w tym realnej prawdy. Otworzyć się na ludzi i otaczający Cię świat.

Proponuję Ci psa ze schroniska.Pojdź tam i porozmawiaj z opiekunem jak zachowuje się konkretny pies, zapytaj czy możesz pogłaskać i przy okazji dowiesz się czy nie masz alergii na jego sierść. Przecież nie musisz iść do schroniska i od razu zabrać z tamtąd psa. Możesz chodzić tam, obserwować w końcu wśród tylu psów znajdziesz co ś dla siebie. To jedyny sposób na znalezienie przyjaciela bo gdy kupisz szczeniaka a po 2 czy 6 miesiącach okaże się że to jednak nie to lub co gorsza po 5 czy 8 latach pies rzuci się na Twoje dziecko - jako nowego, młodszego od siebie członka rodziny i będzie chciał ustalić swoją dominację? Co wtedy - schronisko?

Pozdrawiam i proszę nie podejmuj pochopnie decyzji - pies ma żyć z Tobą i Twoją rodziną przez ok 15 lat.

Link to comment
Share on other sites

Barbi a amstaff/pit/rot to Twoim zdaniem z uropdzenia mordercy? Bo tak wynika z "referatu". Spotkałaś kiedykolwiek psa tej rasy normalnie wychowanego a nie przez drechy? Jeśli nie to współczuje, bo to są wspaniałe psy nastawione do ludzi przyjaźnie jeśli są dobrze wychowane, nie znosza przemocy etc
Zawałem serca nazywamy stan kiedy światło naczyń wieńcowych zostanie zamknięte/zmniejszone i nastapi zmiejszenie odżywienia komórek serca, a w końcu ich obumarcie. Zupełnie spełnione i grzeczniusie? I dlatego masz demolke w domu? Może warto psa nauczyć zostawać bez dozoru zamiast narażac psa na stres a siebie na sprzątanie. "UStalić swoją dominację" -jeśli już to pozcyję w stadzie, ale teoria dominacji została już obalona przez własnego twórcę, może lepiej patrzeć na psa jak na kompana/przyjaciela/członka rodziny niż bestię która zje nasze dziecko a wszystko co robi to robi tylko po to zeby nas zdominować? Nie przyjemniej?

Link to comment
Share on other sites

[B] Ależ cukiereczku żadne wonty ja jedynie stwierdzam fakty. Ale coż może się mylę - mylić się rzeczą ludzką jest - nieprawdaż?:razz:

ale widze dziobasku że masz jakies wonty o to ze napisałem o tym, gdyby mnie nie zapytano lub sprowokowano to bym o tym nie pisał..

ależ kotku napisałas ze chciałem sie tym pochwalic, a ja nie miałem tego na celu..

Zgadzam się w całej rozciągłości że Dziobasek nie powinien mieć piesulka [/B]

:evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol: No i zrobiło się tak miło, rodzinnie :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Vince o innym forum ASTów: [quote=]nie musiałem sie tłumaczyc skad bede miał psa...
[/quote]
Czyli nie przyznałeś się skąd bierzesz. Pewnie pozwalasz im myśleć, że z dobrej hodowli (dziwne, że nie zapytali z jakiej). Czy to, że nie masz zamiaru psa wyprowadzać tyle ile potrzebuje też przed tamtymi forumowiczami zatajasz?



[quote=] nie pale juz od 1 maja,a nigdzie nie napisalem ze jestesm kulturysta, ale prawda jest ze cwicze i ineteresuje sie tym nie gorzej niz [I][U]koszem[/U][/I].. [/quote]
Ja też się interesowałam ostatnio koszem. W tesco widziałam taki śliczny kosz na śmieci w kształcie głowy tygryska. Widzieliście też? :evil_lol: Szkoda, że nie mam dziecka, kupiłabym mu do pokoju taki. Ale nic straconego - Vince, czy na giełdzie w Mysłowicach sprzedają tanio jakieś dzieci?



[quote=] [B]Behemot[/B]: O jakim sporcie, serdeńko? Nie pisałam o żadnym sporcie. Czyżby projekcja? [/quote]
Behemot, moge się założyć o grubaśną kasę, że Vince nie wie, co to jest projekcja. To niegrzecznie mówić do kogoś językiem, kótrego wiesz, że nie rozumie...


Wątek jest zarąbisty! Nie kończmy go nigdy! Relaksuje bardziej niż "Najśmieszniejsze komentarze dot. Waszych psów"

:evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...