Jump to content
Dogomania

szczeniaczki jednej sunki zagryzione :( co dalej :(


madzia20sosnowiec

Recommended Posts

6 nowych,małych szczeniaków=odebranie szansy na nowe życie starszym zwierzętom.Patrząc na całą sprawę w kategoriach "suka ciężarna pod nóż-nie do pomyślenia" przyczyniamy się do zwiększenia liczby bezdomnych zwierząt.Owszem, steryla aborcyjna u suk jest złem, ale jest TZW MNIEJSZYM ZŁEM.Obecne,polskie,schroniskowe realia nie pozwalają nam patrzeć na pojedyncze przypadki.. myślmy dalekowzrocznie,przyszłościowo- bo sytuacja bezdomności i cierpienia nie zmniejszy się nigdy.I całkowicie popieram "X coś tam" ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 298
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jednego,a
nie 6.. a w chwili obecnej, szacując.. ok 12(2 suki)... ok 12 bezdomnych zwierząt.. ok 12 straconych szans dla starszych zwierząt...

Nie wiem, czy to co napisałam wcześniej było dość składne, aby to zrozumieć.. ale myślę, że jakąś esencję da się z tego wykrzesać...trzeba tylko chcieć...

Niestety nie mam teraz całodobowego dostępu do internetu, więc nie mogę na bieżąco śledzić waszych działań związanych ze szczeniakami.Mam tylko nadzieję, że podjęte decyzje będą słuszne.. bo kilka takich decyzji może zdecydowanie zaważyć na stanie polskich Schronisk..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bzuma']ja nie mam nic przeciwko sterylizacji suk w schronisku-uwazam to za zlo konieczne-mowie tylko NIE braniu pod noz ciezarnych suk!!![/quote]
Agnieszka(Visenna) już Ci wyjaśniła- to zdecydowanie mniejsze zło, niż powoływanie na świat kolejnych NIECHCIANYCH, BEZDOMNYCH szczeniąt.
[quote]
odbierasz jak chcesz XWegaX:shake: ale gdzie sie dziewczyno nie pojawisz to najczesciej (nie zawsze zaznaczam) podnosisz cisnienie ludziom swoimi``madrosciami`` (jest na to wiele przykladow<postow> ) i nie gadaj mi tutaj glupot,ze tylko Ty masz racje i zawsze cos sensownego do powiedzenia bo to bzdura totalna:shake: A ,ze jestes zadymiara to kilka osob juz sie o tym przekonalo. [/quote]
mam zwyczaj, że piszę wtedy jak mam coś do powiedzenia i uważam, że mam rację. I uważam, że w kwestii sterylizacji aborcyjnej i usypiania ślepych miotów rację mam.
[quote]
Jestes mloda i ...(nie bede pisac jaka bo i mnie bedziesz straszyc sadem...)krzykata i nie raz pokazalas swoj temperamencik. [/quote]
jak się na spokojnie nie da... ;) poza tym nie mam czasu ani ochoty na latanie po sądach, tyle że obrażać też się nie dam :shake:
a młoda aż tak bardzo nie jestem, 20tkę przekroczyłam ;)
[quote]
Moze powinnas sprobowac przekonac ksiedza,ze aborcja u kobiet powinna byc legalna ...[/quote]
czemu nie? Oczywiście, że powinna być legalna, ale to już temat na OT. Zdjęć z Manify wstawiać nie będę ;)
Swoją drogą przyrównywanie suki do kobiety- to dopiero bzdura! :shake:
[quote]
Zycie nauczy Cie pokory a ja nie mam Ci juz wiecej nic do powiedzenia bo glupota mnie bardzo razi[/quote]
chyba głupota osób, które zdecydowały się NIE sterylizować ciężarnych suk- wtedy nie byłoby dylematu, co ze szczeniakami.

[quote]taka krzykaczka moglaby sie zajac taka sprawa [/quote]
powiedziałam, że pomogę szukać domów tymczasowych dla suk PO STERYLIZACJI ABORCYJNEJ, mogę pomóc opłacić zabiegi, ale fizycznie nie jestem w stanie tam pojechać i wszystkiego załatwić. Odpowiedziała mi... cisza...

[quote]
"X coś tam" ;-)
[/quote]
Wegę :lol: jeśli dobrze zrozumiałam...

btw. dla mnie sterylizacja aborcyjna złem nie jest, jest najlepszym wyjściem z sytuacji, na pewno przyjemniejszym i łatwiejszym do zaakceptowania niż usypianie ślepych miotów... ale moim zdaniem i tak lepsze to niż kolejne zastępy zwierząt, dla których nie ma nadziei...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madzia18sosnowiec']przepraszam chciałam przypomniec ze to nie jest miejsce na wymiane swoich poglądów usuwac czy nie i obrzucanie sie wzajemnie tylko szukamy osoby chętnej do przygarnięcia sunki na tymczas...

bede w tym tygodniu w schronisku to sie zoritentuje jak wygląda sytuacja[/quote]

no, wreszcie jakiś konkret :) chętnie poszukam suni tymczasu (jak dostanę więcej informacji) warunek: aborcja...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bzuma']Ja rowniez poruszylam juz swoje kontakty w w-wie ale....ja zadnych warunkow nie stawiam :shake: ,jezeli bedzie miala male to znajda sie i domki dla jej dzieci :loveu:[/quote]

jakoś w to nie wierzę :shake: wiesz, ile szczeniąt szuka domów w Warszawie i okolicach? MNÓSTWO. Nie widzę sensu powiększać bezdomności.

I ja nie zamierzam szukać w Wawie, mam inne metody ;)

cóż: miejmy nadzieję, że na zabieg nie jest za późno i uda się uniknąć nieszczęścia...

Link to comment
Share on other sites

dziewczyno zejdz ze mnie bo mi duszno i przestan mnie cytowac bo robi sie to nudne(wiekszosc moich cytatow ``wycinasz`` po swojemu i
odpowiadasz na to ,co Ci pasuje.
zajmij sie swoimi sprawami a ja swoimi ok?
nie interesuja mnie Twoje metody ,mam swoje i szukam tam gdzie mam znajomych od lat..............

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bzuma']dziewczyno zejdz ze mnie bo mi duszno i przestan mnie cytowac bo robi sie to nudne(wiekszosc moich cytatow ``wycinasz`` po swojemu i
odpowiadasz na to ,co Ci pasuje.[/quote]
najczęściej cytuję całe posty i dzielę, tak trudno to zauważyć? Poza tym [B]sama zaczęłaś tę kłótnię[/B], a tu nie o Twoje ego i widzimisię chodzi, tylko o [B]PSY[/B].
Mówię: nie masz nic do powiedzenia- próbujesz się wyżyć na kimś, niestety bardziej wygadanym od Ciebie. Pech czy upodobanie do "nieprzyjemności" ?

[quote]
zajmij sie swoimi sprawami a ja swoimi ok? [/quote]
I najlepiej pozwól wysterylizować te sunie, tylko tak im pomożesz.
poza tym [B]DAJ MI WRESZCIE SPOKÓJ I PRZESTAŃ SOBIE WMAWIAĆ ŻE ZNAJDZIESZ DOMY DLA SZCZENIĄT[/B]
[quote]
nie interesuja mnie Twoje metody ,mam swoje i szukam tam gdzie mam znajomych od lat..............[/quote]
a ja tam pracowałam w kilku schroniskach, mieszkam i wiem chyba jednak lepiej...
poza tym na Paluchu, w Psim Aniele usw. jest mnóstwo szczeniąt do adopcji- po co im zabierać miejsce?
powiem jeszcze, że [B]większość szczeniąt, które trafiły do naszego schroniska, zostały w nim do osiągnięcia dorosłości.[/B]

I ja [B]będę dla Ciebie taka "miła" dopóki nie zakończysz tej jakże przyjemnej wymiany zdań. Tyle.[/B]

Link to comment
Share on other sites

Ty nie jestes wygadana-Ty jestes pyskata .....(pip) i masz przerost ambicji nad umiejetnosciami.
Ja nie bede sie znizala do Twojego poziomu!
Bede robila swoje a Ty masz od teraz u mnie IGNORA (o ile znasz znaczenie tego slowa bo juz nie raz Ci to mowiono a Ty swoje...)
Gadaj sobie dalej do sciany...
Masz racje-PSY sa wazniejsze a nie jakas krzykata 20latka

Link to comment
Share on other sites

Nawet, jeśli szczenięta uda się ulokować w nowych domach, to nigdy nie masz gwarancji, w jakie trafią ręce.Kontrola nie jest możliwa.. zwłaszcza, przy takiej ilości zwierząt (szacując, 12).I powiedzmy, że za jakiś czas przynajmniej dwie suczki znudzą się nowym opiekunom i zostaną zawiezione do Schroniska.Tam zostaną zaszczenione, a kolejne "inteligentne" osoby wezmą je na przechowanie i pozwolą urodzić.Kolejna 12, kolejne 12 szans odebranych psom starszym, zwiększenie ilości bezdomnych zwierząt i pogorszenie sytuacji polskich Schronisk.Lokalizacja, porzucenie.Krąg się zamyka.Ja rozumiem, że chcecie pomóc, ale na szeroką skalę robicie psom w Schroniskach ogromną krzywdę !! Zastanówcie się.. to nie boli.

Link to comment
Share on other sites

``inteligentni``-dobrze,ze zahaczylas o to slowo!
Najwidoczniej malo jest tych inteligentnych ludzi skoro tyle zwierzat bezpanskich i porzuconych-skad sie wziely? Same sie na ulice wyrzucily???
Nie rozmnazaja sie dlatego ,ze chca!!!!!!! TYLKO DLATEGO,ze nieodpowiedzialny czlowiek do tego dopuszcza!!!
Za sterylizacja suk i kastracja psow jestem jak najbardziej ale jak juz powiedzialam za aborcja (niewinnej,bo sama sie nie wpakowala w te klopoty) suki nie. Piszcie co chcecie na mnie (nie mylic tego z obrazaniem),tak samo bylo w watku Essy :shake:
Od teraz nie reaguje na -``jestem za lub nawet przeciw`` i prosze rowniez uszanowac moje zdanie!!!
Na pewno sie juz nie bede wtracala ani ``atakowala``wiecej XWegaX bo mam kolejny przyklad-rusz g..a bedzie smierdzialo.
Nie tylko ja jestem ``przeciw`` w tej sprawie!!!!

Link to comment
Share on other sites

Byłam również w takim,gdzie psy sie usypia z powodu przepełnienia.

"Aborcja" jest zła,ale jak już zaznaczyłam 250 razy jest to tzw mniejsze zło.Powołacie do życia kolejną 12 niechcianych,bezpańskich szczeniąt, które skreślą szanse na nowe domy starszym zwierzętom.Malo to juz psow umiera w Schroniskach ? Po co zwiekszac cierpienia? Bo pobyt w Schronisku to nie zycie.To wegetacja.Nie ma sensu tu dyskutowac,robcie krzywde tym psom dalej.Bo to Wy min ja robicie.Jak zaznaczyla Madzia w tamtym Schronisku suki sa zmieszane z psami i wniosek z tego taki, ze zaciazone chodza regularnie.Za pol roku wezmiecie do domow kolejnych piec suniek i bedziecie szukac domow kolejnym szczeniakom? zaraz,zaraz.. ile ich bedzie tym razem?Strach nawet liczyc i nad tym rozmyslac.Ale co tam,to tylko ok 50 starszych psow straci ostatni plomyk nadziei...phi.. co to jest 50 psow..trzeba szczeniaczki rozprowadzic...te i te, ktore beda za pol roku...za rok..za 2 lata...szczerego powodzenia zycze...:shake:

Link to comment
Share on other sites

A jeżeli tak strasznie kochacie szczeniaki i chcecie im pomóc, to zapraszam do pomocy przy "rozprowadzaniu" kilkumiesięcznych szczeniąt chociażby z wrocławskiego Schroniska.To bardziej pomoże.Tym bardziej, że np. przypadek Big-Dropka, który trafił do Schroniska w wieku 3 m-cy i w nim osiągnął wiek na chwilę obecną -2 lat, nie jest odosobniony.Od młodości, po stare lata, toną w beznadziei psy.. wiele i w różnych miejscach...błagalna łapa wysunęła się z boksu.. ty też jej nie widzisz...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='YBOT']jak grochem o sciane :shake: .....Agnieszko i Wego. - ..a niech robia co chca....oby nigdy nie pojęły ogromu swojej bezmyślności! :shake: jak zwykle bedą cierpiec zwierzeta...[/quote]

nie rozumiem dlaczego czyjś pogląd na życie ma byc nazwany bezmyślnością? dlatego, że jest niezgodny z Twoim? Ciągle też czytam określenie "ślepy miot" czy to czasem nie są szczeniaki?. Zwolennicy aborcji też mówią"płód" a nie dziecko. Tak jest ładniej, nie? Poza tym czy każdy kto wziąłby szczeniaka w przypadku jego braku wziąłby starszego psa? Nie wierzę, więc chyba nie można mówić, że każdy szczeniak zabiera miejsce staremu psu.

Link to comment
Share on other sites

Nie każdy szczeniak zabiera dom starszemu psu-to prawda.Nie mniej jednak,wiele z nich...

A odnośnie bezmyślności- w tej kwestii niestety postępowanie niektórych osób można nazwac tylko w ten sposob.Zrozumcie, ze nie chodzi to oto, abysmy swoje zdanie wypchneli na wierzch.Ja nie patrze na ta sprawe w kategoriach "ja i moje poglady", tylko "psy i ich dobro".

Powiedzialam juz to, co mialam powiedziec..skoro to do was nie trafia, to juz nic nie poradze.Urodza sie kolejne niechciane psy.. ja na to wplywu nie mam...

Link to comment
Share on other sites

Tweety, ludzie i psy to rozne istnienia. nie nalezy z psow robic ludzi, nalezy o nie dbac, kochac, leczyc i nie zwiekszac bezdomnosci.

slepy miot okresla szczeniaki w pierwszych dniach, psy te wtedy maja zupelnie inny poziom odczuwania bolu.
co do aborcji u kobiet, to jest to duzo bardziej skomplikowany temat i nie na to forum

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...